Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: KMKrisztina
Új, ma: 0
Új, tegnap: 1
Összes: 4490

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 39
Összes: 39
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Saját beállítások
03: Fórum
04: Fórum
05: Hírek
06: Fórum
07: Fórum
08: Fórum
09: Fórum
10: Fórum
11: Saját beállítások
12: Fórum
13: Fórum
14: Fórum
15: Fórum
16: Fórum
17: Fórum
18: Fórum
19: Hírek
20: Saját beállítások
21: Hírek
22: Saját beállítások
23: Fórum
24: Hírek
25: Fórum
26: Saját beállítások
27: Fórum
28: Saját beállítások
29: Fórum
30: Fórum
31: Fórum
32: Fórum
33: Fórum
34: Saját beállítások
35: Fórum
36: Fórum
37: Fórum
38: Fórum
39: Saját beállítások

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Népességnyilvántartás,anyakönyv › KCR (Központi CímRegiszter)
KCR (Központi CímRegiszter)
A témához kapcsolódó kérdések, problémák, írjatok jogszabály ismertetőket, nyissatok külön témát, ha szükséges.
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 69, 70, 71  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékNépességnyilvántartás,anyakönyv
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 21. 09:22    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

1997. évi CXLI. törvény
az ingatlan-nyilvántartásról
Közhitelesség

5. § (1) Az ingatlan-nyilvántartás - az ingatlanok e törvényben meghatározott adatai (a továbbiakban: ingatlanadatok) kivételével - közhiteles hatósági nyilvántartás. Az ingatlan-nyilvántartás közhitelességére és ennek anyagi jogi joghatásaira az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett jogok és feljegyzett tények tekintetében - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - a Ptk. rendelkezéseit kell alkalmazni.
(2) Az ellenkező bizonyításáig az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett ingatlanadatról vélelmezni kell, hogy az fennáll, az ingatlan-nyilvántartásból törölt ingatlanadatról vélelmezni kell, hogy az nem áll fenn.

44/2006. (VI. 13.) FVM rendelet
az önálló ingatlanok helyrajziszámozásáról és az alrészletek megjelöléséről

5. § (1) A közös udvarból a különböző tulajdonban lévő épületek által elfoglalt területeket - ha ezek már korábban is önálló helyrajzi számmal voltak megjelölve - önálló helyrajzi számmal kell ellátni még abban az esetben is, ha az épületeket időközben lebontották.
(2) A helyrajziszámozásból kimaradt földrészletet a mellette lévő kisebb helyrajzi számú földrészlet helyrajzi számának alátörésével kell megjelölni. Ugyanígy kell eljárni, ha egy helyrajzi számot ismételten felhasználtak. A fel nem használt helyrajzi számokat az írásos munkarészekben „átugrott”-ként kell kezelni.
6. § (1) Az ingatlan-nyilvántartási adatbázisban a helyrajzi szám alfanumerikus változó, amely maximum 18 karakter hosszúságú lehet.
(2) Ha egy fölrészleten több épület van, megkülönböztetésük érdekében minden egyes épületet külön-külön a magyar abc nagybetűivel kell megjelölni. A magánhangzók közül csak az „A” betűt, a mássalhangzók közül pedig csak az egyjegyűek - a Q, W, X, Y és Z kivételével (összesen 17 betű) - használhatók. Ha a felhasználható betűk nem elegendőek, a jelölést az „AA”, „AB”, „AC”, ..., „BA”, „BB”, „BC”,... stb. jellel kezdve kell folytatni. Egy épületen belül a lakások helyrajziszámozását 1-től 999-ig lehet végezni (pl. 128265/2858/BA/118).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 21. 09:27    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

@er67:
Aki nem olvassa visszafelé a fórum hozzászólásait az így jár.
@hivatalnok:
Ezt a legutóbbi hozzászólást kinek címezted? Írd már oda, hogy egyértelmű legyen. Köszi.

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 21. 10:39    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mindenki okulására szolgálhat.
Spec ezt olvasva tudtam meg, miért van, hogy a telek pl. 45618 hrsz, egy rajta lévő, kiemelt "lakóház" pl. ettől a hrsz-től függetlenül 45795 hrsz-en.
Vissza az elejére
er67
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 21. 10:42    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Buzsika wrote:
Ellenőrzötté úgy tudod tenni, ha berögzíted a kapcsolati adatokat az adott címhez. De ha beírsz a helyrajzi számhoz egy nullát, állítólag már akkor is ellenőrzött lesz.
Mi is kaptunk levelet a KEK KH-tól, csak más tartalommal. Nálunk a telekre felvitt aktív ajtókkal volt baj. Leírták a megoldás lépéseit, de végiggondoltam, és szerintem azok nem vezetnek sehova, úgyhogy a saját fejem után mentem, és egy lépésben letudtam az egészet. Ötlet

CSak hogy ám nekem minden kinai a népességben, mert adós-pénzügyes-anyakönyvvezető (minden) vagyok a hivatalban a népesség pedig " csak úgy jött" még!!!Fogalmam nincs, hogy is csináljam meg Mosoly
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 21. 10:49    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

er67 wrote:
Buzsika wrote:
Ellenőrzötté úgy tudod tenni, ha berögzíted a kapcsolati adatokat az adott címhez. De ha beírsz a helyrajzi számhoz egy nullát, állítólag már akkor is ellenőrzött lesz.
Mi is kaptunk levelet a KEK KH-tól, csak más tartalommal. Nálunk a telekre felvitt aktív ajtókkal volt baj. Leírták a megoldás lépéseit, de végiggondoltam, és szerintem azok nem vezetnek sehova, úgyhogy a saját fejem után mentem, és egy lépésben letudtam az egészet. Ötlet

CSak hogy ám nekem minden kinai a népességben, mert adós-pénzügyes-anyakönyvvezető (minden) vagyok a hivatalban a népesség pedig " csak úgy jött" még!!!Fogalmam nincs, hogy is csináljam meg Mosoly
De azt azért érted amit Buzsika javasolt?

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 21. 10:51    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

hivatalnok wrote:
Mindenki okulására szolgálhat.
Spec ezt olvasva tudtam meg, miért van, hogy a telek pl. 45618 hrsz, egy rajta lévő, kiemelt "lakóház" pl. ettől a hrsz-től függetlenül 45795 hrsz-en.
Igen, jó ha segít. Nem jön máshonnan segítség. Síró vagy nagyon szomorú Arra rájöttél már, hogy a mostanában küldött KCR adatlapokon miért vannak egy lakásnak ugyanolyan INY azonosítóhoz 1-essel és 2-essel felvitt EOVX és EOVY koordinátái? És ezek közül melyiket kell használni? Mert én még nem.

Vissza az elejére
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 21. 10:57    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát, segítség az tényleg nem igen... egymásra vagyunk utalva Mosoly
passz.
Vissza az elejére
er67

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 21. 11:20    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

tmarkee wrote:
er67 wrote:
Buzsika wrote:

De azt azért érted amit Buzsika javasolt?

NEM
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 21. 12:47    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

@er67:
Karbantartás/Kapcsolati adatok a legördülőkben kiválasztani a Címszint: szint-ajtó; Megye: megye; Település: település, Közterület: az utca neve; Kódtipus: Helyrajzi szám OK gombra katt. Itt megjelennek az utca házszámai szépen egymás alatt. Most a Módosítás gombra katt. Ahhoz a házszámhoz amelyiket olvasztanod (összevonnod) kell, ahhoz beírsz egy 0 (nullát). Mind a kettőhöz. Amikor kész, akkor OK. Most már nem fogja azt a hibaüzit küldeni, amit az elején, mert ezzel ellenőrzötté válik a cím.

Vissza az elejére
er67

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 21. 13:40    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

tmarkee wrote:
@er67:
Karbantartás/Kapcsolati adatok a legördülőkben kiválasztani a Címszint: szint-ajtó; Megye: megye; Település: település, Közterület: az utca neve; Kódtipus: Helyrajzi szám OK gombra katt. Itt megjelennek az utca házszámai szépen egymás alatt. Most a Módosítás gombra katt. Ahhoz a házszámhoz amelyiket olvasztanod (összevonnod) kell, ahhoz beírsz egy 0 (nullát). Mind a kettőhöz. Amikor kész, akkor OK. Most már nem fogja azt a hibaüzit küldeni, amit az elején, mert ezzel ellenőrzötté válik a cím.

KÖSZÖNÖM_ KÖSZÖNÖM-KÖSZÖNÖM Mosoly Mosoly
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 22. 09:29    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

@er67:
a kapcsolati adatokat mindig legutoljára kell beírni az adott címhez. Csak akkor élesedik az új, általad felülvizsgált cím (vagyis megy el a jelzés a tulajdoni lap címsorának felülírására), ha mind a négyet beírtad. Ez azt jelenti, hogy előtte kell a címeket javítani, módosítani. Persze utána is lehet csak az egy "kissé" bonyolultabb.
Amikor csak egy szint-ajtót kell berögzíteni, akkor a rögzítéskor be lehet írni neki mind a négy adatsort, akkor azonnal élesedik és eleve úgy kerül rá. Amikor egy házszámot rögzítesz, akkor a házszámhoz is be lehet írni a kódsorokat, de lehet úgy is hogy nem írod be, hanem majd az átvezetés után külön. Ha beírod előtte, akkor azt már nem tudod javítani, míg ha utólag írod be, akkor azt később is lehet javítani, persze ne rontsunk az a megoldás, de délutánra már jojózik az ember szeme ezektől a nem bonyolult számsoroktól.
Nagyon sokféle eset van - mint mindenütt - de sok hasonlít egymásra - mint máshol.
Van, hogy egy tulajdoni lapon két cím is van. Emiatt két-két négyes adatsorunk van. Ekkor meg kell állapítani a helyes címet és annak a négyes adatsorát kell csak beírni a megfelelő helyre.
Adódott már olyan eset is, hogy egy nem valós címet kellett bevinni a címnyilvántartásba azért, mert az induláskor két cím volt a tulajdoni lapon (sarokingatlan). Az egyik egy már felülvizsgált cím volt (már korábban beírtuk a négy koordinátát a megfelelő helyre és azt hittük, hogy minden rendben van), nem volt utána a "felülvizsgálat alatt" felirat, felette a másik, nem valós cím a "felülvizsgálat alatt" felirattal. Kértünk új koordinátákat a földhivataltól. Berögzítettem a nem valós címet az eredeti koordinátákkal, majd megszüntettem (megszűnt jelzéssel) a címet, ekkor lement, törlődött a tulajdoni lapról mind a két cím. Ezután a címnyilvántartásba bevittem a jó címet az új koordinátákkal és ez emiatt ráíródott a tulajdoni lapra. De mire ezt kigondoltuk, na az nem volt semmi.
Arra nagyon oda kell figyelni, hogy a földhivatali KCR adatlapokon fordított sorrendben, először balról van az EOVY és mellette az EOVX sorrendben vannak a számsorok.

Azért írom ezt le, hogy ha másnak is ilyen dolga adódna, akkor tudja, hogyan lehet/kell megoldani.

Vissza az elejére
Buzsika
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 28. 09:39    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

A földhivatali hibalistához van valami útmutató? Több hónapos várakozás után múlt héten megkaptuk, de nem megyek el rajta, csak ha lerakom... Sokkolt
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 28. 09:47    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Amikor földhivatali listát írsz, akkor a hibalistára gondolsz?

Vissza az elejére
Buzsika
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 28. 09:51    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, arra.
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2016. Jún. 28. 10:28    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vannak benne kódok Mosoly kolléganőm foglalkozik vele. Egy csomó olyan cím van ezekben a hibalistákban, amiknek a javítása a földhivatal dolga lenne. Példa: a közterület neve: Mikszáth Kálmán utca. Ezt a földhivatal úgy tartja nyilván, hogy: Mikszáth K. utca. Meg kell írni nekik, hogy a FÖMI-vel javíttassák ki.
Aztán vannak olyanok is, hogy felcseréltem az EOVX és EOVY koordinátákat. Vannak olyanok, hogy 5 számjegyű valamelyik koordináta. De hogy melyik kód mit jelent azt a kolléganőm tudná, de most szabin van. Szomorú

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékNépességnyilvántartás,anyakönyv Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 69, 70, 71  Következő
50 / 71 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza