Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Hivatal17
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4462

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 63
Összes: 63
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Hírek
03: Hírek
04: Hírek
05: Hírek
06: Hírek
07: Hírek
08: Saját beállítások
09: Hírek
10: Hírek
11: Hírek
12: Fórum
13: Hírek
14: Saját beállítások
15: Hírek
16: Hírek
17: Hírek
18: Hírek
19: Hírek
20: Hírek
21: Hírek
22: Hírek
23: Hírek
24: Hírek
25: Hírek
26: Hírek
27: Hírek
28: Hírek
29: Saját beállítások
30: Rovatok
31: Toplisták
32: Keresés
33: Kezdőlap
34: Saját beállítások
35: Kezdőlap
36: Tell a Friend
37: Hír beküldése
38: Saját beállítások
39: Képgaléria
40: Fórum
41: Contact
42: Linkgyűjtemény
43: Taglista
44: Hírek
45: Content
46: Hírek
47: Hírek
48: Hírek
49: Hírek
50: Hírek
51: Hírek
52: Hírek archívuma
53: Hírek
54: Fórum
55: Hírek
56: Fórum
57: Hírek
58: Hírek
59: Hírek
60: Fórum
61: Hírek
62: Hírek
63: Hírek

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Toggle Content Keresés

Toggle Content Élj! Ne túlélj!
Keress információért!
http://www.href.hu/x/gjgo

Toggle Content HIRTV

Toggle Content

Toggle Content ABACUS

Toggle Content http://www.linkpark.hu

Toggle Content Webnyertes

Toggle Content jogiforumhírek

Fórum › Bemutatkozás › Segítségek kérők fóruma › általános segítségkérés
általános segítségkérés
Egyéni problémákban, egyéb, nem a fórimokhoz tartozó kérdésekben itt kérdezz!
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSegítségek kérők fóruma
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
scklára
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Dec. 09. 17:56    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a perciz válaszodat, kedves Gizus! Kiváncsi leszek magam is a folytatásra. Jelzem majd!

Sikert és pénzt! mgiz

Maggie
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Dec. 11. 11:06    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emelt összegű Gyes?
Mi van akkor, ha a párom megy el Gyes-re a másik gyerekkel, én pedig maradok a tartósan beteg gyerekkel GYes-en, ezt lehet? Vagy váltsak ápolási díjra? Az is jogviszonynak minősül?
Köszi:
Maggie
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Katalin
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Dec. 11. 17:39    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem vagyok ebben szakember, de úgy tudom, hogy GYES-t csak a házastársak egyike kaphat.
Az ápolási díj valóban szolgálati időnek számít (ez viszont biztosan így van!!)
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Dec. 12. 00:38    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Maggie!

Nem kötözködés, de egy helyen írj kérdést ugyanabban a problémában, így nem tudod magad sem követni, de a válaszló sem.
Köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger Fényképalbum
SütőÉva
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2009. Dec. 19. 12:24    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni egy három gyermekes ügyfelem érdekében. Tisztességesen dolgozó családról van szó, akinek a férje jelenleg RÁT-on van de megbizható munkája miatt mindig van napszáma. a lényeg az, hogy mind a három gyermeke már több hónapja állandóan beteges egyhetet járnak iskolába majd újra elkapnak minden fertőzést virúsos megbetegedést. Már nem birja agyógyszereket kiváltani közgyógyot szeretne legalább az egyik gyerek részére. Mondtam neki hogy próbálja meg az emelt családipótlékot, az immunológus gyermek szakorvos ugy tet, hogy amennyiben letesz 20 ezer forintot azonnal kitölti a papírt-ez már nem az első ilyen eset- sajnos neki erre nincs pénze, a háziorvos pedig nem tud neki boritékot adni szakh.hoz mivel ő azt mondja, hogy ez csak olyan szezonális betegségek. Mit tud csinálni nálunk nem igazán adnak ilyen esetben átmenetit! Nagyon szeretnék segíteni nekik! Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Dec. 19. 18:12    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez felháborító! Ha van 20 ezer forintja akkor beteg a gyerek? Ha nincs akkor meg nem?

Van az OEP-nek is gyógyszertámogatásra kerete, próbáljatok meg méltányosságból kérni. Netán a krizis támogatás egyéb kategóriája. Nálunk még mindenki kapott, aki odaírta, hogy a gazdasági helyzet miatt nehéz a megélhetése.

Mancika
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Jan. 18. 10:18    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni az alábbi témában:

2010-től a polgármesterek költségáltalányát számlával kell igazolni, illetve a nevére kiállított számla összegét lehet kifizetni.
De hogy mi szerepelhet a számlán azt senki nem tudja - ami a munkájával kapcsolatban felmerülő költség- telefon, utazás, repi-
Na mármost ez az összeg már mint az altalány egy fix összeg az illatmény egy bizonyos %-a. Mi 2009-ben ezt úgy csináltuk hogy az IMI rendszerben hónap elején leszámfejtettük és kifizettük kp.ban. Most viszont nem tudom azt sem továbbra is fel kell adni a mostmár KIR3 nak becézett programban utólag ? Mit lehet még számlára íratni?
Egyáltalán tud erről valaki többet?
válaszotokat várom . üdv.mindenkinek
Vissza az elejére
ittajeges
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Feb. 05. 10:43    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tanácsot kérek!
Idemásolom, amit az Államig Hiv.-tól szeretnék kérdezni:
Ami a konkrét tevékenységünket illeti: a különféle hatóságok által bevizsgált és engedélyezett járműveinkkel szeretnénk járni a településeket, és ahol rendelnek tőlünk valamilyen terméket, az adott helyen megállunk, átadjuk a vevőnek az általa kért árut, és megyünk a következő helyszínre. Fontosnak tartom kihangsúlyozni, hogy sehol sem tartózkodunk néhány percnél tovább.
Ezt a körülményt minden első levelünkre reagáló önkormányzat képviselőjének leírtuk.
Gondunk a következő: megítélésünk szerint, - jóllehet tevékenységünk TEAOR besorolása 4711, élelmiszer jellegű bolti vegyes kiskereskedelem - nagyban hasonlít például csomag kihordáshoz, de nem tudok róla, hogy ezen cégek közül bármelyik is fizetne közterület használati díjat. Vagy például kell-e egy taxisnak közterület használati engedélyért folyamodnia, mert egy adott településre szállít valakit?
Az időközben megkapott engedélyek azonban igen nagy különbségeket mutatnak.
Halásztelken például nem kell fizetni ezért a tevékenységért, Dunavarsányban évi 6000 Ft-ot kérnek, Majosházán nem járult hozzá a Jegyző, Újlengyelen viszont évi 365,000 Ft-ot kérnek.
Újlengyel kb. 1700 lakosú, Dunavarsány több mint 3x annyi.

Mindezek alapján kérem állásfoglalásukat a következő kérdésben:
- kell-e egyáltalán a fent leírt tevékenységre „közterület használati engedélyt” kérni, illetve kell-e ezért fizetni, és ha igen annak mekkora lehet a mértéke?
Vissza az elejére
Hajni
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Feb. 05. 16:00    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

A közterület használatért valóban kivethető helyi adó, nálunk és a környéken "út használati díj"-ként szerepel, melynek mértékét az adott településen a képviselő-testület rendelettel szabályozza.(ezért lehet településenként eltérés). A díj maximális mértékéről nem tudok, de jogosan kérik, úgy értem az Álallmigazgatási Hivatal állásfoglalása alapján is jogszerű.
Megértem a problémát, de a dolognak van egy másikoldala is. Nálunk pl. kimondottan a helyi boltosok és piaci árusok kezdeményezték, hogy a "mozgóárusok" is fizessenek vmilyen adót, hiszen pont tőlük "veszik el a kenyeret".Nálunk a testület ezért vezette be.
Vissza az elejére
ittajeges
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2010. Feb. 05. 16:28    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez utóbbi megállapítással szemben nehezen tudnék érveket felhozni, hacsak nem azt a szubjektív dolgot, hogy bárcsak ez lenne a legnagyobb problémájuk. Csupán tájékoztatásul: Ma is kaptam egy levelet, történetesen Szigetszentmártonból. Ott 730.000 Ft-ot kérnek évente + ott még napi 500 Ft "helyi-iparűzési adó átalány"-t is kérnek. Van erre valamilyen szabály?
Mármint arra, hogy mi a székhely szerinti településnek fizetünk HIPA-t, és ezen túlmenően még kérnek un. átalányt is?
Előre is köszönöm a választ, ha valaki tudja!!
Vissza az elejére
Hajni
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Feb. 05. 16:39    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Adó témában amúgy nem vagyok jártas, ennyi általános infóm volt az előbbiről. Biztosan jön erre valaki és segít a témában, addig is türelmedet kérem.
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2010. Feb. 06. 00:57    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mancika wrote:
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni az alábbi témában:

2010-től a polgármesterek költségáltalányát számlával kell igazolni, illetve a nevére kiállított számla összegét lehet kifizetni.
De hogy mi szerepelhet a számlán azt senki nem tudja - ami a munkájával kapcsolatban felmerülő költség- telefon, utazás, repi-
Na mármost ez az összeg már mint az altalány egy fix összeg az illatmény egy bizonyos %-a. Mi 2009-ben ezt úgy csináltuk hogy az IMI rendszerben hónap elején leszámfejtettük és kifizettük kp.ban. Most viszont nem tudom azt sem továbbra is fel kell adni a mostmár KIR3 nak becézett programban utólag ? Mit lehet még számlára íratni?
Egyáltalán tud erről valaki többet?
válaszotokat várom . üdv.mindenkinek
Annyit tudok segíteni, hogy mit nézz meg, LXIV. törvényt feltétlenül és az szja. törvény mi adómentes, mi nem. Nem vagyok pénzügyes, így a többire nem tudok mit mondani.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger Fényképalbum
Dzsano
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Feb. 06. 11:21    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

ittajeges:
Szerintem is közterület foglalási díjat, vagy valami ilyesmit kell fizetni.
Ha csak csomagküldés volna, akkor nincs semmilyen díj, mert a rendelés felvétele nem a helyszínen történik, de az, hogy odamegyek, és viszem a tejet, kenyeret, az már más.
Biztosan nem ideiglenes (vásározói tevékenység) nálunk például könyvárusok szoktak jönni sátorral, vagy az un. olcsó árukkal üzletelők, havonta kb. 1x, azok nem fizetnek ideiglenes iparűzésit. A közterület felügyelőket megkérdezem hétfőn, hogy ez hogy zajlik nálunk, és írok.

A google-n találtam mozgóbolttal kapcsolatos írásokat, egész sok van. Szerintem ezt is nézd meg.
Link: www.adoforum.hu/szakma...tema/12022
oksz.hu/doc708/
www.vallalkozoinegyed....y-megyeben
www.sonline.hu/somogy/...ere-272620

Jó kis gubanc, mi?

Ez egy kivonat Baksa községből:
10./ Az önkormányzat közterület használatról szóló 7/2007.(VI. 29.) számú rendeletének módosítása
Előterjesztő: dr. Hederics István körjegyző

Továbbra is gondok okoz a mozgóbolt működése, iparűzési adót nem fizet Baksán, mert azt csak a telephely bejegyzése szerinti településen kell fizetni, ugyanakkor a képviselő-testülettől közterület használati engedélyt nem kért. A közterület használati díj havi összege jelenleg nevetségesen alacsony.

A képviselő-testület az előterjesztést megtárgyalta, majd 6 igen szavazattal megalkotta 8./2009.(VI. 28.) számú rendeletét a közterület használatáról szóló 8/2007.(VI. 06.) számú rendeletének módosítására.
( a rendelet a jkv. 2. sz. melléklete)

gréti
Jómunkásember
Jómunkásember

HozzászólásElküldve: 2010. Feb. 07. 19:22    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kollégák!
Volt már olyan a munkátok során, hogy egy ügyfélnek rossz számla számra utaltátok a szociális ellátását?
Velem most ez történt. Ügyfél közcélús volt és amikor visszajött RÁT-ra a kérelmén új számla számot közölt, aminek az első tizenegy száma egyezett az előzőleg WinSzoc programba írttal, valószínű ezért nem vettem észre. Az utaláskor a régi számlára utaltam. A számláját még nem szüntette meg, ezt a banktól tudom, de a pénzéhez nem tud hozzájutni, mert időközben végrehajtás alá vonták. Az ügyfél őrjöng. Tudom hogy hiábáztam. Én fizessem ki neki???? Ő ezt akarja! Már félek a hétfőtől.
Ti hogy oldanátok meg ezt a problémát? Várom mielőbbi válaszotokat!
Vissza az elejére
Magdus
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2010. Feb. 07. 22:39    Hozzászólás témája: Re: általános segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gréti, egy a biztos: az ügyfélnek meg kell kapnia a pénzét és arra számlára, amit megjelölt. Remélhetőleg a sajátja a számla, mert az is előfordulthat, hogy azért utaltatja máshová, mert az övén tartozások vannak. Bár ha közcélús volt valószínű az övé, mert a kincstárnak saját számla kell.
Hogy ki fogja kifizetni ? Szerintem a főnökeid méltányosságán múlik, mert mindenki hibázhat. Hiába hívják úgy a mi munkánkat, hogy igazgatás, bármihez nyúlunk, az pénzről szól.
Tehát vagy azt mondják, hogy máskor jobban figyelj és ennyi, vagy azt hogy fizesd ki.
Én is rettegek ezektől a számlaszámoktól, ráadásul simán felcserélem a számokat amíg átírom a papírról a programba. Ezért diktáltatni szoktam valakivel, aztán visszaolvasni. Dedós módszer, de némi biztonságot ad.
Így is előfordult a legutóbbi utalás után, hogy az ügyfélnek elő kellett keresnem a két hónapja beaodott kérelmét, és megmutatni, hogy milyen számlát írt rá. Állította, hogy nem azt adta meg. Mert nem kapott sms-t, nem tud levenni pénzt. Előző hónapban megkapta ugyanoda, most nem és úgy emlékezett, hogy nem oda kapta. Volt rendesen kavarás belőle, 3 nap jött vissza. Utána bement a bankba, de mondtam, hogy már én is kíváncsi vagyok és visszavárom, hogy tudjam mivel töltöttünk ennyi időt. Ennek majd egy hete, azóta sem jött.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Fényképalbum
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSegítségek kérők fóruma Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Következő
6 / 15 oldal
Gyors válasz
Felhasználónév:
Üzenet:
Idézni az utolsó üzenetet
Aláírás hozzáadása (az aláírás megváltoztatható a Profilban)

Ugrás:  
Készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza