Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: adrkk88
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4574

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 16
Összes: 16
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Hírek
02: Hírek
03: Saját beállítások
04: Fórum
05: Fórum
06: Hírek
07: Hírek
08: Fórum
09: Hírek
10: Fórum
11: Fórum
12: Fórum
13: Saját beállítások
14: Hírek
15: Fórum
16: Hírek

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › ABACUS használók fóruma › KSH-1206
KSH-1206
Ezt a topikot azért nyitom, hogy az azonos szoftvert, itt az ABACUS-t használók ki tudják cserélni tapasztalatikat, kérdéseket tegyenek fel.
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékABACUS használók fóruma
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Abacus
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2007. Márc. 26. 08:03    Hozzászólás témája: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elkészült a 2006 évről szóló 1206-os KSH statisztika módosítása a WinSzoc-ban. A frissítés honlapunkról már letölthető.

Abacus

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 04. 09:50    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kevés a visszajelzés a 1206-os statisztikával kapcsolatban, ez azt jelenti, hogy minden rendben? (legalábbis reméljük.... Kacsintó ) Aki már futtatta, észrevételeivel dobjon egy rövid üzenetet.... Köszi

badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 04. 19:26    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én kinyomtattam és eddig egyetlen hibát észleltem, amit még ellenőriznem kell. Lehet nem a Ti hibátok.
A 2 tábla 15 sorában adósságkezelési támogatást kérők 48 fő, elutasítás nincs. A 8. tábla vége pedig 29, míg a 11 tábla 08 sora csak 5.
Még át kell gondolni, de elsőre ez tünt fel.

Abacus

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 04. 21:46    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

A 11-es tábla csak decemberi adatokat kér (5 fő). A másik kettő viszont egész évet, ezeknek nagyságrendileg egyezni kellene. Itt túl nagy a különbség, holnap megnézzük...

badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 06. 09:13    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

A 11 tábla adatait értem az december csak tájékoztatásul írtam. A különbség okára nem sikerült még rájönnöm.

Másik:
Az 1 tábla 07 sorában Rendszeres gyermekvédelmi támogatás e oszlopban 679 fő szerepel, holott senki nem kapott ilyen támogatást.
Ebből kifolyólag szerintem a 2 tábla 07 sorának d oszlopa a maga 530,17 átlagával torz.
Alig volt továbbfolyósított támogatás ez így biztos nem jó.
Kösz ha megnézitek.

Abacus

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 06. 12:01    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az 1. tábla a jogosultsági adatokból dolgozik, nem a kifizetésekből.
Lehet, hogy az összes rgyvt jogosultság nyitva van (nincs vége dátum), és azt a pár továbbfolyósítást külön segélytípusra rögzítettétek!?? Ha így van, akkor a rendszeres/csoportos megszüntetés menüpontban mindenkit egyszerre lezárhattok, és a statisztika is helyreáll....

badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 06. 13:00    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szúrópróbaszerűen megnéztem mind lezárásra került, hiszen nem is tudtuk volna a többit utalni nélküle. Nem rögzítettünk külön segélytipust a továbbfolyósításra, a nagykorúak is itt kapták.
A 2724 sz. adott időpontban jogosultak listája sem hoz ki senkit.
Kérdés Kérdés Kérdés

badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 09. 13:58    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Húsvét hétfőn a statisztika felett görnyedek és mindjárt egy ellentmondás.
Az 1 tábla 01 és 02 sorának e oszlopa.
A 01- es sor e oszlopában nem lenne szabad adatnak szerepelni, mivel az decemberre vonatkozik, viszont szerepel 199 fő. A 02 sor e oszlopában 216 fő szerepel.
Most akkor hányan kaptak december folyamán rendszeres szociális segélyt? Persze meg tudom nézni a kiutalást, de jobb lenne ha itt is a helyén lenne, mert jövőre ebből indul ki a gép.

Haladok tovább, lehet még jelentkezem!

badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 09. 14:14    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyenlőre többet nem találtam.
A lakásfenntartásinál van még gubancom, de ott a KSH besorolásokat át kell néznem és ha azzal nem jön helyre, akkor majd jelentkezem.
De ezt itthonról nem tudom megoldani, majd csak kedden reggel.

Abacus

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 10. 12:07    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az 1 tábla 01 sorának e oszlopába értelemszerűen a 06. hóban megszüntetettek száma kerül. Az egész első sor a régi típusu segélyre vonatkozik! Ennek értelmében december folyamán 216-an kaptak segélyt.

badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 10. 20:49    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi a segítséget!

Akkor az 1 tábla 01 sorának e oszlopába én majd 0-át írok.
Tehát így fog kinézni: b=206, c=78, d=284, e=0
Viszont biztos jó a 2 tábla 01 sorának d oszlopa?
Most így néz ki a 01 sor b=84, c=6 d=204,33

Csak én vagyok ilyen értetlen? De nemsokára be kell érkeznie a statisztikának.

Abacus

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 11. 09:57    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem értem, miért írsz 0-át az 1/01/e oszlopba!? Gondolom ez egy tájékoztató adat lenne a régi tipusu segélyről.
A 2/01/d oszlop adata úgy jön ki, hogy össze van számolva 2006.06.30-ig az összes jogosultsági hónap és osztva van 6-tal. Adataid szerint 206 segélyezett volt 2005. decemberében + 84 kérelem 2006.01-2006.06.30.-ig. Reálisnak tűnik a204,33.

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 11. 10:49    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi most nyomtattuk még, s már megy is postára, jó. Nevető
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 11. 12:44    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezek szerint én vagyok csak értetlen.
Igen jónak tűnik a 2 tábla adata, erre már én is rájöttem.

A többit majd átnézem még, de testületi lesz. Ilyenre csak otthon bírok koncentrálni.

Köszi a segítséget!

fahajas

HozzászólásElküldve: 2010. Feb. 16. 21:47    Hozzászólás témája: Re: KSH-1206 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Abacus!
A KSH által megküldött 1206-os tábla nem egyezik a kinyomtatott táblával.Mikor lesz frissítve, mert sok új adatot tartalmaz , kérdez a jelentéshez az adatlap.Jó lenne, ha nem kellene külön számolgatni, hanem a program elvégezné.
Üdv:fahajas
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékABACUS használók fóruma Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza