Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Deri
Új, ma: 1
Új, tegnap: 0
Összes: 4551

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 80
Összes: 80
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Saját beállítások
03: Fórum
04: Fórum
05: Hírek
06: Fórum
07: Saját beállítások
08: Saját beállítások
09: Hírek
10: Hírek
11: Saját beállítások
12: Hírek
13: Hírek
14: Hírek
15: Hírek
16: Fórum
17: Hírek
18: Fórum
19: Fórum
20: Hírek
21: Fórum
22: Saját beállítások
23: Hírek archívuma
24: Fórum
25: Hírek
26: Fórum
27: Fórum
28: Hírek
29: Fórum
30: Fórum
31: Hírek
32: Saját beállítások
33: Fórum
34: Saját beállítások
35: Fórum
36: Saját beállítások
37: Hírek
38: Hírek
39: Hírek
40: Hírek
41: Hírek
42: Hírek
43: Hírek
44: Hírek
45: Hírek
46: Hírek
47: Hírek
48: Hírek archívuma
49: Hírek archívuma
50: Fórum
51: Hírek
52: Saját beállítások
53: Hírek
54: Hírek archívuma
55: Hírek
56: Hírek
57: Hírek
58: Hírek
59: Fórum
60: Fórum
61: Fórum
62: Hírek
63: Saját beállítások
64: Fórum
65: Fórum
66: Hírek
67: Fórum
68: Hírek
69: Hírek
70: Fórum
71: Saját beállítások
72: Saját beállítások
73: Hírek
74: Fórum
75: Fórum
76: Fórum
77: Fórum
78: Saját beállítások
79: Fórum
80: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Vizsgák, szakvizsgák › Szakvizsga anyagok és követelmények
Szakvizsga anyagok és követelmények
Vélemények, kérések, ötletek
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 96, 97, 98, 99  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékVizsgák, szakvizsgák
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
MetalKozig
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2015. Nov. 27. 11:38    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Végiglapoztam azt a topic-ot, ahol fel vannak töltve az aktuális segédanyagok.

Jól láttam, hogy nincs aktuális kidolgozott segédanyag a "Kül- és biztonságpolitikai ágazat" szabadonválasztható tárgyhoz?!

Ha nem, kérlek linkeljetek segédanyagot!

Előre is köszönöm! Kacsintó
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015. Nov. 27. 20:17    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

MetalKozig!

Jól láttad, korábbi anyag van fent. Friss anyag akkor lesz, ha küldötök a lap címére és felrakom, próbálj keresni kollégát és fogjatok össze!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
Tibszi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2015. Nov. 28. 18:45    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még nem is köszöntem meg ennek az oldalnak és mgiz-nek a támogatást a szakvizsgám ügyében! Köszönöm! Nagyon sokat jelentett, hogy volt hova fordulnom kétségbeesésemben! Sajnos ez a szakvizsgarendszer nem a korrektségről, emberségről, de még csak nem is tananyag és a vizsgakérdések összeállítóinak hozzáértéséről szól! Az egyik oktatónk mondta az előadásán, hogy ezen valahogy túl kell lenni és bízni a szerencsében a vizsgabizottságot illetően. Kívánom, hogy legyen mindenkinek a későbbiekben szerencséje és ha nincs, akkor legyen tudatában, hogy más sem csinálta volna meg szerencse nélkül! Legyetek túl rajta valahogy és felejtsétek el az egészet, mint egy rossz álmot! Mosoly
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015. Nov. 28. 23:15    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tibszi!

Így legyen, ahogy írtad! Túl kell lenni, s mindenkinek sikerül, ha elsőre nem másodjára.
Köszönöm a soraid, jól esnek!

Gratulálok mindenkinek, aki túlesett a vizsgákon, s csupán szurkolni tudok a most tanulóknak.

Magam is vizsgáztam, igen rég volt, tanultam ezerrel, utólag azt mondtam egy-egy államvizsga sem semmi, de ehhez képest macskajaj Nevető Vigasz legyen, még mindenki átment, jók a segédanyagok, de a tanulástól nem ment meg senkit, bár évek óta látom, valóban bizottság függő is. Egyszer mindent át kell olvasni, jó esetben rögzül és előjön vizsgán.

Néhány áttanult éjjel, hétvége..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
shajnal
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2015. Nov. 30. 20:01    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pénzügyből nincs valakinek tapasztalata? Milyen kérdések voltak pl.?
Vissza az elejére
ollark
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2015. Dec. 01. 16:26    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Én ma voltam államigazgatásból! Megpróbálom leírni a jogesetet! A mi jogesetünk az volt, hogy egy kormánytisztviselőről megtudja a vezetője, hogy a bíróságra behívatták egy (büntető)ügy miatt. Magához hívja az érintettet, ahol kiderül, hogy csak tanúként vett részt a tárgyaláson. A vezető mivel az érintett kolléga nem tájékoztatta, meg akarja indítani a méltatlansági eljárást. Jogosan jár-e el a vezető ebben az esetben?

A tapasztalatom a mai vizsgáról, hogy a bizottság nagyon korrekt volt. A feladatlap szerintem sokkal könnyebb volt mint a kötelező tárgynál. Én 1,5 óra alatt megrtam.

Sok sikert mindenkinek a továbbiakban.
Vissza az elejére
PV-erzsó
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2015. Dec. 03. 17:26    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma túl vagyok választható tantárgyon is, siker!! De jó rajta túl lenni! Mai kérdéssorom pénzügyi és költségvetési igazgatásból:

1. 11. Mi minősül pénzügyi szolgáltatásnak és kiegészítő pénzügyi szolgáltatásnak a Hitelintézeti törvény alapján? 15 pontos
2. 29. Mutassa be a NAV vámszervét, működését! Utaljon a Bevetési Főigazgatóság főbb feladatköreire! 10 pont
3. 38. Mi a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal jogállása és főbb feladatkörei?10 pont
4. 42. Határozza meg a pénzügyi piac fogalmát, írja le a részeit, jellemzőit, működésük általános tudnivalóit! 10 pont
5. 64. Az államháztartási hiány finanszírozásának milyen módozatait ismeri? 10 pont
6. 67. Milyen változások mentek végbe a közép- és hosszú lejáratú hitelezés területén a világban és Magyarországon az 1970-es évek óta? 10 pont
7. 68. Határozza meg a fúzió fogalmát, technikai formáit! 10 pontos
8. 81. Határozza meg az adatok gyűjtését, gazdasági események valódiságának lényegét, módját (NAV)! 5 pont
9. 88. Mutassa be az egészségügyi hozzájárulás szabályozását! 5 pont
10. 1.Választásos kérdés: 5 pont
Az önkormányzati adóhatóság adóztatási feladatai három fő vonal köré csoportosíthatók. A legfontosabba helyi adók kezelése, de emellett a gépjárműadó és az ebrendészeti hozzájárulás is a hatáskörébe tartozik.
Nem igaz
részben igaz
Igaz a helyes válasz tankönyv 24 oldal
11. 2.Választásos kérdés: 5 pont
Az Art. (az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII . törvény) a következő adóhatóságokat különbözteti meg, illetve szabályozza eljárásukat:
a) a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) adóztatási szerve, mint állami adóhatóság;
b) a NAV vámszerve, mint vámhatóság;
c) az önkormányzat jegyzője (továbbiakban: önkormányzati adóhatóság);
d) a fővárosi, megyei kormányhivatal, az önkormányzati adóhatóság felettes szerveként eljárva.
hamis,
részben hamis
igaz a helyes válasz, tankönyv 18 oldal
12. 3.Választásos kérdés: 5 pont
Az önkormányzati adóhatóság által hozott határozat ellen fellebbezésnek van helye, amelyet az illetékesfővárosi/megyei kormányhivatal bírál el. A felettes szerv eljárása során az elsőfokú határozatot megváltoztathatja, megsemmisítheti, illetőleg a megsemmisítés mellett új eljárásra utasíthatja az elsőfokú adóhatóságot.
Hamis
Részben hamis(pontosan nem emlékszem)
Igaz (a helyes válasz) tankönyv 24 oldal
További sok sikert akinek még hátravan!!
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015. Dec. 09. 22:54    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most teszek fel friss anyagot, gazdasági igazgatás írásbeli és szóbeli!

A sikeresen vizsgázóknak gratulálok, a többieknek egy nagy kalappal!
Vissza az elejére
xyzzyx
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2015. Dec. 10. 11:33    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap voltam vizsgázni államigazgatás választható tárgyból a Ménesi úton. Az írásbelin 16 emberből csak 4 ment át a többi megbukott.

A vizsgabizottság elnöke ............. volt, aki miután belépett az ajtón közölte, hogy rakjunk el mindent a padról, telefonokat tegyük el a táskába

Sajnos ez csak a kezdett volt. Miután nekiálltunk az írásbelinek, egy szemüveges hölgy –a nevét nem tudom, valami asszisztens féle lehetett- odaállt a mellénk és jó kápó módjára folyamatosan figyelte, pásztázta a társaságot.

Gondoltam, majd a javításnál korrektek lesznek, de nem. Nemhogy nem voltak korrektek, hanem még mutogatták is egymásnak a dolgozatainkat és nevetgéltek, hogy milyen hülyék vagyunk.

Ide írnám még a vizsgabizottság többi tagját, aki tudja kerülje el ezeket a „remek” embereket:

.............
...............

A neveket én töröltem, egyrészt senki nem választja a vizsgabizottságot. Másrészt, ha már neveket ír bárki, vállalja a sajátját. A beíró lehet akárki, s a cél is lehet bármi, más helyett én nem tartom a hátam. mgiz
Vissza az elejére
xyzzyx
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2015. Dec. 11. 12:12    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedeves mgiz!

Ezt gondold végig még egyszer.

Tisztában vagy azzal, hogy jelenleg milyen országban élünk? Tisztában vagy azzal, hogy milyen következményei lehetnek számomra, ha ide írom a valódi nevem?

Minden úgy történt, ahogy leírtam.

Sajnos a nevek törlésével kapcsolatos érveid sem igazán jók.

Ugyanis ha valaki látja, hogy a fenti urak lesznek a vizsgáztatók, akkor még mindig mondhatja azt, hogy beteg, rosszul lett, stb...

De az is lehet, hogy a nyilvánosság hatására a fenti urak is változtatnak majd a viselkedésükön és a jövőben kevesebb embert fognak megbuktatni.

Kedves mgiz, te kinek az oldalán állsz?
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015. Dec. 11. 21:45    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kollega!

Kinek az oldalán állok?
Először a saját oldalamon, s úgy segítek másoknak, hogy ne bántsak vele másokat.
Értem, hogy nem írod ki a neved, én viszont kiírom, s magam sem úri mulatságból, pusztán a tényért, miszerint ezt a lapot kitaláltam és megcsináltam tizenéve, a tulajdonos és fenntartó szereppel felelősséget vállaltam.

A magad szempontjából megértelek, ám a felelősséget senkitől nem veszem át, nem is lehet, és nem is akarom.
Nagyon sokan vizsgáztak már a lap anyagából az indulás percétől, a bizottságok voltak ilyenek, olyanok, de erre sem volt még példa, a világgal mindig volt baj, nézőpont kérdése minden, foghatom a világra vagy magamra, meddig van "bátorság", ami felelősséggel jár, mindig.
Sajnálom, de ez a lap nem az hely, ahol bárkiket lejáratunk.
Amit adunk azt kapjuk, ez mindenkire, mindig igaz, megfigyelheti mindenki, idő kérdése és valahonnan visszaszáll majd egy bumeráng, ebbe beleavatkozni nem a mi dolgunk.
Biztos lehetsz benne, hogy a vizsgák sikere nem ezen fog múlni.
Vissza az elejére
Ciklon
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2015. Dec. 14. 11:47    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mgiz!

Teljesen érthető, hogy miért törölted a neveket a kolléga hozzászólásából, én is így cselekedtem volna. A köziglap eleve is egy csoda, rengeteg információ és ismeretanyag áramlik nap mint nap ide, és ezt nagyon köszönjük neked!!!Mosoly
Kedves xyzzyX!

Az igazság odaát van. Bizonyára neked is van (legalább egy) diplomád, hiszen szakvizsgáznod kell, és annak megszerzésekor találkozhattál már ilyen-olyan vizsgabizottsággal, helyzetekkel, szituációkkal. Megértem, hogy csalódott vagy, én is az voltam, amikor a választott tárgyból megrántottak. Lehet, hogy ugyanaz volt a vizsgabizottság is, mert úgy emlékszem a javítók nálunk is röhögtek a "hülyeségeinken". Nyilván nem volt túl etikus, amit csináltak, és valójában ahhoz meg joguk van, hogy mászkáljanak, hiszen nekünk meg az lenne a dolgunk, hogy készüljünk (hú, most magam ellen is beszélek, de sajna így van.) Nyilván a készülésre nem elég egy-két nap (mert nekem gyakorlatilag ennyi időm volt rá) ráadásul munka mellett és gyerek mellett még nehezebb, pláne hogy most hatályosították az összes tananyagot, így még előre se lehetett készülni, de ez rohadtul senkit nem érdekel. Viszont most nyertél egy fél évet, és én is. És ezt én most ki fogom használni, hogy tényleg felkészüljek, hogy holmi rosszindulatú vizsgabizottság többé ne szeghesse kedvem, és akkor röhögve megírom a tesztet. Mint mondtam, nincs igazság, hiszen ha lenne, akkor megfelelő mennyiségű idő állna rendelkezésre már az első vizsgánál a felkészülésre,és lehetne kapni szabadságot, és még sorolhatnám. (hiszen az államigazgatás tankönyv gyakorlatilag a felkészítő napjaiban került fel a probonora, hogy még véletlenül se tud előre készülni) De azzal sem értek egyet, hogy a semmire adjanak jó jegyet. És mivel a rendszer már eleve nem igazságos, legalább én az vagyok saját magammal. Májusban lepipálom őket, és kész.

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015. Dec. 15. 00:38    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ciklon!

Köszönöm, s főként azt, hogy leírtad mit gondolsz az egész vizsgáról.

Nem szeretnék ebből és másból sem fölösleges vitát.
Valamikor én is vizsgáztam, néhány napom jutott rá, puskázni nem lehetett szerintem -no én nem is tudtam soha-, jól szétültették a társaságot és járkálás, figyelés. Voltak azért, akikhez odamentek segíteni, olyan szervnél dolgoztak. Ezen is lehetett volna, lehet mérgelődni, de minek.. Javítás javítókóddal, ha nem az szó volt, már rossz a válasz. Valami hasonló volt, mint ma. Szóbelin nem volt elég a saját tételek elmondása, még rákérdeztek egész másból. Sikerült a vizsgám, de nehéz volt. Tudom szerencsés voltam annyiban, hogy vágott a fejem, ha készültem, arra emlékeztem, jól tudtam koncentrálni. Volt és van az egészben fölösleges töltelék anyag, vagy annak tűnő, sosem tudjuk mikor minek vesszük még hasznát. Tudom a munkájában nagyon igyekszik mindenki kihozni a legjobbat és legtöbbet, mégis azt gondolom mindegy milyen diplomája van van valakinek, az államigazgatást érteni, szabályait tudni kell. Egy vizsga után elfelejtődik a nem használt, ám még előjöhet, s akkor beugranak az alapok, könnyebbe utána lehet járni, értelmezni. Ma 60 évesen nagy kihívás lenne vizsgázni az biztos, hisz kiestem a gyakorlatból.

Ez a kis eltérés a tárgytól ne zavarjon senkit, nyugodtan írjatok, kérjetek, nem harapok, s igyekszem csendben lenni Nevető

Készítsetek kis vázlatot, vagy nyomtassátok, ami fent van, vigyétek magatokkal, hátha..., de tanulni mégis kell. Türelmet, nyugalmat és sok sikert Mindenkinek!
Vissza az elejére
Lynasan
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2016. Márc. 01. 08:32    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nagy a csend, senki nem jön márciusban vizsgázni? Mosoly Én sajnos megyek. Szomorú((( Tételeim vannak, remélem az elég a minimumhoz. Még az írásbelit kezdtem el olvasgatni, de a szóbeli az nagyjából ugyanaz, nem? Tényleg nem lehet mobilról puskázni?
Vissza az elejére
oklari01
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2016. Márc. 01. 11:25    Hozzászólás témája: Re: Szakvizsga anyagok és követelmények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Én is márciusban megyek (sajnos) vizsgázni, Kecskemétre. Van valakinek puskája az 5 kötelező tárgyból? Írásbeli és szóbeli is érdekelne, de leginkább az írásbeli. Itt a lapon találtam korábbi puskákat, de nem tudom letölteni, pedig több gépen is próbálkoztam, de nekem is egy nyakkendős férfi jelenik meg, és kiírja, hogy Error 404 vagy hogy a kért oldalt törölték. Akinek van, az legyen szíves átküldeni nekem e-mailben.

Előre is hálás lennék. Köszönöm!

Továábá én is kíváncsi lennék a korábbi vizsgák tapasztalataira, lehet e puskázni vagy nem? Ha igen, mivel érdemes próbálkozni?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékVizsgák, szakvizsgák Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 96, 97, 98, 99  Következő
97 / 99 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza