Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Deri
Új, ma: 1
Új, tegnap: 0
Összes: 4551

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 53
Összes: 53
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Hírek
02: Fórum
03: Fórum
04: Hírek
05: Saját beállítások
06: Fórum
07: Saját beállítások
08: Fórum
09: Saját beállítások
10: Hírek
11: Hírek
12: Hírek
13: Hírek
14: Hírek
15: Hírek
16: Hírek
17: Hírek
18: Hírek
19: Hírek
20: Hírek
21: Hírek archívuma
22: Hírek archívuma
23: Fórum
24: Hírek
25: Saját beállítások
26: Hírek
27: Hírek archívuma
28: Hírek
29: Hírek
30: Hírek
31: Hírek
32: Fórum
33: Fórum
34: Fórum
35: Hírek
36: Saját beállítások
37: Fórum
38: Fórum
39: Hírek
40: Fórum
41: Hírek
42: Hírek
43: Fórum
44: Fórum
45: Fórum
46: Fórum
47: Fórum
48: Fórum
49: Fórum
50: Fórum
51: Fórum
52: Fórum
53: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › ABACUS használók fóruma › Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban
Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban
Ezt a topikot azért nyitom, hogy az azonos szoftvert, itt az ABACUS-t használók ki tudják cserélni tapasztalatikat, kérdéseket tegyenek fel.
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékABACUS használók fóruma
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bogatine
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 21. 21:23    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, én voltam. Rossz helyre vittem be először, csak elfelejtettem törölni.
Köszi, hogy megtetted.

Üdv, Ani
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Abacus
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 26. 08:52    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Honlapunkról (www.abacus-net.hu) már letölthető a WinSzoc 1.5.02. verziója, ami az rszs felülvizsgálatához szükséges új határozatkódokat és a hóközi nyugdíjminimumváltozásból származó fejlesztéseket tartalmazza.
Ide is becsatolom a verzióhoz tartozó levelünket, amiben részletesen leírjuk az egyedülállók csoportos emelésének, a családosok felülvizsgálatának és a normál/elmaradt kifizetések lebonyolításának javasolt munkamenetét.

lilla

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 27. 10:56    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kicsit elakadtam, nem biztos, hogy jól értelmezem a családosok felülviszgálatát. Személyenként belemegyek a jogosultsági adatokba, és ott a számolás ablakba csak az új jövedelem összegét kell felvinni?
Vissza az elejére
Abacus

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 27. 12:49    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, mi úgy tudjuk, hogy a nyugdíjminimum változása miatti felülvizsgálat csak a jövedelemre vonatkozik, nem kell a család teljes jogosultságát vizsgálni. A kérdés inkább szakmai, .... Mgiz, Badicseva, kérlek erősítsétek meg...vagy cáfoljátok...
A WinSzoc és az utalás szempontjából elsősorban a jövedelem beírása a fontos, hiszen ez alapján számfejti majd az elmaradt összegeket. De ha ebben az ablakban, a fogyasztási egység adatok is módosításra kerülnek, akkor természetesen ezt is figyelembe veszi a program az elmaradt összegek számolásánál.

Abacus

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 27. 12:49    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, mi úgy tudjuk, hogy a nyugdíjminimum változása miatti felülvizsgálat csak a jövedelemre vonatkozik, nem kell a család teljes jogosultságát vizsgálni. A kérdés inkább szakmai, .... Mgiz, Badicseva, kérlek erősítsétek meg...vagy cáfoljátok...
A WinSzoc és az utalás szempontjából elsősorban a jövedelem beírása a fontos, hiszen ez alapján számfejti majd az elmaradt összegeket. De ha ebben az ablakban, a fogyasztási egység adatok is módosításra kerülnek, akkor természetesen ezt is figyelembe veszi a program az elmaradt összegek számolásánál.

badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 27. 12:51    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én megerősíteni tudom az ABACUS válaszát!
Ez nem jogosultság felülvizsgálat.

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 27. 16:28    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Így van! Nem jogosultsági! Csupán összeg, jövedelem változása.

Nálunk most szenvednek a lányok, valamit nem jól csináltak, át kell állítani, nem jó listát hoz. Reggel kitisztult miért..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
Abacus

HozzászólásElküldve: 2007. Feb. 27. 16:53    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha elakadtok hívjatok....megbeszéljük....

gépágyú
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Márc. 28. 17:06    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocs, de mgiz leszúrt, hogy miért nem a megfelelő helyre írjuk, amit akarunk, úgyhogy most jó fiú leszek, ezért átvettem a Rendszeres szoc. segély topicból a dolgokat.
Abacus wrote:
Gépágyú, amit m.marikának tanácsoltál, azzal kiegészíteném, hogy a pénzügyi csomagot törölni csak akkor szabad, ha még a valóságban a kifizetés nem történt meg. Addig lehet vele játszadozni, törölni, újra létrehozni, karbantartásban javítani az összegeken, listázni.... Viszont, haa már a kifizetés megtörtént, akkor a csomagot zárni kell, és az esetleges tévedést a következő havi összegnél kell korrigálni: karbantartásban hozzáírni vagy lemínuszolni különbözetként. Csak így biztosítható, hogy a gépi nyilvántartás és a valóság szinkronban legyen egymással.
Jó, hát feltételeztem, hogy ők is hasonló cipőben járnak, mint mi, tehát nem fizettek még, csak a pénzügyeseknek megcsinálták a kifizetési jegyzéket, aztán észrevették, hogy gond van. Nem írtad le részletesen, hogy hogyan kell csinálni, nem tudni, milyen szinten tudja használni a programot, azért próbáltam segíteni a hozzászólásommal, amennyire lehet, szájbarágósan.
Abacus wrote:
Gizusnak igaza van, ha kérdésetek van írjatok az Abacusos topikba, azt gyakrabban nézzük....
Persze, ez igaz, csak hát előbb ugye kiderült, hogy az rszs-t rosszul vizsgálta felül, utána, hogy WinSzoc felhasználó... Én mondjuk hiába írok neki tanácsot a rszs felülvizsgálat topicba, vagy ide ha ő máshol kérdezett, és ott várja a választ. Ja, hát persze írhatnám, hogy hol válaszoltam erre, de lusta vagyok Nagyon boldog
Abacus wrote:
A fejlesztés során azt az elvet szeretjük követni, hogy a döntés joga mindig az ügyintézőnél legyen és ne a gépnél/programnál.
A szoftver végezze el a manuális munkát, nyilvántartson, számoljon, ajánljon, figyelmeztessen, de ne döntsön az ember helyett. Előfordulhat olyan eset is, hogy esetleg elgépeltek valamit, mi automatikusan csonkolunk, észre sem veszitek a hibát..... Ha a segély beállításainál a min. összegnél megadjátok az 1000 Ft-ot, a max. összeghez pedig az 53.915-öt, akkor ezt figyeli a program és jelez, az ügyintéző eldöntheti, hogy mitévő legyen.....
Jó, ez már tényleg kukacoskodás volt a részemről, természetesen nem képzelem, hogy nem tudnátok megoldani (ha már ezt a furcsa nyugdíjminimum emelést, felülvizsgálatot, utólagos kifizetést ilyen frappánsan megcsináltátok!), csak hogy idézzem magam "lusta vagyok".
Vissza az elejére
Abacus

HozzászólásElküldve: 2007. Márc. 28. 19:47    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hál' Istennek, egy if-else feltétel még nem okoz gondot..... Kacsintó Nevető

saci73

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 11. 16:09    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Abacus-osok!

Hát most hozzátok lenne egy kérdésem, amit sajnos nem tudok orvosolni!
Az a helyzet, hogy véletlenűl felvittem egy megállapítást, amit nem lett volna szabad, de nem engedi a gép törölni. Valami olyasfélét ír ki, hogy "jogosultság van az ügyfél részére megállapítva, ezért nem lehet törölni". Nem pontos, de ez a lényege! Már jó pár kollégámmal megnéztük, akik régóta dolgoznak ezen a programon, de nem tudjuk törölni. Ez az emberke nem kap rendszerest, nincs neki megállapítva semmi, de egyszerűen nem tudom "likvidálni" a rendszerből!!! Kérlek segítsetek, mert a könyvetek sem tudott segítséget nyújtani.

Előre is köszi, nagyon sürgős lenne!!!!!
Vissza az elejére
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Ápr. 11. 16:40    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát én ugyan nem az Abacus vagyok, de volt hasonló gond.
Ha idejében észlelted a hibát és kiutalás és MEP jelentés még nem történt akkor menj bele a MEP jelenentésbe onnan töröld a személyt és ezt követően meg fogja engedni a törlést.
Gondolom kiutalt csomagban nincs benne a személy, de ha egy lezárt MEP jelentésben szerepel akkor már ez a módszer nem működik.
Végső esetben az a megoldás, hogy ugyanazzal a nappal megszünteted amelyikkel megállapítottad. Ekkor viszont figyelj arra, hogy arra az egy napra véletlenül se kapja meg a támogatást. Kiutaláskor a karbantartásnál ki lehet szedni. (ha írsz egy privit elárulom hogyan, mert az macerás és nem is biztos, hogy szabályos)
Én ennyit tudtam segíteni.

Gneri
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2007. Nov. 19. 19:03    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Abacus használók!
Én "FRISS" emberke vagyok itt a Fórumon, eddig csak látogattam! Nagyon boldog Ráadásul pénzügyes vagyok, aki "csak" utalja a segélyeket, többek között az RSZS "minden nemű" fajtáját (67%-os; aktív nem fogl., keresőtevékenységes /továbbfolyósítós/, támogatott álláskereső).
Itt a Fórumon nem nagyon olvastam olyan hozzászólásokat, ami a kiutalásokkal kapcsolatos lenne, úgyhogy úgy tünik csak nekem okoz problémát ( azért is felvetem, hátha más is "szenved" Szomorú vele Mosoly Tehát a kvetkező a gondom:
előre bocsátom, hogy sajnos, sokan vannak az RSZS-ek, MJV ph-ban dolgozom, az utalási listákon (postai és folyószámlás ) 900 emberke szerepel, ráadásul nagy a "mozgás" a nem foglalk.-ak, a kertev.-ek és az álláskreresők RSZS- ében. Az álláskeresők még "sima" ügy, mert külön listán, külön segélynemen jelennek meg.
A gondom a kertev.- esekkel van, mert "későn" derül ki, hogy keresőtevékenységessé vált az ügyfél és ezért visszamenőleg, visszafizetős határozatot hoznak a szoc.ügyintézők, egyúttal 3 havi 50% és +3 havi 25%-os megállapításról IS!! határoznak!
Ez így jogosultsági szempontból ragyogó, csak az utalási lista ezt logikailag nem tudja kezelni. ( vagy én nem tudom megfelelően használni a Winszoc programot! Zavart , majd most ez kiderül!)
Visszamenőleg nem tudja beírni a csökkentett összeget az új jogosultság szerint, mivel azt érzékeli, hogy már fizetve lett az ügyfélnek, ráadásul nagyobb -teljes- összeggel. IGAZA IS VAN logikailag. DE!, ezt mind kézzel kell korrigálni az utalási listán?
További aggályaim: annak ellenére, hogy előző jogosultságából (még amikor nem dolgozott) visszafizetésre kötelezett, ennek ellenére kifizethető a "csökkentett" kertev.-es jogosultsága???
Kíváncsi lennék, ezt más ph-ban, hogy oldják meg? az utalási listán és ebből adódóan az igénylésben is?
Tudom, hogy nagyon hosszúra sikeredett, bocsássatok meg érte!
Várom, NAGYON! Sokkolt a hozzászólásaitokat!!!
Előre is köszi!
Erika
Vissza az elejére
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Nov. 19. 21:51    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lehet csak nekem van nagyon este, de nem igazán értem a problémát.
Neked csak az utalás a dolgod ha jól értem.
Akkor itt igazából a határozattal van a gond. Ha jól értettem akkor már akkor születik a csökkentésről határozat, amikor már régebben dolgozik az illető és így teljes kifizetés történt már.
Mondjuk nem értem akkor mikortól csökkentik az összeget, mert igazából a munkaviszony kezdetétől kell.
Jó nem bonyolítom, hátha valaki éberebb lesz és megérti mit szeretnél!

mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Nov. 19. 22:17    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt hisezm jól érted Éva, itt a határozatokkal van gond, s nem az utalással.
Én szólnék a kollégáidnak nézzék meg, jók azok a határozatok, időben készülnek? Nézzenek be a lapra, ha gond van.

A problémát én ebben látom, nem az utalásban,s annak a helye szociális problémák, rendszeres szociális segély, szerettel várunk bárkit! A visszafizetéshez nincs közöd, azt nem lehet érvényesíteni levonással, másrészt lehet zömében jóhiszeműű a felvétel. Itt már én sem folytatom ezt a kérdést.
A listát pedig zárod, ahogyan kell, onnan nem a Te gondod mit kezdenek a túlfizetéssel...

Üdv: Gizus
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékABACUS használók fóruma Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
2 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza