Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: adrkk88
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4574

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 16
Összes: 16
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Hírek
02: Saját beállítások
03: Hírek
04: Fórum
05: Fórum
06: Fórum
07: Fórum
08: Fórum
09: Fórum
10: Hírek
11: Saját beállítások
12: Fórum
13: Hírek
14: Hírek
15: Fórum
16: Kezdőlap

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Szabálysértési ügyek › áru hamis megjelölése
áru hamis megjelölése
A szabálysértési ügyekről, problémákról
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Júl. 22. 14:55    Hozzászólás témája: Re: áru hamis megjelölése Hozzászólás, az előzmény idézésével

köszi !
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Astor77
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2010. Dec. 14. 23:12    Hozzászólás témája: Re: áru hamis megjelölése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni nálam tapasztaltabbaktól, jártasabbaktól az alábbi ügyben:

A VPOP áru hamis megjelölése vétsége miatt járt el egy ügyben, melyben az általa lefoglalt áru értékét 93.000,- Ft-ban határozta meg, erre tekintettel az ügyet áttette hozzánk a szabálysértési eljárás lefolytatása céljából. Az áttételről rendelkező átiratban 15 napos határidővel a lefoglalt áruról való rendelkezésre is felhívott bennünket.
A kérdésem az lenne, hogy Ti hogyan indulnátok ennek neki, milyen eljárási cselekményeket foganatosítanátok, milyen formában? Minden segítséget örömmel fogadok, és mintákért is nagyon hálás lennék!

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Astor77
Vissza az elejére
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Dec. 14. 23:33    Hozzászólás témája: Re: áru hamis megjelölése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Astor, nehéz így bármit is mondani, elég kevés infót írtál le. Milyen termékekről van szó, hol foglalták le, megvan-e az elkövető?

Nem csak neked, mindenkinek. Igazán nem értem, hogy mikor mintát kértek, mire gondoltok. Egy idézésre, egy határozatra??? Azt gondoljátok, hogy egy az egybe kész és máris használható iratmintát fogtok kapni? Ott van rengeteg mintátok nektek magatoknak, a cselekmény be van minősítve, elképzelhető, h. meghallgatást kell tartani, a kérdéseket ahhoz mérten kell megfogalmazni mindig egyedileg, hogy mit tartalmaz a feljelentés, mit akartok a határozatba belefoglalni, kicsit előre kell gondolkozni. A döntés tehát ezen fog alapulni, hogy a meghallgatáson és a feljelentésben milyen tényeket tudtok összeszedni, bizonyítani. Ha nem ez az első ügyed, akkor van mintád, mert ugyanolyan felelősséget megállapító/megszüntető határozatot kell hozni, mint pl. egy lopásban, csak más indokolással term.

hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Dec. 15. 09:35    Hozzászólás témája: Re: áru hamis megjelölése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Astor77 !

Ne a Vpop mondja meg neked, hogy hány napon belül kell lefoglalnod.
A feljelentéshez mellékelték a lefoglalandó cuccot??
Mert amig nincs a birtokodban, nehogy hozz lefoglaló határozatot !!!
Ha megküldték, oké.
Lefoglalod, mert bizonyítékul szolgál, elkobzás alá eshet ( áru hamisnál el kell kobozni az eljárás végén ). Meghivatkozod a 20 § és a 80 § megfelelő bekezdését is.
A lefoglaló határozatot nem kell agyonmagyarázni. Jogorvoslat ellene panasz, de ezt kiolvashatod a 86. §-ból.

Üdv.
Vissza az elejére
Astor77
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2010. Dec. 15. 11:05    Hozzászólás témája: Re: áru hamis megjelölése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbált, nem emlékeztem pontosan a feljelentésben foglaltakra, így azt most szeretném ismertetni és ismét kérni a segítségeteket.
A VPOP áru hamis megjelölése bűntett és más bcs.-k gyanúja miatt rendelt el nyomozást ismeretlen tettes ellen. Egy gazdasági társaság meghatalmazottja (egy másik gazdasági társaság) útján szabad forgalomba helyezési indítványt nyújtott be a területileg illetékes Vám- és Pénzügyőri Hivatalnál, majdnem 18000 kg külföldi származású ruhaneműre vonatkozóan. Az árunyilatkozat elfogadását követően tételes áruvizsgálatra került sor, melynek során olyan termékek kerültek elő, melyek hamis márkajelzéssel, ill. szerzői jogvédelem alá eső karakterekkel vannak ellátva, ezek tekintetében az áru hamis megjelölése vétség gyanúja merült fel, ezért azok lefoglalásra kerültek. A szakértői vizsgálat során megállapítást nyert, hogy a kb. 280 db ruhanemű olyan feliratot, logót tartalmaz, melyek Magyarországon nem állnak védjegyoltalom alatt, ezért ezen termékek vonatkozásában a nyomozás a Be. 190. § (1) bekezdés a) pontja alapján megszüntetésre került, mellyel szemben a sértett panasszal élt. E panasznak az illetékes ügyészség helyt adott, és a megszüntető határozatot hatályon kívül helyezte.

Ugyanezen ügyben a nyomozás során megállapítást nyert, hogy a fent említett bizonyos termékek vonatkozásában, összesen kb. 80-90 db vonatkozásában a szakértő által megállapított elkövetéási érték nem haladja meg a 100.000,- Ft-ot, ezért alkalmas áru hamis megjelölése szabálysértés elkövetésének megállapítására. Ezen termékek vonatkozásában a nyomozás megszüntetésre került és az ügyben a nyomozó hatóság szabs. elj. lefolytatását kezdeményezte.
A VPOP a fentieket tartalmazó átiratában hatóságomat felhívta, hogy az általuk nyilvántartásba vett és a Vám- és Pénzügyőrség Depójában lévő bűnjelraktárban elhelyezett termékek elszállítása iránt 15 napon belül intézkedjek.
Rövidebben sajnos nem tudtam leírni az ügyet...

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy ezen elszállításra vonatkozóan milyen formában kell intézkednem, illetve szerintetek az megfelelő-e, ha a hivatalban lévő szekrényekben helyezzük el a termékeket egy bűnjeljegyzék (átvételi elismervény) és lefoglalásról rendelkező határozat kíséretében?

Astor77
Vissza az elejére
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Dec. 15. 11:16    Hozzászólás témája: Re: áru hamis megjelölése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem a vámosok anno elhozták az ilyen árut. De szerintem csak annyi, hogy felveszed velük a kapcsolatot, h. mikor menj érte és kész. Ők fognak minden papírt elkészíteni, te majd szépen átveszed, vigyél bélyegzőt és tollat. Mosoly Én is a szekrénybe tettem, nem lévén bűnjelkamra, nem tudtam jobbat. Akinek nem tetszik, építsen egyet. Annyi, h. zárd be mindig.

hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Dec. 15. 11:34    Hozzászólás témája: Re: áru hamis megjelölése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csilla mindent leírt, nem tudnék hozzátenni.
Vissza az elejére
Astor77
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2010. Dec. 15. 12:36    Hozzászólás témája: Re: áru hamis megjelölése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Dec. 15. 17:56    Hozzászólás témája: Re: áru hamis megjelölése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én csak annyit tennék hozzá.. Bizony 1 métert sem mennék érte. Szállítsák be ők, a bizonyítékot. Én telefonon megbeszélem velük mikor jöjjenek, és a gondnok, átvétel után lehordja a raktárba. A 15 nappal meg azt csinál a vámos amit akar Nagyon boldog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Astor77
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2010. Dec. 15. 22:44    Hozzászólás témája: Re: áru hamis megjelölése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi! Mosoly)
Vissza az elejére
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Dec. 15. 23:39    Hozzászólás témája: Re: áru hamis megjelölése Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Naxa felvetése teljesen jogos. Meg vagyok én őrülve? Nagyon boldog

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3
3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza