Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: adrkk88
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4574

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 22
Összes: 22
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Hírek
02: Hírek
03: Hírek
04: Hírek
05: Hírek
06: Hírek
07: Hírek
08: Hírek
09: Hírek
10: Hírek
11: Fórum
12: Hírek
13: Hírek
14: Hírek
15: Hírek
16: Hírek
17: Hírek
18: Hírek
19: Hírek
20: Hírek
21: Hírek
22: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Informatikáról általában › Más- trükkök
Más- trükkök
Minden, ami informatikával kapcsolatos, problémák, ötletek, érdekességek, ajánlások. A szakmai kérdések a szakmai szofterek topikba kerüljenek, ide minden más.
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékInformatikáról általában
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Nov. 08. 00:19    Hozzászólás témája: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon boldog

No jellemzően nem erre van szükségünk, ám épp most jött egy hírlevelem, ( Monitor)miért ne, ki tudja kinek mire van szüksége Nagyon boldog Nagyon boldog
Mi van a monitorodon?
2006.10.19
Azt, hogy éppen mivel foglalkozunk, nem szívesen kötjük mások orrára. Ennek ellenére mi sem árulkodik jobban a tevékenységünkről, mint a monitorunk, amit könnyű megpillantani. Ha épp nem publikus tevékenységet folytatunk, szinte bizonyosra vehetjük,

hogy akkor jelenik meg mellettünk észrevétlenül a legpletykásabb kolléga, netán a főnök, a feleség, vagy kinek-kinek a maga mumusa.

Ilyen egyszerű
Néha már nincs menekvés: lebukunk. De időnként a helyzet még menthető lenne, ha a program elég gyorsan végre tudná hajtani az utasításainkat. Ha látjuk, hogy közeledik a "veszély", sokan egyből az egér után kapkodnak, és ezzel ki is választják a leglassabb megoldást, ami előbb-utóbb biztosan a lebukáshoz fog vezetni. Holott elég lenne néhány egyszerű billentyűkombinációt ismerni, és pár trükköt tartani a tarsolyban.

Egyszerre több file legyen megnyitva
A tálca a Windows rendszerek igen hasznos találmánya. Ide "dobálja le" a rendszer azokat a dokumentumokat, amelyeket éppen használunk, tehát meg vannak nyitva. Jó, ha mielőtt belefogunk titkolni kívánt tevékenységünkbe, megnyitunk néhány semleges file-t, vagy akár olyat, ami kifejezetten jó fényt vet ránk.

Munkahelyen a kimutatások például jól jöhetnek ilyenkor. Ha belefeledkeztünk kedvenc elfoglaltságunkba, de még időben felfedezzük, hogy olyasvalaki közelít, akinek nem szeretnénk megmutatni valódi tevékenységünket, nagyon gyorsan válthatunk a megnyitott file-ok között az ALT+TAB billentyűkombináció használatával.

Egyéb trükkök
Szintén beválik, de feltételekhez kötött az alábbi két kombináció használata:

1. ha Microsoft billentyűzetet használsz, akkor a windows-billentyű (az, amelyiken az ablak van, ha ilyet nem találsz, akkor a te billentyűzeted erre nem alkalmas) és a D betű együttes lenyomásával egyszerűen minden aktív file-t le tudsz tenni a tálcára. Így szépen "kiürül" a monitorod, és csak a háttérkép fog látszani. A veszély elmúltával a win+D -vel ugyan úgy visszaállíthatod az eredeti állapotokat és folytathatod a korábbi tevékenységedet.

2. ha Mozzilla Internet-böngészőt használsz, akkor a CTRL+T is jó szolgálatot tehet, ami egy új lapot nyit a böngészőn belül. Ha programozott könyvjelzőink is be vannak állítva, akkor ez a megoldás még gyönyörűbb tud lenni, hiszen azt a látszatot kelti, hogy bár az interneten vagyunk, kizárólag a cég ügyei iránt érdeklődünk (mert mondjuk a könyvjelző miatt a CTRL+T-vel megnyitott új lap a cég honlapja lesz)

Kellemes rejtegetést! Mosoly

LiO
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
gorillala
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 12. 10:55    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

mgiz wrote:
Nagyon boldog

No jellemzően nem erre van szükségünk, ám épp most jött egy hírlevelem, ( Monitor)miért ne, ki tudja kinek mire van szüksége Nagyon boldog Nagyon boldog
Mi van a monitorodon?
2006.10.19
Azt, hogy éppen mivel foglalkozunk, nem szívesen kötjük mások orrára. Ennek ellenére mi sem árulkodik jobban ....

...Kellemes rejtegetést! Mosoly

LiO

Tulképp ennek a témának a folytatása érdekelne!
nem csak a rejtegetés ügyében

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 12. 12:15    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vannak progik melyekkel tiktosíthatsz mappákat, fileket, veszélye, úgy jársz, mint egy ismerős, elküldtem neki a kis progi exe filet, nagy boldoga elrejtette, amit akart, csak a jelszót felejtette el, így aztán magának is rejtve maradt.... Nevető Nevető
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
gorillala
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 12. 17:27    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van magyar leírása?

vagy min egy kis próbaverzió-próbaidő?

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 12. 21:16    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

free, szabadon használható Nevető Nevető tényleg kéred?
A címed hová is tettem... valahol megvan még, a progi is, csak idő még előkeresem a kis exe filet, s titkosíthatsz, de el fogod felejteni mit és hová és hogyan tetted el, minek ez Neked papi??? Nevető
Azért privi küldj egy címet invitel, ennyi jut eszembe.., s ha lesz egy kis időm előkeresem, egyszerű. Én nem használtam, nem telepítettem, többet nem tudok róla, csak azt jelszós védelemmel eltünteti a mappát, mintha nem létezne.. Nevető
Vissza az elejére
gorillala
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 13. 08:23    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most elbizonytalanodtam Mosoly nekem nem a mappáim titkosak

hanem a jelszóim tömege, mindenhol más és más Mosoly))

külön füzet van hozzá amit zsebben hordok.

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 13. 19:25    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csoda vagy Papi! S jól teszed, hogy feljegyzed! Nevető
Vissza az elejére
gorillala
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Nov. 16. 09:21    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megszabadítanák a fórumokat az értelmetlen bejegyzésektől
2007. november 12. 22:25, Hétfő - Berta Sándor

Két szakember egy olyan szűrőprogramot fejlesztett ki, amely kipucolja fórumokból és a blogokból az értelmetlennek tartott hozzászólásokat. A nyílt forráskodú szoftver Firefox bővítményként fog megjelenni.

A fórumok és a blogok oldalain gyakran látni teljesen nem odaillő vagy értelmetlen bejegyzéseket, amelyek kiszűrése maguknak az üzemeltetőknek is komoly problémát jelent. Amikor egy szakmai fórumon akár oldalakon át mondjuk csak smiley-jeleket lehet látni, akkor érthető, hogy nem csak a látogatók, de a honlapot működtetők is joggal bosszankodnak. Erre a problémára kínál megoldást a Gabriel Ortiz és Paul Starr által létrehozott StupidFilter Project, amelynek célja egy szűrőszoftver megalkotása volt.

A nyílt forráskódú program képes nemcsak az értelmetlen bejegyzések utólagos törlésére, de az ilyen hozzászólások megjelenítésének megakadályozására is. "Az internet a kezdetekkor még egy olyan hely volt, ahol intelligens beszélgetéseket lehet folytatni más szakértőkkel. Azonban a tömegek beáramlása után a világháló teljesen átalakult egy olyan hellyé, amelyet elborítanak a különböző felhasználók által generált tartalmak" - közölte a két szakember.

A szűrő minden egyes hozzászólást megvizsgál nyelvtani szabályok alapján. Amennyiben úgy ítéli meg, hogy egy szöveg túl értelmetlen, akkor automatikus értesítést küld az adott felhasználónak, hogy változtassa meg a hozzászólását. A szoftver reagál a túl kevés, vagy túl sok kis és nagy betűre, a rövidítésekre, a nem megfelelő helyeken alkalmazott írásjelekre. "Az alkalmazás alapvetően ugyanúgy működik, mint egy spamszűrő. A legnagyobb feladatot az jelentette, hogy a program ne tévessze össze a szlenget és a már elfogadott nyelvi sajátosságokat az értelmetlenségekkel. Hiszen az, hogy kinek mi az értelmetlen, teljesen szubjektív dolog" - hangsúlyozta Gabriel Ortiz.

A legfontosabb, hogy a szoftver a tartalmaknak ne az értelmét, hanem szigorúan a külső megjelenését vizsgálja meg. A szarkazmus és az irónia azonban még mindig komoly akadályokat jelentenek a szűrő számára. A két fejlesztő emiatt az értelmetlen vagy annak tűnő hozzászólások, mondatok adatbázisán is dolgozik, amely jelentősen megkönnyítheti majd a StupidFilter munkáját. Ortiz és Starr a tervek szerint még az idén decemberben elérhetővé akarják tenni a program alfaverzióját, amelyet a StupidFilter Firefox-bővítményként megjelenő végső változata követ majd. A két szakember azt szeretné, hogy az internet újra az intelligens emberek találkozóhelye legyen.
Papi, én kicsinyítettem! Tudom imádsz szerkeszteni, ez azért túl nagy betűs volt. Semmi gond! mgiz

Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 13. 21:41    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nehogy már 2 manus eldöntse milyen a megfelelő hozzászólás. Persze ez az egész elég zagyva. Ha fox bővítmény, akkor csak annak műxik, aki bekapcsolja. Ha meg létre tudok hozni egy olyan plugin-t ami belenyúl más forumába, akkor már nem biztos, hogy csak törli a hsz-t. Lehet, hogy egy hackman telenyomja reklámmal az oldalt. Szóval bízzuk csak az adminokra a gyomlálást,. Tapasztalataim szerint a legtöbb jó érzékkel teszi. Egy fórum minősége + az odalátogatókon múlik. Ha hagyják hogy tele legyen értelmetlen szmájlikkal, akkor az nekik megfelel. Komolyabb helyen a "nagybetűkkel írok hogy figyeljenek rám" usert elég hamar megintik. Akinek meg rossz a szeme használja a ctrl+ vagy ctrl- hotkeyt. Arról nem beszélve, hogy a netszleng folyamatosan megújul. Vajon ki volna az a zseni, aki folyamatosan frissítené a nyelvi adatbázist. Végül lesz egy 5-10GB-os adatbázis a böngészőben?

Vajon ebben a hsz-ben hány zavarót találna egy ilyen plugin? Nem kötözködöm csak kétségeim vannak a realitással (hiányával).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 16. 00:50    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Naxa!

Ha én ennyit tudnék...kész analfabéta működtet egy lapot Zavarban levő Nevető
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 16. 09:51    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

mgiz wrote:
Naxa!

Ezt most nem értem...rejtve, de épp dicsérlek bennetek...(ezek szerint jól elrejtettem:-D)
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 16. 14:10    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem értettelek félre, a lap klassz, s még jobb lesz!

Én nem értek az informatikához, a szakmai az más, ahhoz ugatok valamit.. Nevető Nevető Nevető Nevető Nevető
Bár tudás nélkül is megoldottam azért a problémákat, óvatos voltam, s most azért könnyebb már, admintársam megoldja, ami nekem bizonytalan. Én meg mindig tanulok egy kicsi újat.
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 16. 14:56    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Naxa wrote:
mgiz wrote:
Naxa!

Ezt most nem értem...rejtve, de épp dicsérlek bennetek...(ezek szerint jól elrejtettem:-D)

Tengernyi munka van vele, a fórumszabályzat alkalmazásának és a moddolásnak köszönhető.

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 16. 17:39    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Off. Nem tudtok magyarul? Kukkot sem értek, mi baj van?
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 16. 18:01    Hozzászólás témája: Re: Más- trükkök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is igazgatok egy sokkal kisebbet, egy online játékban. Csak igazolni tudlak tmarkee..van vele meló bőven.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékInformatikáról általában Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza