Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Ágica74
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4533

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 35
Összes: 35
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Saját beállítások
04: Hírek
05: Kezdőlap
06: Fórum
07: Fórum
08: Hírek
09: Hírek
10: Hírek
11: Hírek
12: Hírek
13: Hírek
14: Hírek
15: Hírek
16: Fórum
17: Hírek
18: Hírek
19: Hírek
20: Hírek
21: Hírek
22: Fórum
23: Fórum
24: Hírek
25: Hírek
26: Hírek
27: Fórum
28: Hírek
29: Hírek
30: Hírek
31: Hírek
32: Hírek
33: Hírek
34: Hírek
35: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Vizsgák, szakvizsgák › Szakvizsga anyagok és követelmények
Szakvizsga anyagok és követelmények
Vélemények, kérések, ötletek
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 97, 98, 99  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékVizsgák, szakvizsgák
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Zorica
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Feb. 09. 07:31    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni. Nekem egy kicsit túl sok az anyag és nem tudom pontosan melyiket használjam.
Versenyvizsgára készülök alapszinten és ahhoz kellene esszékérdéskör illetve szóbeli kérdéssor. Sajnos a vizsgahelyen azt mondták nem tudnak segíteni.
Köszi Zorica
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2010. Feb. 09. 20:08    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zorica!
Miért nem a versenyvizsgához írsz, ott a helye. A többiek talán hozzá tudnak szólni, a letöltéshez regisztrálni kell, ezt pedig csak a vizsgára készülők teszik meg.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
nasa
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Feb. 28. 12:05    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha valaki volt februárban volt kötelező szakvizsgán az legyen kedves megírni kérdéseit, tapasztlatait. Köszönettel.
Vissza az elejére
nasa
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Márc. 27. 21:22    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Májusban fogok szakvizsgázni Pénzügy és költségvetési igazgatásból. Nagyon megköszönném, ha valaki kidolgozott írásbeli és szóbeli tételsort tenne fel. Esetleg leírná vizsgatapasztlatait.

Köszönettel.

Nasa!

Itt is lapozz vissza, találsz anyagot, talán tapasztalatokról is írtak. Később választottam szét a letölthető anyagokat, hogy áttekinthetőbb legyen, így a korábbi anyagok itt visszalapozva! mgiz
Vissza az elejére
mazli
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Márc. 30. 14:33    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok. Ma volt a kötelezőm és sikerült is. A kérdések, hátha segít valakinek:2010-03-30-i kérdések

Mit jelent az alapvető szabadságjogok korlátozása tilalma? Sorolja fel azokat az alapvető jogokat, amelyek gyakorlása nem függeszthető fel és nem korlátozható még rendkívüli állapot, szükségállapot vagy vészhelyzet idején sem! (10 pont)

Határozza meg a magyar köztársasági elnök jogállását! Ismertesse a köztársasági elnök
választásának eljárási szabályait! (10 pont)

Fejtse ki a szakhatóság szerepét az eljárásban! (A jogintézmény lényege, közreműködési kötelezettség, a szakhatósági állásfoglalás tartalma, a szakhatósági vélemény hatása az eljáró hatóság döntésére, a szakhatósági vélemény mellőzésének, illetve figyelmen kívül hagyásának
jogkövetkezményei) (15 pont)

Soroljon fel legalább öt végzéstípust, amellyel szemben önállóan nyújtható be fellebbezés!
(5 pont)

Mutassa be az Európai Unió Tanácsának szavazási formáit! (10 pont)

Mutassa be az Európai Ombudsman feladatát és az ombudsmani vizsgálat menetét! (5 pont)

Sorolja fel az Európai Közigazgatási Tér fő jellemzőit! (5 pont)

Hasonlítsa össze az önkormányzatok tekintetében a kétféle auditálási kötelezettséget! (10 pont)

Ismertesse a szervezetekhez kapcsolódó életkor elmélet lényegét, valamint az öregedő és fiatal szervezetek jellemzőit, továbbá a kettő közötti összefüggést! (15 pont)

Mutassa be a központi költségvetési ciklus döntés-végrehajtási és végrehajtás ellenőrzési szakaszát! (10 pont)

+1 karikázós a köztisztviselői kinevezés kötelező tartalmi elemei (5 pont)

Hajrá mindenkinek!

Gratulálunk Mazli!! Az információt köszönöm a vizsgázók nevében!mgiz
Vissza az elejére
Adryen
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Ápr. 01. 17:24    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Márc. 24-én vizsgáztam kötelezőből, a választott (államig.) ápr. 21-én lesz.
A kötelezőm sikerült, elég sokat, 2 hetet tanultam rá (azért nem reggeltől estig Nagyon boldog )

Kérdések:
1. Ismertesse az egészséghez való jog, a művelődéshez való jog és a szociális biztonsághoz való jog tartalmát! (15 pont)
2. Hatósági közvetítő szerepe, feladatai (10 pont) – nem volt a megadott kérdések között!
3. Karikázós: szabadságjogok (5 pont)
4. Karikázós: Európai Bíróság eljárásai (5 pont)
5. Nem emlékszem pontosan, az állami vagyonnal kapcsolatos (10 pont)
6. Bagóleső Kázmér kérelmet nyújtott be Z. város jegyzőjéhez, aki bizonyos adatokra nézve nyilatkozattételre hívta fel határidő tűzésével. Az ügyfél a kért adatokat nem szolgáltatta, ezért a jegyző 15.000.- Ft összegű eljárási bírsággal sújtotta. (Az adott ügytípusra vonatkozó külön eljárási szabály nem írt elő adatszolgáltatási kötelezettséget.) Mi a véleménye a jegyző eljárásáról? Ha nem ért egyet vele, Ön mit tett volna? Álláspontját indokolja meg! (10 pont)
7. Mikor és miért hozták létre a Költségvetési Tanácsot? (5 pont)
8. Sorolja fel a Költségvetési Tanács feladatait, jellemezze betöltött szerepét! (10 pont)
9. Mutassa be a változási stratégiákat, illetve azok jellemzőit. (5 pont)
10. Ismertesse, hogyan hat a szervezet működésére a statikus, illetve a dinamikus környezet!
Hasonlítsa össze a környezet jellegétől függően a szervezetek két nagy csoportját! (10 pont)
11. Mutassa be az Európai Parlament szervezetét, feladatát és működését! (15 pont)

Gratulálunk Adryen!! Köszönjük a közzétételt is! mgiz
Vissza az elejére
cirmike
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Ápr. 14. 19:22    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok
Ma voltam a kolléganőimmel szakvizsgázni. Az egyik csoport a 132-es a mi
csoportunk a 131-es feladatlapot kapta. Sajnos a másik csoport nagyon megszívta, ugyanis 8 vizsgázóból 7 dolgozat elégtelen lett.
Nekem szerencsére sikerült. Ehhez nagyban hozzájárultak a lapon található anyagok. Ezúton is nagyon szeretném megköszönni mindazoknak akik ilyen szorgalmasak voltak és segítettek és segítenek másoknak.
Nagyon boldog

Gratulálunk Cirmike!!! Ilyen összefogás kellene versenyvizsga ügyében is, ám majd beindul az is, közösen könnyebb. Sok jó ember anyag gyűlt már itt össze, köszönet nekik!!! mgiz
Vissza az elejére
bartosferi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Ápr. 21. 14:41    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nagy segítséget jelentene, ha egy viszonylag friss kidolgozott kötelező tárgyak tételsort, és egy önkormányzati igazgatás írásbeli-szóbeli kidolgozott tételsort tudnátok küldeni a ..........hu e-mail címre, vagy ide feltöltenétek.
A segítséget előre is nagyon megköszönöm.

Bocs, én szerkesztettem, természetesen felteszem, ha küld valaki anyagot friosebbet. Szokás szerint infokukackoziglaponthu mgiz
Vissza az elejére
bartosferi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Ápr. 22. 08:20    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szépe köszönöm!

Egyrészt nem kapsz egy rakás levélszemet, másrészt a vizsgázók és a szakmai munkát végzők erőssége is a csapatszellem, összetatás, sokan többet tudunk. Köszi a megértést. mgiz
Vissza az elejére
Adryen
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Ápr. 23. 17:29    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szerdán vizsgáztam államigazgatás választottból, szerencsésen túl vagyok rajta Nagyon boldog

Írásbeli kérdések:
1. Ismertesse az államigazgatás irányítási rendszerét! Fejtse ki részletesen az irányítási jogosítványokat! (15)
2. Vázolja az államigazgatás felelősségi rendszerét! (15)
3. Ismertesse a köztisztviselői rendszerek, valamint a köztisztviselők kiválasztásának alapvető modelljeit, jellemezze a magyar köztisztviselői rendszert! (15)
4. Mit értünk a közös európai közigazgatási tér fogalmán? (5)
5. Mi jellemzi az illetékes miniszter (tehát pl. egészségügyi ügyekben az egészségügyi miniszter) önkormányzatokhoz fűződő viszonyát? (10)
6. Mi az államtitkári értekezlet feladata? (5)
7. Jogeset: a kérelmező a jegyzőhöz kérelmet küld, a jegyző 3 munkanapon belül pár soros értesítőt küld a kérelmezőnek, mit írhatott neki? (10)
8. Karikázós: kormányhivatalok (5)
9. Karikázós: államigazgatási szerv jellegzetességei (5)
10. Fejtse ki az illetékesség fogalmát! (5)
11. Hasonlítsa össze a köztársasági elnök és az Országgyűlés önkormányzatokhoz való viszonyát!(10)

Gratulálunk Adryen, s köszi az információt!! mgiz
Vissza az elejére
nasa
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Máj. 01. 10:10    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves leendő vizsgázók!

Én is mindig lestem a fórumon, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak, mik voltak a vizsgkérdések. Én most túl vagyok a kötelezőn. Sokat tanultam rá, esténként már olvasgattam a könyvet és 7 nap szabit vettem rá ki (ebből 3 munkáltató adott). A vizsgabizottság nagyon emberséges volt. A március 29-ei kérdések az én csoportomnak a következők voltak:
1 témakörből: 3. kérdés (választójog, népszavazás)
+ 1 szövegkiegészítős OGYmegalakulásával kapcsolatban
2. témakörből: 11. kérdés (ügyfél kötelezettségek) és 52. kérdés (különös eljárási szabályok)
3. témakörből: 42. kérdés (Önkormányzatoknál két féle auditálási kötelezettség) és 58. kérdés (közszolgáltató költségvetési szervek típusai)
4. témakörből: 25. kérdés (köztisztviselők alkalmzásának szabályai) és 33. kérdés (csoport fogalma, típusai), valmint egy karikázós a kinevezési papír kötelezői elemeiből)
5. témakörből: 18. kérdés (EU elsődleges jogforrásai) és 42. kérdés (EU éves költségvetési eljárási rend).

Most már lassan kezdek tanulni a választott tárgyamra a költségvetési és pénzügyi igazgatásra. Ha bárkinek, bármilyen infoja van az eddig a fórumon megjelenteken kívül az legyen kedves azokat megosztani velünk.
Mindenkinek nagy kalappal kívánok, aki még előtte van a vizsgáknak.

Köszönjük Nasa és sok sikert!! mgiz
Vissza az elejére
csirpi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Máj. 05. 14:52    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!

Kérlek segítsetek, van valakinek pénzügyi és közigazgatási igazgatás szabadon választhatóból kidolgozott tétele? Előre is köszi!

Minden anyag kereséséhez itt lapozzatok vissza és a letölthető anyagoknál kell szétnézni, mindenből van fent anyag, hogy mennyire aktuális nézzétek meg. Ha frissebbet küldötök teszem fel! mgiz
Vissza az elejére
kabby
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Máj. 06. 15:53    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni kidolgozott államigazgatási tételekkel?Köszönöm előre is!

Minden anyag kereséséhez itt lapozzatok vissza és a letölthető anyagoknál kell szétnézni, mindenből van fent anyag, hogy mennyire aktuális nézzétek meg. Ha frissebbet küldötök teszem fel! mgiz
Vissza az elejére
marda
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Máj. 06. 20:45    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kedden voltam a kötelezőn én a 204-es feladatlapot írtam. Kevés időm volt rá felkészülni, puskázni nem lehetett, mert egész idő alatt mászkált a vizsgabiztos, jól kifogtuk, de azért sikerült.
Viszont a szóbelin már nagyon rendes volt. Mondjuk így utólag, bár biztosan azért érzem így, mert nekem sikerült, így volt korrekt. Biztosan rosszul esett volna, ha én mivel elöl ültem nem tudtam volna puskázni és nem sikerül, más meg jó helyen ülve semmi tanulással át ment volna (mert bizony azért olyan is volt, aki 0 tanulással csak a puskákból akarta megcsinálni)
Tényleg nehéz vizsga, de azért nem lehetetlen.

Azt ajánlom annak, akinek nagyon kevés az ideje, hogy a diákon lévő felsorolásokat tanulgassa, az nem túl hosszú (mi azokat az előadásokon megkaptuk), mert mindenre adnak pontot, ami a kérdéshez tartozik. Néha pár ponton múlik a 2-es is, olyankor jól jön, ha egy kérdésre a vázlatot legalább tudod, ha nem is fejted ki.

Szóbelin jó tételt húztam, s meggyőződésem, hogy azért csúsztam át az írásbelin, mert a szóbelin azt szűrték le, hogy tanultam. Szóbeli után összeült a vizsgabizottság megbeszélni, s akinél rezgett a léc, azt átengedték mindkettőből, ha az egyik jegye jó volt.

Itt a 204-es feladatsor

3. Ismertesse a választójogra, valamint a népszavazásra vonatkozó alapvető szabályokat! (15 pont)
45. Hasonlítsa össze a megyei jogú város önkormányzatának és a megyei önkormányzatnak a szervezetét! (5 pont)
17. Ismertesse az eljárási költségek viselésének szabályait! (fajtái, általános szabályok kérelemre, illetve hivatalból indult eljárásban, bizonyítási indítvány estén, ellenérdekű felek között folyó eljárásban, kivételek a fő szabályok alól.) (10 pont)
21. Fejtse ki részletesen az ügyfél nyilatkozatára vonatkozó szabályokat! (5 pont)
Karikázós, mit nem lehet elektronikus úton intézni. (5 p)
13. Ismertesse a központi költségvetés felépítésének négy fő szerkezeti egységét! (10 pont)
25. Határozza meg a belső ellenőrzés fogalmát, rendeltetését és konkrét feladatait! (10 pont)
29. Sorolja fel a közigazgatás minőségfejlesztésének lehetséges eszközeit, valamint határozza meg azok lényegét! (15 pont)
Valami ilyesmi volt a kérdés: (5p)
Xy jegyző kinevezte zk-t a … munkacsoport vezetőjének, s a kinevezésben 2 hónap próbaidőt állapított meg. Helyesen járt-e el a vezető?
5. Mutassa be az európai integráció fejlődése során kialakult integrációs szinteket és azok lényegét! (15 pont)
31. Ismertesse a közösségi jog közvetlen alkalmazása és elsőbbsége elvének jelentését! (5 pont)

Még hátra van a választottam, az önkormányzati igazgatás.
Találtam fenn itt sok anyagot, de a dátumokat nézve régebbiek.

Ha van esetleg valakinek friss anyaga, vagy mostanában vizsgázott belőle, akkor szívesen venném, ha megosztaná hogy melyik anyagot érdemes tanulni.

Köszi s mindenkinek nagy kalappal, aki még előtte áll a vizsgának.

Köszönjük, s Neked is további sikert!! mgiz
Vissza az elejére
Mónika4
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Máj. 07. 21:22    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mindenki!

Először látogatom meg ezt az oldalt, remélem sikerrel járok. Mérlegképes könyvelői végzettséget szeretnék szerezni államháztartás szakon. A vállalkozóin már megvan. Sürgős lenne, hogy levizsgázzak, de tavaszi induló tanfolyamot nem találtam. Megpróbálnám egyedül megtanulni a szóbeli anygot a vizsgákra, de nagy előny lenne, ha tudnám pontosan milyen könyvből készüljek, hát még ha volna kidolgozott tételsor valakinek. Tudnátok ebben segíteni?

Előre is köszönöm.

Üdv
Mónika4
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékVizsgák, szakvizsgák Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 97, 98, 99  Következő
21 / 99 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza