Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: adrkk88
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4574

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 27
Összes: 27
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Saját beállítások
03: Hírek
04: Fórum
05: Fórum
06: Hírek
07: Fórum
08: Hírek
09: Fórum
10: Content
11: Saját beállítások
12: Fórum
13: Fórum
14: Fórum
15: Fórum
16: Fórum
17: Content
18: Fórum
19: Hírek
20: Fórum
21: Fórum
22: Hírek
23: Content
24: Content
25: Hírek
26: Hírek
27: Hírek

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Munkajogi problémák, kérdések › Munkajogi kérdés
Munkajogi kérdés
Ide jöhet bármi, kérdés, kérés, javaslat
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szamosújlak
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 16. 12:58    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mgiz!

A közalkalmazottak létszámának és ezáltal a bérkiadásoknak a csökkentése volt cél. A megváltozott munkaképeségű alkalmazása lényegében egy plussz filérjébe sem kerül az Önkormányzatnak, mert amit most neki bérként kifizetnek, azt korábban rehabilitációs járulékként fizették a korábbi APEH-nek. Ugyanakkor az Önkormányzat bérkiadása az elbocsátással csökken. Ezek a tények röviden. Anita
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 16. 19:03    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Anita!

Értettem, amit írtál. A perben figyelembe fogják venni, s azt is, hogy szerződéssel alkalmaztatok új munkaerőt..ám jósolni akkor sem tudok. Láttam már mindenfélét..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Okt. 24. 18:24    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

ANKABANKA!

Jár-e végkielégítés nyugdíjazáskor? Csak azt tudom írni, az attól függ..

Bemásolom a szabályokat.
Ktv. 17. §
(2) A közszolgálati jogviszonyt felmentéssel meg kell szüntetni, ha
......
e) a rokkantsági (baleseti rokkantsági) nyugdíjjogosultság (Laza bekezdés szerinti feltételeivel rendelkező köztisztviselő azt kérelmezi;
f) az előrehozott öregségi nyugdíjjogosultság életkori, valamint szolgálati idővel kapcsolatos feltételeivel a felmentési idő leteltekor rendelkező köztisztviselő a (9) bekezdés szerint kérelmezi;
g) a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdésben foglalt feltételekkel a felmentési idő leteltekor rendelkező köztisztviselő kérelmezi.
Végkielégítés 19. §
Nem ismerem a helyzetet, egyszerűbb kiemelni ki nem jogosult végkielégítésre:
(Laza Végkielégítésre nem jogosult a köztisztviselő, ha
...
b) legkésőbb a közszolgálati jogviszony megszűnésének időpontjában nyugdíjasnak minősül [19/A. § (1) bekezdés].
c) felmentésére a 17. § (2) bekezdés b) pontjában meghatározott okból került sor;
d) közszolgálati jogviszonya a 17/A. § (1) bekezdése szerint szűnt meg és az új munkáltatóval a 17/A. § (3) bekezdése szerint foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt létesít;
e) méltatlanság címén mentették fel [17. § (2) bekezdés a) pont].

Bízom benne segítettem, el fogsz igazodni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Okt. 31. 19:17    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnálom ismerős a gond, többen dolgoznak így... Mit lehetne erre tanácsolni, igazán nagy bölcsességet nem. Mindenkinek fontos a munka, a megélhetés, s lehet még a szakmát is szereti. Egyet tudok ajánlani, nyilván van jelenléti ív, valami hasonló, vezessétek becsülettel mennyit dolgoztok, s minden munkával, aminek a jellege olyan feljegyzés, kaptak ekkor, stb...
Próbáljatok dolgozni, ahogy eddig, de a fenyegetettséget valahogyan tegyétek félre, az nem segít. Azt is tudom sok hivatalban gyakori a túlmunka, sőt időnként úgyszólván természetes. Szakszervezeti ügyben léphettek, érdeklődjetek, akár saját alapszervezet vagy máshoz csatlakozni is szabad, de nem hinném, hogy ez égbekiáltó változást hoz.
Munka és derű, minden körülmények között. Tudom nehéz, de azt is tudom, meg lehet csinálni, ez a saját érdek. Ez nem megalkuvás, egyszerűen az ellen lehet csak lázongani, amin lehet változtatni, amin nem lehet, azt vagy tudomásul vesszük, vagy otthagyjuk, vagy másként, más személettel tesszük dolgunk. Sajnálom, de jobbat én nem tudok.
Lehet egyszer még megírom a saját 38-39 évem....., s szeretem a szakmám.
Vissza az elejére
mamuci
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2011. Nov. 04. 09:10    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Munkajoggal kapcsolatban lenne kérdésem.
1989-óta dolgozom szociális területen,56 éves vagyok.Iskolai végzettségem gimnáziumi érettségi.Most az új,túlbuzgó munkaügyis kitalálta alul képzettek vagyunk,tanulni kell.Sajnos ebben a korban a tanulás már nem megy, főleg a munka mellett.Egy kolléganő nyugdíjba ment mondanom sem kell a munkáját megkapjuk.Szerintetek ha nem vállalom a tanulást megszüntethetik a munkaviszonyomat.Teljesen elkeseredett vagyok,éjjel már aludni sem tudok.Minden nap úgy jövök haza mint akit agyon vertek,olyan fáradt vagyok,és még tanuljak.Várom a válaszokat,köszönöm ha meg tudtok nyugtatni.
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Nov. 04. 12:23    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mamuci!

Pontosan mire gondolsz? Képzés, diploma..mégis miről van szó, s írásban köteleztek rá?? Beszélgetni egy dolog..., ha köteleznek, s nem tudom mire, azt írásban kell megtenni. Írj, pontosan miről van szó.
Vissza az elejére
mamuci
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2011. Nov. 04. 18:22    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi mgiz ,hogy ilyen hamar válaszoltál.Szóval még csak szóban mondta a megbízott osztályvezető,hogy az új munkaügyis szerint rontjuk a hivatal átlagát mert nincs diplománk.A régiek közül hatunknak csak középiskolája van.Négyen vannak diplomások,de azok közül csak egy ember az akinek szakirányú a végzettsége,a másik három tanári,illetve ovónői diplomás.Azt mondták valami egyszerű képzésre gondoltak,lehet valami OKJ -is.De utánna néztem 15 hónaposak ezek a képzések,heti 2 alkalom,vagy hétvége szombat.Én egyik variációra sem vagyok képes.Nagyon sok a munka bent, hétfőn,szerdán,pénteken ügyfelezés a két és fél napon a feldolgozás.De hát ezt Nektek nem kell mondani.Sajnos az agyunk sem olyan már mint régen.Ezt észre veszem már a többi Kollégánál is. Mgiz azt mondod írásban kell kötelezni,és szerinted a kor nem számít?Régen volt olyan a törvényben,hogy egy bizonyos idő túl már a gyakorlatot el kell ismerni.Ezt nem tudom hatályos e még?Szóval elhatároztam legyen ami lesz,én már nem tanulok.Mondjanak fel,az egészségi állapotom sem olyan,hogy ezt bevállaljam.És ráadásul a pénzben nem jelent semmit.Elég büntetés a "butáknak"a fele annyi pénz mint a diplomásoknak.De ha még szakirányú a diploma azt elismerem.Az ovónő miért tudná jobban mint mi?Főleg ha nem is érdekli és utálja a munkáját,mert ilyen is van.Köszönöm,hogy "meghallgattál".
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Nov. 04. 22:12    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mamuci!

Tudom, nem viccként éled meg, de ez a közlés annak tűnik, bocsánat érte. Olyan nincs, hogy a statisztika javítása érdekében menjetek már tanulni:)
Képesítés megszerzésére írásban kell kötelezni, a szóbeliség csak beszélgetés..
Biztos találsz magadnak itt olyat, ami alapján képesített vagy, vagy nem kötelezhetnek már képesítés megszerzésére.
Hozzáteszem azt sajnos nem tudom megnézni mi volt a hatályos előírás a kinevezésed idején, emlékezetem szerit valamikor csak középiskola volt (szociális igazgatás), később egészült ki a középiskola és OKJ szerinti képzettség.
9/1995. (II. 3.) Korm. rendelet
a köztisztviselők képesítési előírásairól
2. §
(1) Köztisztviselőnek az nevezhető ki, aki rendelkezik a feladata ellátásához szükséges, az 1—3. számú mellékletben a feladatkörre meghatározott szakképesítések valamelyikével.
(2) Amennyiben az 1–3. számú mellékletében szereplő feladatkörök képesítési követelménye nem tartalmaz a II. besorolási osztály vonatkozásában képesítési előírást, a feladatkör ellátására csak felsőfokú iskolai végzettséggel rendelkező köztisztviselő nevezhető ki.
(3) Ha a köztisztviselő munkakörében több feladatot lát el, legalább az egyik feladatköre ellátására előírt szakképesítéssel rendelkeznie kell.
(4) A köztisztviselőnek a melléklet szerinti kiemelt munkakörre meghatározott szakképesítéssel kell rendelkeznie akkor is, ha e munkakör mellett más feladatkört is ellát.
3. §
A közigazgatási szerv belső szabályzatában alkalmazási feltételként együttesen, illetve külön-külön, további szakképesítés, szakmai vagy közigazgatási gyakorlat, továbbá idegen nyelv ismerete is előírható.
7. §
(1) E rendelet hatálybalépésekor közszolgálati jogviszonyban álló
a) a köztisztviselőt feladatkörének megváltozásáig képesítettnek kell tekinteni, ha feladatkörében, közigazgatási szervnél legalább 10 éves szakmai gyakorlatot szerzett, vagy a korábbi jogszabályok szerinti képesítéssel rendelkezik, illetve annak megszerzése alól mentesítették;
b) szakirányú szakképesítéssel nem rendelkező köztisztviselő, ha részére e rendelet hatálybalépése előtt jogszabály nem állapított meg képesítési követelményt — a (2) bekezdés kivételével —, köteles a szakképesítést a rendelet hatálybalépését követően a szakképesítés megszerzéshez szükséges képzési idő legfeljebb másfélszerese alatt megszerezni.
c)
(2) Az (1) bekezdés b) pontjában foglaltak nem alkalmazhatók, ha a köztisztviselőnek a rendelet hatálybalépésekor az öregségi nyugdíjra jogosító életkora eléréséig 10 évnél kevesebb idő van hátra, és a képesítés csak iskolarendszerű képzésben szerezhető meg. A köztisztviselőt feladatkörének megváltozásáig ez esetben is képesítettnek kell tekinteni
Nem tudom mi szerepel a kinevezésedben (abban kellett volna kötelezniük), milyen munkaköröket látsz el, de kötelezni akkor kellett volna, amikor kineveztek, másrészt, ha jól látom eddig a rendeletig már 10 év gyakorlatod volt, harmadrészt feltételezem, hogy 10 éven belül nyugdíjba mehetsz:) (Mindegy, hogy életkorod alapján vagy a 40 év munkaviszonnyal.)
Tehát nyugalom, nézd meg a jogszabályt, a mellékletét, s szépen megbeszélitek, hogy mondjanak le "a statisztika javításáról". Azt csupán mellékesen jegyzem meg, hogy a felsőfokú végzettségűek is csak akkor sorolhatók a magasabb fizetési osztályba, ha szakirányú a végzettségük, megfelel a rendelet mellékletében előírtaknak, s csak akkor képesítettek..
Vissza az elejére
mamuci
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2011. Nov. 05. 07:39    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm mgiz! Ennyire részletesen nem ismertem a jogszabályokat,de már látom is mire hivatkozhatok.Valóban a kinevezésemkor csak a középiskolai végzettség volt előírva.Ez alatt a 23 év alatt olyan sokszor kértük küldjenek el képzésekre,főleg az új jogszabály változásoknál,de állandóan a pénzhiányra hivatkoztak.Még egy nyomorult számítógépes tanfolyamra sem tudtunk eljutni,csak a saját pénzünkön.Mert oda hozták a gépeket és csinálni kellett.Én még úgy kezdtem,hogy írógéppel írtuk a határozatokat.Hiába vagyunk látod a fővárosban,mégsem úgy működnek a dolgok ahogy kellene.
Most szabin vagyok unokázom,hogy feltöltődjek egy kicsit.Aztán várom mi lesz,de most már tudom mire kell hivatkozni.Nagyon köszönöm.
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Nov. 05. 16:41    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nincs mit Mamuci, örülök, ha segítettem kicsit. Kellemes unokázást, s töltődj fel.
Nekem is átvillant hirtelen a fejemen, a 39. évem a közigazgatásban..hogyan kezdtük..., egyidősek vagyunk Kacsintó
Sok szép emlék is van, inkább ezek jönnek, s mosolygok, tudod a rosszat valahogy nem hozzuk fel, pedig abból is volt, hisz így kerek minden. Én középiskola után kezdtem, aztán végigtanultam az életem, igaz az utolsó már tandíjas volt saját zsebre..néhány szakma is kijött volna belőle, lehet ma többet érne Nevető Kellemes pihenést a hét végére!
Vissza az elejére
Hanna

HozzászólásElküldve: 2011. Nov. 07. 20:45    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!

Halálozás miatt megszűnt egy iskolaigazgatói vezetői megbízás. van igazgatóhelyettes.
Milyen jogszabály vonatkozik arra, mikor lehet vagy kell kiírni az új pályázatot az igazgatói állás betöltésére?

Köszönöm ha valaki gyorsan válaszol.
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Nov. 07. 21:32    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hanna!
A munkajognál is van jogszabályok téma, nézz szét, meg fogod találni. /Közalkalmazottak
Vissza az elejére
ANKABANKA

HozzászólásElküldve: 2011. Dec. 15. 21:33    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Felvetődött bent ma egy kérdés, jár-e köztisztviselőnek kompenzáció azért, mert kötelező bankkártyára utaltatni a bért, ami neki évente kb. 2000 Ft-ba kerül?

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011. Dec. 16. 03:04    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen. Nálunk visszatérítettek eddig valamennyit, tűnődöm az alapján, a Ktv. egyértelműen a munkáltatót kötelezi rá, nem a dolgozót. A térítés szabályozva...ilyenre nem emlékszem, ezt egy pénzügyes jobban tudná..
Vissza az elejére
ANKABANKA

HozzászólásElküldve: 2011. Dec. 19. 12:19    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

mgiz wrote:
Igen. Nálunk visszatérítettek eddig valamennyit, tűnődöm az alapján, a Ktv. egyértelműen a munkáltatót kötelezi rá, nem a dolgozót. A térítés szabályozva...ilyenre nem emlékszem, ezt egy pénzügyes jobban tudná..

39/A. § (1) A köztisztviselőt az e törvény 42-48. §-a alapján megillető illetmény kifizetése a köztisztviselő által választott fizetési számlára történő átutalással, fizetési számla hiányában pénzforgalmi számláról történő készpénzkifizetés kézbesítése útján történik.

(2) Az illetmény fizetési számlára történő átutalása és egyszeri felvétele, illetve az illetménykifizetés a köztisztviselő részére költségtöbbletet nem okozhat.

Megtaláltam a Ktv.ben, de szerintem ezt lehet bárhogy is értelmezni.

De köszi a segítséget!

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Következő
8 / 19 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza