Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: adrkk88
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4574

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 4
Összes: 4
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Kezdőlap
03: Fórum
04: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Üzletek működési engedélyei, telepengedélyezés › Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés
Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés
Ipari, kereskedelmi, szálláshely, hulladékszállításos hatósági ügyek
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 131, 132, 133 ... 329, 330, 331  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékÜzletek működési engedélyei, telepengedélyezés
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
jarmine
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2011. Jan. 25. 10:41    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szerintetek egy vendéglátó üzlet befogadóképességét hogyan lehet meghatározni (m2/fő)? Már az építésügyet is hívtam egyelőre nem tudnak segíteni.
Van olyan üzletem, ahol nem szerepel ez az adat a nyilvántartásban.
Köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ANKABANKA
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2011. Jan. 25. 12:35    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

3 fő/m2. Ez ment le a médiában

köztisztgálya
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Jan. 25. 13:05    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

jarmine wrote:
Sziasztok!
Szerintetek egy vendéglátó üzlet befogadóképességét hogyan lehet meghatározni (m2/fő)? Már az építésügyet is hívtam egyelőre nem tudnak segíteni.
Van olyan üzletem, ahol nem szerepel ez az adat a nyilvántartásban.
Köszi!

az ügyféllel állapíttatnám meg, tehát tőle kérd, ellenőrzés során pedig a társhatóságok segítségedre lehetnek...

Tűzoltóság és Építéshatóság, ill. ÁNTSZ

"Maradj otthon, nézzél tv-t"

"egy alternatív zenekar volt, azok voltunk mi, volt egy rock, a Tankcsapda, és a többi nyálgép!"
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Jan. 26. 16:25    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyez Hozzászólás, az előzmény idézésével

5/2006. (II. 7.) EüM rendelet
Mit is ír a 2 melléklet? Naugye.

Formálódik a tészta, alakulnak a szabályok.
klikk
Code:
Az államtitkár szerint az új szabályozás bevezeti a negyedévente kötelező hatósági ellenőrzést, a hatóságoknak pedig olyan jogosítványt ad, hogy akár egy rutinellenőrzés során is bármikor bezárathatják egy napra a szórakozóhelyet. A helyiség tartós bezárása és a pénzbírság kiszabása továbbra is a jegyző hatáskörében marad - tette hozzá.

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KCsaba21
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2011. Jan. 31. 16:28    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyez Hozzászólás, az előzmény idézésével

Helló, Sziasztok !

Némi segítség kéne.... Kereskedelmi tevékenység megszűnése...

Na szóval, kereskedelmi tevékenységet szüntettek meg, mellékelték a működési engedélyt. Természetesen a működési engedélyt még jóval 2009 előtt adtuk ki, de most jó volna tudni, hogy most mit csináljak. Egyszerűsített határozat azon szakhatóságok felé, akik akkor részt vettek az eljárásban, vagy csak sima értesítés vagy még az sem ? Még azt sem tudom, akkor ki vett részt, mint szakhatóság?

Nem vagyok buta, csak picit fáradt. Köszönöm a segítséget.

Üdv. Csaba
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Jan. 31. 19:31    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyszerűsített határozattal a nyilvántartásból törölni kell és erről az érintetteket értesíteni kell. Szerintem.

Vajon ma módosították a Korm. rendeletet?

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
köztisztgálya
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Feb. 01. 09:56    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

tmarkee wrote:
Egyszerűsített határozattal a nyilvántartásból törölni kell és erről az érintetteket értesíteni kell. Szerintem.

Vajon ma módosították a Korm. rendeletet?

válaszom szerintem, nem...

Az államtitkár elmondta: már a közeljövőben meghoznak egy önálló kormányrendeletet, melynek a célja a zenés-táncos rendezvények biztonságosabbá tétele.

A továbbiakban egy átfogóbb jogszabályváltozást is előkészítenek, amely jelentősen megszigorítja majd a kereskedelmi törvényt, például kiemelik és külön szabályozzák a tömegrendezvényeket, de érinti az építésügyi szabályokat és a szabálysértési törvényt is.

Ezek a módosítások tavasszal kerülhetnek a parlament elé - tette hozzá

"Maradj otthon, nézzél tv-t"

"egy alternatív zenekar volt, azok voltunk mi, volt egy rock, a Tankcsapda, és a többi nyálgép!"
Vissza az elejére
vargajoc
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2011. Feb. 03. 14:09    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bejelentésköteles mozgóbolttal kapcsolatban Ti mit vizsgáltok?

Köszönettel!

mackósajt
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Feb. 03. 14:30    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyez Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van egy italbolt, akinek 2009 évben volt utoljára módosítása. (árul szeszesital, dohány stb. 100 férőhelyes a tulaj nyilatkozata alapján)
Most bérlő akarja ugyanezekkel üzemeltetni előreláthatólag 03.01-től,. de ez még csak érdeklődés a részéről.

Szerintem az előző mük. eng-t le kell adni pl. 02.28.-al és az új üzemeltető bejelenti és nyithat a bejelentésköteles tev. terén a szesz stb.) mikorra elintézi a dolgokat a a dohány stb. akkor jöhet számításba a működési engedély kiadása. Legfeljebb nem egyeznek bele a hatóságok és bezár, mert eléggé lepusztult hely....

Jól gondolkodom?
Vissza az elejére
Cservjakov

HozzászólásElküldve: 2011. Feb. 03. 14:57    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyez Hozzászólás, az előzmény idézésével

vargajoc wrote:
Sziasztok!

Bejelentésköteles mozgóbolttal kapcsolatban Ti mit vizsgáltok?

Köszönettel!

Hogy-hogy mit vizsgálunk? Mint kereskedelmi hatóság hatósági ellenőrzés keretei között?
(A mozgóbolt csak bejelentés-köteles lehet, mert a működési eng.-hez fix üzlet kell Nagyon boldog )

mackósajt wrote:
Van egy italbolt, akinek 2009 évben volt utoljára módosítása. (árul szeszesital, dohány stb. 100 férőhelyes a tulaj nyilatkozata alapján)
Most bérlő akarja ugyanezekkel üzemeltetni előreláthatólag 03.01-től,. de ez még csak érdeklődés a részéről.

Szerintem az előző mük. eng-t le kell adni pl. 02.28.-al és az új üzemeltető bejelenti és nyithat a bejelentésköteles tev. terén a szesz stb.) mikorra elintézi a dolgokat a a dohány stb. akkor jöhet számításba a működési engedély kiadása. Legfeljebb nem egyeznek bele a hatóságok és bezár, mert eléggé lepusztult hely....

Jól gondolkodom?

Hát így is lehet, bár elvileg a nyilvántartásodban az üzletnek már úgy kellene szerepelnie, hogy ... (bejelentés-köteles) termékkörökkel illetve a dohánytermékre műk. eng.-lyel, s ebben az esetben az üzemeltető személyi változására van lehetőség (úgy mint régen). (szerintem)
Természetesen az a megoldás is jó amit Te írtál, s akkor szépen - mint egy újnál - mindent megnéznek a társhatóságok, illetve lesz normális szakhatóságija is a műk. eng.-hez... vagy nem ... Nagyon boldog
Vissza az elejére
mackósajt
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Feb. 03. 15:25    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyez Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi a gyors reagálást.
A nyilvántartásban persze külön van már véve, de azóta nincs külön kiadva... nem tudom ez mennyire probléma. Én hivatalból vettem a nyilvántartásba és adtam le a KSH-nak. valamelyik év dec. 31-ig kellett.. meg is lett.
Most lesz változás a bolt életében és majd kiadom (gondolom én) ahogy kell.
Vissza az elejére
vargajoc
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2011. Feb. 03. 15:38    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyez Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Cservjakov!

Köszönöm építő jellegű hozzászólásodat, és örülök, ha sikerült jókedvre deríteni. Én annyira nem vagyok vidám.

Arra gondoltam, ha valaki bejelenti, hogy mozgóboltot kíván működtetni. Tudod, ahogy a jogszabály is több helyütt írja, az ügyfél beadványait meg kell vizsgálni.

Én a 4/97-esen nevelkedett gyerek vagyok, az sem volt tökéletes jogszabály, de hihetetlen az, hogy valaki bead egy papírt és a hatóságnak annyi dolga von, hogy továbbítsa a papírokat (na meg a nyilvántartást vezesse).

tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Feb. 03. 16:25    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pedig, de! Ha egyszer átvetted a kereskedőtől, akkor nagyjából úgyis mindegy már. Amit nézni kell, hogy a székhelye a te településeden van-e, normálisan ki van-e töltve minden szükséges adat, van-e forgalmi engedélye, ha nem az övé, akkor bérleti szerződés, külön engedélye meg van-e (ha nincs az is mindegy). Kb ennyi.

Vissza az elejére
vargajoc
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2011. Feb. 03. 16:38    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm!

qwerty

HozzászólásElküldve: 2011. Feb. 03. 16:44    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

A forgalmi engedély és a használati jogcím vizsgálatát elő írja valami vagy csak bónusz?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékÜzletek működési engedélyei, telepengedélyezés Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 131, 132, 133 ... 329, 330, 331  Következő
132 / 331 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza