Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: adrkk88
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4574

Látogató online:
Tag: 1
Látogató: 12
Összes: 13
Ki hol van?:
 Tag:
 Látogató:
01: Hírek
02: Saját beállítások
03: Hírek
04: Hírek
05: Fórum
06: Content
07: Content
08: Saját beállítások
09: Fórum
10: Hírek
11: Fórum
12: Fórum
Rejtett: 1
Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Informatikáról általában › Böngészők
Böngészők
Minden, ami informatikával kapcsolatos, problémák, ötletek, érdekességek, ajánlások. A szakmai kérdések a szakmai szofterek topikba kerüljenek, ide minden más.
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékInformatikáról általában
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Nov. 16. 01:28    Hozzászólás témája: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

Letölthető a Browzar böngésző

Ezt a szoftvert kifejezetten azzal a céllal fejlesztették, hogy a netezők magánszféráját védje, és az adott felhasználó által látogatott oldalakra, begépelt keresőkifejezésekre, jelszavakra vonatkozó információkat használat után nyomtalanul eltüntesse. Ezzel persze nem csak a fenti sunnyogásokra válik alkalmassá. A program honlapja szerint számos olyan helyzet létezik, amikor a Browzar „nyomeltakarításának” hasznát vehetjük. Például ha egy ismerősünk vagy egy internetkávézó számítógépén lépünk be online levelezőnkbe, vagy többek által használt családi PC-n dolgoznunk.
A program – a ma használatos böngészőkkel ellentétben – úgy működik, hogy nem menti a számítógép merevlemezére a látogatásaink „történetét”, nem cache-eli az oldalakat, nem menti le a weblapok által küldött cookie-kat és nem használ automatikus kiegészítés funkciót. Az ideiglenes fájlokat még a böngészés közben letörli, a számos lap által megkövetelt cookie-kat pedig kilépéskor. Ha esetleg munka közben lefagy, újabb indításkor végzi el a takarítást.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Nov. 16. 23:25    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én magam mániákus firefox használó vagyok Nevető Nevető
Csak ajánlani tudom másoknak is. IE? Nem szeretem... nem használom, sok a luk rajta....bár tökéletes nincs, nekem a firefox bevált, a védelemmel együtt már nem igen fordul elő, hogy bekapjak valamit... Nevető
Csak el ne kiabáljam.. Kacsintó
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
gépágyú
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2006. Nov. 19. 12:04    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos néha viszont nem használható a Firefox.
Sőt, adott esetben az IE6 másképp mutat egy oldalt mint a Firefox. Viszont már letölthető az IE7 (nekem az angol változat van meg), az egész jól működik, illetve vannak benne "fülek".
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Nov. 19. 16:26    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

A firefox még nem mutatott mást, mint az IE... Nevető , bent kénytelen vagyok azt használni, itthon mániákusan kerülöm..
S a firafox is újabb verzióval jött elő.. Kacsintó
Vissza az elejére
NLotar
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2006. Nov. 21. 10:15    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

firefox alá van IE tab kiterjesztés és az segít, hogy IE formán lásd az oldalt, egyébként van rá még sokminden érdekes kiterjesztés, pl.: időjárás előrejelzés....
Vissza az elejére
NLotar
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2006. Nov. 21. 10:24    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

már aki window$-t használ.....
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Nov. 21. 12:01    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát... imádom Bill bácsit Nevető Nevető Nevető Kacsintó
Vissza az elejére
sanya83
Elhivatott kolléga :-)
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2006. Nov. 24. 11:41    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

hol található egy jó jogszabálykeresőm ami az aktualitást muttaja? a magyarorszag.hu nagy elmaradt pedig régebben már aznap fent is volt az új jogszabály ill. a módosítás. szóval ha van v.mi ötlet. mert mire eljut írott formába hozzánk és a kozlonykiado.hu is csak eformában van. nem lehet nyomtatni. várom az ötletet??? köszi
Vissza az elejére
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2006. Nov. 24. 12:17    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

A magyrorszag.hu-n a korábbi jogszabályok módosított (aznapi) állapota fenn van, egységes szerkezetben, de az új jogszabályokat egy ideje valóban nem lehet megtalálni, valamint a módosító jogszabályokat sem, pedig időnként a lényeg a hatálybaléptetésnél van.
Reméljük olvassák a lapot olyanok is akik ebben segíteni tudnak, de leht, hogy csak én vagyok béna hozzá.

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Nov. 26. 20:41    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van egy másik téma a fórumon belül, on-line jogszabálykeresők Nevető Nevető
Vissza az elejére
gorillala
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 12. 10:49    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

mgiz wrote:
Én magam mániákus firefox használó vagyok Nevető Nevető

Én magam mániákus IE használó vagyok Nevető Nevető

Quote:

Csak ajánlani tudom másoknak is.
Nem ajánlom, mert nincsenek érveim
Quote:

IE? Nem szeretem... nem használom, sok a luk rajta....bár tökéletes nincs, nekem a firefox bevált, a védelemmel együtt már nem igen fordul elő, hogy bekapjak valamit... Nevető
Egyszer már kisérleteztem a rókával és még az Operával is
nem érintett meg egyik sem
Quote:

Csak el ne kiabáljam.. Kacsintó

én sem akarom elkiabálni

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 27. 22:30    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem mániákusoknak is:

termminal.hu:

Firefox 2.0.0.2 - 148 (!) hibával kevesebb

Már letölthető - angolul, magyarul, Windows-ra, Linuxra és Mac OS X-re.

Szilágyi Szabolcs, 2007. 02. 26. 17:37

Közel három hete vált ismertté két biztonsági rés a Firefox legfrissebb változatában - többek között ezt szünteti meg, és az alkalmazás stabilitását növeli tovább a minap kiadott, 2.0.0.2-es verzió (letöltés itt). Alapvető változásokat tehát nem hoz a program működésébe (azt majd a harmadik generáció), viszont az új változat (vagy a frissítés) alkalmazásba vétele minden, Tűzrókát használónak ajánlott, fokozandó a számítógép biztonságát.

Firefox 2
A Firefox továbbfejlesztése során számos felhasználói véleményt meghallgattak a Mozilla programozói. Többek között az internetezők szerették volna, ha a browser egyes fülei (tab) külön-külön is bezáró gombot kapnának. A kérés meghallgatásra talált: immár ott lapul a piros négyzetben világos X minden megnyitott fül jobb sarkában. Az új szoftver két lehetőséget kínál a fülekben megnyitott weblapok újranyitására. Az egyik - alapértelmezett -, hogy a monitor előtt ülő visszaállíthatja a megnyitott oldalakat; de az alkalmazás konfigurálható úgy is, hogy az öt utoljára meglátogatott oldal automatikusan kerüljön megnyitásra a lefagyást követően.

Immár a Firefox (is) rendelkezik jelszóhalász támadások elleni védelemmel. Az antiphishing szűrő azonban nem egyenként ellenőrzi a felhasználó által meglátogatott weblapokat és hasonlítja össze egy harmadik cég által karban tartott listával, hanem saját feketelistával rendelkezik, melyet, ha kell, félóránként frissít a cég. A szoftvert beépített szóellenőrzővel is ellátták - ehhez hasonlókkal szövegszerkesztő alkalmazásokban találkozhat az ember. Működési módja hasonlít a Microsoft Wordben használt technikához: pirossal húzza alá az általa nem ismert (hibás) szavakat, az ezekre való jobb kattintással pedig megjelenik egy menü, amiben ajánlásokat tesz a Firefox az adott szó másképp (helyesen) való írására.

Változott némileg a keresés folyamata is. A szoftver javaslatokat tesz, miután a felhasználó begépelte az integrált kereső beviteli mezőjébe egy szó első néhány betűjét. Ezek a javaslatok természetesen függenek az alkalmazott keresőmotortól - a Firefox 2.0 a Google, a Yahoo és az Ask.com motorjait használja. Azért, hogy ez a szolgáltatás ne zavarja a böngésző internetezőt, a javasolt kifejezések elkülönítetten jelennek meg, a keresőmező alatt.

A legfrissebb kiadás mindhárom platformra itt tölthető le. No itt nem - ott a terminal.hu}
www.terminal.hu/letolt...id=103862& Nevető
Vissza az elejére
gorillala
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 23. 12:59    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már két hónapja használom a Firefoxot, de megtartottam az IE-t is

Vannak oldalak ahol az egyik igen, a másik nem

Van nagy információ renszer követeli az IE-t

Máshol a Firefox többet nyujt és jobb

Egyenlőre egyszerre és párhuzamosan használom mindkettőt

de milyen lesnne az Opera !magyarul!?

vélemény?

gépágyú
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Nov. 19. 18:28    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Régóta kerestem valami egyszerű megoldást az eadat rendszerhez (eadat.allamkincstar.gov.hu), hogy a letölthető anyagokat egyszerűen letöltsem. IMI adatforgalomnál érdekes pl. ez mostanában, a megyében kötelezően ezen küldik ki az anyagot, van egy letölthető csomag, abban most pl. 7 fájl. Itthon van szélessávom, Linuxot használok (ha valaki ismeri ezen a Konquerort, szóval azzal nem megy).
Most letöltöttem a
DownThemAll! 0.9.9.10 kiterjesztést
, ez egy kiegészítés a a Firefox webböngészőhöz . Nos, ez megoldotta a problémáim. Beépül a helyi (jobb gombbal megnyíló) menübe, a Down Them All!.. menüpontra kattintva ki lehet választani, melyik fájlokat akarom leszedni, hová, és már lenn is van a 7 fájl!
Ajánlom mindenkinek!
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. Szept. 27. 21:03    Hozzászólás témája: Re: Böngészők Hozzászólás, az előzmény idézésével

Perverzek részére van olyan megoldás is, hogy a firefox böngészővel az IE böngészőmotorját tudod használni. IE Tab a neve.
További információk

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékInformatikáról általában Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza