Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: adrkk88
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4574

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 25
Összes: 25
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Hírek
02: Fórum
03: Fórum
04: Hírek
05: Hírek
06: Content
07: Fórum
08: Content
09: Content
10: Saját beállítások
11: Fórum
12: Fórum
13: Fórum
14: Fórum
15: Content
16: Fórum
17: Hírek
18: Fórum
19: Fórum
20: Content
21: Content
22: Content
23: Hírek
24: Hírek
25: Hírek

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Munkajogi problémák, kérdések › Köztisztviselő be/átsorolása
Köztisztviselő be/átsorolása
Ide jöhet bármi, kérdés, kérés, javaslat
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2017. Ápr. 25. 00:09    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gogol!

Tudod elég "rég" nyugdíjas vagyok, nem követem a jogszabályokat.
Az első feléhez a kérdésnek, az illetmény eltérítés az illetményre vonatkozik, azaz ptólék nélküli havi illetmény.
Az illetmény alap nem a havi illetmény, hanem az annak a kiszámításához szolgáló összeg (a 38.500,-).
A munkáltató mit tehet meg egy más kérdés, a leírás szerint nem emelte az alapnak megfelelen az illetményt? Nem teheti meg, de...
A két törvény szövege úgy tűnik ellentmond egymásnak, azt kell kibogozni, hogy melyik módosíthatja és módosítja-e a a másik törvényt, valószínűnek tartom, hogy a költségvetési a módosító törvény, de nem ismerem egyik hatályos szöveget sem, ám kibogarászható, előfordulhat baki, de az már kiderült volna.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
gogol
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Ápr. 23. 17:15    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vajon atv alkotások során teljesen végig gondolják az összes kapcsolódó jogszabályok szövegezését vagy csak majd később kiderül, hogy lesz ez még így se...?
M.o. költségvetéséről szóló tv szerint 2017 évben az önkormányzatok képviselő-testülete meghatározhat magasabb illetmény alapot (saját költségvetése terhére, de ez most mellékes), mint a 38.650. Ez idáig rendben is lenne. Felemelt illetmény alap esetén hogyan értelmezhető az eltérítés mértéke?
Kttv. szerint:
133. § (1) Az egyes osztályok emelkedő számú fizetési fokozataihoz növekvő szorzószámok tartoznak. A szorzószám és az illetményalap szorzata határozza meg az egyes osztályok különböző fokozataihoz tartozó alapilletményt.
(2) A besorolási osztályokat és a fizetési fokozatokat e törvény 1. melléklete tartalmazza.
(3) A hivatali szerv vezetője - a (4) bekezdésben foglaltak kivételével - át nem ruházható hatáskörében, a megállapított személyi juttatások előirányzatán belül a tárgyévet megelőző év minősítése, ennek hiányában teljesítményértékelése alapján - ide nem értve, ha a kormánytisztviselő végleges áthelyezésére kerül sor - a tárgyévre vonatkozóan a kormánytisztviselő besorolása szerinti fizetési fokozathoz tartozó alapilletményét - a hivatali szervezet vezetője esetében a kinevezésre jogosult - december 31-éig terjedő időszakra legfeljebb 50%-kal megemelheti, vagy legfeljebb 20%-kal csökkentett mértékben állapíthatja meg. Az eltérítésről a hivatali szervezet vezetője minden év február 28-áig dönt. Az így megállapított eltérítés mértéke - a (6) bekezdésben foglaltakon túl - a tárgyévben egy alkalommal a megállapítástól számított hat hónapot követően a teljesítményértékelés alapján módosítható, azzal a feltétellel, hogy a kormánytisztviselő korábban már megállapított alapilletménye legfeljebb 20%-kal csökkenthető.

Na már most a 100% a 38.650 v. az emelt illetményalap? Megteheti e a munkáltató, hogy nem az emelt illetmény alappal számolja a 100%-ot?

Következő problémám a cafeteria alapjának számítása, ahol a kttv az mondja:
151. § (1)292 A kormánytisztviselő cafetériajuttatásként - választása szerint - a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 71. § (1) bekezdésében felsorolt juttatásokra, legfeljebb az ott meghatározott mértékig és feltételekkel a Kormány által meghatározott rendben jogosult. A kormánytisztviselőt megillető cafetériajuttatás éves összege nem lehet alacsonyabb az illetményalap ötszörösénél. A cafetériajuttatás éves összege biztosít fedezetet az egyes juttatásokhoz kapcsolódó, a juttatást teljesítő munkáltatót terhelő közterhek megfizetésére is.
Ha veszek egy 45.000 Ft-os illetmény alapot annak az 5x-e 225.000
A költségvetési tv pedig azt mondja:
(4)4 A költségvetési szervek által foglalkoztatottak éves cafetéria-juttatásának kerete, illetve cafetéria-juttatást nem nyújtó költségvetési szervek esetében az egy foglalkoztatottnak éves szinten - az Szja. tv. 71. § (1) bekezdésében meghatározott juttatások - az egyes juttatásokhoz kapcsolódó, a juttatást teljesítő munkáltatót terhelő közterheket is magában foglaló együttes összege, törvény eltérő rendelkezése hiányában, 2017. évben nem haladhatja meg a bruttó 200 000 forintot.

Na már most törvény eltérő rendelkezésének minősül e a kttv szabályozása az 5x illetményalap szövegezsésel vagy itt a 38.650 az illetményalap?

Véleményem szerint a Kttv-ben érdemes lett volna a tisztázni, pontosítani a fogalmakat. Véleményem szerint úgy lett volna jó ha mondjuk a 38.650 elnevezése központi illetményalap lett volna és az emelt pedig emelt illetmény alap és meghatározni, mely alapján kell gondolkodni. Gondolom mivel ez egy (régi) új dolog így nem gondolták végig a tv alkotók, hogy milyen problémákat vethet fel az értelmezése.

Nektek mi a véleményetek?
Köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2017. Márc. 02. 23:48    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

Adam05!

Itt elolvashatod a szabályt, besorolni iskolau végzettség és az eddigi ledolgozott évek alapján lehet, innen indulva lehetnek még juttatások.

https://ugyintezes.magyarorszag.hu/ugyek/410008/Eletpalya_juttatasok_a_kozszferaban20091202.html?ugy=koztisztelo.html
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
Adam05
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Márc. 01. 20:11    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köztisztviselő vagy ahogy mondják állami tisztviselő vagyok, felsőfokú végzettséggel. Elméletileg idén január 1-től a Kormányhivataloknál és a járásoknál nem az eddigiek szerint kapunk cafeteriát, készpénzben kapjuk meg a bér mellé vagy be van építve a bérbe, nem tudom pontosan. Az életpálya miatt úgy alakul a bér, hogy meg van ugye adva, hogy mennyi lehet a minimum, amit kaphatunk és hogy mennyi lehet a maximum. Január 1-el a minimumtól kicsit többet kaptam és plusz erre még jön a cafeteria. És úgy mondták, hogy mivel ez a bér+cafeteria összeg éppen hogy meghaladja az új beosztásomnak megfelelő bérminimumot, ezért nem vagyok jogosult egy fillér emelésre sem. Szerintem viszont, úgy kellene kapnom, hogy az új beosztás szerinti alapbér+cafeteria, ezt viszont nem érem el. Bár lehet, hogy rosszul értelmezem.
Vissza az elejére
trendi
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2017. Márc. 01. 15:53    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mióta kell a cafetériát beszámítani... ez sántít. Vagy nem jól értettél valamit.

Egyébként az besorolás -ugrás nem hoz magával törvényszerűen bruttó-nettó növekedést... klasszul ki van találva.... mind a köztisztviselői, mind a közalkalmazotti bér besorolás...
persze ha magasabb mint középfokú a végzettséged akkor már jelentős eltérések lehetnek pld egy köztisztviselőnél, közalkalmazottnál nem annyira...

Azok a táblák , szorzások a középfokú végzettségűek számára csak egy ámítás.... egy szemfényvesztés.... Dolgozhatsz bármennyit, bármilyen minőségben, annyit kap az ember még 30 év után is mint pld egy dajka...
hacsak nem annyira jó a munkáltatód, hogy eltéríti a béredet amennyire lehet...illetve ha rangsorolásban olyan jellegű köz-akármilyen helyen dolgozol ahol esetleg emiatt is van plusz.

Kérd meg őket magyarázzák el hogyan is áll össze a béred.
Ellenőrizd le!
Én bizti venném a fáradtságot. 2011. évi CXCIX. törvény 1. melléklet ha köztisztviselő vagy,
ha közalkalmazott 1992. évi XXXIII. törvény
a közalkalmazottak jogállásáról1 ezt a törvényt javaslom, illetve mondjuk ezt a táblát:http://online-kalkulator.hu/kozalkalmazotti-bertabla-beremeles-fizetesi-fokozatok-megallapitasa/
Vissza az elejére
tulipan11

HozzászólásElküldve: 2017. Márc. 01. 15:20    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

Adam05 wrote:
Üdv!
Egy számomra nagy problémával szembesültem a héten és ebben kérném a kedves fórumozók segitségét. Januárban megkaptam a papirt, amin feltüntették, hogy mennyi eltéritést kapok az alapbéren felül és ugye a plusz 16.700 Ft cafeteriát. Február elején magasabb besorolásba kerültem, mivel annyi éve dolgozok már. Az illetékes részleg szerint nem kapok ezután semmilyen fizetésemelést, mivel az ugrás előtti bérem a cafeteriával együtt épp hogy eléri a következő fizetési fokozat alsó határát. A kérdésem az lenne, hogy ez tényleg így van, mert ez kicsit sokkoló hír volt számomra. Előre is köszönöm a válaszokat.

A cafeteriának mi köze a besoroláshoz? Mennyi a besorolás szerinti béred? Kevesebb mint a garantált bérminimum? Mert ha igen, azt szokták kiegészíteni a garantált bérminimumra, mert annál kevesebbet nem kaphatsz. Ha soros lépő voltál februárban, és még mindig kevesebb a besorolás szerinti béred mint a garantált bérmin., és még mindig ki kell egészíteni, akkor fordulhat elő hogy nem kapsz mégsem több fizetést. De a cafeteria ettől független. Az egy plusz béren kívüli juttatás.
Vissza az elejére
Adam05
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Márc. 01. 14:35    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv!
Egy számomra nagy problémával szembesültem a héten és ebben kérném a kedves fórumozók segitségét. Januárban megkaptam a papirt, amin feltüntették, hogy mennyi eltéritést kapok az alapbéren felül és ugye a plusz 16.700 Ft cafeteriát. Február elején magasabb besorolásba kerültem, mivel annyi éve dolgozok már. Az illetékes részleg szerint nem kapok ezután semmilyen fizetésemelést, mivel az ugrás előtti bérem a cafeteriával együtt épp hogy eléri a következő fizetési fokozat alsó határát. A kérdésem az lenne, hogy ez tényleg így van, mert ez kicsit sokkoló hír volt számomra. Előre is köszönöm a válaszokat.
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2017. Feb. 10. 01:28    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én csak pontosítanék:
Az (1) bekezdés az alap végzettség:
"A gazdasági vezetőnek a felsőoktatásban szerzett végzettséggel - állami felsőoktatási intézmény gazdasági vezetőjének a felsőoktatásban szerzett végzettséggel és gazdaságtudományok képzési területen szerzett szakképzettséggel - és emellett "

azaz + az a) vagy a kérdéses b) pontban foglaltak. A b) pont szerint valóban elegendő az ott meghatározottak szerinti öt éves gyakorlat +
-mérlegképes könyvelői szakképesítés vagy a felsőoktatásban szerzett gazdasági szakképzettség, ezt aláhúztam, mert fontos, gondolom gazdasági végzettség is van ezerféle.

A következő hivatkozás már arra vonatkozik, hogy egy önálló szervezeti egységről van szó nyilvánvalóan több dolgozóval. Ott a 150. és 151 §-sok feladatait, előírásait kell nézni, tehát az én olvasatomban ez ismét egy + előírás (nyilvántartásban lenni, engedély, de az alap végzettségi előírásokat a gaufasági vezetőre ez nem módosítja szerintem, ahhoz az adott tevélenységhez szükséges előírás.

Azt természetesen nem tudhatom és nem látom, miért nem Ktv. és Kjt. szabályok, feltételezem, hogy így áll fel a szervezet a működési szabályzat szerint.
Azért egy szakmabelivel lehet jó lenne egyeztetni, én már nyugdíjas vagyok, de a munkajogban sem dolgoztam soha, csupán érdekelt, utánajártam, egy-két kis tanfolyam, ezek jók voltak ahhoz, hogy itt boldoguljak a lapon.
Vissza az elejére
Halihó
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Feb. 09. 13:22    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

net.jogtar.hu/jr/gen/h...100368.KOR

12.§
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2017. Feb. 09. 05:02    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha elárulod honnan és mit másoltál igyekszem megnézni.
Vissza az elejére
Halihó
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Feb. 08. 22:41    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

mgiz wrote:
Mi járatban Halihó??

Szia! Jól értelmezem a jogszabályt, miszerint gazdasági vezetői állás betöltéséhez nem szükséges mérlegképes könyvelői végzettség, ha a b) eset áll fenn? Gyakorlat és gazdasági végzettség elég?

12. §50 (1)51 A gazdasági vezetőnek a felsőoktatásban szerzett végzettséggel - állami felsőoktatási intézmény gazdasági vezetőjének a felsőoktatásban szerzett végzettséggel és gazdaságtudományok képzési területen szerzett szakképzettséggel - és emellett

a) okleveles könyvvizsgálói vagy államháztartási mérlegképes könyvelői szakképesítéssel vagy az engedélyezés szempontjából ezzel egyenértékű szakképesítéssel, vagy

b) gazdasági vezetői, belső ellenőri, érvényesítői, pénzügyi ellenjegyzői - 2012. január 1. előtt az Áht. szerinti ellenjegyzői -, vagy a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: Szt.) 150. § (1) és (2) bekezdése szerinti feladatok ellátásában költségvetési szervnél szerzett legalább öt éves igazolt szakmai gyakorlattal, valamint mérlegképes könyvelői szakképesítéssel vagy a felsőoktatásban szerzett gazdasági szakképzettséggel kell rendelkeznie.

(2) A gazdasági vezetőnek szerepelnie kell az Szt. 151. § (3) bekezdése szerinti nyilvántartásban, és rendelkeznie kell a tevékenység ellátására jogosító engedéllyel, kivéve ha az Szt. 150. § (1) és (2) bekezdése szerinti feladatokat ellátó, a gazdasági vezető irányítása alatt álló alkalmazottak közül legalább egy rendelkezik az (1) bekezdés szerinti szakképesítéssel, szerepel az Szt. 151. § (3) bekezdése szerinti nyilvántartásban és rendelkezik a tevékenység ellátására jogosító engedéllyel.

A 2. bekezdés ugyan előírja, de ott is írnak egy kivételt, miszerint, ha irányítása alatt álló alkalmazottak közül legalább egy rendelkezik vele, akkor ok.
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2017. Feb. 08. 02:24    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi járatban Halihó??
Vissza az elejére
Halihó
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Feb. 06. 23:27    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2017. Jan. 17. 02:35    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szívből gratulálok, sok örömet, boldog perceket!

A legszebb időszakot élhetitek most együtt, jó érzés még olvasni is! Nagyon boldog Nagyon boldog

Ha időd engedi nézegess be ide, bár tudom egy pici mellett nem könnyű! Kacsintó
Vissza az elejére
Ciklon
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2017. Jan. 16. 17:13    Hozzászólás témája: Re: Köztisztviselő be/átsorolása Hozzászólás, az előzmény idézésével

mgiz wrote:
Ciklon!

Teljesen igazad van, ne izgasd magad, egy változó világban nem tudnád kiszámítani mi lesz majd. Legfontosabb a baba! A többivel majd foglalkozol, ha szükséges lesz.
Vigyázz magadra, magatokra, örömmel vennénk a hírt a kicsi megszületéséről, ha lesz időd oszd meg majd az örömöt velünk.

Jó kedvet, jó egészséget és nyugalmat kívánok!

Kedves Mgiz!

Hosszú idő után most tudtam nem csak felületesen benézni a Köziglapra. Kicsit szégyellem magam emiatt, de ami késik nem múlik alapon most leírom, hogy 2016. augusztus 15-én megszületett kisfiam, Marcell, aki azóta is rengeteg feladattal lát el (de azért jó főnök)Mosoly . Az itthonlét egy kicsit kitisztítja az ember elméjét, és más megvilágításba helyez dolgokat, így most sodródom kicsit az árral, és örülök, hogy kiszakadtam a mindennapi malomból, hogy a családé lehessek... Persze azért fél szemmel követem az eseményeket, mert mindig történik valami. Sok szeretettel kívánok neked és mindenkinek boldog, stresszmentes, gördülékeny Új Évet!

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
1 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza