Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: adrkk88
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4574

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 29
Összes: 29
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Fórum
04: Fórum
05: Saját beállítások
06: Fórum
07: Saját beállítások
08: Fórum
09: Saját beállítások
10: Fórum
11: Fórum
12: Fórum
13: Fórum
14: Fórum
15: Fórum
16: Hírek
17: Hírek
18: Hírek
19: Hírek
20: Hírek
21: Fórum
22: Hírek
23: Fórum
24: Saját beállítások
25: Fórum
26: Kezdőlap
27: Hírek
28: Fórum
29: Kezdőlap

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Vizsgák, szakvizsgák › Szakvizsga anyagok és követelmények
Szakvizsga anyagok és követelmények
Vélemények, kérések, ötletek
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 97, 98, 99  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékVizsgák, szakvizsgák
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mesike
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 05. 21:19    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Először is, nagyon köszönöm a segítségeteket, nagyon jók a feltöltött anyagok! Hála érte, ezek nélkül esélyem sem lenne. Mosoly

Lenne egy kérdésem Terihez a IV. modul: "szerviras.zip" puska 10. tételével kapcsolatban: A kérdés a Személyiség-központú vezetési stílusok, ami a diasoron a Michigeni Egyetem modellje, stb., te pedig az Emberközpontú irányzatokat részletezed benne. Nem voltam az előadásokon, nem tudom, hogy melyik a jó. Megnéznéd?

Nagyon köszönöm, és még egyszer köszi a segítségeket is! Pont a nekem megfelelő stílusban szedted össze a tételeket.

Üdv és sikeres felkészülést mindenkinek

Mesi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Panni
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 06. 08:54    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én arra lennék kíváncsi, hogy mindenhol más-más kérdések vannak írásbeli, szóbeli vagy ezt is központilag hozzák össze? Én 18-án megyek, de már most tiszta ideg vok... Szomorú

Köszi!
Vissza az elejére
Teri
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 06. 13:23    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mesike,igazad van! Nem figyeltem eléggé, hogy nem irányzatról, hanem vezetési stílusról van szó. Hát tudod, kicsit sok volt egyszerre ez az anyag ilyen rövid idő alatt.
Még nekem is vissza van a vizsga, ezért nagyon örülök, hogy észrevetted, mert ez egy 15 pontos kérdés. Most azonnal értesítem a csoport társaimat is! Remélem más is figyel és észre veszi majd.
Még egyszer köszi! Teri

Én így írnám le a vizsgán:
10. Ismertesse a személyiségközpontú vezetési stílusokat és mutasson példát a vezetési stílusok szituációinak megfelelő megválasztására. A vezetési stílusok két nagy csoportba sorolhatók: 1. döntésközpontú vezetési stílusok – amelyek főként aszerint térnek el, hogy a vezetők milyen beleszólást engednek meg a munkatársaiknak; 2. személyiségközpontú vezetési stílusok – amelyeket aszerint tipizálnak, hogy a vezető mire fordítja az elsődleges figyelmét (jellemzően az elvégzendő feladatra vagy a beosztottakkal való kapcsolat alakítására)
I. A Michigeni Egyetem modelljében:
a feladat-centrikus magatartást tanúsító vezető előírja beosztottjai számára, hogyan dolgozzanak, és elsősorban a teljesítmény érdekli. Szoros felügyeletre törekszik, hogy nyomon tudja követni a feladatok megoldását, és ellenőrizni tudja a teljesítményt. A beosztott-centrikus vezetői magatartás ezzel szemben főként egy összetartó csoport kialakítására törekszik. Az ilyen típusú vezető számára fontos, hogy beosztottjai munkájukkal elégedettek legyenek. Vezetői munkájának központi eleme a beosztottak részvételének és fejlődésének biztosítása. A döntési hatáskörök megoszlanak a csoporton belül, az ellenőrzés kevésbé szoros. II. Az Ohiói Egyetem modellje szerint az a vezető, akire a „kezdeményezés-strukturálás" jellemző, részletekbe menően szervezi a beosztottak munkatevékenységét, előírja számukra, mit és hogyan tegyenek. Az „odafigyelés"[u] megjelöléssel jellemzett vezető érdeklődést mutat a beosztottak iránt. Baráti, bizalmon alapuló, támogató légkör kialakítására törekszik. Fogékony a beosztottak érzéseire, személyes problémáira.
Vissza az elejére
Évicka
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 08. 19:27    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nagyon megköszönném ha valaki feltöltené a helyi önkormányzatok választható tárgy szóbeli és írásbeli tételeit. Sajnos kevés a szabad időm ezért kérlek benneteket hogy segítsetek.
Előre is hálás köszönetem.
Évicka
Vissza az elejére
Teri
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 09. 05:50    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nálunk is mos van a vizsgaidőszak. Három vizsgaidőpont van megjelölve.

NEM TUDJÁTOK, A SZÓBELI PÁROSÍTOTT TÉTELEK EGY VIZSGAIDŐSZAKRA SZÓLNAK, VAGY VIZSGAIDŐPONTONKÉNT MÓDOSÍTJÁK ŐKET??????????

Teri
Vissza az elejére
Diána
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 14. 19:16    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vki nem tudja a III. modul 6-7 tételeinél mire gondolnak? Nem találok rá semmit!

Köszi

Diána
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 14. 19:18    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Teri a kérdésedre:
NEM TUDJÁTOK, A SZÓBELI PÁROSÍTOTT TÉTELEK EGY VIZSGAIDŐSZAKRA SZÓLNAK, VAGY VIZSGAIDŐPONTONKÉNT MÓDOSÍTJÁK ŐKET??????????

Egy vizsgaidőszakra vonatkoznak, vagyis bármilyen jellegű tételsor és könyv módosításáig.

Diána
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 14. 19:34    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van itt vki Fejér megyéből aki 16-án vizsgázik? Ha igen, lsz. feltennéd az írásbeli kérdéseket majd 16-án?

Köszi

Panni
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 15. 06:45    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Csatlakoznék az előttem szólóhoz...

Én is szívesen venném a 16-ai kérdéseket...úgy tudom 17-én is lesz vizsga...
Azt is megoszthatná vki...
Kacsintó

Köszönöm!
Vissza az elejére
LETTI77
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 15. 07:26    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, en Székesfehérváron vizsgázok 18-án.. jo lenne ha a korábbiak feltennék a kérdéssort.. hátha...előre is köszi!
Vissza az elejére
Teri
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 15. 08:45    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Diána! Köszi a választ.-

Szóbeli 6. 7. tételre gondolsz. Mi is csak találgattunk.
Nálam ez van
6. A 2007 óta tartó világgazdasági válság következtében-ezen főbb makrogazdasági tényezők vonatkozásában-milyen főbb problémákkal küszködnek a fejlett piacgazdaságok illetve Magyarország? A pénzügyi konszolidáció érdekében milyen főbb törekvéseket ismer az Európai Unióban és Magyarországon?A folyó fizetési mérleg hiányából azt a hányadot, amelyet nem finanszíroz a külföldi működő tőke-beáramlás, vagy más viszonzatlan tőketranszfer nem ellentételez, a nemzetgazdaság szereplői által felvett külföldi hitelek, valamint kötvények külföldi értékesítése fedezi. Ilyenkor külföldre szóló adósság keletkezik.
- Ha nagy a hiány, nő az ország külföld felé történő eladósodása.
- nettó adósságállomány, - bruttó adósságállomány (kamatok, kezelési költség)
-Magyarország legújabb kori eladósodása az 1970-es évektől vette kezdetét. A rendszerváltozás idejére a magyar államadósság 21 milliárd dollárt tett ki. Mára hozzávetőleg 110 milliárd USD.
Az 1990-es évek végén, az adósságállomány jelentősen mérséklődött,.
- 2002 őszétől azonban a magyar államadósság gyarapodása hihetetlen mértéket öltött.
- 2008 őszén a Nemzetközi Valutaalap, a Világbank és az Európai Központi Bank 25 milliárd dolláros konzorciális készenléti hitelével sikerült elkerülni a nyilvánvaló államcsődöt.
- 2010 nyarától az államadósság mérséklését az új kormány kiemelt feladatának tekinti.. Az állami, kormányzati adósság (110 milliárd dollár) mellett további probléma a lakosság (40 milliárd dollár) és az önkormányzatok (10 milliárd dollár értékű) eladósodottsága, melynek kezelésére a magyar kormány aktív gazdaságpolitikai lépéseket tesz.
A 2012 nyarától. Fizetési mérlegünk jelentős pozitívummal rendelkezik. Csökken az államadósság mértéke, likviditásbőség (fizetőképesség) van a magyar papírokra, csökkenő kamat mellett., emelkedik az államadósság belső finanszírozása. valószínűsíthető, hogy Magyarország IMF ( Nemzeti Valutalap) hitel nélkül is képes lesz biztosítani finanszírozását.
- 2012 őszén az Európai Központi Bank is a monetáris lazítások eszközéhez nyúlt kilátásba helyezte a még működőképes, megkezdte a tagországok állampapír felvásárlásaiban történő aktivizálódását.
- . Az államháztartási hiány: Az elvont és az újra elosztott jövedelem közötti különbség Ezt is a GDP százalékában szokták megadni. - államháztartási hiány mértékét - az Európai Unió számítási módszerét alkalmazva - hosszabb távon 3% alatt kell tartani. Önmagában az államháztartási hiány nem negatív jelenség. A deficit finanszírozása többnyire nem okoz gondot, ha a lakosság nettó megtakarítása fedezi a hiányt. Ám ha az államháztartás hiánya nagyobb a lakosság nettó megtakarításainál, a hiányt csak külföldi erőforrások bevonásával lehet fedezni.
-Az állami deficit finanszírozása más szereplőktől való hitelfelvétellel, illetve állami kötvények kibocsátásával történik. Az államháztartás korábbiakban ily módon felhalmozott tartozásait, melyekkel belföldieknek vagy külföldieknek tartozik, államadósságnak hívjuk.
-Az államadósság a törvényi szabályozás szerint csak az államháztartás hiányának mértéke szerint nőhet. Ezt az EU szabályok is előírják, de az adott ország jól felfogott érdeke is ezt diktálja.
_Az államadósságot is a GDP arányában szokták megadni, és az EU-követelmények szerint célszerű, ha aránya 60% alatt stabilizálódik. Az államadósság bruttó összege - amennyiben az államháztartás deficites - folyamatosan nő, de GDP-hez viszonyított aránya - amennyiben a GDP növekedési üteme gyorsabb, mint az adósság növekedési üteme - csökken. Ez volt a helyzet hazánkban a '90-es évek közepétől kezdődően egészen 2001-ig, és már 2000-ben 60% alatti - azaz a maastrichti kritériumnak megfelelő - értéket sikerült elérnünk.
7. Milyen elméleti és gyakorlati lehetőségei vannak az államháztartás finanszírozásának? Fejtse ki a nemzeti jegybank, a nemzetközi pénzintézetek, és a nemzetközi szabad pénzpiacokról történő finanszírozási módokat, és az ezek révén megvalósuló államháztartás finanszírozás lehetséges következményeit! Az államháztartás központi és önkormányzati alrendszerből áll.
- központi alrendszerébe tartozik. a) az állam,b) a központi költségvetési szerv,c) a törvény által az államháztartás központi alrendszerébe sorolt köztestület, ésd) a c) pont szerinti köztestület által irányított köztestületi költségvetési szerv.
- önkormányzati alrendszerébe tartozik: a) a helyi önkormányzat,b) a helyi nemzetiségi önkormányzat és az országos nemzetiségi önkormányzat ,c)atársulás,d) a térségi fejlesztési tanács,
- Államháztartás finanszírozása bevételek útján lehetséges:
- Bevételek= közbevételek: : 1. Közhatalmi bevételek 2. Magánjogi bevételek
1. Közhatalmi bevételek: fizetési kötelezettségek alkotmányos alapjai, közteherviselés, garanciális szabályok! – adó, díj, szankció jellegű bevételek. Beszedése: NAV és településik önk.
2. a közfeladatok ellátása során nyújtott közszolgáltatások ellenértékei,
3.) az európai uniós forrásokból és az államháztartáson kívülről érkező támogatásokból származó bevételek,
4. e törvény eltérő rendelkezése hiányában a nemzeti vagyonnal kapcsolatos bevételek, és
5. a kapott kamatok.
- Magyarország legújabb kori eladósodása az 1970-es évektől vette kezdetét. A államadósság 21 milliárd dollárt tett ki. Mára hozzávetőleg 110 milliárd USD.
- A MNB az elmúlt évtizedekben infláció ellenes gazdaságpolitikát folytatott, főleg alapkamat meghatározásán és árfolyam politikáján keresztül.
- 1990-es évek közepére az MNB reálszektor refinanszírozó képességét számolták fel. Az ezredfordulóra pedig az MNB-t kivették a költségvetés refinanszírozó szerepköréből. Az Európai Unió elvárásaihoz igazodó magyar törvényalkotás, az EU csatlakozás reményében, de az ország gazdasági és társadalmi helyzetét nem alaposan mérlegelve döntött a hazai kis- és középvállalkozások, mezőgazdasági termelők, és a költségvetés olcsó, hosszú távú, így kiszámítható, belső forrásokból rendezhető hitelezésének fokozatos megszüntetéséről.
Az 1990-es évek végén, adósságállomány azonban jelentősen mérséklődött,.
- 2002 őszétől az államadósság gyarapodása hihetetlen mértéket öltött.
- 2008 őszén a Nemzetközi Valutaalap (IFM), a Világbank és az Európai Központi Bank 25 milliárd dolláros konzorciális készenléti hitelével sikerült elkerülni a nyilvánvaló államcsődöt.
- 2010 nyarától az államadósság mérséklését az új kormány kiemelt feladatának tekinti.. Az állami, kormányzati adósság mellett probléma a lakosság (40 milliárd dollár) és az önkormányzatok (10 milliárd dollár értékű) eladósodottsága,
- A 2012 nyarától. Csökken az államadósság mértéke, likviditásbőség (fizetőképesség) van a magyar papírokra, csökkenő kamat mellett emelkedik az államadósság belső finanszírozása. - Magyar Állam a megyei önkormányzatok után a települési önkormányzatok szintjén is jelentős mértékben átvállalja az adósságot.
-valószínűsíthető, hogy Magyarország IMF ( Nemzeti Valutalap) hitel nélkül is képes lesz biztosítani finanszírozását.
- a fiskális politika új stratégiai partnereként 2013 tavaszától megjelenik - természetesen függetlensége megtartása mellett - a Magyar Nemzeti Bank.
Az államháztartási hiány: Az elvont és az újra elosztott jövedelem közötti különbség nem más, mint az államháztartási hiány. Ezt is a GDP százalékában szokták megadni. Az Európai Unió számítási módszerét alkalmazva - hosszabb távon 3% alatt kell tartani.
- Az államadósság Az állami deficit finanszírozása más szereplőktől való hitelfelvétellel, illetve állami kötvények kibocsátásával történik. Az államadósság a törvényi szabályozás szerint csak az államháztartás hiányának mértéke szerint nőhet.
-Az államadósságot is a GDP arányában szokták megadni, és az EU-követelmények szerint célszerű, ha aránya 60% alatt stabilizálódik. 2000-ben 60% alatti - azaz a maastrichti kritériumnak megfelelő - értéket sikerült elérnünk.
- Az Új Széchenyi Terv hazánk fejlesztéséhez s biztosít anyagi forrásokat. 2000 milliárd forint uniós forrás 2011-13 között:-egészségipar, zöldgazdaság, válalk., közl., tudomány és foglalkoztatás fejlesztése - Széll Kálmán Terv A Magyary Zoltán Közigazgatás-fejlesztési Program,
Vissza az elejére
Panni
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 15. 08:52    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dia!

Az egy vizsgaidőszak ezek szerint azt jelenti, hogy az egész országban ugyanaz???

Nincs meg vkinek, aki már volt????
Vissza az elejére
Teri
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 15. 10:20    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Panni!

Vizsgaidőszak: tavaszi és őszi vizsgaidőszak van. Igen, most van a tavaszi vizsgaidőszak.

Azon belül vannak vizsgaidőpontok. Mi például vagyunk 45 -en, de annyian nem vizsgázhatunk egyszerre, ha jól tudom, egyszerre max 15 fő vizsgázhat. ezért van nálunk 3 vizsgaidőpont.

Teri
Vissza az elejére
Panni
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 15. 10:46    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Teri!

Ezt én is tudom...

A tételsor szempontjából kérdeztem...

Tehát ha abból indulok ki, amit Dia írt ("Egy vizsgaidőszakra vonatkoznak, vagyis bármilyen jellegű tételsor módosításáig) , akkor jelen esetben, elméletileg a mostani, tavaszi turnusban is ugyanaz a szóbeli tételsor...vagyis lenne értelme megszerezni...vhogy...

Sztem...

Panni
Vissza az elejére
Teri
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 15. 11:58    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ja, értem. Szerintem a mostani tavaszi párosított szóbeli tételsor más, mint a 2012. őszi, ha így gondolod.
Szerintem módosították, már csak azért is, mert vettek ki tételeket és jöttek be helyettük újabb tételek.

Hát érdemes lenne beszerezni. Ott ahol már volt vizsga, ott meg kell legyen a párosított tételsor sor beosztás is. (Csak kapcsolatok kellenének)

Teri
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékVizsgák, szakvizsgák Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 97, 98, 99  Következő
46 / 99 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza