Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Ágica74
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4533

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 34
Összes: 34
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Saját beállítások
04: Hírek
05: Kezdőlap
06: Fórum
07: Hírek
08: Hírek
09: Hírek
10: Hírek
11: Hírek
12: Hírek
13: Hírek
14: Hírek
15: Fórum
16: Hírek
17: Hírek
18: Hírek
19: Hírek
20: Hírek
21: Fórum
22: Fórum
23: Hírek
24: Hírek
25: Hírek
26: Fórum
27: Hírek
28: Saját beállítások
29: Hírek
30: Hírek
31: Hírek
32: Hírek
33: Hírek
34: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Üzletek működési engedélyei, telepengedélyezés › Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés
Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés
Ipari, kereskedelmi, szálláshely, hulladékszállításos hatósági ügyek
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 327, 328, 329  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékÜzletek működési engedélyei, telepengedélyezés
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 16. 10:03    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

köztisztgálya wrote:
tmarkee wrote:
Jogos és fogós a kérdés Sz.Éva. Gondolkodni is kell hozzá (és az "új" rendeletet is ismerni), ha válaszolni akarna valaki rá.
Tekintheted! Szerintem nem kell működési engedély, ez elég egyértelmű. De ha már mondjuk az eszközt (bármilyen eszközt) nem ott, a pályán akarná használni a vendég, vagy mondjuk egy üdítőitalt venne - anélkül, hogy quadozna is egyet - akkor már más a helyzet, akkor ahhoz kell működési engedély. Most tiltottam meg egy ital termékkör értékesítést egy szoláriumban, mert a fogyasztóvédelem próbavásárolt egy kólát és adtak nekik, szolizás nélkül.

szerintem meg kell a kölcsönzésre működési engedély, mert a vállalkozó erről fog számlát adni (ha ad... Mosoly ), a pálya üzemeltetés pedig valószínűleg nem engedély köteles...
hasonló ez, mint a csónak kölcsönzés egy tó parton...

köztisztgálya! Használd már légyszíves azt a jobb felső "szerkeszt" gombot a hozzászólásaid szerkesztésére légyszíves!

Ezt írja a KOrm. rendelet 2. melléklet, a 7. Kölcsönzésnél:
Quote:
Nem tartozik a rendelet hatálya alá az a szolgáltatási tevékenység, amely a vállalkozás telephelyén, vagy azon kívül, komplex szolgáltatás keretében eszközöket biztosít az igénybe vevő részére (pl. fitness-terem, gokart-pálya, vízicsúszda-szolgáltatás, üzemeltetés).
Szerintem ezért nem kell.

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
stsa
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 16. 10:32    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Angelika!

1990. évi V. törvény az egyéni vállalkozásról, 12. §
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 16. 10:51    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

stsa!
Oké, ha egyéni vállalkozó az üzlet üzemeltetője, de ha gadasági társaság?

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
somi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 16. 11:49    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Újabb jó kis gondolatébresztő hozzászólás-sorozat.

Sz. Éva, tmarkee, köztisztgálya

Szerintem - persze a 133/2007. Korm. rendelet 2. melléklet alapján- a Quad kölcsönzés ha ez a pálya üzemelteésének része, azaz bemegyek a pályára, hogy quadozzak egyet és ehhez a szolgáltatáshoz - a szolgáltatásért fizetek - biztosítanak (bukósisak, quad, csizma, protektor, stb.) ez nem működési engedély köteles.

DE ha más a pálya üzemeltetője, és más a "kölcsönzős? Ezt a kérdést nyitva hagyom.

Azonban, ha csak bemegyek és bukósisakot, quadot, csizmát, protektort, stb. kölcsönöznék de ott szolgáltatást nem vennék igénybe és ez a kölcsönzött termket kivinném a pályáról és ott használnám kellene műk. eng.

Így van ez pl.: a szoláriumban (ugye erre sem kell működési eng.) de a szolgáltatáshoz adnak pl.: törölközőt, vagy szolizós krémet, védőszemüveget - vagy mit Mosoly - de mind addig nem kell müködési amig ez csak szigorúan a szolgáltatáshoz kapcsolódik.

De ha itt szolizás nélkül krémet adsz el valakinek akkor csak szigorúan 1420 illatszerüzlet, drogéria működési engedéllyel lehet.

Legutóbb somi szerkesztette (2009. Márc. 12. 22:57), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
köztisztgálya
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 17. 08:29    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

somi wrote:
Újabb jó kis gondolatébresztő hozzászólás-sorozat.

Sz. Éva, tmarkee, köztisztgálya

Szerintem - persze a 133/2007. Korm. rendelet 2. melléklet alapján- a Quad kölcsönzés ha ez a pálya üzemelteésének része, azaz bemegyek a pályára, hogy quadozzak egyet és ehhez a szolgáltatáshoz - a szolgáltatásért fizetek - biztosítanak (bukósisak, quad, csizma, protektor, stb.) ez nem működési engedély köteles.

DE ha más a pálya üzemeltetője, és más a "kölcsönzős? Ezt a kérdést nyitva hagyom.

Azonban, ha csak bemegyek és bukósisakot, quadot, csizmát, protektort, stb. kölcsönöznék de ott szolgáltatást nem vennék igénybe és ez a kölcsönzött termket kivinném a pályáról és ott használnám kellene műk. eng.

Így van ez pl.: a szoláriumban (ugye erre sem kell működési eng.) de a szolgáltatáshoz adnak pl.: törölközőt, vagy szolizós krémet, védőszemüveget - vagy mit Mosoly - de mind addig nem kell müködési amig ez csak szigorúan a szolgáltatáshoz kapcsolódik.

De ha itt szolizás nélkül krémet adsz el valakinek akkor csak szigorúan 1420 illatszerüzlet, drogéria működési engedéllyel lehet.

ez így van én is erre gondoltam, csak lehet , hogy nem fogalmaztam érthetően... Mosoly

"Maradj otthon, nézzél tv-t"

"egy alternatív zenekar volt, azok voltunk mi, volt egy rock, a Tankcsapda, és a többi nyálgép!"
Vissza az elejére
lilla
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 19. 11:01    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ügyfelem virágboltot nyit, és árúsít flakonos növényvédő szert és tápoldatokat is. Én a korm. r.-ből úgy olvastam ki, hogy ilyenkor szükséges az MgSzH hozzájárulása. Ők pedig ezzel nem értenek egyet, mert kis flakonos növényvédő szernél szerintük nem kell. Én pedig úgy gondolom, nem a kiszerelés nagysága dönti el az eljárást. Szerintetek?

Másik: az egyik üzlet tulajdonosa ellenzi, hogy mellette ugyanolyan üzlet (fodrászat) nyíljon. Ilyenkor mi a teendő? A ket-es értesítésre tett ellenvetést, amihez joga van, de ilyen még nem volt, és fogalmam sincs, mit kell tenni.
Vissza az elejére
somi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 19. 11:32    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

lilla

1.:
Én sosem kerestem még meg virágbolt ügyében a MgSzH-t (pedig csináltam már egy-két virágboltos műk.eng.-et)
De ha szó szerint vesszük ebben az üzletkőrben SZOBAI növények kezelésére szolgáló növényvédőszert is lehet forgalmazni ezért meg kellene keresni ugye a MgSzH-t.
Agrotechnikai tanulmányaiból úgy emlékszem, hogy szakmai szempontból viszot kölönbség van növényvédőszer és SZOBAI növények kezelésére szolgáló növényvédőszer között. Az már sokszor kiderült, hogy a jogszabályalkozók az egyes szakmákhoz nem sokat konyítanak Mosoly (nem is ez a dolguk).

2:
Szerencsére a fodrászokhoz semmi közünk műk.eng. szempontból.
DE Európai uniós "alappillér": egyenlő verseny
A szomszéd fodrász most így járt.
Régi kollegák elmondása szerint még az őskorban volt olyan szabály, hogy nem nyithatot volna mellette de már nincs.
Fellebbezhet de szerintem sokra nem fog menni.

Legutóbb somi szerkesztette (2009. Feb. 19. 15:11), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
veet
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 19. 12:04    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lilla!

A 133/2007. (VI.13.) Korm. rendelet értelmében a növényvédőszer forgalmazásához kell a Növény-és Talajvédelmi Igazgatóság szakhatósági állásfoglalása. A növényvédő szerek forgalmazásával kapcsolatos jogszabály nem tesz kivételt, hogy milyen növényvédő szert forgalmaz -kell a szakhatósági állásfoglalás
" Üzletben csak szobanövények ápolására engedélyezett készkiszerelésű, III. forgalmi kategóriajú növényvédőszer árusítható" Így szól a szakhatósági szövegezése nálunk.

2. téma

Erre a válasz a következő:
közigazgatási hatósági jogkörben nem vizsgálható az, hogy két egymás mellett üzemelő két azonos tevékenységi körrel foglalkozó kereskedő, vállalkozó ,egyforma tevékenységet végezhet-e mivel az ALKOTMÁNY 9.§ (2) bekezdése alapján Magyar Köztársaság elismeri és támogatja a vállalkozás jogát és a gazdasági verseny szabadságát.

azt viszont nem értem, hogy a fodrász üzletnél milyen eljárást folyik arra nem kell működési engedély az ÁNTSZ-hez tartozik?
Vagy építési vonalon van eljárás folyamatban?
Vissza az elejére
lilla

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 19. 12:43    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hú de jó, hogy kommunkálunk, mert én simán elindítottam volna az eljárást fodrász üzletre, ugyanis elődeim - én még "szűz"nek számítok e területen - folyamatosan adtak ki működési engedélyt fodrász üzletekre. Igaz, hogy ők drogériára kérték meg, mert árúsítottak illatszert is a szalonban. Na majd lestem volna, hogy nincs is fodrászat üzletkör...
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 19. 13:03    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

lilla, ezek szerint már be is nyújtották a kérelmet? Ugyan mégis milyen üzletkört írtak rá? Mosoly

Ha te fodrász vagy, és a fodrász üzletedben a vendég részére odaadsz egy flakon hajszeszt, hogy otthon is kenje a hajára, mert ez úgy fog hatni, akkor az még nem drogéria, tehát működési engedély sem kell. Ha CSAK - értsd: pl.: hajvágás, ondolásás, festés nélkül - simán bejön a vásárló (vendég) és eladod neki ugyanazt a hajszeszt, mint az előbb, akkor az egy drogéria és kell a működési engedély.

A szoláriumban, ha egy palack ásványvizet odaadsz a vendégnek, aki mondjuk kijön a sütőből, akkor az még nem italüzlet, de ha szoliázás nélkül mondjuk eladod ugyanat a flakon ásványvizet a fogyasztóvédelmi felügyelőként próbavásárló kollégának és nincs működési engedélyed, akkor bebuktál. Érted a kettő közötti különbséget?

Vissza az elejére
veet
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 19. 13:24    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lilla!

Ha új vagy csak egy fontos tanács!

A szokásjogot felejtsd el! ( A legrosszabb válasz, hogy így szoktuk csinálni.)
Olvass jogszabályt-és kérdezz!
Kérdezni nem szégyen mindenki így kezdte.
Üdv veeet
Vissza az elejére
ANKABANKA

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 19. 14:14    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni: ki hogyan csinálja?

A 133/2007. (VI.13.) korm. rendelet 6.§. (6) paragrafusa szerint "Az üzlet megszünése esetén, a megszünést megelőző legalább egy hónappal korábban, a kereskedő köteles az üzlet tervezett megszünésének időpontjáról a jegyzőt, valamint a vásárlókat tájékoztatni. Az üzlez megszünését a kereskedő köteles haladéktalanul, a működési enegdély visszaadásával egyidejűleg bejelenteni."

Vki találkozott már oylan kereskedővel, aki bejelentette, hogy meg kívánja szüntetni az üzletét?

Nálunk jó pár hónap csúszással adják le a működési engedélyüket (ha egyáltalán leadják), a formanyomtatványunkon az szerepel, hogy:
név:
székhely:
értesítési cím:
Alulírott bejelentem, hogy a .... címre, ..... iktatási számú, ........ nyilvántartási számú üzletre kiadott működési negdélyt ...... napján visszaadom.
ill.etve: büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a működési negdély elveszett, ezért azt leadni nem tudom, egyidejűleg kérem a működési engedély nyilvántartásból való törlését.
Dátum, aláírás.

A kérdésem: melyik nappal töröljük a működési engedélyt?
1. amelyik nappal vissadja?
2. amelyik dátum az aláírásnál szerepel?
3. amelyik nap be lett iktatva?
4. amelyik nap csinálom a határozatot?

(nem vagyok ennyire béna, csak ebből lett nálunk minap parázs vita, ezért érdekelne, ki, hogyan csinálja, és miért)

tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 19. 14:35    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk is ugyan így van ANKABANKA, ne aggódj ezen. Az a tapasztalatom, hogy ez a dolog rajtunk kívül senkit sem érdekel. Vitázni ezen meg végképp felesleges és értelmetlen is. Csináld, ahogyan jónak látod. Ha utólag jelenti be, hogy a múlt hónapban megszüntette, akkor én azzal a dátummal vezetem ki a nyilvántarásból, amit ráírt a bejelentésre. Ha mondjuk két hónappal a bejelentés benyújtása előtti dátumot írt rá, akkor a beérkezés dátumától vezetem ki a nyilvántartásból.
Majd akkor lesz ennek a dátumnak esetleg jelentősége, ha mondjuk a megszüntetést követően fél évvel jön a vámosoktól egy megkeresés, hogy mond meg, hogy ki és meddig üzemeltette a kocsmát, mert a jövedéki szabályok megsértése miatt eljárást indítottak.

Vissza az elejére
lilla

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 19. 15:08    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a segítségeket. Kezdek tisztán(bban) látni. Igaz, nagyon képlékenynek találom az egészet. De lesz ez még így se...
Vissza az elejére
veet
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 19. 15:33    Hozzászólás témája: Re: Üzletek működési engedélyezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ankabanka!

Nálunk is pont úgy van mint ahogy tmarkee leírta.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékÜzletek működési engedélyei, telepengedélyezés Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 327, 328, 329  Következő
55 / 329 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza