Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Ágica74
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4533

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 20
Összes: 20
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Hírek
02: Saját beállítások
03: Hírek
04: Hírek
05: Hírek
06: Hírek
07: Kezdőlap
08: Hírek
09: Kezdőlap
10: Hírek
11: Saját beállítások
12: Fórum
13: Kezdőlap
14: Hírek
15: Hírek
16: Hírek
17: Fórum
18: Kezdőlap
19: Fórum
20: Saját beállítások

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › ABACUS használók fóruma › Közgyógyelátás a programmal
Közgyógyelátás a programmal
Ezt a topikot azért nyitom, hogy az azonos szoftvert, itt az ABACUS-t használók ki tudják cserélni tapasztalatikat, kérdéseket tegyenek fel.
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékABACUS használók fóruma
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Abacus
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2008. Jan. 29. 15:28    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kriszta!
A program figyelmeztet az egy évre, ennek ellenére beírhatod a hosszabb intervallumot. A következő frissítésben kezelni fogjuk ezt az esetet

Jó munkát

Abacus

HozzászólásElküldve: 2008. Feb. 01. 13:15    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Honlapunkról (www.abacus-net.hu) már letölthető az 1.5.25-ös programverzió, amely az alábbiakat tartalmazza:
1. Ápolási díj csomag készítésénél a program (hibásan) figyelmeztetett, hogy a nyugdíjbiztosítási járuléknak 21% -nak kell lennie. Természetesen tovább lehetett menni és hibát nem okozott, de a helytelen figyelmeztetés zavaró volt. Most már nem figyelmeztet.
2. Ha az Aktív RSZS –t csökkentett összeggel tovább folyósítják és erről határozatot nyomtatnak, akkor az 50% és 25%-os összegek és a hozzájuk tartozó dátumok megjelennek a határozat szövegében. A probléma az volt, hogy bizonyos esetekben nem jó sorrendben jelentek meg ezek az adatok. (A későbbi dátum jelent meg AKTIV_KEZDDAT1 kódra.) Ezen a hibán most javítottunk és mindig a helyes sorrendben jelennek meg az összegek és a dátumok.
3. Közgyógyellátásnál beillesztettük a törvényi változásokat: Január 1-től az alanyiaknál 2 év a jogosultsági időszak. Kivettük az 1 éves időszakra való figyelmeztetést az alanyi jogosultaknál.
4. Közgyógyellátás jogcímeknél az ’Intézeti kiskorú’ jogcím helyett a ’Nevelésbe vett kk.v.átm.gondozott' jogcím választható.

bagnes
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Feb. 14. 20:54    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Ügyfélszolgálat!
A közgyógyellátási határozatoknál szükséges a MEP által küldött szakhatósági állásfoglalások számának beírása a határozatban. Ha lenne rá lehetőség, szerintem többen is örülnének neki, ha erre a megállapítás adatainak megadásánál lehetőség lenne. Én jelenleg az egyedi kiegészítés a határozat szövegéhez részbe írom, de elég zavaró csak e miatt odaléptetni.
Ha sikerül előre is köszike. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2008. Feb. 14. 22:12    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kell a szakhatósági száma? Nem csak a tartalma? Mi nem szoktuk ráírni. Persze nem biztos, hogy jól csináljuk, de miért kéne bele írni?

kriszta73

HozzászólásElküldve: 2008. Feb. 15. 07:48    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én is beleírom a határozatba a szakhatósági állásfoglalás számát, bár most ahogy a jogszabályt nézem, tulajdonképpen nem fontos, csak az eseti és egyéni keret összege a lényeg. Mi a Közigtől az első tájékoztató előadáson kaptunk határozatmintát amikor indult ez az új rendszer és azt kérték ezt használjuk. Nos ebben benne van:"... a TEP .....év...hó... napján kelt, ....számú szakhatósági állásfoglalása alapján nevezett részére gyógyszerkeretként....összegű havi egyéni gyógyszerkeretet...stb."
Szóval ilyen alapon tényleg jó lenne, ha tudná hozni a szakhat. számát a program.
Üdv Kriszta
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Magdus
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2008. Feb. 15. 08:19    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyetértek Krisztával és Ágnessel, hozzátéve, hogy a dátum felvitelének a lehetősége sem volna elhanyagolható, mivel lassan odaérünk, hogy a 18 hónapon belüli érvényességet figyelnünk kell.
Esetleg arra a lapra ahol előzőleg az igazolvány száma volt. Mivel azt a Mep küldi, nem tartjuk nyilván, nem is értesülünk róla. Nincs is értelme felvinni, tehát ott maradt egy félig "üres" lap. Előre is jöszönjük !
Vissza az elejére
bagnes
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Feb. 15. 19:54    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocsika el voltam kalandozva!
Szóval az új rendszer bevezetése után beszéltem a Mep-pel és kifejezetten kérték, hogy írjam bele, mivel így gyorsabban tudnak azonosítani vagy valami ilyesmi. És mi is kaptunk tőlük határozat mintákat, amiben így szerepelt. Úgy gondoltam fontos a jó kapcsolat és azóta így csinálom.
Magdus! Az igazolvány számokat nekünk többé-kevésbé havonta küldi a MEP és én mindig beírom. Kell az egyeztetéshez. Vagy az csak régen volt? Már csak dátumokat meg a többit egyeztetjük?
Bocs ha nem teljesen ide illő a hozzászólásom.
Vissza az elejére
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2008. Feb. 15. 22:16    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magdus wrote:
Egyetértek Krisztával és Ágnessel, hozzátéve, hogy a dátum felvitelének a lehetősége sem volna elhanyagolható, mivel lassan odaérünk, hogy a 18 hónapon belüli érvényességet figyelnünk kell.
Esetleg arra a lapra ahol előzőleg az igazolvány száma volt. Mivel azt a Mep küldi, nem tartjuk nyilván, nem is értesülünk róla. Nincs is értelme felvinni, tehát ott maradt egy félig "üres" lap. Előre is jöszönjük !

Ez egy jó ötlet és tényleg nagyon jól használható lenne. Persze a szakhatósági számát is ráírhatjuk, ha ez nekik segítség. Én senki munkáját nem akarom megnehezíteni. De nálunk meg mindig azt mondják, hogy ők a TAJ alapján keresnek.

kriszta73

HozzászólásElküldve: 2009. Júl. 22. 11:58    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már megint akadékoskodom!
Rengeteg nálunk a méltányossági közgyógy, és jó lenne, ha a program tudna térítési díjat számolni, hogy ne kelljen minden határozatban külön-külön kézzel felvinni és számolgatni. Úgy látom az igazolványszámos oldal üres, oda nem lehetne ilyet betenni? Tudom sokat akarok, de nagyon szeretem ezt a programot, mert sokat gyorsít a munkámon, de nem lehetne még gyorsabb?! Kacsintó
Ja és az Adatszolgáltatás Közgyógy TB-je miért nem működik rendesen? Vagy az már nem is kell? Lehet csak én vagyok tudatlan... Zavarban levő

A pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve!
Vissza az elejére
Abacus

HozzászólásElküldve: 2009. Júl. 27. 11:09    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kriszta!
Kicsit gyanús ez a hozzászólás, mintha nagyon régi lenne, holott a dátuma friss. Jobb lenne, ha felhívnál, mert a jelzett problémák nem állnak fenn. A térítési díj összege a "GYOGY_KOLTS_30" kóddal beilleszthető a határozatba, a térítési díjak a "Lekérdezések/Adatszolgáltatások/Közgyógy. TB-je" menüpont alatt beírathatók, listázhatók. A jogerő dátuma alapján dolgozik a beíratás, tehát ki kell tölteni.

kriszta73

HozzászólásElküldve: 2009. Aug. 17. 14:28    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zavarban levő Zavarban levő Zavarban levő Bocsi én voltam figyelmetlen! Tényleg működik! Zavarban levő Zavarban levő Zavarban levő

A pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve!
Vissza az elejére
Bezsu
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Okt. 05. 12:40    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Legyetek szívesek segíteni két gondom is van. Az egyik a közgyógy tb-jének beirásával van.
Odáig eljutok, hogy belistázza, hogy kik a méltányos tb-sek, de a téritési dijakat nem engedi beirni. Kifehéredik a térítés összege mező, de nem tudok beleirni. Ha igy indítom el a méltányos térités beiratását, akkor viszont azt irja ki, hogy váratlan hiba lépett fel és eltárolódott a képernyő. Nem tudom mi lehet a gond, mert még korábban tudtam rögziteni.
A másik gondom pedig a biztonsági mentéssel van. A mentést egy ujra irható cd-re szeretném ráirni, amin már van három mentés A három mentés csak egy tizede helyet foglalja el a cd-nek, tehát hely van.
Elindítja a mentést és kb. a 85 %-os mentés után a következőt irja ki "cannot wite to archive."
Előre is köszönöm a segitségeteket.
Vissza az elejére
Abacus

HozzászólásElküldve: 2009. Okt. 06. 07:18    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Bezsu!
Kérlek hívj fel, készségesen elmondjuk Neked, hogyan készíts beíratást.

Üdvözlettel

Bezsu
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Okt. 06. 10:59    Hozzászólás témája: Re: Közgyógyelátás a programmal Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a választ, de időközben meg tudtam csinálni a beirtatást. Még egyszer köszönöm a segitőkészségeteket.
Üdvözlettel: Zsuzsi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékABACUS használók fóruma Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza