Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: adrkk88
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4574

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 2
Összes: 2
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Egészségügyi ellátásra jogosultak › Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra?
Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra?
Alanyi jogon és szociális alapon jogosultak, s ezzel összefügő jelentések fóruma
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 38, 39, 40  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékEgészségügyi ellátásra jogosultak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 13. 15:32    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem az APEH nem ezt fogja ellenőrizni, mivel azt sem fogja tudni, hogy Te ezt a jövedelmet mi alapján igazoltad le. Ha meg ellenőriz akkor tegye azt. Szerintem Te jól jársz el.
Ebben az olvasatban a lakás vagyon mindenképpen, tehát némi szülői támogatás (igen természetben, mint egyéb jövedelem) és járulékalapot igazolsz.
Azért kíváncsi lennék mások mit gondolnak erről.

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 13. 15:44    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én pusztán azért nem szóltam, mert Éva már leírta, s azzal egyetértek. Szociálisan semmiképp, vagyon miatt, járulékalap, s én nem mondom senkinek valljon be valamilyen összegű támogatást, ha mondja igen, ha nem nem. Ő teszi a nyilatozatot. Nem jó ilyen tanácsokat osztani, mert nem tudjuk mi a vége, max. megkérdezheted miből él, de... többnyire elviszik a nyomtatványt s hozzák vissza csatolvas a melléletket, Itt már nem kérdezgetünk, csak átnézzük rendben van-e. Egyébként nem feltételenül kell jövedelemet támogatást mondania, szülők , akárki eteti, tartja, mert rásdzorul. Ennek a forintosítását meg nem írja elő semmi és senki. Legtöbbször a valóság is ez.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 13. 15:47    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

No ha már itt jártam , olvastam a neten, úgy kell nekem... Nevető
Kik a fizetésre kötelezettek, s kik a kivételek?
- A rendelkezés szerint az egészségügyi szolgáltatási járulékot azoknak kell fizetniük, akiknek nem jár saját jogon az egészségügyi szolgáltatás. Tételesen felsorolni szinte lehetetlen, hogy kikre vonatkozik a fizetési kötelezettség, mert legalább száz olyan kategória létezik, amelyhez tartozóknak nem kell fizetni. Aki viszont nem fér bele egyik ilyen kategóriába sem, annak, vagy eltartójának fizetni kell a járulékot - tájékoztatott Molnár Barbara.

Mennyi ez az összeg?
- Általában a minimálbér 9 százaléka a legkisebb fizetendő összeg, ez most körülbelül ötezer-nyolcszáz forint. Indokolt esetben - ha a család jövedelmi viszonyai alátámasztják - ennél kevesebb is lehet, de legalább a nyugdíjminimum kilenc százaléka,azaz háromezer forint. Ha valaki nem rendelkezik semmilyen jövedelemmel, tehát nem nyugdíjas, és a szociális helyzete következtében nem tud fizetni, segélyért az önkormányzathoz fordulhat. Ugyanis aki rendszeres szociális segélyben részesül, az ezen juttatás alapján válik jogosulttá. Fizetnie kell annak is, akinek korábban volt jogviszonya, de már nincs. Ez elsősorban az eltartott nagykorúakat érintheti, ez a jogviszonyi státusz ugyanis április elsejével megszűnt. Nem kell fizetnie akkor, ha az eltartott nagykorú státusza mellett más párhuzamos jogviszonyt is létesített, például gyest, gyedet, gyetet, vagy ápolási díjat kap. Vannak más kivételek is e körben. Annak a nagykorúnak, aki egy oktatási intézmény nappali tagozatának tanulója vagy hallgatója, nem kell fizetnie, s ezt a felsőoktatásban nem korlátozza felső korhatár. A középiskolákban viszont a nappali tagozatokon a hallgatói jogviszony csak 25 éves korig tart. Pont került annak a vitának a végére is, hogy a frissen érettségizett, de még állástalan fiatalt meddig illeti meg a díjmentes biztosítási joga. A szakmai egyeztetés után készült jogszabály szerint a válasz: az illető diákigazolványának érvényességi határnapja, plusz 45 nap türelmi idő elteltéig.

Hogyan történik a befizetés? Mi a lebonyolítás technikája?
- Az OEP-et csak az érdekli, hogy van-e érvényes jogviszonya az egészségügyi szolgáltatást igénybe vevőnek. Ugyanakkor fontos tudni, hogy a TAJ szám megléte nem jelent jogosultságot, hiszen, azzal csaknem mind a 10 millió magyar állampolgár rendelkezik, és csupán azonosításra szolgál. Mivel egyfajta járulékról van szó, adóként kell befizetni, ezzel az OEP nem foglalkozik. Az APEH-től kapott tájékoztatás szerint meg is nőtt az ügyfélforgalmuk április 1-je óta, mert nem tudják az érdekeltek, hogy mi a teendőjük.

Akkor segítsünk! Tehát hogy történik a befizetés?
- Az adóalany először is beszerzi a 07T1011-es számú nyomtatványt. Az adatbejelentő nyomtatványt beviszi a lakóhelye szerinti területileg illetékes adóhivatalhoz, ahol minden részletkérdésben eligazítják. Ezek után havonta, átutalással fizetheti be az esedékes összeget. A befizetést az adóhatóság ellenőrzi.

No ezek után tényleg nem igazán tud felizgatmni néhány dolog, ha ott is nehéz felsorolni, ahol az egészet kézben tartják.. Legfeljebb visszavonunk egy-kettőt, ha fölöslegesen adtuk ki Nevető
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 13. 23:53    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ismét ... nézelődöm, s lassan majd kitisztulnak a dolgok, hírt ettem fel, a járulék fizetési kötelezttségről, a lényget kiemelve, ebben választ kapunk arra is átvállalható-e a járulék fizetése és hogyan.
Téjékoztatásnak szánom, ennyit tudjunk róla, tudjukelmondani, ám továbbra is azt gondolom nem a mi dolgunk, nem mi írjuk elő ajárulék fizetés. A tisztessséges tájékoztatás miatt raktam fel összefoglalfoglav, tömören, ami kihámozható ma a teendőkről.

Mi pedig tesszük a dolgunk, de csupán a mienket, s tájékoztatunk.
Vissza az elejére
gyöngyi
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 16. 13:57    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Kérdésem a jövedelemmel nem , ellenben vagyonnal rendelkezőkkel kapcsolatos. Hogyan igazolunk járulékalapot a vagyon alapján? Ebben segítsen aki tud, legyen szíves!

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 16. 16:52    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sehogyan Gyöngyi!
A járulék alap igazolásánál nem kell vagyont vizsgálnod!

A szociálisnál is csupán a jogosultságnál nézed.
Vissza az elejére
gyöngyi

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 16. 18:18    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gizus! A 10. oldalon Magdusnál kezdődött az én kérdésemhez hasonló probléma, hogy az illetőnek 0 Ft jövedelme van, és ehhez van egy fél lakása. Ezt én is értem, hogy a vagyon miatt nem szociálisan rászorult, tehát valamennyit fizetnie kell. Azt is tudom, hogy a járulékfizetéshez kiadott hatóságihoz nem vizsgálunk vagyont. Kérdésem: akkor én most 0 Ft-ról adok ki neki hatósági bizonyítványt, és ezzel látogatja meg az APEH-ot?

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 16. 19:05    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, ha azt nyilatkozta, mi mást tehetnél???
A többi az APEH dolga, a minimumot gondolom kiszabják, de én ebben nem folytatok további kutatást. Ha nincs jövdedelme, nincs. Szocálisba pedig nem fér a vagyon miatt. Ennyi.
A többire majd rájönnek lassan..., meg mi is, egyébként felraktam azt is, hogy a járulék fizetését át lehet vállalni, de ez már az ügyfél dolga.
Vissza az elejére
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 17. 04:57    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nyugdíjminimum után ebben az esetben is meg kell fizetnie a járulékot. Ez a minimum, még akkor is ha vagyon miatt mondjuk 10 eFt-ot igazolunk.

gyöngyi

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 17. 09:02    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Éva! Na, ezt olvastam már máshol is, amit te is írsz, "még akkor is, ha vagyon miatt mondjuk 10 eFt-ot igazolunk." Kérdésem, hogy hogyan igazolsz a vagyon miatt?

gabóca
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 17. 09:29    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

A 07T1011 sz. adatbejelentő lapot letöltöttem az internetről. Ez úgy látom, számítógéppel is kitölthető.
Szerintetek odaadhatom ezt az ügyfélnek, hogy ezt kitöltheti kézzel is, és ezzel mehet az APEH-hoz?
Sokan ide jönnek be, hogy inkább feladnák postán, ők nem tudnak elmenni és egész napot "ügyintézni" az APEH-nál.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 17. 10:56    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Odahathatod, miért ne, csupán nem a mi dolgunk lenne az APEH nyomtatvánmyok másolása...

A fizetési kötelezettség: Ne vegyétek a nyakatokba, ami nem a mienk,- amennyire lehet ne, miért szidjanak ezért is minket?? Mintha mi köteleznénk fizetésre.
Vagyonra pedig nem lehet jövedelmet igazolni, csak akkor, ha azt mondja xx Ft jövedelme származik valamiből, ehhez is kell igazolás, bérleti szerződés, egyebek. A vagyonnal nem foglalkozunk, az csupán a szociálisnál jogosultsági határ lehet.
A jövedelemnyilatkozatot kell jól kitölteni, az a jövedelem, a megfelelő igazolásokkal.
Az sem a mi dolgunk- az APEH gondja, hogy 0 jövedelemre hogyan fog járulkot fizettetni, vagy nem fizetik vagy valaki átvállalja..
Vissza az elejére
lilla

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 17. 12:43    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lehet, kicsit lassúbb felfogású vagyok, de szerintem vagyon alapján nem lehet jövedelmet igazolni. A vagyon miatt hogyan lehet 10 ezer forintot igazolni? Nekünk jövedelmi adatot kell igazolni. A vagyon nem jövedelem. A vagyonnál egyébként fontos kitétel, hogy HASZNOSÍTHATÓ. Kérdéses, hogy az az ingatlan, amely osztott tulajdonjogú, hogyan hasznosítható, ha a másik fél mondjuk erről hallani sem akar. Ue. vonatkozik a bérbeadásáról is. Ha nincs megegyezés, nem hasznosítható. Akkor viszont a 0 ft alapján eü. ellátásra jogosult.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gyöngyi

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 17. 13:00    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok! Higgyétek el, nem akarok akadékoskodni, csak a tisztánlátás miatt, valamint egy kedves csoporttársam megbízásából érdeklődtem ennyit a témáról. Nekünk még nem volt ilyen helyzetű ügyfelünk, no de még lehet, és akkor már fogom tudni, hogy mit kell tenni. Köszönöm, hogy ennyit foglalkoztatok vele.

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 17. 14:38    Hozzászólás témája: Re: Kik jogosultak egészségügyi szolgáltartásra? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Semmi baj, sőt így a jó!

Lillával meg ahogy látom egyet írtunk.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékEgészségügyi ellátásra jogosultak Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 38, 39, 40  Következő
11 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza