Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Ágica74
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4533

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 15
Összes: 15
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Saját beállítások
04: Kezdőlap
05: Fórum
06: Fórum
07: Kezdőlap
08: Saját beállítások
09: Fórum
10: Saját beállítások
11: Saját beállítások
12: Fórum
13: Fórum
14: Hírek
15: Saját beállítások

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Munkajogi problémák, kérdések › Munkajogi probléma
Munkajogi probléma
Ide jöhet bármi, kérdés, kérés, javaslat
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Dec. 17. 14:06    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igyekszem rá válaszolni, bár nincs előttem a Ktv., s sokban módosult, s fog módosulni a következő évben. Erre figyelj!
Feltételezem, hogy szolgálati idő beszámítást már kértél, s utánajártál, hogy születési időd szerint valóban elmehetsz nyugdíjba.
A munkáltatótól pedig kérned kell a felmentésed, nyugdíjbamenetelre hivatkozással, idejét vissza kell számolni, a 6 hónap felmentési idő ismeretében, letelte után másnapra essen a nyugdíjazás ideje. A Ktv. változásait, a hatálybaléptető rendelkezéseket nézd meg!
A felmentési időd már nem is tudják kiadni, jövőre pedig más szabályok lesznek.
Most nincs időm megnézni a változásokat, de látom hozzáférsz a jogszabályhoz, másrészt megállapodhatsz a munkáltatóddal is, legalábbis próbálkozhatsz. Biztos, hogy jogosult leszel nyugdíjra? Ere is nagyon figyelj, helyedben én bemennék a megyei kirendeltséghez.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
eva51
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2007. Dec. 17. 15:55    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves mgiz!
Ide másolom az egész, köztisztviselőkre vonatkozó módosítást a hivatkozott törvényből, valamint a még törvényjavaslaton szereplő magyarázatot is. Én még így sem értem, de Te bizonyára ebből már jobban fogod érteni.

"17. §
(1) A köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény (a
továbbiakban: Ktv.) 17. §-ának (2) bekezdése a következő f) ponttal egészül ki:

[A közszolgálati jogviszonyt felmentéssel meg kell szüntetni, ha]
„[b]f) az előrehozott öregségi nyugdíjjogosultság egyéb feltételeivel a
felmentési idő leteltekor rendelkező köztisztviselő a (12) bekezdés szerint
kérelmezi.” [/b]

(2) A Ktv. 17. §-a a következő (12) bekezdéssel egészül ki:
„(12) Az előrehozott öregségi nyugdíj megállapításához szükséges
szolgálati időt a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv külön jogszabály szerinti határozatával kell igazolni.”

22. §
(1) Ez a törvény 2008. január 1-jén lép hatályba.
(2) E törvény 1-15. és 17. §-a 2008. január 3-án hatályát veszti. E
rendelkezés 2008. január 4-én hatályát veszti.
(3) Aki előrehozott öregségi nyugdíjra, illetve csökkentett összegű
előrehozott öregségi nyugdíjra jogosultságot szerzett, e jogosultságát bármikor érvényesítheti, tekintet nélkül arra, hogy a nyugellátást mikor, illetve milyen időponttól kezdődően állapítják meg. Az előrehozott öregségi nyugdíj összegét azon rendelkezések szerint kell megállapítani, amelyek arra az időpontra alkalmazandóak, amelytől kezdődően a nyugellátást megállapítják."

[i]És a magyarázat a
A 17. §-hoz
Ez a szakasz a törvénymódosítás hatálybalépésével egyidejűleg pontosítja a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény előrehozott nyugdíjjal kapcsolatos rendelkezéseit. A jelenlegi szabályozás szerint az előrehozott nyugdíj egyéb feltételeivel a felmentési idő kezdetekor kell rendelkezni, így a köztisztviselők – mivel 2008. január 1-jétől az előrehozott nyugdíj igényléséhez a jogviszonyt meg kell szüntetni – vagy a felmentési időt, vagy az előrehozott nyugdíjból a felmentési időnek megfelelő időszakot elveszítenék. A javasolt szabályozás biztosítja, hogy a felmentési idő az előrehozott nyugdíjra jogosultság előtt igénybe vehető legyen, és hogy ehhez milyen igazolás szükséges. [/i]

Előre is köszönöm,ha tudsz segíteni, mit jelent ez a gyakorlatban, ha pl. én 2008. február 15-től nyugdíjba szeretnék menni, 57 éves leszek és (szolgálati idő megállapitásom már van) 39 év szolgálati jogviszonyom lesz.
Üdvözlettel: Éva51

[quote="mgiz"]Igyekszem rá válaszolni, bár nincs előttem a Ktv., s sokban módosult, s fog módosulni a következő évben. Erre figyelj!
Feltételezem, hogy szolgálati idő beszámítást már kértél, s utánajártál, hogy születési időd szerint valóban elmehetsz nyugdíjba.
A munkáltatótól pedig kérned kell a felmentésed, nyugdíjbamenetelre hivatkozással, idejét vissza kell számolni, a 6 hónap felmentési idő ismeretében, letelte után másnapra essen a nyugdíjazás ideje. A Ktv. változásait, a hatálybaléptető rendelkezéseket nézd meg!
A felmentési időd már nem is tudják kiadni, jövőre pedig más szabályok lesznek.
Most nincs időm megnézni a változásokat, de látom hozzáférsz a jogszabályhoz, másrészt megállapodhatsz a munkáltatóddal is, legalábbis próbálkozhatsz. Biztos, hogy jogosult leszel nyugdíjra? Ere is nagyon figyelj, helyedben én bemennék a megyei kirendeltséghez.[/quote]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Dec. 18. 00:53    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, akkor nincs túl nagy változás,a szolgálati idő beszámításával kell rendelkezned, amit bizonyára megkértél már, a munkáltatón keresztül szokták, s kezedben kell lennie egy határozatnak. A gond annyi, hogy nem kérted időben a felmentésed, ez nem új szabály a törvényben. A felmentési időd "belecsúszik" a nyugdíjra való jogosultsági időbe, ezért tanácsoltam beszélj a nyugd.bizt. kirendeltséggel,s máris kérd a femetésed, ha még nem tetted volna meg, csatolva a szolgálati idő beszámításáról szóló határozatot( ez még nem nyugdíj jogosultság, azt hiszem nem kell magyaráznom).

Sajnos nagyon sokan nem ismerik, s nem ismerték korábban sem a szabályt, hogy a felmentést kérni kell. Új csupán az benne, hogy csatolnod kell az említett iratot.
( A nyug.bizt, arra gondoltam, egyeztes, lehetséges-e a nyugdíj megállapításának idejét tolni, hogy a felmetési időd leteljen.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
Bezsu
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2007. Dec. 19. 07:44    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves mgiz!
Én is hasonló ügyben szeretnék tanácsot kérni tőled. Egy kis település polgármesteri hivatalában dolgozom kolléganőmmel együtt 17 éve (1991-től) A kolléganőm takaritónő, aki 2008. február 16-án tölti be az 57. életévét és több mint 40 év szolgálati idővel rendelkezik. A kérdésem a következő: 2008. február 17-én jogosult lesz az előrehozott öregségi nyugdíjra, ezt tudjuk, de azt nem, hogy a felmentési időt mikortól kell neki számolni. A polgármester tájékoztatása szerint a nyugdíjkorhatár (2008.02.17.) betöltésétől. Igy igaz-e? Véleményem szerint rá a ktv. vonatkozik, vagy tévedek? Várom gyors válaszodat, mert számára az idő fontos.
Előre is köszönöm
Vissza az elejére
eva51
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2007. Dec. 19. 11:29    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves mgiz!

Egy bekezdést még mindig nem értek, ez a változás.
[b]A közszolgálati jogviszonyt felmentéssel meg kell szüntetni, ha]
„[b]f) az előrehozott öregségi nyugdíjjogosultság egyéb feltételeivel a
felmentési idő leteltekor rendelkező köztisztviselő a (12) bekezdés szerint
kérelmezi.”

Azt írja, ugye, hogy a közszolgálati jogviszonyt felmentéssel meg kell szüntetni, ha a felmentési idő leteltekor a köztisztviselő kérelmezi. Először letelik a felmentési idő, utána kérelmezni kell a felmentést?

Ne haragudj, hogy értetlenkedek, üdvözlettel: Éva

[quote="mgiz"]Igen, akkor nincs túl nagy változás,a szolgálati idő beszámításával kell rendelkezned, amit bizonyára megkértél már, a munkáltatón keresztül szokták, s kezedben kell lennie egy határozatnak. A gond annyi, hogy nem kérted időben a felmentésed, ez nem új szabály a törvényben. A felmentési időd "belecsúszik" a nyugdíjra való jogosultsági időbe, ezért tanácsoltam beszélj a nyugd.bizt. kirendeltséggel,s máris kérd a femetésed, ha még nem tetted volna meg, csatolva a szolgálati idő beszámításáról szóló határozatot( ez még nem nyugdíj jogosultság, azt hiszem nem kell magyaráznom).

Sajnos nagyon sokan nem ismerik, s nem ismerték korábban sem a szabályt, hogy a felmentést kérni kell. Új csupán az benne, hogy csatolnod kell az említett iratot.
( A nyug.bizt, arra gondoltam, egyeztes, lehetséges-e a nyugdíj megállapításának idejét tolni, hogy a felmetési időd leteljen.)[/quote]
Vissza az elejére
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Dec. 19. 17:32    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Munkajogi kérdésekben sajnos nem tudok segítségetekre lenni, ebbe annyira nem ástam bele magamat!
Mgiz elfoglaltsága és jól megérdemelt szabádsága okán lehet nem kerül gépközelbe, de mihelyt teheti bizonyára segíteni fog.

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Dec. 23. 18:20    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igyekszem gépközelbe jutni.

Nos, a felmentési idő nem kezdődik meg magától, a munkáltatód nem fog felmenteni, neki nem érdeke, hiszen pénzek kifizetésével jár.
Neked kell kérelmezni, s lehetőleg úgy időzíteni a nyugdíj megállapítását, hogy megkapd a felmentési időt, ami hat hónap munkabér, s még a végkielégítés, ekkorre időzítsd a nyugdíjat.
Ha nem lépsz semerre, nyugdíj megállapítás miatt felmenthetnek, de ez már nem kedvező neked.
Tehát egyeztess végre a nyugdíjbiz-val, s a munkáltatóval. A válaszaidból számomra nem derül ki mit tettél eddig?
Sajnos néha tudok benézni, de igyekszem géphez jutni.
Vissza az elejére
eva51
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2007. Dec. 26. 10:08    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves mgiz!

Még semmit nem léptem. Jelenleg betegállományban vagyok, még a tavalyi szabadságom megvan. Február 15-én leszek 57 és ezzel egyidőben lesz meg a 39 évem. A felmentési időm alapesetben 8 hónap, melyből négyet le kellene tölteni, de szeretném a munkáltatótól kérni, hogy tekintettel rossz egészségi állapotomra, ettől tekintsen el. És most van ez az új, köztisztviselőkre vonatkozó törvénymódosítás a felmentési idővel kapcsolatban, és fogalmam nincs, mit kellene csinálnom. Vegyesm ki előbb a szabadságomat, vagy maradjak még másfél hónapig táppénzben, melyik időponttól kellene kérnem a nyugdíjazásomat, hogy a felmentési idővel tudjak élni. Sajnos, a munkahelyemen a kolléganők nem ismerik még ezt a törvényt és nem tudnak tanácsot adni. Ennyi információ nem tudom, elég-e. Nagyon köszönöm,. hogy foglalkozol a problémámmal és boldog új évet kívűnok, üdvözlettel: éva51

[quote="mgiz"]Igyekszem gépközelbe jutni.

Nos, a felmentési idő nem kezdődik meg magától, a munkáltatód nem fog felmenteni, neki nem érdeke, hiszen pénzek kifizetésével jár.
Neked kell kérelmezni, s lehetőleg úgy időzíteni a nyugdíj megállapítását, hogy megkapd a felmentési időt, ami hat hónap munkabér, s még a végkielégítés, ekkorre időzítsd a nyugdíjat.
Ha nem lépsz semerre, nyugdíj megállapítás miatt felmenthetnek, de ez már nem kedvező neked.
Tehát egyeztess végre a nyugdíjbiz-val, s a munkáltatóval. A válaszaidból számomra nem derül ki mit tettél eddig?
Sajnos néha tudok benézni, de igyekszem géphez jutni.[/quote]
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Dec. 26. 18:30    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Éva! A szolgálati idő beszámításodat már megérheted volna, vagy van, nem emlékszem... Jövőre változnak a szabályok...
Az a gyanúm ebből már nem jössz ki jól, ha időben léptél volna za idén, akkor még jól jártál volna..
A szabit meg jobban jársz, ha kfizettetd, az pénz.., ha letöltöd, újra ott a gond a felmentési idővel. vedd már a telfont és beszélj a nyugdíbiztosítóval! A jogszabály a kezedben, tanácsot pedig nem nagyon tudk adni, próbáld azt nézni, neked hogyan jobb, s a kollégádnak add a kezébe a jogszabályt, ha már nem ismeri. Az idő telik, táppénzen... Azt tudd meg a nyugdíj megállapítását kérheted-e az életkor betöltée után, hogy felmentési idő teljen le legalább.
Elképzelhető, hogy veszett fejsze nyele, későn léptél, maradsz táppénzen, egy napra visszamész, ha betöltöd az életkort, közben add már be a nyugdíj megállapítására kérelmed, miután tisztáztad, amit írtam. töbi szabida meg hagyd, azt ki kell fizetni, ám mindent egyeztess előre. Van főnököd, nem a kollégád fog felmenteni (szerencsédre), beszélj már vele is.
Vissza az elejére
eva51
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2007. Dec. 27. 10:56    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves mgiz!

Nagyon szépen köszönöm a fáradozásodat, valóban most már a Nyugdíjfolyósítóval fogom felvenni a kapcsolatot. Bár egy hónapja beszéltem az ügyintézővel, aki a szolgálati időmet kiszámította, mert küldtem neki hiányzó adatokat, és azt mondta, hogy januárban adjam be a nyugdíjazási kérelmemet, ha február 15-től akarok nyugdíjba menni. Tudod, az az érzésem, hogy a rengeteg törvénymódosítás, és kormányrendelet mindenkit megzavart most, még a kollégáim sem tudják a munkaügyi osztályon. Merthogy 2008-tól változik a ktv., és arról még fogalmuk sincs.
Neked nagyon boldog új évet kívánok és még egyszer köszönöm: éva

[quote="mgiz"]Éva! A szolgálati idő beszámításodat már megérheted volna, vagy van, nem emlékszem... Jövőre változnak a szabályok...
Az a gyanúm ebből már nem jössz ki jól, ha időben léptél volna za idén, akkor még jól jártál volna..
A szabit meg jobban jársz, ha kfizettetd, az pénz.., ha letöltöd, újra ott a gond a felmentési idővel. vedd már a telfont és beszélj a nyugdíbiztosítóval! A jogszabály a kezedben, tanácsot pedig nem nagyon tudk adni, próbáld azt nézni, neked hogyan jobb, s a kollégádnak add a kezébe a jogszabályt, ha már nem ismeri. Az idő telik, táppénzen... Azt tudd meg a nyugdíj megállapítását kérheted-e az életkor betöltée után, hogy felmentési idő teljen le legalább.
Elképzelhető, hogy veszett fejsze nyele, későn léptél, maradsz táppénzen, egy napra visszamész, ha betöltöd az életkort, közben add már be a nyugdíj megállapítására kérelmed, miután tisztáztad, amit írtam. töbi szabida meg hagyd, azt ki kell fizetni, ám mindent egyeztess előre. Van főnököd, nem a kollégád fog felmenteni (szerencsédre), beszélj már vele is.[/quote]
Vissza az elejére
Bezsu
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2007. Dec. 27. 13:53    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mgiz!
Tudom, hogy sok a gondod és itt vannak az ünnepek is, de kérlek szépen, hogy válaszolj az én kérdésemre is.A kolléganőm, aki 1991-től takaritónő már nagyon menne nyugdijba, de nem tudja a feltételeke. Neki már meg van a nyugdíjfolyósitó értesitése, hogy 2008. február 16-tól jogosult lesz a nyugdíjra. Mit tegyen? Légyszives adj tanácsot. A többi információt egy kicsit feljebb már irtam.

Nagyon szépen köszönöm a kolléganő nevében is: Zsuzsi
Vissza az elejére
eva51
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2007. Dec. 27. 15:39    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én ma beszéltem a Nyugdíjfolyósító Főigazgatóságán az Ügyfélszolgálati Vezetővel. Megkérdeztem, mi a teendőm, mint köztisztviselőnek a 2008-ban belépő új törvény miatt. A válasza a következő volt:
Kérhetem a felmentésemet a jogosultság napjától kezdve, ami köztisztviselő esetében 2+jogviszonytól függően max. 6 hónap. Ehhez be kell mutatnom a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság határozatát, melyből kiderül, hogy már jogosult lennék nyugdíjra. A felmentési időre járó bér, ami átlagbér, tehát több, mint a havi bér, beszámít a nyugdíjszámításnál, kedvezően befolyásolhatja a nyugdíjat.
Ellenben - ezt mondta, kétszer is rákérdeztem -, addig nem igényelhetek nyugdíjat, amig a felmentési időmet töltöm. Tehát vagy felmentési időre járó átlagbér + juttatások vagy nyugdíj. Mert nyugdíjat csak akkor igényelhetek, ha megszüntetem a jogviszonyomat, akkor viszont már nincs felmentési idő.
Meg kell gondolni, kinek melyik a jobb variáció, de valószínűleg, ha köztisztviselő vagy közalkalmazott az illető, jobban jár, ha él a felmentési idő igénybevételével.
Azért ezt se vegye senki 100 százaléknak, az ONYF honlapján, az Ügyfélszolgálatnál akár telefonon, akár e-mailben feltehetitek a kérdéseket.
Üdvözlettel: Éva51

[quote="Bezsu"]Kedves Mgiz!
Tudom, hogy sok a gondod és itt vannak az ünnepek is, de kérlek szépen, hogy válaszolj az én kérdésemre is.A kolléganőm, aki 1991-től takaritónő már nagyon menne nyugdijba, de nem tudja a feltételeke. Neki már meg van a nyugdíjfolyósitó értesitése, hogy 2008. február 16-tól jogosult lesz a nyugdíjra. Mit tegyen? Légyszives adj tanácsot. A többi információt egy kicsit feljebb már irtam.

Nagyon szépen köszönöm a kolléganő nevében is: Zsuzsi[/quote]
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Dec. 29. 16:48    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ritkán jutok nethez..
Én azt hiszem mindenki jobban jár a felmentési idővel, az átlagbér, a nyugdí megállapítás szabályai változtak, azaz kevesebb lesz a megállapítható majdani nyugdíajd, mintha idén mehettél volna...
A munkáltatódnak pedig a szolgálati idő beszámítást kell bemutatnod, előre senki nem fogga- szerintem - igazolni, hogy majd jogoult leszel nyugíjra.. Kérd a felmentésed!!

A kollágádnak, nagyon egyszerű, kér egy nyugdíj megállapításra vonatkozó nyomtatványt, kitölti, kitölteti a munkálttaójával és beadja.. bemegy az ügyfélszolgálatukra, de levélben is kérhet nyomtatványt, ha már a munkáltató nem végzi a dolgát..Addig pedig nehogy felmondjon, míg nem tiszta a jogosultsága, mint a Tied!!
Vissza az elejére
Szolnoki
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Jan. 07. 11:48    Hozzászólás témája: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Uram/Asszonyom!

Kérdésem: 1954.03.13.-án születtem. 1972.06.15.-tól állok folyamatosan közszolgálati jogviszonyban. / köztisztviselő vagyok/
Jogosult leszek-e 2008-ban a prémiumévek igénybe vételére.
Én kérhetem-e, vagy a munkáltató dönti el, hogy felajánlja-e.
Feltétel-e a csoportos leépítés, s ha igen, a 10%-ot a régiós vagy a kistérségi létszám alapján számolják.

Köszönettel
Szolnoki
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. Jan. 08. 13:42    Hozzászólás témája: Re: Munkajogi probléma Hozzászólás, az előzmény idézésével

A préiumprogramra a munkáltatónak kellett pályáznia, belépnie, s nem függ össze a létszámleéípésekkel.
Én a korod alapján úgy látom nem, de a kérdés inkább nyugíj jellegű, át kellene másolni, láttam másik kérdést is, ugyenezt teszem, s jelzek venicének, ő a szakértő. Jogszabályt ugyan tudok olvasni, egyszerűen nem fér most az időmbe, elnézést érte.
Tehát a nyugdíjakhoz, egy kérdés már van, ez a második, s láttam egy harmadikat is.

Köszi az átírást, s este jelzek venicének, így reggel már látni fogja be kell néznie.
Üdv! Gizus
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Következő
3 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza