Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: KMKrisztina
Új, ma: 0
Új, tegnap: 1
Összes: 4490

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 44
Összes: 44
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Hírek
04: Fórum
05: Fórum
06: Saját beállítások
07: Fórum
08: Fórum
09: Hírek
10: Fórum
11: Fórum
12: Fórum
13: Fórum
14: Fórum
15: Saját beállítások
16: Fórum
17: Fórum
18: Fórum
19: Fórum
20: Fórum
21: Fórum
22: Fórum
23: Hírek
24: Saját beállítások
25: Hírek
26: Saját beállítások
27: Hírek
28: Fórum
29: Hírek
30: Fórum
31: Saját beállítások
32: Fórum
33: Saját beállítások
34: Fórum
35: Fórum
36: Fórum
37: Fórum
38: Hírek
39: Saját beállítások
40: Hírek
41: Hírek
42: Hírek
43: Fórum
44: Saját beállítások

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Szabálysértési ügyek › Végrehajtás
Végrehajtás
A szabálysértési ügyekről, problémákról
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sircsaba2
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Dec. 02. 18:11    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

arbe:

"Végrehajtást" rendelt el a rendőrség. - adók módjára gondoltál?
A mostani törvények szerint 30 nap van a behajtásra (önkormányzat), ezért nincs értelme átadni az ön.bír.végr.-nak (2 térti után letelik). Szomorú
Sajnos az ügyészség (ritkán) nem igazán ismeri a gyakorlatot. Ők csak a 30 napra tudnak hivatkozni (10telet a kivételeknek).
Ha ism.helyre költ.-ként jön vissza a térti, akkor a népességben kell megnézni, + megkeresni az OEP-et, illetve a BM-es rendszert. Ha nincs elérhető címe, az még nem jelenti azt, hogy ki kell hagyni a további fokozatokat. Kacsintó
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
arbe
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Dec. 03. 09:07    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nincs elérhető címe, ismeretlen helyre költözöttként jött vissza a tértivevény. Állandó lakcímeként ez a cím szerepel a népességben, tartózkodási helye nincs bejelentett. Mit csináljak? S.O.S
Köszi
Bea
Vissza az elejére
sircsaba2
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Dec. 03. 15:18    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van munkahely, számlaszám?
Van-e kocsija, ha nem fizet gjadót 1 éve, akkor kivonás, ingatlan van?
Ha ez mind nincs, akkor jelentsd vissza aránytalanul járna a behajtás címen.
Helyszíni bírság (lehet húzni még 1 kicsit az időt), szabálysértés illetve közigazgatási bírság (30 nap) tedd vissza az ügyet.
Vissza az elejére
arbe
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Dec. 07. 19:30    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi a segítséget. Vissza fogom dobni, hogy behajthatatlan, mert sem ingatlana, sem gépjárműve. Mivel elköltözött, így nem tudom kideríteni, hogy hol dolgozik.
Bea
Vissza az elejére
doktorur
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Dec. 15. 12:00    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

A 2/1986. (IV.21.) BM-IM-PM rendelet az elővezetés költségeiről 2009. január 01-tól HATÁLYÁT VESZTI, de helyébe milyen jogszabály lép? Vagy nem lesz ezentúl elővezetési költség megtérítése?

Mashy
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2008. Dec. 15. 15:24    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csatlakozva az előttem szólóhoz, nagyon úgy tűnik, hogy honatyáink megfeledkeztek dönteni erről a kérdésről.

Eredetileg már - több más rendelettel együtt - 2008. júli 1-től hatályon kívül helyezték volna fenti jogszabályt, majd a határidőt kitolták 2009. jan 1-re. Már hónapok óta bújom a közlönykiadó honlapját, de semmit sem találtam ezzel kapcsolatban.

(A tanúk díjazásáról szóló 1/1969. (I.8.) IM rendelet utódja a 14/2008. (VI.27.) IRM rendelet a tanúk költségtérítéséről 2009. 01.01-től hatályos.)

Ha valakinek van valami új infója a módosuló szabálysértést érintő jogszabályokkal kapcsolatban azt ossza meg a közzel!

Üdv. Mashy
Vissza az elejére
doktorur
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Dec. 17. 11:23    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én annyit találtam, hogy a szabálysértési törvényt módosító 2008. évi LXXIX. törvényben felhatalmazást kap az IRM miniszter, és pénzügyminiszter a rendelet megalkotására.
Viszont fenti törvényt a 171-es Magyar Közlönyben december 4-én kihirdették.

Nekem most kéne pár elővezetést küldenem az Ügyészéghez jóváhagyásra, de mit írjak bele?

Mashy
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2008. Dec. 17. 12:04    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én most küldtem az ügyészségre elővezetést. Abba az elővezetési költségről még a mostani szabályozást írtam, mert ugya az Sztv. alapján az elővezetést elrendelő határozatban rendelkezni kell a költségekről is, de hogy azt hogyan, mi alapján fogom behajtani ... ?!

Igen, a felhatalmazásuk már még óta megvan a rendeletek megalkotására, csak valami oknál fogva nem élnek a lehetőséggel!

(De kérdezem én , hogyan lehet így dolgozni, hogy gyakorlatilag nem tudjuk hogy 2 hét múlva mi alapján kell eljárnunk?! És a legszomorúbb az egészben az, hogy egyik felettes szerv nem foglalkozik a kérdéssel! Persze nekünk meg a leapróbb dolgokért is a fejünket veszik.)

Hát ... majd lesz valahogy!

Üdv. Mashy
Vissza az elejére
Mashy
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 05. 11:39    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az elővezetés költségeiről szóló 2/1986. (IV.21.) BM-IM-PM rendelet helyébe a 35/2008. (XII.31.) IRM-PM együttes rendelet lépett!!!

Az új jogszabály szövege olvasható a közlönykiadó honlapján vagy a 192. számú Magyar Közlönyben.

Minden kedves fórumozónak jó munkát és sikerekben gazdag boldog új évet kívánok!

Üdv. Mashy

Nem viccből éjszakáztam a híreknél, minden jogszabály ott van, át kell olvasni, még én is emlékeztem rá. Figyeljetek a főlapra is! mgiz
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Jan. 20. 15:19    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Quote:
. Említett egy BK állásfoglalást is ezzel kapcsolatban, de arra mindeddig nem sikerült rábukkannom. Kicsit letaglózott a hír, mivel akkor ezek szerint szabálysértési értékhatárig lehet bármit csinálni, nem fizetni; csak nyilatkozni kell, hogy vállaljuk a közérdekű munkát és ezzel a végrehajtási szakasz meg is van lőve...Szomorú Simán megvárjuk, míg elévül az ügy és pá-pá?

Hiába próbáljuk ezt "titokban tartani", úgyis hamar el fog terjedni, ahogy Magdi1 is mondta. Ezért aztán dolgozhatunk..

Ja és a poén: a bírósági titkár azt javasolta, hogy próbálunk hatni ez ügyben a jogalkotókra. Sokkolt Talán írjak levelet az országgyűlési képviselőmnek, hátha tesz valamit....? Nevető

2007-ben volt egy ügyem ahol nem volt munka, és ezt csatoltam az ügyhöz, ami alapján a bíróság átváltoztatta elzárásra. (dvd jogtárban szerepel). Ebben azt mondják ki, hogy át kell változtatni.

A Legfelsőbb Bíróság Büntető Kollégiuma és a megyei bíróságok (a Fővárosi Bíróság) büntető kollégiumainak álláspontja
a szabálysértésekről szóló 1999. évi LXIX. törvény (a továbbiakban: Sztv.) értelmezésével kapcsolatban kialakított álláspontokról
2000. EI. II. C 1/5.
A Legfelsőbb Bíróság Büntető Kollégiuma és a megyei bíróságok (a Fővárosi Bíróság) büntető kollégiumainak vezetői 2000. április 3. napján tanácskozást tartottak, és a szabálysértésekről szóló 1999. évi LXIX. tv. értelmezésével kapcsolatban a következő álláspontot alakították ki:
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tim20
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 17. 15:45    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hol találom azt a jogszabályt, hogy az elővezetési költség csak adók módjáig hajtható végre és mikortól évül el????
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 17. 20:25    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Így fejből azt mondanám neked szabs tv. 114 §. és az adózás rendjéről szóló tv 164? §-a.
Tök jó szabin lenni XDD.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tibike
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 18. 15:32    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem sztv 111.§.(2)bek tartalmazza a vlgrehajtás 1. lépését (egyéb pénzösszegként szerepel) a letiltást és a (3) bek az adók módjára vh-t.
A letiltásra a 10/2000.PM.rend. szabályait kell alkalmazni.
Vissza az elejére
Tibike
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 18. 15:36    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

A 35/2008.IRM rendelet a korábbi jogszabállyal ellentétben nem emeli ki azt, hogy csak akkor kell megfizetni az elővezetés költségét ha az elővezetés sikeres volt. Az új jogszabályból az tűmnik ki, hogy ha nem találják meg akkor is ki kell fizetni a rendőri kiszállás költségét (3.§.(3) bek). Ezt így értelmezitek ti is?
Vissza az elejére
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Feb. 18. 21:58    Hozzászólás témája: Re: Végrehajtás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én nem így értelmezem. Mosoly De a rendőrség állapítja meg a kiszállásnak költségeit, nem? Én rájuk bíznám ezen jogszabály értelmezését.

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Következő
2 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza