Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Paticsa
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4471

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 8
Összes: 8
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Kezdőlap
02: Kezdőlap
03: Fórum
04: Fórum
05: Fórum
06: Fórum
07: Fórum
08: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Toggle Content Keresés

Toggle Content Élj! Ne túlélj!
Keress információért!
http://www.href.hu/x/gjgo

Toggle Content HIRTV

Toggle Content

Toggle Content ABACUS

Toggle Content http://www.linkpark.hu

Toggle Content Webnyertes

Toggle Content jogiforumhírek

Fórum › Bemutatkozás › Népességnyilvántartás,anyakönyv › KCR (Központi CímRegiszter)
KCR (Központi CímRegiszter)
A témához kapcsolódó kérdések, problémák, írjatok jogszabály ismertetőket, nyissatok külön témát, ha szükséges.
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 68, 69, 70
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékNépességnyilvántartás,anyakönyv
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Dresa
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Aug. 01. 06:57    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

FDOM wrote:
Azt még a régi Címnyilvántartóban csináltad, az pedig - amennyire én tudom - elég ööö... "hiányosan" szinkronizált.

Nézd meg most a KCR2-ben, hogy rendben vannak-e a kapcsolati adatai. Ha "sárga" színű a cím, akkor jóváhagyásra vár, vagyis a kapcsolati adatai hiányosak.
Indítasz egy Címkezelési eljárást (én írattam a jegyzővel egy "generális" felhatalmazást az ilyen címek jóváhagyására) és jóváhagyod a címet.

Ugyan azt nem tudom mennyi idő alatt fog a tullapon is helyreállni a cím, de majd kiderül. Mosoly

Köszönöm a segítséget! Még annyi kérdésem lenne, hogy ezt a felhatalmazást határozat formájában kell megírni, vagy elég róla egy feljegyzés? Illetve mire kell hivatkozni (jogszabály)?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
FDOM
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Aug. 01. 07:53    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Hát, én MEGHATALMAZÁS-t írtam, nem határozatot és egyéb iratként töltöttem fel a KCR2-be.
Eljárásindításnál ezt az iratot töltöm be és Megjegyzésbe írom, hogy éppen mit hagyok jóvá, illetve a jegyzőkönyvet mindig kinyomtatom és lefűzöm.

A szöveg kb. ez volt... a központi címregiszterről és a címkezelésről szóló 345/2014. (XII. 23.) Korm. rendelet 4. §. alapján kapott hatáskörömben eljárva felhatalmazom XY... akármilyen hivatal tisztviselőjét a Központi Címregiszterben a felülvizsgálatra váró címek jóváhagyására, rendezésére, a kapcsolati adatok rögzítésére, módosítására.
Ugye ez csak a felülvizsgálatra váró (sárga) címek jóváhagyására vonatkozik. (Kapcsolati adatok kitöltése, de a cím az itt OK.!)
Amennyiben címe(ke)t kell képezni az egyedi határozattal.
Vissza az elejére
Dresa
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Aug. 01. 08:44    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

FDOM wrote:
Szia!

Hát, én MEGHATALMAZÁS-t írtam, nem határozatot és egyéb iratként töltöttem fel a KCR2-be.
Eljárásindításnál ezt az iratot töltöm be és Megjegyzésbe írom, hogy éppen mit hagyok jóvá, illetve a jegyzőkönyvet mindig kinyomtatom és lefűzöm.

A szöveg kb. ez volt... a központi címregiszterről és a címkezelésről szóló 345/2014. (XII. 23.) Korm. rendelet 4. §. alapján kapott hatáskörömben eljárva felhatalmazom XY... akármilyen hivatal tisztviselőjét a Központi Címregiszterben a felülvizsgálatra váró címek jóváhagyására, rendezésére, a kapcsolati adatok rögzítésére, módosítására.
Ugye ez csak a felülvizsgálatra váró (sárga) címek jóváhagyására vonatkozik. (Kapcsolati adatok kitöltése, de a cím az itt OK.!)
Amennyiben címe(ke)t kell képezni az egyedi határozattal.

Köszönöm szépen! Mosoly
Vissza az elejére
Riann
Jómunkásember
Jómunkásember

HozzászólásElküldve: 2017. Aug. 02. 09:09    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy konkrét ügy kapcsán kérném a segítségetek.

Vas egy felülvizsgálatra váró címem, akinek tulajdonosai most egy kérelemmel fordultak hozzám.

Az ingatlan lakóház, udvar g. épület, osztatlan közös tulajdonban van. Közölték, valamint meg is tekintettük, hogy az épületben két külön bejáratú lakás található, és most szeretnék a címüket megváltoztatni.
Konkrétan arról van szó, hogy mind a két család ne a 128. hsz. alatt szerepeljen, hanem az egyik 1. a mások 2. ajtón.

Ennyi a kérés. Nekem viszont van egy hrsz.-om, egy INY azon.-om, egy x és y koordinátám.
Szerintetek, ha a 128-as hsz-oz felviszek még egy lakást ugyanazokkal az azonosítókkal az jó lesz?

Előre is köszönöm a véleményeteket
Vissza az elejére
FDOM
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Aug. 02. 09:58    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gondolom először ez épület tulajdonságainál meg kell változtatni 1 lakásos lakóépületről 2 vagy többre és akkor tudsz lakásokat felvinni.
Az INY azonosító mindenhol ugyanaz marad, mivel nem társasház és nincs a lakásoknak külön hrsz-a és INY azonosítója se. A koordináták is azonosak maradnak persze...
Nem tudom működi-e, még nem volt szerencsém ilyennel találkozni. Mosoly
Vissza az elejére
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2017. Aug. 02. 14:07    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megerősíteni tudom, hogy nekünk is ígérték, engedik a régi per-es házszámokat is bevinni.

FDOM wrote:
hivatalnok wrote:

Nekem sem sikerült teljes címet felvinni, csak házszámot. Szintet, ajtót nem, vagy bénázok, vagy a programmal van gond.

Nekem sikerült számot, épületet, szintet, ajtót.
A számozással vannak problémáim, de arra azt mondták "igazgatásilag nem megfelelő" ahogy most van.
Nálunk pl. 19, 19/A, 19/B számozás van, nem pedig az elvárt 19/A, 19/B (amikor 19. nincs, mint egy földhivatali hrsz. változásnál telemegosztás esetén). Nem is enged a rendszer a 19. és 19/A után 19/B-t felvinni.

A pech, hogy a rendeletünkben és szinte minden utcában ilyen a házszámozás. Írtam a KCR Helpdesknek, hogy kb. agyonverik a jegyzőt, ha több száz embernek ez miatt kell új címet képezni!
Mailben ígérték, hogy módosítanak és lehetővé teszik a régi metodika szerinti alászámozást.
Kíváncsi leszek, hogy mikorra.....
Vissza az elejére
seylam
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Szept. 11. 10:44    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tanyák, illetve külterületi ingatlanok házszám rögzítésével kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

A KCR2-ben a rögzítő kolléganő tájékoztatott, hogy a házszámoknál csak 3 db karaktert enged rögzíteni a rendszer. Nálunk viszont pl. a tanyákra úgy vannak bejelentkezve az emberek, hogy: Xy tanya 1234 hrsz.

Ezentúl ez nem lesz lehetséges?

Ha nem, akkor milyen más megoldás van a számozásra a rendszertelenül elhelyezkedő külterületi ingatlanokkal kapcsolatban? Hogy lehet eldönteni, hogy ki lesz az 1. szám? Vagy egyéb módon?

Minden segítségnek, ötletnek, tapasztalatnak örülnék.

Üdv,
seylam
Vissza az elejére
nepesseg
Jómunkásember
Jómunkásember

HozzászólásElküldve: 2017. Szept. 14. 10:53    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jómunkásembertől kérdezem: Máshonnan kaptál-e már választ a kérdésedre
"Az ingatlan lakóház, udvar g. épület, osztatlan közös tulajdonban van. Közölték, valamint meg is tekintettük, hogy az épületben két külön bejáratú lakás található, és most szeretnék a címüket megváltoztatni.
Konkrétan arról van szó, hogy mind a két család ne a 128. hsz. alatt szerepeljen, hanem az egyik 1. a mások 2. ajtón.

Ennyi a kérés. Nekem viszont van egy hrsz.-om, egy INY azon.-om, egy x és y koordinátám.
Szerintetek, ha a 128-as hsz-oz felviszek még egy lakást ugyanazokkal az azonosítókkal az jó lesz?"
Nem tudjuk mi sem, hogy járjunk el ilyen esetekben. Eddig nem legalizáltunk olyan épületet, mely jogilag nincs rendezve az ingatlan-nyilvántartásban. Ezért mindenki bekerült egy házszámba. Viszont már kaptam olyan állásfoglalást, miszerint a KCR nem vizsgálja az ingatlan jogi helyzetét és minden épületet fel kell tüntetni benne. Viszont ha nincs külön tulajdoni lapja az ingatlannak, mely irat alapján állapíthatnánk meg a jellegét pl. egy épületnek vagyis hogy az gazdasági, üdülő, vagy más jellegű építmény, erre csak a használatbavételét követő eljárásban az építéshatóság az illetékes.
Ehhez kapcsolódó kérdés, ha az ingatlan-nyilvántartásban az ingatlan kivett beépített terület, de a valóságban épület van rajta és be is vannak jelentkezve, hogy legalizáljunk épületet az új KCR2-ben, megint csak nincs dokumentáció sem az épület feltüntetésről, sem az épület jellegének megállapításáról. Viszont a 1992. évi LXVI. tv.-ben kiemelik, hogy bárhová bejelentkezhet az a személy aki ott szükségből lakik. De hol a telken? De ha csak telekre képzem a címet azt nem beköltözhetővé állítja automatikusan a KCR2, ahhoz, hogy bejelentkezzen, legalizálnom kell egy épületet is rá. Melynek még a jellege nincs hivatalosan megállapítva. Akármit választhatok hozzá, talán szakembert kellene ehhez bevonni, helyszíni szemle útján és elkezdeni az épületfeltüntetéshez az eljárást? Kérem a hozzászólásokat.

nepesseg
Jómunkásember
Jómunkásember

HozzászólásElküldve: 2017. Szept. 14. 10:54    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocsánat Riann-tól kérdezem!

nepesseg
Jómunkásember
Jómunkásember

HozzászólásElküldve: 2017. Szept. 14. 11:21    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fentiekben leírtakat legfőképp új házszámok feltöltése során tudjuk alkalmazni, hiszen tájékoztatjuk az ügyfelet, hogy addig csak a telek kap házszámot (és abba nem tud bejelentkezni) míg az épületet nem tünteti fel az ingatlannyilvántartásban. A régi még nem ellenőrzött házszámoknál van a legtöbb probléma, főleg ha az ingatlan-nyilvántartás szerinti "kivett beépítetlen területre" van valaki bejelentkezve, illetve olyan ajtószámra, házszámra melyhez nem tartozik helyrajzi szám. Ki mit csinál ilyenkor?

nepesseg
Jómunkásember
Jómunkásember

HozzászólásElküldve: 2017. Szept. 15. 10:02    Hozzászólás témája: Re: KCR (Központi CímRegiszter) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az útmutatóban leírtak és a "kérdés-felelek" rész tartalmát megvizsgálva a címképzés tekintetében sokszor ellentmondásosak a megállapítások véleményem szerint. Az új KCR2-vel technikai/inf. problémám nincs, inkább "igazgatási" kérdések" az érdekesek számomra. Van olyan nagyobb település akivel ezekről a problémákról telefonon tudnék értekezni? Hátha egy jól bevált metódus alapján dolgozzátok fel az eseteket, melyet mi is át tudnánk venni. Kérem akár privátban a jelentkezést.
Nagyon sok településsel beszéltem már, de inkább megyén belül, nem egységes a címképzés folyamata sajnos. Mi határozatokat írunk minden esetben, de belefulladunk konkrétan... SOS kérem a segítségeteket.

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékNépességnyilvántartás,anyakönyv Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 68, 69, 70
70 / 70 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza