Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Sandorildi
Új, ma: 1
Új, tegnap: 0
Összes: 4472

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 5
Összes: 5
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Fórum
04: Fórum
05: Saját beállítások

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Toggle Content Keresés

Toggle Content Élj! Ne túlélj!
Keress információért!
http://www.href.hu/x/gjgo

Toggle Content HIRTV

Toggle Content

Toggle Content ABACUS

Toggle Content http://www.linkpark.hu

Toggle Content Webnyertes

Toggle Content jogiforumhírek

Fórum › Bemutatkozás › Munkajogi problémák, kérdések › Munkajogi kérdés
Munkajogi kérdés
Ide jöhet bármi, kérdés, kérés, javaslat
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kuglofff
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Ápr. 24. 17:41    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok! Szociális szakmacsoportba tartozó szakképesítést szeretnék szerezni (szociális és gyámügyi ügyintéző munkakörhöz), de egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy pontosan mi tartozik ide. Van persze ami egyértelműen a szociális szakmacsoportba tartozik, de pl. az óvodai dajka odatartozik? Keresgéltem rengeteget, de már összezavarodtam és megerősítésre lenne szükségem Nagyon boldog.
Köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2017. Ápr. 24. 23:50    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt gondold át mit szerenél csinálni, miben éreznéd jól magad, mire van lehetőséged. Utána meg tudod nézni az adott mukára konkrétan mik a képesítési előírások, a rendeletek pontosan felsorolják mi szükséges egy adott munkakör betöltéséhez.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger Fényképalbum
kuglofff
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Ápr. 25. 06:58    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már egy éve, hogy átraktak szociális és gyámügyi ügyintézőnek és valószínűleg itt is tartanak. Szeretnék majd főiskolai végzettséget is róla, de most nagyon sűrű az életem ezért szeretnék valami egyszerű, gyors szakképesítést szerezni. A kinevezésembe nem írták bele, hogy szerezzek szakképesítést, de szóban már jelezték. A helyi újságban olvastam, hogy indul óvodai dajka tanfolyam, ezért gondolkodtam el rajta. Sajnos a közelben nem igazán vannak ilyen jellegű tanfolyamok.
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2017. Ápr. 26. 21:34    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha már szakmára gondolsz van szociális asszisztens, ifjúságvédelemben is van tanfolyam. Bár, ha már tanulsz, jobb belevágni a közepébe. Szociális munkás biztos jó, a gyámügynél mások az előírások, de azt hiszem egyik munkakörre elég, ha képesített vagy. A tanulás idő, energia, s pénz, ezért gondoltam, hogy rövidítsd le az utat, ha más elvégzi Te is! Tudom munka mellett nem annyira könnyű, de megy, ha valaki akarja. Az óvodai dajka szerintem igazgatásban sehol nem jó, de biztos megnézted.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger Fényképalbum
ac.mailand
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2017. Júl. 06. 19:55    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!
tud abban segíteni valaki, hogy mi történik akkor, ha a munkáltatónál elveszik/megsérül/megsemmisül egy tisztviselő személyi anyaga? kit és milyen felelősség terhel?
köszönöm!
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2017. Júl. 11. 23:13    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

ac.mailand!
Szokatlan kérdés.
Talán lesz majd valaki a gyakorlatból is, én csupán véleményt tudok írni. Ha bármi történt annak kell pótolni, ahol a hiba történt, hozza helyre, s ha szükséges eredeti iratok beszerzése esetleg a minimum, hogy állja az esetleges költséget.
Vissza az elejére
Hanna
Jómunkásember
Jómunkásember

HozzászólásElküldve: 2017. Szept. 14. 11:39    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok.

A Kjt. 30. § A munkáltató a közalkalmazotti jogviszonyt - a 30/A-30/D. §-ban és a 32. §-ban foglalt korlátozással - felmentéssel akkor szüntetheti meg, ha
........
d) a közalkalmazott a felmentés közlésének, illetőleg legkésőbb a felmentési idő kezdetének napján nyugdíjasnak minősül.

Kérdésem, ha közalkalmazott nő nem a 40 éves jogosultsági idővel, hanem öregségi nyugdíjjal megy el nyugdíjba, akkor a fenti szabály szerint csak a nyugdíjjogosultság megnyíltakor lehet felmenteni, hamarabb nem? (Nem úgy számolunk, hogy a felmentés lejártakor lesz nyugdíjas.)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
19 / 19 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza