Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: adrkk88
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4574

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 12
Összes: 12
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Hírek
02: Hírek
03: Fórum
04: Fórum
05: Fórum
06: Fórum
07: Fórum
08: Hírek
09: Hírek
10: Hírek
11: Hírek
12: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › ABACUS használók fóruma › Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis
Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis
Ezt a topikot azért nyitom, hogy az azonos szoftvert, itt az ABACUS-t használók ki tudják cserélni tapasztalatikat, kérdéseket tegyenek fel.
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékABACUS használók fóruma
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gépágyú
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 20. 18:01    Hozzászólás témája: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Abacus!
Mintha lett volna olyan tervetek, hogy a WinSzoc-ból a Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis-ba be lehet nyomni adatot. Él még ez?
Ráadásul mintha az afsz fejlesztői is akartak ilyet.
Számíthatunk erre?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Abacus
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 24. 10:33    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Partnereink!
Az e-adat fejlesztőivel kapcsolatban vagyunk. Megkezdtük a WinSzoc felkészítését az adatok átadására az e-adatbázisba. A fejlesztés folyamatban van, türelmüket kérjük a megvalósítás befejezéséig.
Üdvözlettel:

gépágyú
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 27. 16:51    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönjük!
Egyelőre ne is foglalkozzunk az adatbázis feltöltésével? Tehát az új belépőket, megszűnőket, változásokat ne jelentsük?
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 27. 18:14    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gépágyú! Szia!

Ez a mi problémánk, s van témája a szociális igazgatásban. Az adatállomány feltöltéséhez még van idő, erre várunk, működik-e majd a programból. Az egyéb kérdéseket oda!

Köszi, örülök, hogy újra látlak Nevető
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 27. 19:26    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gépágyú!
Ez ugyan nem ide való, de olvasd el a kormányrendeletet az adatbázisról. Foglalkozni kell addig is a feltöltéssel fokozatosan.
Ezt később törölni fogom.

Abacus

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 28. 08:40    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Partnereink!
Az e-adatbázis használatát kormányrendelet határozza meg. Ennek megfelelően kell az adatokat feldolgozni. A WinSzoc felkészítése ugyan folyamatban van, de értelemszerűen addig is meg kell felelni a kormányrendeletben leírtaknak. Mindenkinek érdeke az e-adat használata, hiszen csak így derülhetnek ki a problémák, melyeket azután a fejlesztők javíthatnak.
Kitartást, s jó munkát

Hajós

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 22. 19:45    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mikorra várható az interfész kapcsolat kiépítése az ABACUS részéről, az adatbázis programozói szerint ő részükről elkészültek??
Vissza az elejére
Abacus

HozzászólásElküldve: 2009. Jún. 24. 08:01    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt felhasználóink!
Az e-adat csatlakozásához szükséges végleges interfész specifikációt 2009.06.15.-én kaptuk meg. A kapcsolódáshoz szükséges program modul tervezés alatt van. A fejlesztés ezután kezdődik, elkészüléséről értesítést fogunk küldeni.

toterika
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2011. Jún. 21. 09:22    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Gyerekek!
Fogalmam sincs, hogy jó helyre írok-e, de nekem a hajam kihullik ettől az e-adatbázistól, amit leánykori nevén ÁFSZ vezetett be. Ami itt folyik ezzel a felfüggesztő határozat - nem szüneteltető, - ja az sem, mert vond vissza a rögzítésed, mert lefagyasztja az ügyfelet, - ja, már le is fagyasztotta......

Szóval nem napok, hónapok óta nem tudok az embereimmel zöldágra vergődni. Ugyebár nekünk ha jól emlékszem a változást követő 5 napon belül rögzítenünk kell, azonban a RÁT-ról BPJ rögzítést kb 2011. június elején már bele is szerkesztették a rendszerbe. Hurrááá! Ugyebár nekünk áprilisig felül kellett vizsgálni, közben az élet ment tovább, az embereinket ki kellett vennünk dolgozni, így szüneteltettük az ellátást, amit felfüggesztésnek tudtunk csak rögzíteni.
Most mi a helyzet, nem tudunk jogerőt rögzíteni, mert felfüggesztésként nem lehet, a Szociális Főosztály azt mondja, vonjam vissza a felfüggesztő határozatot, és rögzítsem újra, mert ugyebár addig nem volt még program arra, hogy bérpótlósként függesszem fel/ ami szüneteltetés lett volna, és most már csak bérpótlósként tudom szüneteltetni, - megjegyzem azóta már továbbfolyósított bérpótlós....
Ja, és június elejétől lehetőségem van arra, hogy december 31-vel szüntessem meg a RÁT-ot, január 01-től írjam be bérpótlósnak, és közben csak mondjuk 04.15.-én hoztam erről felülvizsgálati határozatot. Szerintetek az orszőg összes szociális előadója és összes bérpótlósa együtt tölti a karácsonyt egy NAGY ORSZÁGOS FELÜLVIZSGÁLAT keretében? Vagy honnan fogjuk számolni a felülvizsgálati egy évet?
Hát, mit mondjak, annyi emilt írtam már a hd @ lab.hu-ra, annyit telefonáltam a főosztályra, hogy szerintem már rosszul vannak tőlem. Sajnálom, mert szerintem alapjaiban nem volt rossz gondolat ez a program, de hogy a fejlesztők nem értik, hogy mi a lényege ennek az egésznek az majdnem biztos.
Én is csak kapizsgálom, de nem igaz, hogy nem lehetett voltna , -ha már egyszer fél év kellett a program módosításához, azt elérni, hogy a kín-keservesen csigalassúsággal bevitt adatainkat ne kelljen már visszavonnunk, hanem egyszerűen ha egy volt RÁT-os felülvizsgálatot követően szüneteltetve lett, mert ledolgozta a 30 napját, akkor, ha legközelebb rögzítek rá, lett volna, vagy akár lehetne egy fül, hogy felülvizsgált bérpótlós, és mint továbbfolyósított lehetne, így talán nem bénítanának le egy egész országot.
Kapcsolt munkakörben látom el a feladatot, és sosincs időm várakozni, borzasztóan zavar, hogy még vissza is kell vonnom, amit egyszer már rögzítettem.
Ti mit gondoltok erről?
Ui..: Lehet, hogy nem voltam elég érthető, akkor azt is írjátok meg.
Üdv.: és mindenkinek szép nyarat!
Erika
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Abacus

HozzászólásElküldve: 2011. Jún. 21. 10:34    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Erika!
Az Abacus Kft. akkor fog ismételten foglalkozni a WinSzoc és az EADAT közötti kapcsolattal, ha a Szociális Adatbázisban szereplő adatok összhangban lesznek az önkormányzatoknál lévő adatokkal.

nagyné_ica
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Jún. 21. 11:40    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Erika!
Hát szép nyarunk, az lesz! Amit írtál, minden egyes betűjével egyetértek, akár én is írhattam volna.
Én is több e-mailt írtam és telefonáltam, de mindhiába. A válasz azt volt, hogy a fejlesztők dolgoznak a fejlesztésen. Akkora káosz van, hogy az valami hihetetlen. Ez a program állítólag a mi és a Munkaügyi Központ megsegítésére jött létre, de jelen állapotában inkább teher, mint segítség.
De attól tartok, hogy lesz ez még rosszabb is.

Nóra71

HozzászólásElküldve: 2011. Jún. 21. 11:53    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv!
Ekkora káoszt,mint itt van!!Szomorú Én már azon vagyok, hogy hagyom a fenébe az Adatbázist. Ennek így nincs értelme, úgysem azt és úgy kellene rögzíteni, ahogyan az iratanyagunkban van.
Nem értem, ha rsz-ből bpj-s lehet és fordítva, egy lépésben, miért nem tudtak betenni egy rát-ból bpj megállapítót is.????
Szóval délelőtt kicsit kiakadtam ezen a szuper rendszeren.
Vissza az elejére
Abacus

HozzászólásElküldve: 2011. Jún. 21. 13:19    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretettel kérek Mindenkit, hogy az EADAT-tal kapcsolatos észrevételeit ne itt tegye. Ez a fórum a WinSzoc és EADAT közötti interfésszel kapcsolatban jött létre, de mára már nincs létjogosultsága.
Köszönettel:

mariann

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 11. 09:50    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

T. Abacus!
Kötelező-e elintézni a Winszoc és a FOKA közötti interfészen keresztűli kapcsolódást?
Vagy lehet-e továbbra is külön rögzíteni?

Köszönettel:
Micheliszné Marianna
Vissza az elejére
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 11. 14:46    Hozzászólás témája: Re: Foglalkoztatási és Szociális Adatbázis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Persze, hogy lehet rögzíteni külön, semmi nem tiltja. Egyetlen dolog a lényeg, hogy a FOKA-ban rögzíteni kell, hogy az miként kerül oda az senkit nem érdekel.

Az intreface kapcsolat egy kényelmi funkció és ezért a fejlesztőknek csak köszönettel tartozunk.

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékABACUS használók fóruma Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza