Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Ágica74
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4533

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 22
Összes: 22
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Saját beállítások
04: Fórum
05: Fórum
06: Fórum
07: Hírek
08: Fórum
09: Fórum
10: Fórum
11: Hírek
12: Fórum
13: Fórum
14: Hírek
15: Fórum
16: Fórum
17: Fórum
18: Fórum
19: Fórum
20: Fórum
21: Kezdőlap
22: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Szabálysértési ügyek › Tulajdon elleni szabálysértés
Tulajdon elleni szabálysértés
A szabálysértési ügyekről, problémákról
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 47, 48, 49  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 15. 19:09    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van jobb ötleted? Esetleg van valami bizonyíték vagy más egyéb, ami utalhat az elkövető kilétére?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
BassMan
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 16. 08:01    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Márta!

Attól kezdve, hogy tudomásodra jutott ez a szabs, s mint a többiek már kifejtetté nem magánindítványra üldözendő, neked "üldözni kell", még ha csak 5 ezer Ft is a kár. Jó pár hónappal ezelőtt volt szó, hogy a rendőrséget fel lehet e hívni tanú és nyomkutatás folytatására, amiben megoszlottak a vélemények, viszont mindenképpen lehetőség és egy próbát megér, és mivel ismeretlen az elkövető, nem tudod felelősségre vonni. Én a Szabs. tv 84.§ (1) bekezdés b) pont II. fordulata alapján az eljárást megszüntetem.
A rendőrség felkérése tanú és nyomkutatásra pedig egy dokumentum, amelyre tudsz majd hivatkozni a megszüntető határozatban, ..hogy nemvezetett eredményre(mint általában), mert a határozat egy példányát meg kell küldeni az illetékes ügyészségre, és igy látják, hogy te mindent megtettél. Mosoly
Vissza az elejére
BassMan
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 16. 08:06    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Átettem ügyészségre bcs gyanúja miatt, egy ügyet...jó a rendőrségre kellett volna a feljelentést visszaküldeni..
Az ügyészség küldött egy Feljegyzést feljelentés kiegészítésének elrendeléséről. Ebben a xy illetékes rendőrkapitányságot bízza meg a feljelentés kiegészítésével, viszont nekem küldte két példányban ezt a Feljegyzést, de nekem mint szabs.hatóságnak semmit nem ír... Nekem kéne küldeni a levelet a rendőrkapitányságra????
Vissza az elejére
Mashy
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 16. 09:03    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Küldd el a rendőrségre az egyik példányt, abból baj nem lehet!
Vissza az elejére
BassMan
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 20. 07:59    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdvözlet kollégák!Mosoly

Szerintetek mi alapján szüntessem meg az ügyet?
Bejelentő sértett a rendőrségi feljeletés szerint ittas állapotban volt amikor kihívta a rendőrséget, s elmondta hogy itt italozott, és hazafelé menet xy elvette a kerékpárját. A rendőrség elment xy-hoz aki elmondta hogy ő nemtud semmiről, nézzenek körül a rendőr körül néz nem talál semmit.

Eljárás adatai alapján nem állapítható meg szabs. vagy az elkövető személye ism...?
Vissza az elejére
Mashy
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 20. 10:58    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

BassMan!

Szerintem mielőtt még megszünteted az eljárást a sértettet egy józan pillanatában meg kellene hallgatni a történtekről! Tényleg kerékpárral ment, vagy annyira részeg volt, hogy elfelejtette, hogy valójában nem is volt nála a kerékpár, na meg hogy mire alapozza, hogy az általa megnevezett személy vitte el azt.

Ha kiderül, hogy pontosan hogy történt a dolog, akkor szüntesd meg, mert amit leírtál azok alapján a tényállás most még nincs tisztázva, és az ügyész ezt nem hiszem hogy szó nélkül hagyná.

Ha nem volt nála kerékpár, mert időközben az ital hatására "öszezavarodott" szabs. hiányában kell megszüntetni.

Ha nála volt a kerékpár és a kocsma elől valaki elvitte, akkor ismeretlen személyre. (mert gondolom ismeretlen személyre érkezett a feljelentés és a sértett által megvádolt személyt csak tanúként hallgatták meg a rendőrök)
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 20. 11:54    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

csilla080 wrote:
Mostmár magam sem tudom, közben kaptam egy feljelentést egy település szintű lakcímmel rendelkező elkövetővel szemben, és ezt az illetőt látásból sem ismerem, úgyhogy passz. Nem tudom, mit fogok csinálni.

Én a népesség-nyilvántartótól kérek egy adatlapot, amin rajta van, hogy település szintű és megszüntetem azzal, hogy nem állapítható meg a tart. hely. Persze ilyen esetben csak akkor mondom, ki, hogy elkövette, ha egyértelmű. Egyébként meg csak tényleírást és jogszab hivatkozást alkalmazok az indokolásban. Eddig a zügyész nem nyafogott ezekért.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
BassMan
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 21. 08:22    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv!

Szerintetek, ha megrögzött betelefonáló öregasszony..de már van több is, folyton hívják a hivatalt, hogy a c.magyarok dobálnak be az udvarukba, főleg suhancok, minden féle dolgot, és azt kérik menjünk tegyünk rendet,meg feljelentést akarnak tenni. Mondtuk hívják a rendőrséget! De ők nem hátrálnak, folyton telefonálnak ..nem mehetek ki folyton nem?Meg dolbáltassam meg magam? Mit lehet tenni szerintetek?
Vissza az elejére
Mashy
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 21. 11:50    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos nálunk is vannak ilyen problémák! Én azzal szoktam "leszerelni" őket, hogy hívják fel a rendőrséget, vagy végső esetben a közterület-felügyelőt. Az ő dolguk, hogy kimenjenek rögtön és rendet csináljanak!

Szerintem egy egyszerű szabs. előadónak felesleges lenne kimenni, mert úgysem lesz már ott senki amire kiérnénk. A dobálás és egyéb rendkívüli cselekmények miatt meg tegyen feljelentést ha akar, de fontos szem előtt tartani a feljelentés Sztv-ben meghatározott kötelező tartalmi elemeit!
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 21. 12:53    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak annyit kérdeznék, mi van ha kimész és ott vannak? Még csak nem is igazoltathatsz, ingatlanukra be nem mehetsz, stb...eleve kudarcra vagy ítélve. Szerintem sem a szabs. ügyintéző feladata. Le kell szerelni őket.(vagy átpasszolni a birtokvédelmes kollégához..legyen neki is egy jó napja XDDD)
Vissza az elejére
BassMan
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 22. 12:38    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok és köszi a segítséget!

Én is ígygondolom, menjenek ki a rendőrök, aztán majd tegyék ide a feljelentést, ha szabálysértés történt valóban, nem de?
Birtokvédelemre nem teszem át, mert azt is éncsinálgatom mostanságMosoly

A biciklis lopáshoz kapcs: Ha a sértett nem jön be az idézésre megrendbírságolhatom ugye?Bár sok értelme nincs... Lehet sunyizik, nem is lopták el a biciklijét csak ráakarta valami haragos viszony miatt kenni a másikra? Ez esetben nem valósül meg valami büncs?
Vissza az elejére
Mashy
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 22. 13:39    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem felesleges a sértettet rendbírságolni, ha nem jön be (csak magadnak csinálsz problémát). Inkább vezettesd elő!! A rendőrök csak előkerítik valahonnan!

Ha tényleg kiderül, hogy mégsem lopták el a kerékpárt és alaptalanul gyanúsított meg valakit akkor a cselekmény akár minősülhet hamis vádnak is (Btk. 235.§)
Vissza az elejére
BassMan
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 24. 08:33    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv!

Ha megszüntetem ezt a részeg sértett által bejelentett biciklilopásos ügyet a a 84.§ (1) bekezdés b) pont alapján..az eljárás adatai alapján nem állapítható meg szabálysértés elkövetése minden kétséget kizáróan ..szöveggel, akkor mivel itt nem állapítok meg szabálysértést, sértett sincs tehát panasztételi jog is kizárva, nem jól gondolom?
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 24. 09:44    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

BassMan wrote:
Üdv!

Ha megszüntetem ezt a részeg sértett által bejelentett biciklilopásos ügyet a a 84.§ (1) bekezdés b) pont alapján..az eljárás adatai alapján nem állapítható meg szabálysértés elkövetése minden kétséget kizáróan ..szöveggel, akkor mivel itt nem állapítok meg szabálysértést, sértett sincs tehát panasztételi jog is kizárva, nem jól gondolom?

Szerintem meg, ha nincs ellenkező adatod, akkor el kell fogadnod, hogy ellopták a biciklijét, és az elkövető ismeretlen.
Vissza az elejére
Mashy
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 24. 10:15    Hozzászólás témája: Re: Tulajdon elleni szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

BassMan!

Meghallgattad tanúként a "sértettet", mert ahogy Naxa is írta csak akkor mondhatod, ki, hogy nem is volt kerékpárlopás, ha ez kétséget kizáró módon bizonyítést nyert (ezt meg csak a sértett vallomása alapozhatja meg).

Ha mégis kiderülne, hogy nem történt semmi szabálysértés én az a) pontra szüntetném meg.

A sértettet minden esetben megilleti a megszüntető határozattal szembeni panaszjog! Sztv. 86. § (1)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 47, 48, 49  Következő
15 / 49 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza