Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Deri
Új, ma: 1
Új, tegnap: 0
Összes: 4551

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 56
Összes: 56
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Hírek
02: Fórum
03: Fórum
04: Hírek
05: Fórum
06: Fórum
07: Hírek
08: Saját beállítások
09: Fórum
10: Saját beállítások
11: Fórum
12: Saját beállítások
13: Hírek
14: Hírek
15: Hírek
16: Hírek
17: Hírek
18: Hírek
19: Hírek
20: Hírek
21: Hírek
22: Hírek
23: Hírek
24: Hírek archívuma
25: Hírek archívuma
26: Fórum
27: Hírek
28: Saját beállítások
29: Hírek
30: Hírek archívuma
31: Hírek
32: Hírek
33: Hírek
34: Hírek
35: Fórum
36: Fórum
37: Fórum
38: Hírek
39: Saját beállítások
40: Fórum
41: Fórum
42: Hírek
43: Fórum
44: Hírek
45: Hírek
46: Fórum
47: Fórum
48: Fórum
49: Fórum
50: Fórum
51: Fórum
52: Fórum
53: Fórum
54: Fórum
55: Fórum
56: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Üzletek működési engedélyei, telepengedélyezés › Telep létesítésének bejelentése, telepengedély
Telep létesítésének bejelentése, telepengedély
Ipari, kereskedelmi, szálláshely, hulladékszállításos hatósági ügyek
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 57, 58, 59  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékÜzletek működési engedélyei, telepengedélyezés
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Roza
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 27. 10:35    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mostantól én csinálom a telepengedély ügyeket, aminek sajnos hónapokig nem volt gazdája, így nincs kitől megtanulnom.

A következő kérdésem lenne:
Egy Kft. bejelentette (bérleti szerződés csatolásával), hogy telephelyét bérbeadja egy másik Kft-nek. Egyenlőre egy sima levelet írtak, amiben kérik a névátírást. Mi ilyenkor a teendő? A tevékenység egyébként nem változik.
Köszönöm a válaszotokat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 28. 05:20    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Roza!

Az "Egy Kft." rendelkezik jogerős telepengedéllyel? Jól értem? Vagy csak van neki egy telephelye és azt ő bérbe akarja adni?

Abban az esetben, ha egy telepen egy engedélyezett tevékenységet valaki megszüntet és azt a tevékenységet más valaki fogja tovább folytatni, akkor a tevékenység új folytatója köteles megkérni a telepengedélyt. A régi köteles bejelenteni a megszüntetést, mert egy telepen (egy rendeltetési egységben) egy időben csak egy valaki végezhet telepengedély köteles tevékenységet. Kitaláltam? Erre gondoltál?

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Roza
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 28. 08:42    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Tmarkee!

A Kft. 2006. óta rendelkezik jogerős telepengedéllyel. Úgy gondolja, hogy a tevékenységi kör sem fog változni, csak írtak egy bérleti szerződést, hogy a telepet egy másik Kft. részére bérbeadja, aki folytatja a tevékenységét.

A válaszodból úgy gondolom, hogy a tulajdonosnak megszüntetnie kell a telepengedélyt, az újnak pedig új kérelem kell.
Jól értelmezem?

Köszi
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 28. 10:21    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem a jelenleg telepengedéllyel rendelkező társaságnak vissza kell adnia (írásban közölnie kell a jegyzővel, hogy a tevékenységét meg kívánja szüntetni) a telepengedélyét.

Az új üzemeltetőnek pedig teljesen új eljárásban, új telepengedélyt kell kérnie. A 80/1999. (VI. 11.) Korm. rend. 2.§ (2) bekezdése szerint: "A telepengedélyt az ipari, szolgáltató tevékenység végzésére, valamint a környezetre és az egészségre veszélyes anyagok és készítmények raktározására használt telepre a tevékenység folytatója kérelmezi."

Amire még érdemes odafigyelni, az a 6. § "A jegyzõ helyszíni szemle megtartása nélkül dönthet a telepengedély megadásáról abban az esetben, ha megállapítja, hogy a telepen végzett azonos tevékenységekre adtak telepengedélyt, vagy a tevékenység végzéséhez szükséges - külön jogszabályban meghatározott - rendeltetésmódosításra korábban már engedélyt adtak, az engedélyezés során mérlegelendõ körülmények idõközben nem változtak és a folytatni kívánt tevékenység céljára a telep továbbra is alkalmas. A jegyzõnek a szakhatóságok állásfoglalását ebben az esetben is meg kell kérnie, kivéve, ha a szakhatósági hozzájárulások megadásától három év még nem telt el."
Ezt alkalmazva gyorsabb lehet az eljárás.

A "sima névátírás" (amit már eleve megmosolygok) akkor lehetséges, ha pl. a telepengedély jogosultjának a neve megváltozik, amit a cégbíróság végzésével igazol vagy ha jogelődi-jogutódi viszonyban vannak a társaságok egymással. Na ekkor nem kell új eljárást lefolytatni, csak a szakhatóságokat a határozat egy példányával értesíteni. Ebben az esetben a szomszédokat nem kell értesíteni - szerintem.

Remélem tudtam segíteni.

Egyszer egy szőkített nő kifogott egy ebihalat, a hideg nagyvárosban a hidak alatt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Magdus
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 28. 10:57    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

tmarkee wrote:
Szia Roza!

A régi köteles bejelenteni a megszüntetést, mert egy telepen (egy rendeltetési egységben) egy időben csak egy valaki végezhet telepengedély köteles tevékenységet. Kitaláltam? Erre gondoltál?
Ez hol van leírva ? Nekem nem ez a véleményem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Roza
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 28. 12:01    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tmarkee!

Közben mis is erre a gondolatra jutottunk az irodavezetővel.
Azt külön köszönöm, hogy hivatkoztál a 6.§-ra, mert ez Nekem első olvasásra nem volt egyértelmű, hogy milyen esetekre vonatkozik.

Roza
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 28. 13:02    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fejtsd ki Magdus a véleményed! Rajta! Légy konstruktív, mert ha ennyit beírsz ide, akkor attól mások nem lesznek okosabbak és én sem. Rengeteg olyan dolog van, ami nincs leírva. Biztosan te is tudnál sorolni ilyeneket. Sokszor elég a józan ész vagy egy építő jellegű hozzászólás.

Oszd meg velünk kérlek, hogy hogyan adsz ki több telepengedélyt egy rendeltetési egységre. Mert rendeltetési egységre kell kiadni az ugye le vagyon írva. A szociális helyiségeket hogyan használja több engedélyes? Közös klotyóra járnak? Ha baleset történik a felelősség hogyan oszlik meg? Illetve mit válaszolsz a Munkaügyi Felügyelőségnek, amikor megkeresésben érdeklődnek az üzemeltető személyéről, mert a lakatosműhelyben levitte a darabológép a melós kezét?

Vissza az elejére
Magdus
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 28. 16:02    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tmarkee!
Én csupán kíváncsi voltam, hogy mely jogszabályhelyet mondod. Természetesen nem tudok olyat idézni én sem, ami kimondja, hogy több telepengedélyes is működhet egy telephelyen. Talán ott, hogy "már működő telephelyre, engedélyezett tevékenységre", pongyola idézet, de már nincs erőm elővenni a jogszabályt. Továbbá a rendelet említést sem tesz olyanokról mint az üzletműködési jogszabály, amikor a jogosult személyében történik változás, jogutódlás.
Az eset (több közül kiválasztva): Mondjuk három egyéni vállalkozó dolgozik egy fémforgácsolással foglalkozó műhelyben. A jogszabály életbe lépése előtt is így dolgoztak. Akkor most ki kéri meg a telepengedélyt ? Mert mi úgy értelmeztük, hogy mindegyiküknek meg kell kérni és meg is kérték. Arra nem kényszeríthetjük őket, hogy alakítsanak Bt-t vagy Kft-t, tehát megkéri mind.
Hozzáteszem, hogy az okmányiroda ki sem adja, vagy rá sem írja a vállalkozói igazolványra a telepengedély köteles tevékenységet, csak ha bemutatja a telepengedélyét.
Másik eset: Kft. engedélyezett telephelyén egy másik Kft, illetve még egy egyéni vállalkozó is olyan jellegű beruházást végez, hogy odatelepít nagy értélű gépet. Hogyan működik ez közüttük, ahhoz nincs közünk, de a két új kéri a telepengedélyt, bérleti szerzédst kötöttek a tulajdonossal.
Hogy hogyan oszlik meg a felelősség bizonyos esetekben, szerintem nem a mi dolgunk. Hogy hányan használják a szociális helyiséget, szabja meg nekik az ÁNTSZ. Minden vállalkozónak és cégnek van saját felelőssége a saját maga által végzett tevékenység, a tűzvédelem, a munkavédelem és dolgozói iránt. És nem a mi kötelességünk betartatni velük.
Ha a személyek vagy cégek közötti megállapodás adott, hogy hogyan fonak ők együtt vagy külön-külön dolgozni egy telephelyen, akkor mi ezt hogyan bírálhatjuk felül (legfeljebb a szakhatóságok). Menjen és keressen másik telephelyet ? Miért, ha esetleg valóban adottak a feltételek. A feltételek meglétét pedig mi nem elbíráljuk, hanem a szakhatóságok állásfoglalása alapján értesülünk róla.
Én véleményem az, hogy mi dolgunk a telepengedélyezés kapcsán: a ránk vonatkozó jogszabály szerint eljárni. Vagyis a kérelmet befogadni, a kötelező mellékletek meglétét ellenőrizni, szakhatóságokat megkeresni, szemlét összehívni (ha szükséges), és a végén a szakhatóságok véleménye alapján dönteni és határozatot hozni.
Bocsáss meg, így péntek délután az sem ugrik be nekem, hol van a jogszabályban leírva az a bizonyos "rendeltetési egység". Jó módszer, hogy kérdésre visszakérdezel, de attól én sem leszek okosabb. Pedig szeretnék. Ebben a jogszabályi rengetegben csak kapkodom a fejem, minden segítséget hálásan fogadok és meggyőzhető vagyok észérvekkel és jogszabályi hivatkozással.
Jó hétvégét, csak hétfőn leszek ismét gépközelben.
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 28. 17:00    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

Remek Magdus!

A hozzászólásaimban a szerintem szót azért használom, mert az én véleményemet, esetleg az én munkahelyemen bevett módszereket ismertetem ezzel. Ha Te máshogy látod és máshogy csinálod, akkor úgy csinálod.

Vissza az elejére
Magdus
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 31. 08:29    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tmarkee!
Sajnálom, hogy ennyit yrtál és nem fejted ki az álláspontodat. Én tényleg tanulni akartam. Én leírtam a "véleményemet". Azt hittem Te is ezt fogod tenni. Azt már tapasztalhattuk, hogy ugyanazon jogszabály kapcsán eltérő gyakorlatokat folytatunk, erre lettem volna kíváncsi, kicsit bővebben kifejtve.
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 31. 12:17    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

Melyik esettel kapcsolatban vagy kíváncsi a nálunk kialakult gyakorlatra? Füzetes regényt tudnék írni, de lusta vagyok rá.

Tömören első eset: egy műhely, egy iparos, slussz. Nem térnék ki most arra, hogy 1999-ben, a rendelet hatálybaléptekor már működő telepekre milyen szabályok vonatkoztak akkor, mert az megint megérne egy külön misét, kicsit hosszú lenne. Akkor nem kellett a helyszíni szemlére meghívni az építési hatóságot, tehát a szakhatósági hozzájárulásukat sem kértük, így a rendeltetési egységek kérdése nem merült fel. Egyébként is voltak a már működő (a korábbi jogszabály alapján kiadott telepengedéllyel rendelkező) telepekre "kedvezmények" az újként indulókkal szemben. Rég volt nem emlékszem, lusta vagyok utána nézni mi volt 9 évvel ezelőtt. Szerintem.

Tömören második eset első része: egy kukkot sem értek belőle. Egyáltalán mi a kérdés. Szerintem két különböző dolog a beruházott gép bérbeadása és más a telepengedélyes tevékenységet folytatni. Jól értem?
Code:
Én véleményem az, hogy mi dolgunk a telepengedélyezés kapcsán: a ránk vonatkozó jogszabály szerint eljárni. Vagyis a kérelmet befogadni, a kötelező mellékletek meglétét ellenőrizni, szakhatóságokat megkeresni, szemlét összehívni (ha szükséges), és a végén a szakhatóságok véleménye alapján dönteni és határozatot hozni.
Második eset második része: ezzel egyetértek.

A "Menjen és keressen másik telephelyet?" kérdéssel kapcsolatban - akkor ehhez sincs közünk, igaz? Így járt. Szerintem.

A rendelet egyébként valóban több dolgot is "kifelejt", mintha az élet más mederben folyna. Egyik ilyen a jogutódlás. Ez sincs leírva - ahogyan te írtad. Itt is a józan paraszti ész használata a célravezető. De a jogutódlásnak is van vagy 3-4 féle változata.

Röviden ennyi. Eltérő gyakorlatot folytatunk. Konklúzió: ha a felettes szerv, ügyészség nem szólt, akkor jó ez így.

Hasznos munkát mindenkinek. Szerintem.

Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. Ápr. 08. 07:15    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

BRÉKING NYÚZ!
Ma előadás a telepengedélyezés rendje, eljárási gyakorlat témakörben, a szokásos előadó prezentálásában.
Idézet a rendező honlapjáról:
"Témák: Mit tehet a hatóság jogellenes működés esetén? Ha egy jelmezkölcsönző jelmezek készítésével is foglalkozik, a működési engedély és telepengedély is szükséges? Önnek is vannak kérdései telepengedély kiadásával kapcsolatban? Jöjjön el konferenciánkra, ahol az önkormányzati szakemberek telepengedélyezéssel kapcsolatos teendőiről, az ügymenet szabályairól és egyéb fontos tudnivalókról hallhat. Az előadás után konzultációs lehetőséget biztosítunk, ahol megvitathatják tapasztalataikat és kérdéseket tehetnek fel előadónknak.

Ízelítő a tematikából:
*Mit tehet a hatóság a telephelyek környezetre gyakorolt kedvezőtlen hatása ellen?
*A telep környezetében élők jogai a hatósági eljárásban
*A telepengedélyezési eljárás lefolytatása /helyszíni szemle, szakhatósági közreműködés stb/
*A jogellenes működés szankciói
*Az irányadó bírói gyakorlat
*Konzultáció"

Eredményes munkát! Nevető

Legutóbb tmarkee szerkesztette (2009. Jan. 07. 16:23), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
köztisztgálya
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2008. Ápr. 22. 14:21    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

cső
Írhatnál valamit mondtak e valami érdekeset a fejtágítón...

Amúgy én is szakma beli vagyok
vállalkozók hatósági ügyeivel: működési- telepengedélyekkel, magán szálláshelyek ügyeivel, játéktermek szakhatósági engedélyeivel, tolmácsigazolvánnyal, lakossági panaszok kivizsgálásával, és amivel a főnökeim szóban-írásban megbíznak foglalkozom egy kis megyei jogú városban...

igyekszem okosakat kérdezni és ha tudok valamihez hozzászólni...
Vissza az elejére
tmarkee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. Ápr. 23. 06:21    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv köztisztgálya!

Én személyesen nem voltam ott. Ha lettem volna, írtam volna róla. A két agytröszt főnököm volt ott, de semmi érdemlegesről nem tájékoztattak. Persze ettől még eshetett szó fontos dolgokról. Attól tartok őket nem az előadás témái, hanem inkább az aznapi pletykalapok tartalma érdekelte. Mosoly

Húúh, hányan csináljátok ezeket a felsorolt területeket? Csoportban? A megyei jogú városokban azért van éppen elég sok üzlet, telep, magányszálláshely, nameg panasz garmadával. Én is ott nyomom, csak onnan tudom.Mosoly

Vissza az elejére
köztisztgálya
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2008. Ápr. 24. 12:02    Hozzászólás témája: Re: Telepengedély Hozzászólás, az előzmény idézésével

tmarkee wrote:
Üdv köztisztgálya!

Én személyesen nem voltam ott. Ha lettem volna, írtam volna róla. A két agytröszt főnököm volt ott, de semmi érdemlegesről nem tájékoztattak. Persze ettől még eshetett szó fontos dolgokról. Attól tartok őket nem az előadás témái, hanem inkább az aznapi pletykalapok tartalma érdekelte. Mosoly

Húúh, hányan csináljátok ezeket a felsorolt területeket? Csoportban? A megyei jogú városokban azért van éppen elég sok üzlet, telep, magányszálláshely, nameg panasz garmadával. Én is ott nyomom, csak onnan tudom.Mosoly

az előadás gondolom rodinos volt a Rákóczi út 1 szállodájában...
én is voltam már ott, a kaja jó, a többi felejthető....
másfél ember... Mosoly
az az elvileg ketten, de gyakorlatilag a legtöbbszőr valamelyikünk egyedül dolgozik...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékÜzletek működési engedélyei, telepengedélyezés Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 57, 58, 59  Következő
2 / 59 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza