Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: KMKrisztina
Új, ma: 0
Új, tegnap: 1
Összes: 4490

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 44
Összes: 44
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Hírek
04: Fórum
05: Fórum
06: Saját beállítások
07: Fórum
08: Fórum
09: Hírek
10: Fórum
11: Fórum
12: Fórum
13: Fórum
14: Fórum
15: Saját beállítások
16: Fórum
17: Fórum
18: Fórum
19: Fórum
20: Fórum
21: Fórum
22: Fórum
23: Hírek
24: Saját beállítások
25: Hírek
26: Hírek
27: Fórum
28: Hírek
29: Fórum
30: Saját beállítások
31: Fórum
32: Saját beállítások
33: Fórum
34: Fórum
35: Fórum
36: Fórum
37: Hírek
38: Saját beállítások
39: Hírek
40: Hírek
41: Hírek
42: Fórum
43: Fórum
44: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Üzletek működési engedélyei, telepengedélyezés › Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés
Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés
Ipari, kereskedelmi, szálláshely, hulladékszállításos hatósági ügyek
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 307, 308, 309 ... 324, 325, 326  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékÜzletek működési engedélyei, telepengedélyezés
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Norina
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2016. Ápr. 20. 17:48    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyez Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok. Ha màr nyitvatartàs: ti adtok ki erre vonatkozóan igazolàst? Most kaptam meg a kereskedelmet és làtom, hogy tavaly még adtunk ki egy igazolàst, hogy nyilvàntartàsba vettük... (Idén még nem volt). Nem igazàn vagyok képben... 😐
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2016. Ápr. 21. 06:32    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

@Norina:
Az igazolás adattartalmát és a nyilvántartott adatok módosítását a jogszabály eléggé jól szabályozza, más huszonötféle dologgal ellentétben. Mivel a nyitvatartási idő egy olyan adat, ami nem jelenik meg egy jogszabálynak megfelelően kiadott igazoláson, ezért erről nem kell kiadni újabbat. Át kell venni a kereskedőtől szabályosan az adatváltozásról szóló bejelentését és erről értesíteni kell azokat, akiket a jogszabály szerint [kereskedő, "szakhatóság(ok)"] az adatváltozásról kell értesíteni.

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Norina
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2016. Ápr. 21. 06:48    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyez Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rosszul fogalmaztam, nem új igazolás kiadására gondoltam, hanem csak értesítésre. De tegnap volt annyi időm még este, hogy átfutottam a jogszabály, ezen részét. Köszönöm a megerősítést tmarkee, akkor végül is a lényeg, hogy értesítem a kereskedőt, nyilvántartásba vettem a változást (nekünk ez is igazolás címen fut Mosoly a következő: IGAZOLÁS
kereskedelmi tevékenység adataiban történt változás nyilvántartásba vételéről, ezért zavarhatott meg...). És elküldöm még azoknak a hatóságoknak is, akiknek a bejelentéskor küldtem értesítést, ami az új jogszabály alapján ahogy látom már nem igazán van sok. Még egy kérdésem lenne, hogy van egy kereskedő, aki beküldte nyitvatartási idő változásként, hogy 7 hónapig zárva tart! Ezt tudom rögzíteni a kerinfo-ba? Bocsi, de teljesen új nekem minden :/ és a többi feladatkör mellett nincs időm belemélyedni.
Vissza az elejére
Katakata2
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2016. Ápr. 21. 07:05    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyez Hozzászólás, az előzmény idézésével

Norina wrote:
Rosszul fogalmaztam, nem új igazolás kiadására gondoltam, hanem csak értesítésre. De tegnap volt annyi időm még este, hogy átfutottam a jogszabály, ezen részét. Köszönöm a megerősítést tmarkee, akkor végül is a lényeg, hogy értesítem a kereskedőt, nyilvántartásba vettem a változást (nekünk ez is igazolás címen fut Mosoly a következő: IGAZOLÁS
kereskedelmi tevékenység adataiban történt változás nyilvántartásba vételéről, ezért zavarhatott meg...). És elküldöm még azoknak a hatóságoknak is, akiknek a bejelentéskor küldtem értesítést, ami az új jogszabály alapján ahogy látom már nem igazán van sok. Még egy kérdésem lenne, hogy van egy kereskedő, aki beküldte nyitvatartási idő változásként, hogy 7 hónapig zárva tart! Ezt tudom rögzíteni a kerinfo-ba? Bocsi, de teljesen új nekem minden :/ és a többi feladatkör mellett nincs időm belemélyedni.

Szia, tudod rögzíteni. A nyitvatartáshoz beírod, hogy tól ig időszakosan zárva.
Vissza az elejére
Norina
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2016. Ápr. 21. 07:34    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Katakata2 wrote:
Norina wrote:
Rosszul fogalmaztam, nem új igazolás kiadására gondoltam, hanem csak értesítésre. De tegnap volt annyi időm még este, hogy átfutottam a jogszabály, ezen részét. Köszönöm a megerősítést tmarkee, akkor végül is a lényeg, hogy értesítem a kereskedőt, nyilvántartásba vettem a változást (nekünk ez is igazolás címen fut ) a következő IGAZOLÁS
kereskedelmi tevékenység adataiban történt változás nyilvántartásba vételéről, ezért zavarhatott meg...). És elküldöm még azoknak a hatóságoknak is, akiknek a bejelentéskor küldtem értesítést, ami az új jogszabály alapján ahogy látom már nem igazán van sok. Még egy kérdésem lenne, hogy van egy kereskedő, aki beküldte nyitvatartási idő változásként, hogy 7 hónapig zárva tart! Ezt tudom rögzíteni a kerinfo-ba? Bocsi, de teljesen új nekem minden / és a többi feladatkör mellett nincs időm belemélyedni.

Szia, tudod rögzíteni. A nyitvatartáshoz beírod, hogy tól ig időszakosan zárva.
Köszönöm Kata! Akkor valahogy megoldom Mosoly nem tűnik túl bonyolultnak a rendszer, csak azért így hirtelen, sose láttam azelőtt még rá kell jönni dolgokra. És ha már ilyen segítőkészek vagytok! Lenne még egy kérdésem Nagyon boldog Erre van szabály, hogy ilyen huzamosabb ideig zárvatart vagy ez teljesen lényegtelen, hogy meddig, bejelentette és én tudomásul veszem. Pont?! Köszönöm! Szép napot és jó munkát mindenkinek!
Vissza az elejére
Kaniko
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2016. Ápr. 25. 13:41    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Segítséget kérnék próbáltam visszafelé olvasgatni, de nem találtam választ a kérdésemre. Arról lenne szó, hogy a Gorkij utat átnevezték, erről testületi határozat van. Ezen az úton van 2 élelmiszer boltom , egy italbolt és a posta, ilyenkor mi a teendő, hivatalból kell eljárnom, vagy bejelentésre, gondolom az igazolásokat ki kell cserélni és jelenteni a hatóságok felé? Esetleg szerintetek mi még a teendő?

tulipan11
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2016. Máj. 03. 14:08    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

tulipan11 wrote:
Sziasztok! Ha valaki a termékkörökön belül 37.termésnövelő anyagok kíván forgalmazni akkor az működési engedélyköteles keresked.tevékenység? Élelmiszerlánc biztonsági hivatal az eljáró szakhatóság. Igazából amióta átvettem a kereskedelmet, nem volt ilyen kérelmem, ami nem csak bejelentésköteles. Segítenétek? Én kérem fel a szakhatóságot állásfoglalásra? Addig függő hatályú végzést hozok? Miután megvan az állásfoglalás határozatot hozok? (Van mintája valakinek szakhat.állásfoglalás kérésére?) Ezen kívül a telekhatárú ingatlan tulajdonosait is értesítem a döntésről? Valamint szemle is kell. Azt mikor? Igazából ezekre sincs mintám. Ha valaki leírná a pontos mentet, és lenne mintái azt megköszönné. (Tudom hogy mindenkinek ezer a dolga, de...)
Előre is köszönöm a segítséget.

Kérdés
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2016. Máj. 03. 14:20    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem. A kereskedelmi tevékenységek közül csak üzletben folytatottnál kell használni. A csomagküldő kereskedelmi tevékenységi formánál erre más rendszer van, más jogszabály alapján.

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tulipan11

HozzászólásElküldve: 2016. Máj. 03. 14:59    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

tmarkee wrote:
Nem. A kereskedelmi tevékenységek közül csak üzletben folytatottnál kell használni. A csomagküldő kereskedelmi tevékenységi formánál erre más rendszer van, más jogszabály alapján.

Köszönöm...
Vissza az elejére
tasli
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2016. Máj. 04. 04:50    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

@tulipán:
A 37-es termékkkör esetén a Növényvédőket is értesíteni kell, ha bejelentéses. Ha engedélyes, akkor meg szakhatóságként kell őket megkeresni. És ha engedélyes, akkor majd a működési engedélyes határozatból kell nekik is küldeni egy példányt. Igaz, a 210-es nem írja, de a Ket. igen, hogy a szakhatik kapnak az elkészült határozatból is.
A műk. eng. kérelmen ha nyilatkozik emberünk, hogy nem kér szemlét, akkor ezt a kérdést meg is oldottad, mivel nem kötelező Mosoly
Műk.eng.kérelem menete:
- kérelem beadása, majd leellenőrzése a dolgoknak, tuti rendben van-e minden (Takarnet!)
- ha minden ok, lekéred a szomszédos házak tulajdoni lapját is (innen tudod, kiket kell értesíteni)
- értesíted a szomszédokat az eljárás megindulásáról (végzésben)
- szakhatóságokat megkeresed (végzésben)
- függő hatályú határozatot hozol (erről van minta, én csináltam Mosoly )
- megjön a szakhati, megírod a határozatot
- határozatot postán kiküldöd a szomszédoknak, elektronikusan (email vagy Ügyfélkapu) a szakhatóságoknak

Ha a műk. engedély kérelemmel együtt bejelentéset is adott be:
- ha minden rendben van a bejelentéssel (Takarnet!), nyilvántartásba veszed
- Igazolást adsz ki a nyilvántartásba vételről
- beírod az OKR-be
De mindezt nagyon gyorsan, nem várod meg, míg véget ér a műk.engedélyes eljárás.

Függő hatályú végzést az eljárásban csak akkor hoznál, ha beadja a kérelmet, de nem felel meg minden előírásnak, és hiánypótlásra kellene felszólítani. Erre nincs mintám, még nem volt ilyen szerencsére. Mosoly

Remélem ezt kérdezted Mosoly
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2016. Máj. 04. 07:05    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kaniko wrote:
Segítséget kérnék próbáltam visszafelé olvasgatni, de nem találtam választ a kérdésemre. Arról lenne szó, hogy a Gorkij utat átnevezték, erről testületi határozat van. Ezen az úton van 2 élelmiszer boltom , egy italbolt és a posta, ilyenkor mi a teendő, hivatalból kell eljárnom, vagy bejelentésre, gondolom az igazolásokat ki kell cserélni és jelenteni a hatóságok felé? Esetleg szerintetek mi még a teendő?
Majd a kereskedő szól, hogy megváltozott a kereskedelmi nyilvántartásokban nyilvántartott adatok köre. Ezelőtt úgyis le kell neki rendezni (attól függően, hogy egyéni vagy társas vállalkozási formában folytatja-e a tevékenységét) a céges/vállalkozói adatok módosítását. Majd ezután következik a bejelentés/működési engedély kérelemre/bejelentésre az adatmódosítás átvezetése. Legalábbis szerintem.

Vissza az elejére
tulipan11

HozzászólásElküldve: 2016. Máj. 05. 10:10    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

tasli wrote:
@tulipán:
A 37-es termékkkör esetén a Növényvédőket is értesíteni kell, ha bejelentéses. Ha engedélyes, akkor meg szakhatóságként kell őket megkeresni. És ha engedélyes, akkor majd a működési engedélyes határozatból kell nekik is küldeni egy példányt. Igaz, a 210-es nem írja, de a Ket. igen, hogy a szakhatik kapnak az elkészült határozatból is.
A műk. eng. kérelmen ha nyilatkozik emberünk, hogy nem kér szemlét, akkor ezt a kérdést meg is oldottad, mivel nem kötelező Mosoly
Műk.eng.kérelem menete:
- kérelem beadása, majd leellenőrzése a dolgoknak, tuti rendben van-e minden (Takarnet!)
- ha minden ok, lekéred a szomszédos házak tulajdoni lapját is (innen tudod, kiket kell értesíteni)
- értesíted a szomszédokat az eljárás megindulásáról (végzésben)
- szakhatóságokat megkeresed (végzésben)
- függő hatályú határozatot hozol (erről van minta, én csináltam Mosoly )
- megjön a szakhati, megírod a határozatot
- határozatot postán kiküldöd a szomszédoknak, elektronikusan (email vagy Ügyfélkapu) a szakhatóságoknak

Ha a műk. engedély kérelemmel együtt bejelentéset is adott be:
- ha minden rendben van a bejelentéssel (Takarnet!), nyilvántartásba veszed
- Igazolást adsz ki a nyilvántartásba vételről
- beírod az OKR-be
De mindezt nagyon gyorsan, nem várod meg, míg véget ér a műk.engedélyes eljárás.

Függő hatályú végzést az eljárásban csak akkor hoznál, ha beadja a kérelmet, de nem felel meg minden előírásnak, és hiánypótlásra kellene felszólítani. Erre nincs mintám, még nem volt ilyen szerencsére. Mosoly

Remélem ezt kérdezted Mosoly

Igen, köszönöm a segítséget. (most emésztem....) Mosoly
Vissza az elejére
Norina
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2016. Máj. 10. 10:03    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyezés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Kaptam nem rég egy panaszt, hogy az üzlet tovább van nyitva, mint lehetne és hangos! Ilyenkor ha jól gondolom felszólítom az üzletet, van valakinek iratmintája ilyen esetre?!
Másik dolgo ti már kaptatok értesítés Zala megyétől az adatbázis felállításáról? Mert nekem még semmi!!
Harmadik Nagyon boldog Most vettem át a kereskedelmet, nézegettem az ügyiratokat és látom, hogy a Ker-info az egyik üzletnél be van jelölve, hogy megszünt, de a valóságban ez nem így van, nem is hozott be papírt, gondolom én véletlenül előző kolléga bejöltet. Tudom én ezt javítani? hogyan oldható meg?
Vissza az elejére
tulipan11

HozzászólásElküldve: 2016. Máj. 11. 10:56    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyez Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Lassan eljön a falunapok és egyéb rendezvények ideje! Segítségeteket szeretném kérni, aki jártasabb ebben, hogy ha valaki ki akar települni milyen engedély kell hozzá, milyen bejelentési kötelezettsége van az önkormányzat felé, (területfoglaláson kívül) pl. ha egy fagyis vagy egy helyi vendéglátós akar kitelepülni. Sajnos ebben nem vagyok jártas.
Köszönöm.

Ezt a dolgot ebben a fórumban/topikban korábban már néhányszor kiveséztük. Én pl egész szakdolgozatokat írtam a jogszabály adta lehetőségek/valóság témakörben erről. Hol, milyen ingatlanon kerül megrendezésre (közterület, közút, egyéb nem közterület, strand, stb,), ki rendezi? Minden eset más, még ha hasonlítanak is egymásra. Egy biztos. A kereskedőnek be kell jelenteni a tevékenység folytatását. Azt, hogy ezt hogyan tudod szabályosan megcsinálni, azt mindig az egyes kereskedők által folytatott kereskedelmi/vendéglátó tevékenység módja határozza meg. Van aki mozgóbolttal akar kimenni, van aki fa bódéból árusít, van aki csak kisasztalról árulna ékszereket. Ha nem szervezi senki, akkor egyenként bejelentik neked, te pedig nyilvántartásba veszed. A szeszesitalra vonatkozó bejelentésekre kellene különösen odafigyelni, a jövedéki termék miatt. tmarkee
Vissza az elejére
Gamblin
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2016. Máj. 17. 15:04    Hozzászólás témája: Re: Kereskedelmi tev. bejelentése / működési engedélyez Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Érkezett hozzánk egy bejelentés, miszerint egy természetgyógyász működése rettentően zavaró, mivel sok autó parkol az illetőnél...
Most utána kellene járnom annak, hogy szabályszerűen működik-e, ha kellett valamilyen bejelentést tennie felénk akkor azt megtette-e. Kérdésem, hogy ilyenkor hogy járok el?
Először vizsgálom, hogy árul-e valamit. Amennyiben igen, a 210-es alapján történt bejelentést keresek. Ha nincs akkor vagy elhiszem, hogy tényleg nem árul semmit, vagy kimegyek ellenőrizni.
Ha nem árul semmit, csak szolgáltat, akkor ...... kell lennie valamilyen bejelentésnek? Mit tudok rajta számon kérni?
Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékÜzletek működési engedélyei, telepengedélyezés Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 307, 308, 309 ... 324, 325, 326  Következő
308 / 326 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza