Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Deri
Új, ma: 1
Új, tegnap: 0
Összes: 4551

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 26
Összes: 26
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Hírek
02: Hírek
03: Hírek
04: Hírek
05: Fórum
06: Fórum
07: Fórum
08: Hírek
09: Saját beállítások
10: Fórum
11: Fórum
12: Hírek
13: Fórum
14: Hírek
15: Hírek
16: Fórum
17: Fórum
18: Fórum
19: Fórum
20: Fórum
21: Fórum
22: Fórum
23: Fórum
24: Fórum
25: Fórum
26: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Munkajogi problémák, kérdések › Munkajogi kérdés
Munkajogi kérdés
Ide jöhet bármi, kérdés, kérés, javaslat
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 05. 01:00    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bog1
Azt hiszem nagy vonalakban egyet értünk.

Távolléti díj
2013. január 1-jétől hatályba léptek az új Munka törvénykönvye távolléti díj számítására vonatkozó szabályai (148-152. §) is.
Megszűnt az átlagkereset fogalma és a munkavállalót munkavégzés hiányában általában távolléti díj illeti meg.
Távolléti díj jár a munkavégzés alól mentesített dolgozónak: esetekben:

- a jogviszonya megszüntetésével összefüggésben az Mt. szabályai szerinti mértékben, a szabadsága tartamára, a kötelező orvosi vizsgálata tartamára, továbbá a véradáshoz szükséges, legalább négy óra időtartamra, a szoptató anya a szoptatás első hat hónapjában naponta kétszer egy, ikergyermekek esetén kétszer két órára, a kilencedik hónap végéig naponta egy, ikergyermekek esetén naponta két órára, hozzátartozója halálakor két munkanapra, általános iskolai tanulmányok folytatása, továbbá a felek megállapodása szerinti képzés, továbbképzés esetén, a képzésben való részvételhez szükséges időre, bíróság vagy hatóság felhívására, vagy az eljárásban való személyes részvételhez szükséges időtartamra, amennyiben tanúként hallgatják meg, amennyiben a munkáltató a munkavállaló által elkövetett kötelezettségszegés körülményeinek kivizsgálása miatt – a vizsgálat lefolytatásához szükséges, de legfeljebb harminc napos időtartamra – mentesíti a munkavállalót rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól,
-óra- vagy teljesítménybérezés esetén a napi munkaidőre, ha az általános munkarend szerinti munkanapra eső munkaszüneti nap miatt csökken a teljesítendő munkaidő, ha munkaviszonyra vonatkozó szabály, munkavégzés nélkül munkabér fizetését annak mértéke meghatározása nélkül írja elő.
betegszabadság tartamára, melyre a távolléti díj hetven százaléka jár.

A távolléti díj összegét az esedékessége időpontjában érvényes alapbér, valamint az utolsó hat naptári hónapra (irányadó időszakra) kifizetett teljesítménybér és bérpótlék figyelembevételével kell megállapítani és összegének a kiszámításakor figyelmen kívül kell hagyni azt a munkabért, amelyre a munkavállaló a távollét tartamára munkavégzés hiányában is jogosult.

Ezzel szemben a közszolgálatban illetmény vagy annak százaléka jár a törvényben meghatározott esetekben.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
Bog1
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 05. 10:41    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm! Mosoly

Itt már megy a pánikolás (központi hivatal vagyunk, kormánytisztviselőként dolgozunk), hogy jajajj, nálunk is ez lesz? Én meg magyarázom, hogy a Kttv-ben nincs ilyen szabályozás - még.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 05. 21:08    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

A távolléti díjra gondolsz??? A törvényben meghatározott esetekben illetményt ír a törvény és nem távolléti díjat. Amitől félünk az szokott bejönni, kár pánikolni, mindenki csak magának árt vele.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
Bog1
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 06. 09:15    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, a kollégák megijedtek, hogy nálunk is kevesebb lesz a pénz a februári kivett szabadságok miatt. És igen, pozitív dolgokra kell koncentrálni. Mosoly
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 06. 22:14    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nevető Nevető Nevető Törekedni kell rá.. Kacsintó
Vissza az elejére
katidajka
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 23. 16:06    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Kb. 1 éve kerültem a helyi óvodához, mint dajka. Munkaköri leírást nem kaptam de mivel előtte végeztem el egy okj-s dajka tanfolyamot, tisztában voltam, hogy mik a dajka teendői ill., hogy minek kéne lennie. Ugyanis munkába állásom után kiderült, nem csak nevelési-gondozási és takarítási feladataink vannak, hanem nekünk kell az egész óvoda reggelijét, uzsonnáját elkészíteni, az ebédet csoportonként tálalni, az étkezések után az összes tányért, edényt, evőeszközt elmosogatni, a csoportszoba és a folyosók mellett a tálalóhelységet is takarítani...stb.. Én ezt szóvá is tettem a kolléganőimnél. Ők közölték, hogy amíg az önkormányzat oldotta meg az étkeztetést nekik sem voltak ilyen jellegű feladataik, csak amióta egy külsős cég szállítja az ebédet, reggelit stb. Ők a plusz munkáról semmilyen papírt nem írtak alá, a munkaköri leírásukat nem módosították, csak "szóbeli megállapodás" történt az óvodavezető és a dajkák között, hogy a megnövekedett munka kompenzációjaként a délelőttös műszak 1 órával megrövidül, 14 óra helyett 13 órakor mehetnek haza. Eddig működött is a dolog, de a jelenlegi óvodavezető az idén nyugdíjba megy. Az új óvodavezető kötelezhet-e az előbb felsorolt munkák elvégzésére úgy , hogy ezt akár bérben , akár időben kompenzálná??
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 23. 19:59    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kati!

Jó lesz tisztáznotok, akár még a régi vezetőnek jelezni a problémát, adja át az új vezetésnek. Ha már eddig szóbeli megállapodás alapján végeztétek, jobb lenne azt írásban látni, tisztába tenni, beszéljétek meg, mindig az a legjobb út.
Vissza az elejére
borsits
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 27. 12:01    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Véleményeteket szeretném kérni !

2012.december 19.napjától nyugdíjas vagyok. Betöltöttem a nyugdíjkorhatárt. A napokban telefonon megkeresett a jegyző, hogy heti 2 nap nem segítenék be megbízási szerződéssel.

Kérdésem az, hogy július 1-ig dolgozhatok vagy sem. Több féle véleményt kaptam már.

Köszönettel
Vissza az elejére
anna2
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 27. 19:16    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok.

38 év közszolgálati munkaviszonnyal (köztisztviselő) rendelkezem, más munkáltatónál ezt megelőzően dolgoztam két évet, így összesen 40 év munkaviszonyom van.
Jogosult vagyok-e jubileumi jutalomra abban az esetben, ha ez év októberében meglesz a 40 éves munkaviszonyom és szándékomban áll igénybe venni az előre hozott öregségi nyugdíjat.

köszönöm a segítséget
Vissza az elejére
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 27. 19:51    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jogszabályi hivatkozás nem tudok mondani, de nem.
Kellett kapnod egy tájékoztatót, amibe pontosan benne szerepel, hogy mihez mi vehető figyelembe.

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 27. 21:14    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt találja, aki keresni akar, de a jelenlegi szabályozás még szigorúbb, nem , ahogyan Éva is írta

2011. évi CXCIX. törvény
Vissza az elejére
ügyintéző
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2013. Márc. 14. 13:58    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Segítsetek számolni!!
2011. 12. 31. napján 14021 nap jogviszonyom volt. A 40 éves nők kedvezményes öregségi nyugdíjához 14600 nap kell. Tehát, ha jól gondolom, akkor ebben az évben 214 napot kell dolgoznom, vagyis aug. 4-én 216 nappal megszüntethetem a munkaviszonyomat, és aug. 5-től kérhetem a nyugdíjazásomat. Jól gondoltam? Előtte 2 hónap felmentési időt kapok. Jól számoltam?
Hurrá, hurrá, hurrá!!!

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013. Márc. 15. 19:44    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ügyintéző!

Próbálom..

2011. 12. 31. napján 14021 nap
2012 365 nap
2013.06.04-ig 216 nap
Összesen 14602 nap/365= 40 év
A munkaviszonyt naptári napra számolják minden hónapban, ha nem számoltam el, így állsz.
A jogosultsági időt kérd meg a nyugdíjbiztosítási igazgatóságtól, az a biztos! Látom már volt egy beszámításod, de évente lehet kérni, s most konkrétan a 40 évre kéred meg a jogosultság kezdő napját.
Még előtte letöltöd az időarányos szabadságod-gondolom... Gratulálok előre is!!
(Én talán kicsit hamarabb megyek a 40 évvel, s talán.. Most május végén lesz meg a 40 év, de még dolgoznom kellene valahol két hónapot...elég kilátástalan..)
Vissza az elejére
ügyintéző
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2013. Márc. 16. 16:55    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gizus!
Tudom, hogy rohan az idő, de a VI. hónap nem korai?? Nekem VIII. hóra jön ki.
Egyébként drukkolok, hogy Neked is összejöjjön. Én szégyentelenül várom, és örülök neki!!!!

Daniel82

HozzászólásElküldve: 2013. Márc. 16. 20:30    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

08.04. lesz az :p
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  Következő
13 / 19 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza