Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Ágica74
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4533

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 46
Összes: 46
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Saját beállítások
04: Hírek
05: Content
06: Kezdőlap
07: Fórum
08: Fórum
09: Hírek
10: Saját beállítások
11: Kezdőlap
12: Fórum
13: Hírek
14: Hírek
15: Hírek
16: Hírek
17: Hírek
18: Fórum
19: Hírek
20: Hírek
21: Content
22: Fórum
23: Hírek
24: Hírek
25: Fórum
26: Fórum
27: Hírek
28: Hírek
29: Hírek
30: Fórum
31: Hírek
32: Hírek
33: Content
34: Content
35: Fórum
36: Hírek
37: Hírek
38: Hírek
39: Fórum
40: Content
41: Content
42: Content
43: Fórum
44: Fórum
45: Kezdőlap
46: Hírek

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Szabálysértési ügyek › Végrehajtás
Végrehajtás
A szabálysértési ügyekről, problémákról
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 19, 20, 21  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 03. 15:37    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem kell elnézést kérned...fórumozunk
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vandi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 15. 15:52    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon nagy segítségre lenne szükségem. A múlt héten kaptam meg a szabálysértési ügyeket, mivel a munkatárs gyorsan távozott, így magyarázatot sem kaptam az ügyekhez, illetve az ügymenetről sem.
Utasításba annyit kaptam, hogy nézzek utána és ne hibázzak. Hát na..
Szóval szeretném a segítségeteket kérni, hogy mi az eljárás menete, mit hogyan kell csinálni, (esetleg minták)ha nem tudom behajtani az a bírságot, hogy teszem át adók módjára történő behajtásra stb. stb.
Várom segítségeteket.
Email címem: andrea22kukaccitromailponthu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 16. 07:03    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Írtam neked egy hosssssszú privit. Várom, hogy reagálj. Mosoly Üdv.: Csilla

Pityu
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 18. 09:52    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
127/A. § (1) A bíróság által kiszabott pénzbírság és a bíróság által megállapított egyéb pénzösszeg végrehajtásáról a XII. Fejezet végrehajtási szabályai szerint, az elkövető lakóhelye vagy tartózkodási helye, ennek hiányában az elkövetés helye szerint illetékes települési önkormányzat jegyzője gondoskodik.

(2) A bíróság a jogerős határozat egy példányát megküldi az illetékes települési önkormányzat jegyzőjének.

Kérdésem: Az elzárás végrehajtására kinek kell intézkedni?
Önkormányzat vagy rendőri szerv.
Vissza az elejére
Mashy
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 18. 11:37    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pityu!
Ha figyelmesen elolvasod az általad hivatkozott jogszabályhelyet abban már benne is van a válasz: a jegyző hajtja végre a bírság által szabálysértési ügyben kiszabott bírságot!

Olvass vissza egy kicsit, ott van bővebben erről a kérdésről.
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 18. 12:16    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pityu.

Viszont ha kicsit alaposabban átolvasod a 111. § akkor látod, hogy a jegyző az alapján nem intézkedik az elzárás végrehajtásáról, tehát a rendőrség intézi az elzárásra átváltoztató végzés végrehajtását.

7/2000 (III.29) IM-BM együttes rendelet 3.§ az alábbiak szerint rendelkezik.
„Intézkedés az elzárás végrehajtására
3. § (1) ……
(2) A bíróság által kiszabott pénzbírság átváltoztatása esetén a pénzbírságot helyettesítő elzárás végrehajtására az elkövető lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes rendőri szerv intézkedik.
(3) A bíróság a jogerős határozatát végrehajtás céljából az (1) és (2) bekezdésben meghatározott szervnek küldi meg”
Vissza az elejére
D.A.
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 18. 12:41    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szerintetek a 3.000 Ft-os "jelképes" pénzbírságot átváltoztathatom 1 napi közérdekű munkára? (1 napi közérdekű munka 5.000 Ft-nak felel meg.)
Vagy a határozatban ne rendelkezzek meg nem fizetés esetén a közérdekű munkára átváltoztatásról?
Vissza az elejére
Pityu
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 18. 12:52    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Naxa!

A kérdésem előtt már hívtam a rendőrséget. Idéztem neki a 7/2000 (III.29.) IM-BM együttes rendelet 3. § (2) bekezdését. Ő akkor is azt mondja, hogy a jegyző jár el.
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 18. 13:58    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha neked a rendőr a főnököd akkor OK,de...

A bíróság a 127/A.§ alapján keresi meg a jegyzőt.: A bíróság által kiszabott pénzbírság és a bíróság által megállapított egyéb pénzösszeg végrehajtásáról a XII.fejezet végrehajtási szabályai szerint ......jegyzője gondoskodik.

Légyszi mondd meg nekem hol van a XII. fejezetben arról az elzárásról szó!

Én bizony az összes ilyen ügyet még az elején visszaküldtem a rendőrségnek (itt is bepróbálkoztak) és azóta egy sem jött. Sőt a közmunkát nem vállalókat is felterjesztettem a bíróságnak és ők is a rendőrségnek küldik meg (erről egy titkárral beszéltem), így részemről a közérdekű munkával befejeztem a végrehajtást.
Vissza az elejére
Pityu
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 18. 14:16    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Naxa!

Köszi én is így teszek.
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 18. 14:24    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pityu!

Küldtem egy PM-et, remélem segít.
Vissza az elejére
Mashy
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 18. 14:32    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pityu bocs! Naxa igazad van, tényleg a rendőrség végzi! Félreolvastam a kérdést!
Vissza az elejére
Pityu
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 18. 14:54    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Naxa!
Kösz a PM-et.
Vissza az elejére
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 22. 10:40    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, kérdésem lenne. A végrehajtás sorrendje mennyire szigorúan jelent kötöttséget? Adott ugyanis most két ügyfél is, akiknek a végrehajtás adott szakaszában nem volt munkahelyük, így áttettük az adósokhoz. Nem sikerült behajtaniuk, nyilatkoztattuk őket közérdekűre, már erre is megjött a válaszuk. (Persze dolgoznának! Mosoly) Most kiderült, hogy időközben lett munkahelyük... Viszont szerintem már nem "ugrálhatok" vissza megelőző végrehatjási módhoz, hanem el kell küldeni a bíróságra átváltoztatásra, aztán nem fogják átváltoztatni (mivel ugye...dolgoznának...). Szerintetek jól gondolom?

Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 22. 13:12    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem nem. Ha a végrehajtások eredménytelenek voltak, akkor jöhet csak közmunka. Ráadásul a a munkahely beismerése önkéntes, és hacsak úgy tudomásodra jutott, akkor azt nem használhatod fel, szerintem. Ha ő ment be és közölte, hogy van munkahelye és emiatt pl. nem tud dolgozni, akkor én ezt úgy tekinteném, hogy kérte a letiltást (rá utaló magatartással XDDD)

Legutóbb Naxa szerkesztette (2009. Jún. 22. 13:30), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 19, 20, 21  Következő
7 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza