Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: adrkk88
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4574

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 6
Összes: 6
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Hírek
02: Fórum
03: Fórum
04: Saját beállítások
05: Hírek
06: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Szabálysértési ügyek › Tulajdon elleni szabálysértés
Tulajdon elleni szabálysértés
A szabálysértési ügyekről, problémákról
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 47, 48, 49  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hippihopp
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 27. 09:46    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Mindenképpen egy határozatba dönts!. Ha szükséged van mintára, írdd meg a privát email címed, szívesen küldök neked.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Magdi1
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 27. 10:28    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Keves hippihopp!

Nagyon kedves tőled, e-mail címem: bnagymagdi KUKAC freemail PONT hu
Köszönöm!

E-mail címeket publikus témában nem teszünk közzé a saját fiókunk védelme érdekében. Részletek a Fórumszabályzatunkban, köszi. tmarkee
Vissza az elejére
hippihopp
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 27. 11:03    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

én is privát üzenetben gondoltam.
Vissza az elejére
evuka
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 28. 09:00    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nagyon jó az oldal, tegnap találtam rá, máris van problémám az elévüléssel. A sértett 2007. júniusában eladta a telepét, az adás-vétel 2008 májusáig húzodott, már a vevő dolgozott a telepen az eladó embereivel. 2008. májusában az eladó (sértett) hazavitte a telepről a szerszámait, de nem nézte át tételesen. 2008. novemberében elővette az akkus csavarbehajtóját, de az övé helyett egy rosszabb minőségűt talált a szerszámai között. (Ekkor vette észre a cserét.) Kapott egy fülest, hogy ki vihette el, feljelentést tett a rendőrségen, a rendőrség egy jelentést küldött a feljelentésről ismeretlen tettes ellen, a két eszköz értékbecslését elvégeztette. Meghallgattam részletesen a sértettet. Hogyan folytatnátok, vagy nem az ügyet. Előre is köszi a segítséget!
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 28. 11:46    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Evuka

Szerintem 2008. májusától számított hatodik hónapban bekövetkezett az elévülés, ha nem indult büntetőeljárás, ami félbeszakította volna az elvülést. Ha van az iratban nyomozást megszüntető határozat, akkor értelemszerűen a hozzádérkezéstől ketyeg az elévülés.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 28. 14:37    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem ha a nyomozást megszüntető határozatban nem utalnak a "gyanúsított" kilétére, illetve ha utalnak is, de vele szemben eljárási cselekményt nem foganatosítottak, akkor a cselekmény 2008. novemberében elévült. Nekem is lenne egy elévüléses kérdésem, kontárkodással kapcsolatos... keresek topicot, ha nem találok, felteszem itt. Mosoly

Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 28. 18:10    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem meg meg mindegy, hogy mire utalnak. Ha volt az ügyben nyomozás (büntetőeljárás) és azt megszüntették, akkor ott félbeszakad az elévülés. (de él a két év). Ha nem volt, csak ültek rajta akkor elévült.
Vissza az elejére
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 28. 19:39    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

De ha indult is büntetőeljárás, viszont abban az elkövető kiléte nem nyert megállapítást, és vele szemben eljárási cselekményt nem foganatosítottak, akkor a cselekmény elévült. Ezt csak azért is merem mégegyszer hangsúlyozottan leírni, mert hasonló ügyem volt. Mobillopás, 2008. januárjában. Rendőrségi feljelentés februárban, be. indult, mert a sértett okiratait is ellopták a telefonnal együtt. A mobilos részét megkaptam 2008. áprilisában, gyorsan meg is szüntettem - a be. még folyamatban volt ekkor ISMERETLEN elkövetővel szemben. 2008. augusztusában jön a rendőrségről az infó, megvan a tettes, be is ismerte. Én gyorsan visszavontam a határozatomat (a megszüntetőt) és felbuzdulva kiszabtam az ea. vontra egy jó kis pénzbírságot. A visszavonó határozatomat közben megküldtem az ügyészségre, akik már ennek sem örültek túlzottan (a szabs. tv. nem szabályozza ugyan, de szerintük én nem vonhattam volna vissza saját hat.körben a határozatomat, velük kellett volna hatályon kívül helyeztetni), viszont annak, hogy felelősségre vontam az illetőt, még úgy sem. Mivel megítélésük szerint a cselekmény elévült 2008. júliusában. Az, hogy a rendőrségen még folyamatban volt a be., egy dolog, a szabs. és a be. két piskóta... És mivel az első eljárási cselekmény augusztusban lett vele szemben foganatosítva, addig még csak idézve sem lett, effektíve nem volt egy eljárási cselekmény sem, ami az elévülést félbeszakította volna, a cselekménye elévült. Úgyhogy vissza kellett vonni a pénzbírságot kiszabó határozatomat is (és mivel a barátunk közben befizette a bírságot (valszeg azért, mert nem érezte magát bűnösnek Mosoly), intézkedni kellett a visszautalásáról is...).
Ezért merem újfent azt mondani, hogy ELÉVÜLT.
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 28. 20:52    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

éljen az ügyészség...felénk ugyanis azt mondják, hogy az sztv "(5) Ha az elkövetéstől számított hat hónapon belül a cselekmény miatt büntetőeljárás indul, de a büntető ügyben eljáró hatóság, illetőleg a bíróság a szabálysértési eljárás lefolytatása céljából az ügyet átteszi a szabálysértési hatósághoz, az (1) bekezdés szerinti elévülés az áttételt elrendelő határozatnak a szabálysértési hatósághoz érkezése napjával újrakezdődik." így rendelkezik, de ez vonatkozik az ismert és ismeretlen elkövetőre (sicc) is, mivel nem különbözteti meg őket.

Azzal meg egyetértek, hogy nem vonhattad volna vissza a határozatod. Csak akkor teheted meg, ha helyt adsz a panasznak, vagy az ismeretlen helyen tartózkodó ismert eljárás alá vont tart.helye elévülési időn belül ismertté válik.

így vacsora előtt ennyi XDD
Vissza az elejére
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 28. 22:08    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Holnap megkeresem a fent hivatkozott ügyemben az ügyészi óvást és megírom (ha érdekel), h. mit is tartalmaz pontosan. De ez az elévülés... szerintem hiába egyazon törvény, ahány ház, annyi szokás, sajnos, és ez inkább a jogszabályi pontatlanságból adódik...

Ez nem szorosan ide kapcsolódik, de az ismeretlen helyen tartózkodó elkövető kapcsán nem helyes az eljárás felfüggesztése - semmint megszüntetése - és ha az ismertté válik, akkor az eljárás folytatása?

A visszavont határozatról - már nem ez az első. Mosoly Nekem sem, és az elődöm is csinált ilyet, most a megyei helyett a városi ügyészség ezt nem nyelte be. Az Sztv. tartalmaz erre vonatkozó rendelkezést? Nekem nem rémlik...

evuka
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 28. 23:18    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Félreértettük egymást, illetve lehet, nem jól fogalmaztam. Nem volt a rendőrség részéről semmiféle nyomozás, felderítés, nyomozást megszüntető határozat. A sértett 2008. november 25-én a rendőrségen feljelentést tett, megnevezte a gyanúsítottat, szóban meghallgatták, a feljelentéséről egy jelentést írtak, melyet a rendőr írt alá, majd áttették az ügyet szabálysértési eljárásra. Én hallgattam meg a sértettet, vettem fel jegyzőkönyvet, illetve meghallgattam a tanúját, aki hallotta, ki cserélhette ki a fúrót 2007. nyarán még a telepen. Így mi a véleményetek, elévült-e az ügy és honnan számolom az elévülést.
Vissza az elejére
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 29. 08:43    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Evuka, ahogy Naxa is írta, persze, hogy elévült. Vagy novemberben - még az elévülési határnap előtt - te foganatosítottál valamilyen eljárási cselekményt azzal az illetővel szemben, akit elkövetőként nevezett meg a sértett?

Az utolsó hozzászólásomban említett óvásról: hivatkozott jogszabályi helyek: az elévülés definiálásáról az Sztv. 11. § (1) - (2) bek. - ez egyértelmű.
Amit Naxa, te is idéztél, a 11. § (5) bek. mi szerint "az elkövetéstől számított hat hónapon belül a cselekmény miatt be. indul, de a büntetőügyben eljáró hatóság a szabs.eljárás lefolytatása céljából az ügyet átteszi a szabs. hatósághoz, az (1) bek. szerinti elévülés az áttételt elrendelő határozatnak a szabálysértési hatósághoz érkezése napjával újrakezdődik. A (6) bek. szerint a szabs. miatt az eljárás alá vont sezméllyel szemben a szabs. hatóság (stb...)által foganatosított eljárási cselekmények az elévülést félbeszakítják.

Jelen esetben - Evukáéban is, ha nem volt eljárási cselekmény az elkövetővel szemben, illetve az idézett enyémben is - nem indult vagyon elleni cselekmény miatt büntetőeljárás, így a rendőrség által foganatosított cselekményeknek félbeszakító hatása nincs. (Így az én ügyem júliusban elévült...)

Mellesleg nagyon könnyű ezeket benézni.
Vissza az elejére
evuka
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 29. 09:09    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Csilla! A kérdésedre válaszolva, 2008. novemberében én nem foganatosítottam semmiféle eljárási cselekményt, mert hozzám december közepén érkezett az ügy, azóta a sértettet hallgattam meg, mert nem volt egyértelmű a rendőri jelentés (mint ahogyan a sértett vallomása alapján ki is derült), utána a tanúját hallgattam meg, aki megnevezte a gyanúsítottat, és most következne a gyanúsított meghallgatása, ha.... de ha jól értem, akkor szerinted is 2008. november 25-én, amikor a sértett a feljelentését tette a rendőrségen, már elévült volt az ügy? (2008. májustól -a napot nem lehet tudni, így nem határeset a november 25-e?)
Tehát az elkövetővel szemben eddig semmiféle eljárási cselekmény nem volt, nem tud a hivatalos ügyről. Köszi, ha még erre válaszolsz!
Vissza az elejére
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 29. 09:26    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem elévült. Még ha mondjuk május 30-án volt is, de hozzád ismeretlenes ügyként érkezett meg tegyük fel november 28-án (tehát nem hallgatták ki az elkövetőt), akkor is, ha nem idézted az elkövetőt november 30-ig. Ha te a mai napig "nem szóltál" az elkövetőhöz, akkor elévült. (Akkor is, ha netalántán december 1. után szóltál hozzá...)

Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 29. 09:36    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem felfüggesztés nem lehetséges, ha ismeretlen az elj. alá vont tartózkodási helye. Abban az esetben ha pl külföldön van 1-2 hónapot, vagy kórházban, de utána meg tudod hallgatni(mert meg kell), akkor van helye a felfüggesztésnek.

Evuka! Ilyenkor szoktam szépen kifejteni, hogy elévült már a szabálysértési hatósághoz történő érkezése előtt. (mert ugye az szabs eljárás az iktatás napján kezdődik) Azzal meg ne törődj, ha nem lehet megállapítani az elkövetés napját utólag. Ez esetben az elkövetés napja május utolsó napja az elévülésé meg novemberi utolsó. Így is belefér még.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 47, 48, 49  Következő
8 / 49 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza