Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Ágica74
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4533

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 9
Összes: 9
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Saját beállítások
02: Fórum
03: Fórum
04: Fórum
05: Hírek
06: Fórum
07: Fórum
08: Saját beállítások
09: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Üzletek működési engedélyei, telepengedélyezés › Telep létesítésének bejelentése, telepengedély
Telep létesítésének bejelentése, telepengedély
Ipari, kereskedelmi, szálláshely, hulladékszállításos hatósági ügyek
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 57, 58, 59  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékÜzletek működési engedélyei, telepengedélyezés
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ANKABANKA
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 11. 09:12    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevéken Hozzászólás, az előzmény idézésével

kiszsuzsi!

A közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. Törvény 43.§ (4) és (7) bekezdése értelmében a hatóság saját ügyének intézésében hatóságként nem vehet részt. E rendelkezés alkalmazásánál saját ügynek az az ügy minősül, amelyben a hatóságnak a 15.§ (1) bekezdése alapján ügyféli jogállása van.

tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 11. 12:33    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vedd át a kérelmet nyugodtan, és rögtön kérj a Regionális Államigazgatási Hivataltól eljáró hatóság kijelölését, mert ez így kizáró ok.

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kisszsuzsi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 11. 12:59    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm tmarke, így tettem, köszi a kijavítást is!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kersánszki

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 17. 11:06    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Most kaptunk az IRM-ből egy állásfoglalást, hogy "bár nincs már felhatalmazó rendelkezése a 35/1009. BM rendeletnek. Mindaddig azonban, amíg azzal nem történik valami (nem helyezik hatályon kívül), alkalmazni kell a továbbiakban is, nem teheti félre a jogalkalmazó. Készül egyébként a megoldás erre, rendezni fogják a díj kérdését megfelelő jogforrásban."
Tehát, ezek szerint továbbra is ezt kell alkalmazni.
A héten tartom a szakmai napot, egy diasort készítettem rá útmutatónak. ha esetleg bárkinek szüksége lenne rá, szívesen elküldöm privátban, mert sajnos nem tudom hogy tehetném mindenki számára elérhetővé.
Vissza az elejére
ANKABANKA

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 17. 12:47    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia,

engem érdekelne a dia.

Legutóbb ANKABANKA szerkesztette (2009. Márc. 17. 13:21), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 17. 13:19    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Helló, én is írtam privit, nekem is kellene a diasor.
Hey, Ankabanka, vagy átküldöd nekem? Nagyon boldog

Kersánszki

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 20. 08:20    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Az új jogszabályhoz kapcsolódóan most kaptam azt az információt a minisztériumból, hogy az a bizonyos 1.§.(2) bekezdés szerinti fémkereskedelmi engedélyköteles tevékenység még nincs leszabályozva, de a közeljövőben elkészül a jogszabály rá, úgyhogy ne keressétek (én egy napot kerestem, hogy konkrétan mire gondolhattak ezzel Mosoly )
Üdv!
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 20. 08:35    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönjük Kersánszki az infókat. Istenem akár a verselemzés: "Mire gondolt itt a költő?"
Ez most irónikus, mielőtt megnyúvasztanátok: nagyon remélem, hogy egy külön vérbonyolult engedélyezési procedúrát találnak ki rá, hagy szívjanak a vállalkozók. Mert azzal majd megszűnik a vasúti sínek, táblák ellopása.

Hétfőn és kedden az új jogszabállyal kapcsolatosan egész napos agytágításon veszek részt az Államigazgatási Hivatalban. Remélem köztisztgálya kollégával találkozni fogok, a gipszről megismerem hehehe. Mosoly

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Magdus
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 25. 16:53    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek, de ma adott be egy ügyfél hozzánk telepengedély kérelmet. Hiába mondtuk el, hogy ezt itt már elkezdeni is alig tudjuk, befejezni meg végképp nem ! Az volt az indoka, hogy ő így nyugodt, hogy be van nyújtva a kérelem.
Mit is csinálok április 1-én ? Megszüntetem az eljárást ?
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 25. 17:00    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magdus!

2009. március 31-én a 358/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 11.§ (5) bekezdése alapján jársz el.

Quote:
Az e rendelet hatálybalépésekor folyamatban lévő olyan telepengedélyezési eljárást, amely e rendelet hatálybalépését követően nem telepengedély-köteles, az eljáró hatóság megszünteti és - a kerületi önkormányzat és a kistérség székhelye szerint illetékes települési önkormányzat jegyzője kivételével - az eljárás iratait haladéktalanul megküldi a telep fekvése szerint illetékes, a települési önkormányzatok többcélú kistérségi társulásáról szóló törvényben meghatározott kistérség székhelye szerinti települési önkormányzat jegyzőjének.

Vissza az elejére
Magdus
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 25. 17:19    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm tmarkee, de most még nagyobb kétségeim vannak ! A fémmegmunkálás telepengedély köteles. Most akkor ? Mégiscsak a sírást kezdem el szerintem.
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 25. 19:33    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát ez az, amit a másodfok sem tud. A Ket. szerint tedd át a kistérségi jegyzőhöz úgy, abban az állapotban ahogyan áll az ügy és erről értesítsd a kérelmezőt. Szerintem. De ez sehova sincs leírva!

Vissza az elejére
Kersánszki

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 26. 08:15    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek) Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!
igen, ez nálunk is feltünt, hogy kihagyták a jogalkotók, azt hogy konkrétan mit tegyél folyamatban lévő telepengedélyes kérelem esetén - pedig minden mást leszabályoztak.
Szerintem ezért, mivel nincs róla semmi - képbe jön a Ket. illetékességi és hatásköri szabályai, és emiatt (mivel már te nem járhatsz el az ügyben) a hatálybalépést követő 5 napon belül átteszed a kistérségi jegyzőnek, abban az állapotban ahogy van, és értesíted róla a kérelmezőt (úgy ahogy Tmarkee is írta:-) ).
Szóval az áttételben hivatkozol az új Korm. rendeletre, hogy ott kit jelöl meg a hatáskör címzettjének és hivatkozol a Ket. 22.§. (1) és (2) bekezdéseire.
Vissza az elejére
Magdus
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 26. 08:37    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kersánszki és tmarkee !

Hálásan köszönöm ! Az első (és a második) kétségbeesés után én is erre gondoltam, de ilyen szép pontosan leírni még nem tudtam volna.
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 26. 12:45    Hozzászólás témája: Re: Telepengedélyezés (az ipari és szolgáltató tevékenységek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kersánszki wrote:
sziasztok!
igen, ez nálunk is feltünt, hogy kihagyták a jogalkotók, azt hogy konkrétan mit tegyél folyamatban lévő telepengedélyes kérelem esetén - pedig minden mást leszabályoztak.
Szerintem ezért, mivel nincs róla semmi - képbe jön a Ket. illetékességi és hatásköri szabályai, és emiatt (mivel már te nem járhatsz el az ügyben) a hatálybalépést követő 5 napon belül átteszed a kistérségi jegyzőnek, abban az állapotban ahogy van, és értesíted róla a kérelmezőt (úgy ahogy Tmarkee is írta:-) ).
Szóval az áttételben hivatkozol az új Korm. rendeletre, hogy ott kit jelöl meg a hatáskör címzettjének és hivatkozol a Ket. 22.§. (1) és (2) bekezdéseire.

Kersánszki!
Csak ez? Van ott még egy néhány más ehhez hasonló joghézag is. Persze nem olyan halálosan nagy dolgok ezek. A köztisztgálya éppen ezek megkérdezésével fektette ki a kolléganőt és most nem is említve az a pár nyilvánvaló "gépelési elírást".
Pl.: a rendelet 3. melléklet 1.3 pontjában ..."illetve vállalkozói igazolványának száma", majd a 6. mellékletben a táblázat 10-dik oszlopban szereplő "illetve vállalkozói nyilvántartásba vételi száma", és a bejegyzés okainál a második oszlopban a kódszámok: "4. tevékenység változása; 4. engedély visszavonása".

Na majd ha erre jár megszór még néhány hasonlóval Mosoly

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékÜzletek működési engedélyei, telepengedélyezés Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 57, 58, 59  Következő
14 / 59 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza