Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: KMKrisztina
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4490

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 14
Összes: 14
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Hírek archívuma
04: Fórum
05: Kezdőlap
06: Saját beállítások
07: Fórum
08: Fórum
09: Hírek archívuma
10: Fórum
11: Fórum
12: Fórum
13: Fórum
14: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Szabálysértési ügyek › köztisztasági szabálysértés
köztisztasági szabálysértés
A szabálysértési ügyekről, problémákról
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Júl. 05. 08:10    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem igen. De ahogy írtam, hivatalból is indulhat eljárás, elég, ha valamilyen módon a tudomásodra jut. Ti tudjátok, nálatok milyen ennek a gyakorlata. Ha az én véleményemre vagy kíváncsi, nem sokra fogsz menni egy szabálysértési eljárással, max. egymásra haragítod a két szomszédot... De te tudod. "Kinőtt sarjak és egyéb lágyszárú gyomnövények" - tehát ha fű (nem pázsit!, hanem elburjánzott vad fű) van az udvaron, az már nem szabs... Előbb nézd meg, miről van szó, mert egy megszüntető határozatot már az ügyész is lát.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Niki800219
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Júl. 05. 08:54    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a segítségeteket!!!!!!
Vissza az elejére
Athelas1981
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Júl. 09. 17:33    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Niki800219!

Nálunk is hasonló a köztisztasági rendelet. Ha jön egy bejelentés, a városgazdálkodásiak megnézik a helyszínen, fotózzák, majd felszólítják a tulajdonost, hogy tegye rendbe az ingatlant, erre kitűznek 15 napot. Ha ez letelt, utóellenőrzés, ekkor szintén jegyzőkönyv, fotó és ha nem történt semmi, akkor jön át hozzám feljelentéssel és az iratokkal. Ez így jól bevált, szerintem javasold, hátha jónak látja a főnök és akkor neked sem lesz annyi ügyed, és annyi dolgod azzal, ami már hozzád kerül.
Vissza az elejére
CasualCrash
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Szept. 06. 12:25    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szabályos-e az, ha én igazoltatlás során megkérdezem a rendőrt, hogy miért igazoltat és az ő válasza flegmán az, hogy: CSAK! ? Illetve amikor mondom, neki, hogy jogot tanulván úgy gondolom jogom van tudni ő gúnyosan megjegyzi, hogy akkor nem egy iskolába jártunk. : S Ezekhez nekik joguk van? Mit tudok ellene tenni?
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Szept. 06. 14:54    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

A rendőr intézkedésével kapcsolatos panaszt parancsnokánál lehet előterjeszteni. Meglep, hogy ezt a jogon nem tanítják.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Szept. 06. 15:28    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Engem meg az lep meg, hogy nem tudod, hogy miért igazoltatott. Mentél az utcán verőfényes napsütésben egy szombat délután, ő eléd lépett és követelte az irataidat?
Továbbá azon túl, amit Naxa említ, gondolom a rendőrségről szóló törvényt is tanítják a jogon, abban is sok ide vágó passzus van...
Három. Ez KÖZIGAZGATÁSI FÓRUM, azon belül is szabálysértések, azon belül is köztisztaságiak. Nem tudom, milyen választ vársz tőlünk.

CasualCrash
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Szept. 06. 16:26    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

1 évig tanultam jogot, heti 1 órában. Szóval csak pár alap dologgal kerültem szembe nem úgy értettem, hogy jogon végeztem vagy hasonló. Ezért is kérdeztem tőletek, hogy kinek szólhatok ez ügyben. Az igazoltatás oka szerintem a kisebb csoportosulás és az átlagostól eltérő külső volt ezért a rendőr valami rosszat gyaníthatott. Legfőképp az érdekelne, hogy most akkor jogom van-e tudni, hogy miért igazoltat vagy nem? Mert utánaolvasva 2007-óta állítólag jogom van a rendőrök szerint nincs. És azért ide írtam, mert köztisztasági szabálysértés miatt feljelentést indítottak amihez való kérdéseimre a fórumot elolvasva már kaptam választ. Csak gondoltam akkor már erre is rákédezek, mert kinézetből kifolyólag gyarkan előfordulnak az ilyen incidensek. Előre is köszönöm a segítséget. : )
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Szept. 08. 06:55    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na hát ott a válasz nálad: köztisztasági szabálysértés miatt igazoltattak. Akkor ezt megbeszéltük.
Vissza az elejére
nzuzza
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Szept. 15. 08:44    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, van valakinek szabálysértési helyszíni szemle mintája? Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
nzuzza
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Szept. 22. 09:51    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy autóból fürdőszobai bontási törmeléket rakott ki egy pasas egy szelektív szemét lerakó elé. A közterületfigyelő éppen arra járt, lefényképezte az autót, ekkor a kezében levő mosdókagylót visszarakta a kocsijába, majd elhajtott. A rendszám alapján kiderült, hogy pesti az illető, én egy Balaton-parti településen vagyok ügyintéző. Mi a teendő? Segítsetek légyszi'.
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Szept. 22. 11:29    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát megkeresed a lakóhelye szerinti jegyzőt hogy hallgassa meg, és ha elismeri hogy ő volt, vagy azonosítható a kép alapján, akkor bünteted (vagy átteszed 19.-e dátumra figyelemmel)
Vissza az elejére
nzuzza
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Szept. 22. 11:35    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi szépen. (A zárójeles megjegyzést nem értem)
Vissza az elejére
nzuzza
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Szept. 22. 12:24    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

És mi a helyzet akkor, ha illegális hulladéklerakás szabálysértés miatt tettek feljelentést az előbb leírt esetben (ilyen szabálysértést én név szerint nem is találtam)? Intézhetem mint köztisztasági ügy?

Előre is köszi.
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Szept. 22. 14:51    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zárójelben arra utaltam hogy aug 19-ével ismét változott az illetékesség.

Köztisztaságiba meg tökéletes, ha települési hulladék volt.
Vissza az elejére
nzuzza
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Szept. 22. 17:26    Hozzászólás témája: Re: köztisztasági szabálysértés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az előző ügyhöz hozzászólva, akkor is büntethetem, ha az okmányosoktól lekéretem a nyilvántartásból a személyije fényképét és az egyezik a fotón lévő pasaséval? Az okmányosok odaadhatják a személyije fotóját? Nem sérül az adatkezelés célhoz-kötöttségének az elve?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
4 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza