Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Ágica74
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4533

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 44
Összes: 44
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Saját beállítások
04: Hírek
05: Content
06: Kezdőlap
07: Fórum
08: Fórum
09: Hírek
10: Saját beállítások
11: Kezdőlap
12: Fórum
13: Hírek
14: Hírek
15: Hírek
16: Hírek
17: Hírek
18: Fórum
19: Hírek
20: Hírek
21: Content
22: Fórum
23: Hírek
24: Hírek
25: Fórum
26: Fórum
27: Hírek
28: Hírek
29: Hírek
30: Fórum
31: Hírek
32: Hírek
33: Content
34: Content
35: Hírek
36: Hírek
37: Hírek
38: Hírek
39: Fórum
40: Content
41: Content
42: Content
43: Fórum
44: Hírek

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Vizsgák, szakvizsgák › Alapvizsga
Alapvizsga
Vélemények, kérések, ötletek
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékVizsgák, szakvizsgák
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Elekevi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Márc. 02. 14:38    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Március 4-én azaz 2 nap múlva megyek közigazgatásból alapvizsgázni Kecskemétre.
Annyi anyagom van, hogy már nem tudom melyiket tanuljam.Nagy segítség lenne ha valakitől megkaphatnám az aktuális kidolgozott írásbeli és szóbeli tételeket.Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
serazs
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Márc. 24. 12:22    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Azokat szeretném megkérni akik már leviszgáztak, hogy írjanak pár sort milyen volt a vizsga. Én március végén megyek alapvizsgázni és nagyon félek az egésztől, számomra túl tömör az anyag.
A vizsgabizottság segít a szóbeli feleletnél vagy csak végighallgatja amit a vizsgáztató tud? Milyen az írásbeli? Meg hasonló dolgok.

Válaszotok előre is köszönöm.
Vissza az elejére
pivot
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Ápr. 01. 18:04    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Serazs! Valószínűleg (velem együtt Mosoly) már túl vagy a vizsgán, így inkább a májusi, és az őszi vizsgázóknak írom, hogy sajnos (vagy épp szerencsére, mint nekem) nagyon "elnökfüggő - bizottságfüggő" a dolog.
Az írásbeli nem volt túl nehéz és nem járkáltak össze-vissza Mosoly A szóbelin a "rendesebbik" bizottság elé kerültem, jó elnökünk volt, segített mindenben. Az egyik kollégát pl. 5 percig faggatta egy szó miatt, csak hogy a vizsgázó mondja ki! Le a kalappal előtte! A másik teremből dúlva-fúlva jöttek ki, mert az az elnök meg az élő fába is belekötött...
Szóval túl vagyok rajta, így a készített segédanyagokat (amiket végül nem kellett használnom) szívesen átadom valakinek ha kell (kidolgozott szóbeli tételsorok "kis" papíron, ill. elektronikus formában az írásbeli kérdések is kidolgozva egyetlen PDF-ben. (ez utóbbit elküldöm az adminnak is, hogy bekerülhessen a letöltések közé. Bár magam is onnan töltöttem le, de "továbbfejlesztettem" hogy PDA-n, okostelefonon (pl. FoxitReader-rel) is használható legyen akár élesben is! /ugrópontos tartalomjegyzék/)
Vissza az elejére
pivot
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Ápr. 01. 19:11    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ja és a legutóbb írt párosítások (pár oldallal visszább) nálunk is érvényesek voltak!

Gratulálunk a vizsgához!
Köszönet az anyagért, ha elküldöd, a lap címére:infokukackoziglapponthu mgiz
Vissza az elejére
dajan
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2010. Ápr. 04. 07:02    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Májusban megyek(?) alapvizsgázni és a helyzetem a következő: Közgazdász főiskolai diplomám van, olvastam, hogy mentesül a vizsga alól az ..., okleveles közgazdász, ... Mivel nem tudtam eldönteni, hogy ez csak egyetemi vagy főiskolai végzettség esetén is értendő, felhívtam telefonon a Közigazgatási Képzési Központot. Egyértelmű választ kaptam, mely szerint nem kell alapvizsgáznom és nem is kötelezhetnek rá, szakvizsgát kell tennem. Hozzátették, ha ezek ellenére is akadékoskodnak velem akkor kérjek jogértelmezést. Szóltam a feletteseimnek, akik nem tudnak ilyenről, egyébként is már elküldték a jelentkezésemet a vizsgára. Szóval itt tartok és egyenlőre úgy vagyok vele, hát akkor levizsgázom és amilyen hamar lehet kérem, hogy küldjenek el szakvizsgára.
Ezt a témát valaki már felvetette itt és úgy gondoltam megosztom veletek, azt az infót amit a központtól kaptam, hogy a jövőben hamarabb tudjon reagálni az aki hasonló cipőben jár.

Dajan! Úgy tűnik a törvényt nem mindenkinek kell alkalmazni, s ez nem csupán a vizsgánál tér vissza, szerencsére ritkán. Sok sikert a vizsgákhoz! mgiz
Vissza az elejére
Alsószölnök

HozzászólásElküldve: 2011. Júl. 26. 14:33    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!

Segítséget kérnék,
Körjegyzőség gazdaálodási feladatok ellátására köztisztviselőt nevez ki.
(gazdálkodási ügyintéző munkakörben)

Új munkatársnak igazgatási ügyintéző, ügykezelő szakképesítése van.
kérdésem:
kell közigazgatási alapvizsgát tennie?

köszönöm!
Timi
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Júl. 26. 14:55    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Timi!

Igyekszem jól érteni a kérdést. Középfokú végzettségű személyek kinevezéséről lehet szó.
Szakvizsga a felsőfokú végzettségűek kötelezettsége(két év gyakorlat és három éven belül kinevezéstől). Az alapvizsga megszűnt.
Ügykezelői alapvizsga még van a hatályos törvényben. Én most azt tudom nézni, ami szeptember 1-ig van hatályban, a Ktv-t azonban több t9rvény módosította, sőt az előírt iskolai végzettségeket is, ezt ma még nem tudom. Jogtáram nincs, majd egyszer összebogarászom valahogy.
A beírások még a korábban alapvizsgára kötelezettektől születtek-átmeneti rendelkezések voltak a megszüntetéskor.

Timi visszajelzésére már javítok is ( a sok új módosítást igyekszem összehozni egyben, kissé belekeveredtem..):
2011. évi XXX. törvény 24. § (1) bek szerint:

Az, akinek a közszolgálati jogviszonya, kormánytisztviselői jogviszonya 2011. szeptember 1-jét megelőzően és a közigazgatási versenyvizsga kötelezettség megszűnését követően keletkezett, közigazgatási alapvizsgát köteles tenni 2012. szeptember 1-jéig, kivéve, ha ezen időpontig az alapvizsga alól jogszabály alapján mentesül. Az alapvizsga költségeit a munkáltató viseli. Ha ezen kötelezettségét ez idő alatt nem teljesíti, vagy az alól nem mentesül, közszolgálati jogviszonya megszűnik. A közigazgatási alapvizsga letételére előírt határidőbe nem számít be a 30 napot meghaladó fizetés nélküli szabadság, valamint a keresőképtelenség, továbbá a 30 napot meghaladó hivatalos kiküldetés időtartama.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
trendi

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 21. 05:55    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én az idei év márciusában kerültem a közigazgatásba, mint szociális ügyintéző. Úgy tájékoztattak, hogy 2012-ben kell vizsgáznom.
Középfokú végzettségem van, ehhez keresek tananyagot.
Nagyon hálás lennék ha kapnék valamilyen iránymutatást, miből érdemes tanulni, mivel az idén októbertől már anyakönyvi tanfolyamra is kell járnom és félek nem lesz időm rendesen felkészülni mindkettőre.
Hol találok anyagot ?

Most bukkantam erre a fórumra, aminek nagyon örülök, mert máris egy csomó kérdésre választ kaptam a munkámban felmerülő "kérdésekre helyzetekre".

A segítségeteket nagyon megköszönném!
üdv
éva
Vissza az elejére
Teri
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 21. 06:26    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

trendi!

Ugyanitt is találsz nagyon sok anyagot az Alapvizsga letölthető anyagok mappában. Nem tudom, hogy a változások mennyire vannak átírva.

Vagy nézz körül a http:// www.nki.gov.hu honlapon.
Baloldalt van egy olyan, hogy képzések vizsgák, azon belül van egy olyan, hogy vizsgák, és még azon belül találsz olyant, hogy közigazgatási alapvizsga. Itt is mindent megtalálsz.

Jó tájékozódást!

Teri
Vissza az elejére
korielandi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2011. Nov. 03. 17:31    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók!

Sajnos sehol nem találok az új Alapvizsgához a tankönyvön kívül más segédanyagot. Szomorú Még kérdések,vagy próbafeladatlap sincs megadva az NKH honlapján. Kérlek segítsetek nekem.

Köszönettel: Andrea
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Nov. 03. 19:57    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Andrea!

Az alapvizsga letölthető anyagoknál nézz szét, a jogszabályi változásokra figyelni kell, de eddig sikeresen használták az anyagokat. Biztos jönnek majd más vizsgázók is, itt össze lehet dolgozni, meg lehet beszélni gondokat, én nem vagyok vizsgázó, ennyit tudok tanácsolni csupán.
Sok sikert!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
zsófia

HozzászólásElküldve: 2011. Dec. 08. 13:57    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem is az a gondom, mint Andreának. Az új alapvizsgához a tankönyvön kívül nincs más anyag. Számítógépes vizsga lesz, jó lenne legalább egy pár próbatesztlapot látni előtte.
Ha tud ebben valaki segíteni, azt előre is köszönöm!
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Dec. 08. 18:59    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megköszönném, ha a lap címére küldenének a vizsgázók friss anyagot, információkat, kinek mi van... Szükség lesz rá...hátha.., együtt sokkal könnyebb és itt megbeszélhetitek a felkészüést, vizsga tapasztalatokat.
Vissza az elejére
Bejjababy

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 27. 17:01    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! A következő levelet kaptuk dokumentumtáron:

A Nemzeti Közigazgatási Intézet (NKI) tájékoztatta a vizsgaszervezőket, hogy mind a közigazgatási vizsgák tananyagainak és vizsgakövetelményeinek felülvizsgálatáért felelős szerv a jogszabályi változásokra tekintettel, megkezdte az alap és szakvizsga tananyagok hatályosítását.
Az alapvizsga hatályosított tananyaga várhatóan 2012. február 10-től érhető el az NKI honlapján (www.nki.gov.hu).
A 2012. február 15-e után induló alapvizsgára felkészítő konzultációkon – már a hatályosított tananyag feldolgozása történik.
A megváltozott tananyaghoz igazított új vizsgakérdések alapján 2012. március 1-jével kezdődően kerülnek lebonyolításra a vizsgák.
A közigazgatási szakvizsga esetében a hatályosított tananyag 2012. március elején kerül fel a NKI honlapjára, a 2012. március 15-ét követően induló felkészítő tanfolyamokon már e szerint történik a vizsgára felkészítés.
Esetünkben ez azt jelenti, hogy a közigazgatási szakvizsga felkészítőn március végén már az új tananyag és a hatályosított vizsgakérdések szerint történik a felkészítés, csak úgy, mind az áprilisi vizsga.
Kérem, szíveskedjen a vizsgákra jelentkezett kollégái figyelmét felhívni a változásokra. Ugyancsak kérem, hogy az alapvizsga konzultációt igénybe venni kívánó munkatársai figyelmét legyen kedves arra is felhívni, hogy a konzultáció eredményessége, hasznossága nagyban függ attól, mennyire sajátították el előre a tananyagot.
Vissza az elejére
Bejjababy

HozzászólásElküldve: 2012. Feb. 14. 19:36    Hozzászólás témája: Re: Alapvizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megvan az új közigazgatási alapvizsga tankönyve amit a fenti bejegyzésemben már írtam.
Letölthető a www.nki.gov.hu/kepzese...tananyagok oldalról.
Én már kinyomtattam, lefűztem, és már nekiálltam olvasni, hogy a február 27-29 közti képzésre képben legyek.
Jó tanulást.
Bea

Sok sikert Bea! mgiz
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékVizsgák, szakvizsgák Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Következő
13 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza