Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Luna443
Új, ma: 2
Új, tegnap: 1
Összes: 4536

Látogató online:
Tag: 3
Látogató: 16
Összes: 19
Ki hol van?:
 Tag:
01: bagnes > Saját beállítások
02: Katakata2 > Fórum
 Látogató:
01: Hírek
02: Fórum
03: Fórum
04: Hírek
05: Hírek
06: Hírek
07: Saját beállítások
08: Hírek
09: Hírek
10: Hírek
11: Hírek
12: Hírek
13: Fórum
14: Hírek
15: Fórum
16: Fórum
Rejtett: 1
Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Munkajogi problémák, kérdések › Jubileumi jutalom
Jubileumi jutalom
Ide jöhet bármi, kérdés, kérés, javaslat
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 07. 01:03    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!
Igen olvastam, hogy áthelyezés volt, ennek most jelentősége nincs, a törvény egyértelműen leírja mit lehet figyelembe venni, ebben az áthelyezés ténye semmit nem változtat.

Szép vasárnapot Neked is!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
Fokla
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 06. 08:45    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mgiz!
Nagyon köszönöm a válaszodat. Mi a helyzet véleményed szerint az áthelyezés tényével? A jogszabály azt mondja, hogy áthelyezéskor úgy kell tekinteni az előző időt, mintha azt is az új helyen töltötte volna.
Megköszönöm, ha egy válasz erejéig szánsz még rám időt.
Szép hétvégét kívánok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 06. 03:03    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fokla!
Nem számít bele, láttam a beírást, a választ, így nem reagáltam.
Itt tudod ellenőrizni:
1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról

87/A. §435 (1)436 E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni
a) az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,
b) a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, közszolgálati jogviszonyban töltött időt,
c)437 a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény, valamint 2010. július 6. és 2012. február 29. között a kormánytisztviselők jogállásáról szóló 2010. évi LVIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, kormánytisztviselői jogviszonyban töltött időt,
d) a szolgálati jogviszony időtartamát, továbbá
e) a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint
f) a hivatásos nevelő szülői jogviszonyban,
g) az e törvény, a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény vagy a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvény hatálya alá tartozó szervnél ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban,
h) az állami vezetői szolgálati jogviszonyban

töltött időt.

A fizetési fokozatnál a szabályok eltérőek, teát lehetséges, hogy fizetési fokozatnál figyelembe vesznek olyan időt, amit a jubileumnál nem lehet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
Fokla
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 05. 10:27    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves MGIZ!
Szeretném, ha véleményedet Te is megosztanád velem.
Ha ezt megteszed, előre is nagyon köszönöm.
Vissza az elejére
egyetem
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 04. 14:13    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ismereteim szerint sajnos nem számít be.
Vissza az elejére
Fokla
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Ápr. 04. 13:36    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
A következőhöz kérem a segítséget: 1975. és 1979. között egy állami vállalatnál töltött idő beszámít-e a jubileumi jutalomra jogosító évek számába abban az esetben, ha innen 1979-ben áthelyezéssel került valaki egy iskolába tanárnak, s azóta is folyamatosan közalkalmazottként dolgozik.
Nagyon köszönöm előre is a választ.
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013. Márc. 26. 01:30    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ulvine!

2009. óta mit csinált a dolgozó?? Értem, nehéz, ha nem akarnak fizetni, de a követelésnek az elévülési ideje három év, ami az esedékességtől számít, ha az 2009-ben volt, már semmit nem tud tenni, per sem indítható.
Jogtáram nincs, nálatok biztos van ott meg tudjátok nézni a 2009-es hatályos szabályokat, én azt a hatályút nem tudom megnézni.
A jogosultság szempontjából ma csak a mostani hatályút kell nézni a jogosultsághoz (miután tisztáztátok, hogy az bizony elévült, s egyáltalán jogosult volt-e 2009-ben).
Vissza az elejére
ulvine
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Márc. 25. 19:32    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv!
Egy iskolában dolgozó közalkalmazott 2004-ben megkapta a 25 éves jubileumi jutalmát. 2009-ben az akkori munkáltatója a megváltozott szabályozásra hivatkozva nem fizette ki a 30 éveset. Most a Klebelsberg tartja fenn az iskolát, és a dolgozó azzal a kéréssel fordult a KIK-hez, hogy fizesse meg neki a 2009-ben szerinte elmaradt jutalmat. A számítás helyességét illetően is vannak kérdések, de az igazi kérdés most az, hogy visszamenőlegesen kérheti-e jelenlegi munkáltatójától ezt, vagy a 2009-es munkáltatóhoz kellene fordulnia. Illetve, hogy most melyik jogszabályt vegyük alapul az ő esetében, a 2009-est (az állítólagos jogosultság évét) vagy a jelenlegit (amikor az igényt bejelenti)?
Köszönöm!
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 17. 19:59    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez igaz Éva!
Kíváncsi lennék a fejleményekre, mivel az öregségi nyugdíj a 40 év munkaviszony utáni nyugdíj is. (Igaz nem valószínű, hogy utánaszámolnak. A nyugdíj is szolgálati időre hivatkozik, ha másként is számol.)
Annyit biztos, hogy megér, hogy ne kérje a felmentést, csak a jubileumi jutalom kifizetése után.
A tapasztalat miatt jó lenne visszajelzést kapni, körülnéztem a válasz előtt, így érdekel természetesen.
Vissza az elejére
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 17. 19:45    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

A jubileumi jutalom nem egyenlő a szolgálati idővel. 40 év közszolgálat után jár, tehát Neked június 16-án. Szerintem érdemes egy kicsit tovább dolgozni és akkor megkapod és nyugdíjba is mehetsz.

Gia0806
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 17. 18:02    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia !
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál. Most szeretném pontosítani a leirtakat.
2013. 03 .13-án lesz meg a 40 éves munkaviszonyom, de közalkalmazottként csak 06. 16-án tölteném be a 40 évet.
Ezért kérdezem meg még egyszer , hogy megkaphatom-e a jubileumi jutalmamat, mert előttem sem tiszta a kép. Hogyha május 16-án beadom a lemondásom a munkáról akkor még egy hónapot le kell dolgoznom a felmentési időmből és utána lenne még egy hónapom, amit errefelé sétáló időnek mondanak. Ténylegesen én akkor július 17-től lennék öregségi nyugdíjas. A nők 40 éves munka után elmehetnek nyugdíjba. Ha az általad leírtakat nézem akkor a nők a 40 éves jubileumi jutalomra nem is lehetnének jogosultak, mivel 40 év után elérik a nyugdíjkorhatárt, ergo csak a férfiaknak járna, ami diszkriminatív.

Várom válaszodat. Üdvözöllek Ági
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 16. 00:33    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kjt. (2) Nem jogosult végkielégítésre a közalkalmazott, ha felmentésére – az egészségügyi okot kivéve – tartós alkalmatlansága vagy nem megfelelő munkavégzése miatt került sor. Nem jár továbbá végkielégítés a közalkalmazottnak, ha

a) legkésőbb a közalkalmazotti jogviszony megszűnésének időpontjában nyugdíjasnak minősül [Mt. 294. § (1) bekezdés g) pont],
(A hivatkozott Mt. 294. § (1) g.):
g) nyugdíjas munkavállaló, aki
ga) az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte és az öregségi nyugdíjhoz szükséges szolgálati idővel rendelkezik (öregségi nyugdíjra való jogosultság),
gb) az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt öregségi nyugdíjban részesül,
gc) a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány által folyósított ellátásokról szóló kormányrendelet alapján folyósított öregségi, rokkantsági nyugdíjsegélyben (nyugdíjban) részesül,
gd) Magyarországon nyilvántartásba vett egyháztól egyházi, felekezeti nyugdíjban részesül,
ge) öregségi, munkaképtelenségi járadékban részesül,
gf) növelt összegű öregségi, munkaképtelenségi járadékban részesül, vagy
gg) rokkantsági ellátásban részesül, )

Sajnálom, de ebből az következik, hogy nem fognak jubileumi jutalmat fizetni, az utolsó munkában töltött napon kellene fizetni, azon a napon azonban már a szolgálati időd alapján jogosult leszel nyugdíjra, nyugdíjasnak minősülsz, ahogy a jogszabályokat idemásoltam.
Nagyon sok szabály változott, azzal, hogy kéred, semmi rosszat nem teszel próbálkozz.
Vissza az elejére
Gia0806
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Feb. 15. 21:53    Hozzászólás témája: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Jubileumi jutalom kapcsán az alábbi kérdés megválaszolásában kérném segítségeteket:
2013. június 16-án lesz meg a 40 éves közalkalmazotti munkaviszonyom. Ha május 16-án adom be lemondásomat (nyugdíjazás okából), melynek felmentési ideje 2 hónap, úgy jogosult vagyok-e a jubileumi jutalomra?

Köszönöm!
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012. Okt. 11. 20:36    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Anikó!

Jól értem, hogy egy 2007-es elutasításra kérdezel? Emlékezetem szerint a jubileumi jutalomhoz csak a közszolgálati idő számított be, a közbeeső, vélhetően Mt. munkaviszony nem, tehát nem lehettél jogosult.
Igaz jogtáram nincs, nálad a 2007. évi hatályú Ktv-t kellene látni, fejből biztos vagyok benne, hogy emlékszem, á tévedhetek. Ha van jogtárad le tudod ellenőrizni jó-e a memóriám.
Vissza az elejére
Joó-KovácsnéAnikó
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2012. Okt. 11. 14:29    Hozzászólás témája: Re: Jubileumi jutalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Legyetek szívesek segíteni. 1977.07.01-től a Belügyminisztériumban dolgoztam polgári alkalmazottként, majd 1985-ben Közraktározási Vállalatnál tevékenykedtem. 1993. 02. 01-től köztisztviselőként dolgozom. 2007-ben úgy gondolom jogosult lettem volna a 30 éves jubileumi jutalomra, melyet nem kaptam meg. Az akkori jegyzőnk közölte, hogy jogszabályváltozás miatt nem vagyok jogosult, melyet a hivatal jogásza is megerősítette.
Szeretném tudni, hogy jogos volt-e a szóbeli elutasítás vagy sem?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékMunkajogi problémák, kérdések Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
3 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza