Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Sandorildi
Új, ma: 0
Új, tegnap: 1
Összes: 4472

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 13
Összes: 13
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Hírek
03: Hírek
04: Hírek
05: Hírek
06: Saját beállítások
07: Hírek
08: Saját beállítások
09: Saját beállítások
10: Fórum
11: Fórum
12: Saját beállítások
13: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Toggle Content Keresés

Toggle Content Élj! Ne túlélj!
Keress információért!
http://www.href.hu/x/gjgo

Toggle Content HIRTV

Toggle Content

Toggle Content ABACUS

Toggle Content http://www.linkpark.hu

Toggle Content Webnyertes

Toggle Content jogiforumhírek

Fórum › Bemutatkozás › Szabálysértési ügyek › módosul a törvény?
módosul a törvény?
A szabálysértési ügyekről, problémákról
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 03. 10:37    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

2012. január 1-i hatállyal a szabálysértési törvényt módosította az ügyészségről szóló 2011. évi CLXIII. törvény 55. §-a.

Megtalálható a Magyar Közlöny 2011. évi 143. számában.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bladerunner72
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 03. 11:44    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kösz
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 04. 16:35    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez pedig a vég(leges) tv. letöltésre

www.parlament.hu/irom3...3-0136.pdf
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Fényképalbum
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 04. 17:05    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

hát, annak örülnék, ha MK-ban látnám. Mivel ebben is április 15. a hatályba lépés.
A jogi fórumon megjelent cikk pedig azt sugallta, hogy mégiscsak 2013. jan 1-től lesz hatályos.

De látom, ezt dec. 30-án datálták, valszeg ez lesz "begépelve".
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 05. 00:03    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem olvastam a cikket a jogin, de ezt küldték át aláírni Pali bának. (Az meg ugye a téli gumit is aláírja, ha van toll kéznél)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Fényképalbum
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 05. 18:55    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

2011. évi CCI. tv. - egyes törvények Alaptörvénnyel összefüggő módosításáról :
Magyar Közlöny 165. számában
szabálysértési törvényt érintő módosítások - a bíróságokról szóló tv miat - a 181. §-ban. Hatályos 2012. jan. 1-től.
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 05. 19:49    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy kedves kolléga hívta fel erre a figyelmem.

"2011. évi CLXXXIX. törvény (hatályba lép: 2012.04.15)
(4) A helyi önkormányzat képviselő-testülete önkormányzati rendeletben meghatározhat tiltott, kirívóan közösségellenes magatartásokat. A helyi önkormányzat képviselő-testülete e magatartás elkövetőjével szemben önkormányzati rendeletben ötvenezer forintig terjedő pénzbírság (igazgatási bírság) kiszabását rendelheti el."
Vissza az elejére
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 06. 10:56    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

S ez akkor ket. alapú bírság lesz, a ket. február 1-i módosítása szerinti közigazgatási bírság, ha jól gondolom.
Ket. 94/A §.
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 09. 10:41    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

"140. Közterületen életvitelszerû lakhatás tilalmának megszegése
186. § (1) Aki a közterület belterületét rendeltetésétõl eltérõ módon, életvitelszerû lakhatás céljára használja, illetve
életvitelszerû lakhatáshoz használt ingóságokat közterületen tárol, szabálysértést követ el."

Valaki értelmezze már nekem. Közterületnek a belterülete? Én még úgy nőttem fel, hogy egy településnek van belterülete, külterülete, és azokon belül közterület.
Vissza az elejére
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 09. 12:36    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mármint a MK 2. számában megjelent új törvényben?

Hát, a közterület lehet külterületen is, meg belterületen is.
Tán így.
Vissza az elejére
egyetem
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 09. 13:35    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hol található a 2011. évi szabs.statisztikai nyomtatvány? Vagy még sehol?
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 10. 14:06    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

egyetem wrote:
Hol található a 2011. évi szabs.statisztikai nyomtatvány? Vagy még sehol?

crimestat.b-m.hu/onkormanyzat/
Vissza az elejére
bladerunner72
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 10. 15:18    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hm… Tulajdon elleni szabálysértések mit keresnek a 2011. évi önkormányzati szabs. statisztikába???
Valszeg’ nem a végleges verzió…kezdődik a tavalyi vesszőfutás…
Természetesen a tájékoztatást köszönöm.
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 10. 21:10    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én rákérdeztem erre, szerintük, ha valakinek volt még áthozatala azt kell szerepeltetni benne. Nekem idén pl volt egy jó pár lopási ügyem, ami nem lopási ügynek indult. Azt például hova írjam, hogy áttettem? (néma csend volt a válasz). Szal biztos lesz még egy-két új adattábla.
Vissza az elejére
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Jan. 11. 10:08    Hozzászólás témája: Re: módosul a törvény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem azt kell beírni, hogy áttetted. Az más kérdés, hogy minek indult, de mint tulajdon ellenit tetted át.
E kettőnél csak áttételeink lehetnek szerintem. Olyannak, ami idáig elhúzódöott volna, nem illene lenni. Különben is, ami idáig elhúzódott, az nem 2011-ben indult. Szabálysértésben a 2011-ben indult ügyekről kell a statisztikát kiállítani - lásd 11/2000. Bm. r. melléklet 2. pont. ( szemben a hatósági statisztikával, ahol az év során meghozott döntésekről kell számot adni ).
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Következő
9 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza