Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: cyylyy1
Új, ma: 0
Új, tegnap: 1
Összes: 4494

Látogató online:
Tag: 1
Látogató: 36
Összes: 37
Ki hol van?:
 Tag:
01: Katalin > Kezdőlap
 Látogató:
01: Hírek archívuma
02: Hírek archívuma
03: Hírek
04: Hírek archívuma
05: Hírek archívuma
06: Hírek archívuma
07: Hírek archívuma
08: Hírek archívuma
09: Hírek archívuma
10: Hírek
11: Hírek archívuma
12: Hírek archívuma
13: Hírek archívuma
14: Hírek
15: Hírek archívuma
16: Hírek archívuma
17: Fórum
18: Saját beállítások
19: Fórum
20: Hírek archívuma
21: Hírek archívuma
22: Hírek archívuma
23: Hírek archívuma
24: Hírek archívuma
25: Hírek archívuma
26: Fórum
27: Hírek archívuma
28: Hírek
29: Hírek
30: Hírek archívuma
31: Hírek archívuma
32: Hírek archívuma
33: Hírek archívuma
34: Hírek archívuma
35: Hírek archívuma
36: Kezdőlap

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Munkajogi problémák, kérdések › jutalom
jutalom
Ide jöhet bármi, kérdés, kérés, javaslat
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. Nov. 27. 14:43    Hozzászólás témája: Re: jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó kis összetett kérdés.
Szerintem onnan kell kiindulni mi szerepel a költségvetésben, mit mond a helyi rendelet (költségvetés) a pénzmaradványok elszámolásáról, mennyi gazdálkodási önnállóságot ad a vezetőknek. Szerintem ezt csak helyben tudod kibogozni.
Egy biztos, a jutalom csak adható, s elképzelhető, hogy nálatok a bérmaradványban is kötött a munkáltató keze. Sok helyen így van, s nem oszthatnak semmiféle megtakarítást ki.

Az előirányzatok módosítása hogyan szabályozott, ki meddig, milyen összeghatárig? Ez is fontos, s lehet valóban nem dönthet a jegyződ.
A legegyszerűbb, ha elkéred az otthoni saját szabályzataitokat, költsévetési rendeletet, s ott találod meg a választ.
Egy biztos a bérmaradvány nem osztható szét automatikusan jutalomra, ahhoz nagyon szabad kéz kell a gazdálkodásban, ami ma lehet ritkaság..
Ha tovább nézzük, felhasználható lett volna helyettesítési díjra(túlmunkára), ha a feltételek adottak voltak, utólag azonban már ezt nem lehet elrendelni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
coki
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Nov. 27. 21:32    Hozzászólás témája: Re: jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Hanna!

A pénz- és előirányzatmaradvány felhasználásáról a 217/1998 Korm rendelet 59. § (2) és (7) bekezdése, 66. § (4) bekezdése valamint a 67. § rendelkezik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hanna
Elhivatott kolléga :-)
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2008. Dec. 15. 13:52    Hozzászólás témája: Re: jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Minden rendeletet, szabályzatot, jogszabályt megnéztem, amire utaltatok. Ha sehol sem találom, hogy a jegyző a pénz (bérmaradvány) vagy akár már előirányzatról rendelkezhet, akkor ugye a képviselőtestület jóváhagyása nélkül nem oszthat jutalmat?
Bocsánat, hogy ilyen aprólékos vagyok, de én nem vagyok pénzügyes, és itt házon belül most nagy a vihar. Csak tisztán szeretnék látni.

Köszi Hanna
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. Dec. 15. 20:21    Hozzászólás témája: Re: jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szai!

Légy is aprólékos, pontosan csak így kapsz választ. Segíteni akartam, a magyarorszag.hu-val nem tudom mi van, de lefagyott, kidobott, el akartam olvasni a hivatkozásokat. Bár gondolom ezt megtetted. Ha ezen túl vagy, a helyi költségvetési rendeletet és közszolgálati szabályzatot kell átnézni.
A jegyző joga a jutalmazás, nem kell képviselő-testületi felhatalmazás hozzá, ám nem ismerem a helyi szabályaitokat. Egyrészt a jutalmazásról helyi rendelet kell tartalmazzon szabályokat, másrészt a költségvetési rendelet, ha nem hoz semmilyen "szigorító" intézkedést a jegyző joga a bérmaradvány felhasználása, ezt azonban valóban csak helyben tudod már megnézni.
Több költségvetés eleve tiltó rendelkezést tartalmaz minden intézményére, máshol teljesen szabadon dönthet a jegyző.
Nem is igazán értem házon belül ez miért vita tárgya, a pénzügyekkel foglalkozónak "kapásból" tudnia kell, milyen helyi rendeletek szabályoznak a kérdésben. Ha pedig semmi, a jegyző a pénzügyi és Ktv. szabályainak betartásával élhet munkáltatói jogával.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
rózsa
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Jún. 24. 21:04    Hozzászólás témája: Re: jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van egy köztisztviselőnk aki nagyon jól végzi a munkáját és szeretnék neki jutalmat megállapítani. Kérdésem, hogy most milyen szabályok vonatkoznak a jutalom adására, van-e összeghez stb. kötve, ill. kell-e hozzá valamilyen teljesítménykövetelmény vagy egyéb más előírás.

Köszönettel várom válaszotokat
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2010. Jún. 24. 21:39    Hozzászólás témája: Re: jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha év elején meghatároztátok a teljesítménykövetelményeket, az alapján is eljárhattok, céljutalom is kitűzhető- bár nagyon hirtelen csak emlékezetből írtam.
Ha nem ír be senki, meg fogom nézni a hatályos szöveget és jelzek még.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza