Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: adrkk88
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4574

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 24
Összes: 24
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Hírek
04: Content
05: Fórum
06: Kezdőlap
07: Content
08: Content
09: Saját beállítások
10: Fórum
11: Fórum
12: Fórum
13: Fórum
14: Content
15: Fórum
16: Hírek
17: Fórum
18: Fórum
19: Content
20: Content
21: Content
22: Hírek
23: Hírek
24: Hírek

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Munkajogi problémák, kérdések › Jubileumi jutalom
Jubileumi jutalom
Ide jöhet bármi, kérdés, kérés, javaslat
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 08. 14:49    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

A dolgozó jelenleg sem köztisztviselő, nem alkalmazhatók rá a köztisztviselőkre vonatkozó szabályok.
Az új törvény hatályát olvasd át, nem idézem ide, nem köztisztviselő.
Ennyit még idemásolok a hatályba lépő új törvényről:
(7) Az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál foglalkoztatott munkavállaló munkaviszonyára az Mt. 94/A–H. §-a és
a 100–101. §-a nem alkalmazható. Esetükben e törvény 67. §-át és 193–194. §-át kell alkalmazni. (Rá ez sem vonatkozik, megnéztem a visszahivatkozásokat.)

Jubileumi jutalom: a hatályos Ktv. sem ismer el minden jogviszonyt, más a a besorolás és más a jubileumi jutalom, bár hatálya alá akkor sem tartozik.
Az új szabály: 150. § (1) A kormánytisztviselõ 25, 30, 35, illetve 40 évi kormányzati szolgálati jogviszonyban töltött idõ után jubileumi jutalomra
jogosult. A jubileumi jutalom az említett kormányzati szolgálati jogviszonyban töltött idõ betöltésének a napján
esedékes.
(2) A jubileumi jutalom
a) 25 évi jogviszony esetén kéthavi,
b) 30 évi jogviszony esetén háromhavi,
c) 35 évi jogviszony esetén négyhavi,
d) 40 évi jogviszony esetén öthavi
illetménynek megfelelõ összeg.
(3) A jubileumi jutalomra jogosító idõ megállapításánál
a) az e törvény és a köztisztviselõk jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény (a továbbiakban: Ktv.),
a kormánytisztviselõk jogállásáról szóló 2010. évi LVIII. törvény (a továbbiakban: Ktjv.) hatálya alá tartozó
munkáltatónál munkaviszonyban, közszolgálati és kormánytisztviselõi jogviszonyban eltöltött idõt,
b) a Kjt. hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban töltött idõt,
c) a hivatásos szolgálati jogviszony idõtartamát, továbbá
d) a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint
e) a hivatásos nevelõ szülõi jogviszonyban,
f) az e törvény, a Ktv., Ktjv., illetõleg a Kjt. hatálya alá tartozó szervnél ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban,
g) az állami vezetõi szolgálati jogviszonyban
töltött idõt kell figyelembe venni.

260. § (1) Ez a törvény – a (2) és (3) bekezdésben foglalt kivétellel – 2012. március 1-jén lép hatályba.
(2) E törvény 26. § (Laza bekezdése, 28–35. §-a, 64. § (4) bekezdése, 65. § (5) bekezdése, 130. §-a, 190. §-ában a
Kormánytisztviselõi Döntõbizottságra és a közszolgálati panaszra vonatkozó rendelkezések, 191. §-a, 226. §
(3) bekezdés d) pontja, 259. § (1) bekezdés 9. pontja 2012. július 1-jén lépnek hatályba.
(3) E törvény 41. §-a, 73. § (2) és (3) bekezdése 2012. szeptember 1-jén lépnek hatályba.
(4) Az e törvényhez kapcsolódó módosító és átmeneti rendelkezésekrõl külön törvény rendelkezik.
(5) E törvénynek más jogszabályban alkalmazandó rövid megjelölése: Kttv.

Tehát várható még szabályozás, ebben az esetben ahogy látom nem lesz változás. Az Mt. idézett szakaszait jogtárban meg tudod nézni, mi lesz akkor hatályos, ha nyugdíjba megy. Az Mt. is többször módosult, szerkeszteni ezt már képtelenség, képernyőről olvasva, bár igyekszem magamnak összeszedni a változásokat, ennyi idő alatt nem lehet, én nem győzöm, ha legalább nyomtatva olvashatnék...
Tehát egy hivatalban közalkalmazottként vagy Mt. alapján foglalkoztatott dolgozóra nem alkalmazhatod a köztisztviselőkre vonatkozó szabályokat sem ma, sem később.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
Cicus66
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2012. Márc. 06. 10:08    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jubileumi jutalomról szeretnék érdeklődni. Ebben az évben lenne 25 éves jubileumi jutalmam a korábbi számítások alapján, viszont változott a jogszabály, így úgy vélem ez a jutalom eltolódik. 1986 nyarán álltam munkába, ill. gyed-en, gyes-en voltam, majd 1993. májusában lettem köztisztviselő. Korábban az 1992.07.01. és köztisztviselői munkába állás időszakát kellett levonni a munkaviszonyokból. Most jól értelmezem: köztisztviselői jogviszony keletkezésének ideje + 6 hónap a korábbi jogviszonyból, ill. a gyermekemmel otthon lévő 3 év számítható bele a jubileumi jutalom fizetésének időtartamába?
Előre is köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012. Márc. 07. 13:40    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cicus!
A szabályok állandóan változnak, bár ebben nagyon nagy változás nincs:
150. § (1) A kormánytisztviselő 25, 30, 35, illetve 40 évi kormányzati szolgálati jogviszonyban töltött idő után jubileumi jutalomra jogosult. A jubileumi jutalom az említett kormányzati szolgálati jogviszonyban töltött idő betöltésének a napján esedékes.

(2) A jubileumi jutalom
a) 25 évi jogviszony esetén kéthavi,
b) 30 évi jogviszony esetén háromhavi,
c) 35 évi jogviszony esetén négyhavi,
d) 40 évi jogviszony esetén öthavi
illetménynek megfelelő összeg.
(3) A jubileumi jutalomra jogosító idő megállapításánál
a) az e törvény és a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény (a továbbiakban: Ktv.), a kormánytisztviselők jogállásáról szóló 2010. évi LVIII. törvény (a továbbiakban: Ktjv.) hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közszolgálati és kormánytisztviselői jogviszonyban eltöltött időt,
b) a Kjt. hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban töltött időt,
c) a hivatásos szolgálati jogviszony időtartamát, továbbá
d) a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint
e) a hivatásos nevelő szülői jogviszonyban,
f) az e törvény, a Ktv., Ktjv., illetőleg a Kjt. hatálya alá tartozó szervnél ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban,
g) az állami vezetői szolgálati jogviszonyban
töltött időt kell figyelembe venni.
(2011. évi CXCIX. törvény
a közszolgálati tisztviselőkről)
Nem írod korábban milyen jogviszonyban álltál, a lényeg a mai szabályok szerint csak a köztisztviselői és közalkalmazotti idő számítható be a jogosultsági idő kiszámításakor.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
Cicus66
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2012. Márc. 09. 19:21    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi válaszod! Hát ez akkor nem jött jól nekem, mert előtte állami vállalatnál dolgoztam de nem köz... foglalkoztatottként. Akkor a 25 évet lehet meg sem érem köz...-ként a járási rendszer változásai miatt. Valahogy mindig kifogom a jogszabályváltozások "áldásos" módosításait.
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012. Márc. 09. 20:22    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cicus!

Eddig sem számított be csak a köztisztviselőként vagy közalkalmazottként eltöltött idő, más szférában a Munka Törvényke alapján történő jogviszonyt nem számolták volna be, a változással nem igazán veszítettél, a 25 év pedig kívánom jöjjön össze!
Vissza az elejére
gandur
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2012. Márc. 20. 14:45    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretném megkérdezni, hogy mi a helyzet az áthelyezésekkel jubileumi jutalom esetén.

Konkrétan 1992. júlis 1 előtti áthelyezés esete érdekelne - nem közférából.
A Mt. 209. §-a szerint a tv. hatálybalépése előtti (1992. július 1.) áthelyezésnél a korábbi munkaviszonyt úgy kell tekinteni, mintha ezt a dolgozó az új munkáltatónál töltötte volna el.
A Mt. ezen rendelkezését nem zárta ki a 2011. évi CXCIX. tv. - És ma is hatályos!
E szerint az 1992. július 1. előtti minden folyamatos munkaviszonyt be kell számítani a jubileumi jutalomba is, ha áthelyezés volt.
Én kombináltam túl, vagy másnak nem tűnt még fel ez a rendelkezés?
Alkalmazandó?
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012. Márc. 20. 22:54    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gandur!

Véleményem szerint nem, a jubileumi jutalomnál végképp nem, abba csak a közszférában eltöltött idő számít, ez nem változott.
Más szempontból most nem is ellenőrzöm, mert lényeg a jubileumi jutalom. Az Mt. egyes rendelkezéseit kell alkalmazni, másokat nem, tételesen sorolja fel a törvény, ha fontos lesz megnézem, de e kérdésben egyértelmű a közszolgálatban dolgozókra vonatkozó törvény. Igaz ez csupán az én véleményem.
Vissza az elejére
Szmárti
Elhivatott kolléga :-)
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2012. Márc. 21. 08:59    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

gandur wrote:
Szeretném megkérdezni, hogy mi a helyzet az áthelyezésekkel jubileumi jutalom esetén.

Konkrétan 1992. júlis 1 előtti áthelyezés esete érdekelne - nem közférából.
A Mt. 209. §-a szerint a tv. hatálybalépése előtti (1992. július 1.) áthelyezésnél a korábbi munkaviszonyt úgy kell tekinteni, mintha ezt a dolgozó az új munkáltatónál töltötte volna el.
A Mt. ezen rendelkezését nem zárta ki a 2011. évi CXCIX. tv. - És ma is hatályos!
E szerint az 1992. július 1. előtti minden folyamatos munkaviszonyt be kell számítani a jubileumi jutalomba is, ha áthelyezés volt.
Én kombináltam túl, vagy másnak nem tűnt még fel ez a rendelkezés?
Alkalmazandó?

Én is úgy tudom, hogy jubileumi jutalomnál az 1992. előtti munkaviszonyokat be kell számítani, független, hogy hol dolgozott valaki.
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012. Márc. 21. 22:08    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emlékezetem sosem volt így, de meg fogom nézni, le kell másolnom mindkét törvény mai hatályos szövegét. Egy kis türelem.
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012. Márc. 22. 22:23    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nos átnéztem minden hivatkozást, sajnálom, de ezt nem jól értelmezitek.
A figyelembe vehető jogviszonyokat a 2011. évi CXCIX. törvény
a közszolgálati tisztviselőkről egyértelműen leírja, nem idézem be újra.
Az Mt. hivatkozott szakaszai sem erre vonatkoznak, a külön is említett áthelyezés az Mt. alapján történő foglalkoztatottakra vonatkozik.
Esetünkben csak a Ktv., Kjt., Ktjv. hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban töltött idővel lehetne számolni.
Vissza az elejére
gandur
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2012. Ápr. 02. 15:21    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

T. mgiz !

Én vitatkoznék az álláspontoddal. - És nem csak azért, mert ma, kötekedni van kedvem. Mosoly
A vita lényege - jár vagy nem jár több százezer forint. - Manapság kevesebbért is ölnek!

Az MT. 209. §. egy átmeneti rendelkezés volt és ma is él. Amelynek hatálya alól a, "mintha az új munkahelyén töltötte volna" - a végkielégítést veszi ki a tv. alkotó. Ajánlom figyelmedbe a tv. indokolását, amiben az van, hogy a végkielégítést pont azért veszik ki, mert a Ktv. és a Kjt. erre vonatkozóan sokkal kedvezőbb szabályokat állapított meg, mint a Mt.
A leírtak miatt megjegyzem, hogy az Mt. 209. §. csak azokra vonatkozik, akik 1992. július 1.-én (a tv. hatálybalépésekor) már közszolgálati jogviszonyban voltak és ma is abban vannak.

1995.-ben változott ugyan a végkielégítésre vonatkozó szabályozás, de ez a jogszabály is elismerte a fentebb hivatkozott állapotot és fenntartotta a korábban elismert jogviszonyokat. Igaz, hogy az 1995-ös tv. hatálybalépését követően (1995.06.30.) létesített jogviszonyokra már az új szabályozás vonatkozik, és ez valóban más, mint az 1992.-ben fennálló jogi helyzet.

Tehát a jubileumi jogviszony meghatározásánál egyáltalán nem mindegy, hogy valaki mikor létesítette a közszolgálati jogviszonyát és milyen annak jogfolytonossága.
Más a jogi helyzet az 1992. július 1.-én fennálló jogviszonyoknál, más az 1992. július 1. - 1995. június 30. között létesített jogviszonyoknál, és megint más az 1995. június 30-tól létesített jogviszonyoknál és megint más a 2012. évi - jelenlegi - szabályozás után létesített jogviszonyoknál.

A 2012. évi V. tv. 5. §. pongyolán fogalmazva azt mondja, hogy a köztisztviselő közszolgálati jogosultságából eredő jogokat és kötelezettségeket a Kttv. hatálybalépése nem érinti - igaz hozzáteszi: kivéve ha a Kttv ettől eltérően nem rendelkezik.
Márpedig jogviszony újraszámítási kötelezettséget nem mond ki a tv. Én legalábbis ilyet nem találtam benne, még csak utalás szintjén sem. Álláspontom szerint ez pedig azt jelenti, hogy az a jogviszonyban töltött idő irányadó a jubileumi jogviszonyra, amit a munkáltató a munkavállaló kezébe adott okiraton e jogcímen korábban már elismert. (A hatályos jogszabályok alapján ezt - ha jól emlékszem először 1994-ben, azt követően új jogviszony létesítésekor - mindenkinek kézhez kellett kapni a munkáltatójától.)

A Kttv. indokolásában is pontosan ez van! - E szerint már megszerzett jogokat az új törvény nem vesz el és az új szabályozás garantálja a jogbiztonságot is. (A törvény szövegezését és a törvényalkotás mai helyzetét nem bírálom!)

Ha megnézed a 20 §. (7) rendelkezését ami a Kjt.-t módosítja - pontosan az általam fejtegetetteket támasztja alá:
Az átvevő munkáltatóval létrejött munkaviszonyra a Mt. kormányzati szolgálati, illetve közszolgálati jogviszony esetén a közszolgálati tisztségviselőkről szóló tv. rendelkezéseit kell alkalmazni azzal az eltéréssel, hogy a közalkalmazottnak az átadó munkáltatónál töltött közalkalmazotti jogviszonyként elismert idejét úgy kell tekinteni, mintha azt az átvevő munkáltatónál töltötte volna el.

Lássuk a csodát - nem azt mondja a hivatkozás, hogy a hatályos rendelkezések alapján az új munkáltató által a hatályos jogszabályok alapján számított - hanem azt, hogy az átadó munkáltatónál ELISMERT.
E szerint elfogadja az új szabályozás a korábbi jogviszonyt és még csak vizsgálni sem rendeli annak helyességét!

Ez pedig álláspontom szerint pontosan azt támasztja alá, hogy a már elismert és megszerzett jogalapok (egyenlőre még) megmaradtak.

-------------

Továbbá ajánlom figyelmedbe, hogy a 2011. évi CXCIX. törvény azt mondja ki, hogy a Mt. minden rendelkezését alkalmazni kell, kivéve azokat, melyeket a tv. kimondottan nevesítve megtilt.
Márpedig az általam hivatkozott rendelkezés él és a 2012-es törvényekben sincs tiltva az alkalmazása.

Azt írtad: "Esetünkben csak a Ktv., Kjt., Ktjv. hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban töltött idővel lehet számolni."

Játszunk el a gondolattal! - Tételezzük fel, hogy igazad van.
Vegyük szó szerint az állításod!
Akkor pedig 1992. július 1. elé nem nyúlhat vissza jogviszony, illetve csak nagyon korlátozott mértékben. Ez pedig azt jelenti, hogy mi, az itt maradt dinoszauruszok kidobhatjuk az 1991. - 1992.06.30. között önkormányati hivataloknál és a jogelőd tanácsoknál eltöltött (lehet nem is kevés) éveinket is.

Ha az álláspontodat veszem alapul, akkor az a munkavállaló,
- akinek a munkáltatója a korábban törvényi rendelkezések alapján elismerte a jubileumi jutalomra jogosító idejét (ezt írásban is kiadta),
- majd ennek megfelelően a hatályos jogszabályok alapján a 2012 előtti években többször ki rendben megkapta a 25, 30 éves esedékes jubileumi jutalmkat,
az az idei évtől elkönyvelheti, hogy életében többet nem kap már jubileumi jutalmat.
Szerinted az új jogszabály ezt üzeni neki?
Ezt illeti, annak ellenére, hogy fel sem kelt a székéből és a munkavállalói és a munkáltatói oldalon változás sem következett be az utóbbi 20 évben?

Nagyon remélem, hogy nincs igazad, mert ha igen, akkor képzeld el, hogy mit érez az a munkavállaló, akit ez érint! Arról nem is beszélek, hogy akkor hol a tv. indokolásából idézett szerzett jog garantálása és hol a jogbiztonság?

Márpedig én úgy gondolom, hogy ez nem így van.
Ugyanis szerintem minimum 3 dolgot figyelembe kell venni a jogalkalmazásnál és nem a szó szerinti szöveg számít.
1. A munkáltatói jogutódlást. (Ptk.)
2. A munkavállaló jogviszonyának folytonosságát. (Kjt. Ktv. Mt.)
3. A munkahely váltáskor irányadó hatályos jogszabályi állapotokat.

Nem ragozom tovább...
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012. Ápr. 03. 01:51    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vitának nincs is értelme, több okból.
Első nem szakterületem, a munkajog, önként vállaltam lapért, némi gyakorlatra szert tettem, végigkísértem pert is tanácsokat, tanultam is kicsit. Itt ennek már nyomai nincsenek, a régi fórumon sok minden elvszett, s volt, amit csak én tudtam...
Másrészt nekem nincs jogtáram, nincs közlönyöm, éjjel ideülök és böngészek, ha tudok segítek.
A jogviszonyok beszámítása ne volt azonos a besoroláshoz, végkielégítéshez és jubileumi jutalomhoz.
Legyen Neked igazad, kívánom, megnézni a leírtakat nem tudom.
Nekem is lenne kérdésem, d bonyolult, épp jubileumi jutalommal kapcsolatban, nem kérdezek, mert ne perelnék sem ezért, sem egy összeütött, hibákkal teli felmentésért.
Mindenki a meggyőződése, s tapasztalatai szerint dönt.
Beszállhatnál a fórumba, nekem így is sok év éjjele van már benne, itt nem tolongtak még segítség nyújtásért, pedig jó az!
Járjatok sikerrel! Az eredmény érdekel természetesen, a véleményem nem változott, talán, ha lenne mit olvasni mást írnék, talán...
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012. Ápr. 03. 02:11    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy apró megjegyzés, már nem szerkesztek...

"A vita lényege - jár vagy nem jár több százezer forint. - Manapság kevesebbért is ölnek!"
E körben és általánosan sem ez jellemző az emberekre, igen szokatlan megközelítése a jognak és emberi mivoltunknak....
Fontos a jog és igazság, be kell tartani, de minden oldalról..
Emberi oldaláról nézve, szintén kizárólag személyes véleményem, lehet perelni, próbálkozni, ott születik döntés, ha lesz per. Pénztől azonban én még boldog és elégedett nem voltam, abból csupán éltem így vagy úgy.

Még annyi nagy álmosan az áthelyezésekre, nézzétek meg az elévülés szabályait is, kit mikor, hogyan soroltak, ehhez már valóban nem látok az álmosságtól.
Vissza az elejére
gandur
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2012. Ápr. 04. 15:34    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

T. mgiz !

Tisztelet azért, hogy létrehoztad és koordinálod ezt a fórumot.

A kifogásolt, visszaidézett szöveget én sem szó szerint értettem. - Csak nyomatékot akartam adni a kérdésnek, mert vitathatatlan, hogy a jár vagy nem jár kérdése elég "sarkalatos" annak akit érint.

Sajnos annyi mindent elvettek már tőlünk az elmúlt években ...
A munkáltatók többsége pedig - sajnos anyagi megfontolásból - hajlamos a nem jár álláspontot képviseli.

Nem akarom ismételni magam, de álláspontom szerint nagyon is nem mindegy, hogy valaki milyen életpályát futott be, mikor létesítette a közszolgálati jogviszonyát és milyen annak jogfolytonossága.

A jubileumi jutalom szempontjából sorsfordító dátumok:
1992. július 1. és 1995. június 30.

Igazad van abban, hogy elkülönül a közszolgálati jogviszony a végkielégítésre jogosító idő és a jubileumi jutalomra jogosító időtartam, de ne feledjük el, hogy van még néhány olyan "őskövület" a szakmában, akinél ez a három jogilag is egybeesik.

Már a Ktv. hatálybalépése után (1992. július 1.) is komoly dilemmákat váltott ki, hogy melyik jogosultságba mi számít be. Akkor működött az Önkormányzati Forródrót, ahol hivatalos állásfoglalásokat lehetett kérni konkrét esetekben is. - Talán az idősebbek még emlékeznek rá.
Én végigéltem ezt a korszakot (is).
Abban az időben a Közigazgatási Hivatalok is egymás után tartották a munkaügyi tájékoztatókat ez ügyben, sőt eseti ügyekben is kiadtak állásfoglalásokat - a Kjt és Ktv. jogviszony beszámításokhoz.

A 2004.-ben, a közigazgatási szervek által kiadott beszámítási igazolások ilyen - nagyon is megalapozott - mérlegelések után születtek meg.

Sajnos a net-en nagyon sok minden nem található meg és elég sok félinformáció és hamis információ is fellelhető. Minden egyes eset más és más lehet, így csak egyénenként dönthető el, hogy valaki mikor jogosult jubileumi jutalomra és a jogosító idő kiszámításánál ezért fontos szerepe van a jogszabályok - adott időpontban volt - hatályos állapotának.
Néhány közeljövőben aktuális jubileumi jutalom vonatkozásában utána is néztem.
Én ezekre alapozom az álláspontomat

Remélem, hogy nem okoztam a leírtakkal lelki traumát. Mosoly

Keress éjszakára valami jobb elfoglaltságot!
Legyen szép az éjszakád!
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012. Ápr. 04. 22:27    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gandur!

Nem okoztál álmatlan éjjelt, azt egy ronda reklámokat felrakó okozta, törölni, törölni és kirúgni a lapról... Idő, idő..

Megértelek, a régi időkre emlékszem, a forródrót számát valamelyik beírásnál meg is adtam.. Ez a 39. évem a közigazgatásban, sok mindent láttam már, s emlékszem is. A régi hatályos szabályokat ne tudom megnézni. Ám nem sokra mennél vele. Ez csupán egy magánlap, szeretnék egyet érteni, de nem értek, ám ha egyet értek azzal sem mész semmire.
Meg kellene próbálni felsőbb állásfoglalást kérni, szakszervezetet is lehet mozgatni talán. Bár a munkáltató ettől még indig azt teszi, amit jónak lát...
Valami dereng az emlékeimből, hogy egy időben minden munkaviszony beszámított a köztisztviselőknél, de nem tudom határozottan, a jubileumi jutalom szabályai mások voltak emlékeim szerint. (Az enyém is ugrott, a 40 éves, mindjárt letelik a felmentési időm.)
Tehát azt gondolom, vagy felvállalja valaki a pert, ha nem évült el a követelése, vagy nem.. Azt hiszem ezt tudjuk mivel jár. Kevés bátor ember akad, aki ezt meglépné, s nem is ajánlanám jó szívvel. Talán a szakszervezeti vonal egy lehetőség még, ha elég hangos valaki..
Sajnálom, de akárhogy írunk, s akármit, itt egy per dönthet, a többi csak beszéd és levél. Abban igazad van sok juttatásuk nincs, s talán soha ilyen kiszolgáltatott nem volt a szakma, mint ma. talán jövő jobbat hoz, én optimista vagyok.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
4 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza