Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Deri
Új, ma: 1
Új, tegnap: 0
Összes: 4551

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 88
Összes: 88
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Hírek
03: Hírek
04: Hírek
05: Fórum
06: Fórum
07: Fórum
08: Saját beállítások
09: Fórum
10: Fórum
11: Hírek
12: Fórum
13: Saját beállítások
14: Saját beállítások
15: Hírek
16: Hírek
17: Saját beállítások
18: Hírek
19: Hírek
20: Hírek
21: Hírek
22: Fórum
23: Hírek
24: Fórum
25: Fórum
26: Hírek
27: Fórum
28: Saját beállítások
29: Hírek archívuma
30: Fórum
31: Hírek
32: Hírek
33: Fórum
34: Fórum
35: Hírek
36: Fórum
37: Fórum
38: Hírek
39: Saját beállítások
40: Fórum
41: Saját beállítások
42: Fórum
43: Saját beállítások
44: Hírek
45: Hírek
46: Hírek
47: Hírek
48: Hírek
49: Hírek
50: Hírek
51: Hírek
52: Hírek
53: Hírek
54: Hírek
55: Hírek archívuma
56: Hírek archívuma
57: Fórum
58: Hírek
59: Saját beállítások
60: Hírek
61: Hírek archívuma
62: Hírek
63: Hírek
64: Hírek
65: Hírek
66: Fórum
67: Fórum
68: Fórum
69: Hírek
70: Saját beállítások
71: Fórum
72: Fórum
73: Hírek
74: Hírek
75: Fórum
76: Hírek
77: Hírek
78: Fórum
79: Saját beállítások
80: Saját beállítások
81: Hírek
82: Saját beállítások
83: Fórum
84: Fórum
85: Fórum
86: Saját beállítások
87: Fórum
88: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › ABACUS használók fóruma › Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban
Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban
Ezt a topikot azért nyitom, hogy az azonos szoftvert, itt az ABACUS-t használók ki tudják cserélni tapasztalatikat, kérdéseket tegyenek fel.
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékABACUS használók fóruma
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Gneri
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2007. Nov. 20. 08:23    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gizus és Éva!
Nagyon köszi a gyors reagálást! A kolégákkal történő némi Mosoly ( egyébként nem első! Szomorú egyeztetést kérek: én megértő lévén, mindig elfogadtam az érvelést, hogy ez így jó, viszont mostmár nehéz kezelnem az utalási listát, agyilag Zavart szinte követhetetlen, ezért fordultam a Fórumozókhoz, HOZZÁTOK!, hátha van másnak is ilyen gondja ) szóval egyeztetés után, ismét itt leszek. Megjegyzés: lehetséges, hogy csak nálunk "bevett" szokás ( én már így örököltem az RSZS -t, 5 évvel ezelőtt ), hogy ha tartozása van az ügyfélnek, a nyilatkozata alapján a tartozását levonhatjuk a kiutalandő segélyéből? Sokkolt A válaszodból Gizus ezt olvastam ki, hogy ez nem "jellemző" (most jobb jelző nem jut eszembe) Még 1x köszi! Szép napot Mindenkinek! Mosoly
Erika
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gépágyú
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2007. Nov. 20. 18:12    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát, ez inkább a szociális ügyintézők sara lehet szerintem Mosoly Talán kérd meg őket, hogy a támogatott álláskeresőket kezeljék elsőbbséggel, mást nem tudok mondani. Bár egy nagy hivatalnál gondolom nehezebb. Nálunk van 6 ügyintéző+jegyző, Nálunk ha szól az ügyfél, a kérelem azonnal iktatásra kerül és megy még aznap az irat az ügyintézőnek. Ő meg naponta találkozik a pénzügyessel, megkonzultálják, csinálhatja-e a pénzügyes kifizetési listát. Ha ezt meg tudodjátok csinálni, akkor nincs gond.
Kézzel egyébként (gondolom tudod), lehet módosítani a kifizetési listát.
Bár nem tudom, hogy az ügyintézés lassúsága, vagy az ügyfél hibája miatt kell a visszafizetést elrendelni, mert ha nem jelenti időben, akkor lehet szó inkább rosszhiszeműségről.
Olyan már előfordult nálunk is, hogy az ügyfél később szólt: munkábaállás napjától csökkentett segélyt állapítottunk meg, rendelkeztünk a visszafizetésről, utána meg a határozatba beleírtuk, mennyit fizetünk ki (magyarul levontuk a csökkentett segélyből).
Vissza az elejére
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. Nov. 20. 19:35    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi mindent csinálunk egyben, egy szervezten belül, de ilyen nincs, s ez nem szokásjog kérdése, segélyből nem lehet levonni túlfizetést! Ilyen nincs. Semmi nem vonható le belőle!
A kollégáid sara, mostmár a tied is az lesz, ha ezt a szokást folytotod vagy folytatjátok.
Mi egy szervezeten belül vagyunk megállapítunk és fizetünk, utalunk, de van egy kontroll, s égnek állna a hajam az ilyentől.
Ha kötelezem az ügyfelet visszafizetésre azt szépen visszafizeti vagy a szocos kollégád dolga mit tesz vele, letiltatja egyszer, ha tudja, ez nem a Ti dolgotok. Ilyen alapon a segélykből nyilatkozatra utalhatunk gázra meg akárhová, de nem lehet!!
Én csak azt tudom mondani ezt a szokást nagyon gyorsan felejtsétek el, míg nem kerül egy panasz nyomán felsőbb fórumra. Nyugodtan megmondhatjátok a kollégáknak is, forduljanak bárhová, kérdezzék meg, nem kell elhinni azért, mert én ezt ide leírom. Járjanak el az Sztv. és KET szabályai alapján.

Kérlek Benneteket ennek a kédésnek a megbeszélsét az RSZS-nél folytasuk, ha szükséges, nem idetartozó kérdés! Köszi!

Legutóbb mgiz szerkesztette (2007. Nov. 21. 13:04), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
Abacus
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2007. Nov. 21. 12:47    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, kérlek tegyétek fel WinSzoc használattal kapcsolatos kérdéseiteket! Jelenleg elvi kérdéseken vitatkoztok!
A WinSzoc-ban megoldható a visszafizetésre kötelezés, majd visszaérkezés. A kifizetési csomagban szereplő összegek is módosíthatók a Karbantartás menüben.
Várjuk a konkrét kérdéseket!
Üdvözlettel

Gneri
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2007. Nov. 21. 16:24    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Gizus és Kedves Többiek, kik válaszoltatok nekem!

Úgy tünik nem akartam nagyon részletesen írni a "gondom", de kellett volna! És a megfogalmazásra is jobban figyelnem kell!

Gizus! Tényleg nem szokásjog kérdése, a túlfizetés levonása. Csak magamat okolhatom, hogy félreértés van.

A levonás a következőképpen értendő: a kiutalandó, az érvényes jogosultság alapján járó segélyből levonom a - korábbi jogosultságból adódó - tartozást, így pénzügyileg!!! a segélyezett rendezi a tartozását.
A végeredmény ugyanaz, mintha kifizettem volna a segélyezettnek az érvényes jogosultsága szerinti segélyét, és Ő csekken befizeti a tartozását.
Szerintem ez így szabályos.

Igaz, hogy emiatt a kiutalandó pénzügyi csomagot karbantartanom kell, az érintett személyeknél, majd az igényléshez vissza kell kalkulálnom, ugyanazon összegeket.

Tájékoztatásul: az én feladatom a pénzügyi csomagok elkészítése ((kb. 900 emberke ("nagy falat") szerepel az Akt.nem fogl.RSZS listán, mely tartalmazza a kertev. segélyezetteket is)), a határozatok (a hónap folyamán a szoc. ügyintézők által meghozott hatik) alapján a listák ellenőrzése, a szükséges karbantartások elvégzése (pl.: a levonások érvényesítése) és végül a kiutalás indítása. És nem utolsó sorban az igénylések elkészítése. Persze nem csak RSZS segélyek tartoznak hozzám, hanem IDJ, LFT-k, Adósságkezelés, Közcélúak, de fejtörést legtöbbet az RSZS-ek okoznak.

Valószínű, én pénzügyes és könyvelői szemlélettel közelítem a problémát és nem szoc. ügyintézői szemlélettel. Ezért az az érzésem nem kellene Benneteket "zaklatni" a problémáimmal.

Azért még ideírom az eredeti kérdéseimet, ha másért nem azért, hátha nem voltam elég érthető, másrészt hátha az ugyanebben a cipőben járó pénzügyes Abacus használóknak, akár "látogató"-knak is, érdekes lehet.
Már aki végig bírja szuflával! Nagyon boldog

1. a keresőtevékenységessé vált ügyfelet, a korábbi jogosultságából adódóan visszafizetésre kötelezik, mert későn ( feltételezem, hogy a segélyezett hibájából) derül ki, hogy adott időszakra visszamenőleg nem "teljes" összeg jár a részére, hanem csökkentett ( 3 hó 50% + 3 hó 25%) összeg. A szoc. ügyintéző a visszafizetendő összeg meghatározásánál csak az eredeti jogosultságot veszi figyelembe, az ún. "átfedéses" kertev. szerint járó összeget NEM VONJA LE! Ezért a visszafizetésre megállapított összeg helytelen (több), mint amit a régi és az új jogosultsága szerint vissza kell fizetnie a segélyezettnek.

2. a Winszoc program pénzügyi csomagja (utalási listája) logikailag már be sem tudja íratni a "csökkentett" összeget korábbi hónapra, hiszen azt érzékeli, hogy az adott, korábbi hónapban már volt kifizetés (amiből a visszafizetős határozat született).

3. ha pénzügyesként kiszámolom - az utalási lista ellenőrzésekor -, hogy a felrögzített (elkészített határozatok) jogosultságai alapján - pénzügyileg - más összeget kellene rendeznie a segélyezettnek, mint ami a visszafizetős határozatban szerepel, mennyit fizessen be csekken, vagy vonjak le utaláskor, és az igénylésben a jogtalan sort, hogyan rendezzem. A pénzügyileg jó, vagy a határozatban szereplő rossz összeggel dolgozzam. ( Nyilván, hogy amiről bizonylatom van, tehát szándékosan Sokkolt a rossz (több) összeggel! Felügyeleti szerv, ha megtalálja? )

4. fentiekből következik, hogy ha az ügyfél a "rosszul megállapított" (több) összeget visszafizeti, akkor utólag, a karbantartásban "különbözetként" tudom visszaadni (visszapótolni) neki, ami még jár a részére.

5. tovább bonyolítva a dolgot és nem akarom megkárosítani a segélyezettet, ha a tartozásával kapcsolatban nyilatkozik a levonásról, akkor nincs gond a visszapótlással (nem kell pótolni) a kiutaláskor, mert csak annyit vonok le Tőle, amennyi a két jogosultságából (visszamenőleg egymást fedő) adódóan, pénzügyileg helyesen rendezendő.

Jogosultsággal kapcsolatos kérdéseim ugyanerre a témára:
1. kaphat-e az ügyfél kertev. jogosultság alapján segélyt, amíg az előző jogosultsága alapján tartozik? Nem kell-e addig leállítani a segély folyósítását, amíg a tartozását vissza nem fizette?

2. ha nyilatkozik, hogy vonjuk le a tartozását a kertev.jogosultság alapján járó segélyéből, akkor utalható a segély? (akár több hónapig is tarthat a levonás!)

Már többen, közösen, próbáltunk megoldásokat keresni, de nem sikerült közös nevezőre jutni. Ahány segélyezett, annyiféle megoldókulcs. Előre meghatározható és követhető séma kizárt.

Tisztában vagyok vele, hogy ez így "tömény".
És elgondolkodtató!
Sose feledjétek, a problémáinkat sokszor magunk gyártjuk. Tudom én! Szomorú

Köszönöm figyelmeteket! Üdvözlettel: Erika

Erika! Fentebb kértem pirossal ne folytassuk,a jogosultságal kapcsolatos kérdéseid- nem létezik, hogy a kollégáid ne tudják- nem ide valók! Nem szigorkodom, nem törlök, a saját hozzászólását mindenki szerkesztheti és törölheti. A kérdést légyszi a helyén feltenni, s ha valaki itt folytatja, kérés nélkül törölni fogom. Az ABACUS nem véletlenül van itt, figyelik a fórumot, hagyjuk már ezt a helyet a programnak, ez arról szól, s használatáról, lehet kérni, javasolni, kérdezni, amiről itt írtok nem a program kérdése, azzal működik minden. Nem szeretek kemény lenni, de ha kell az leszek. Légyszi a kérdést a megfelelő helyen tedd fel, ezt itt átszerkesztheted, ha nem, én fogom. Így nem talál a lapra feljövő a helyén semmit.

A segélyek folyósítása, kifizteése, visszaigénylése a téma- a fórumon belül, magtalájátok!
Vissza az elejére
mariann

HozzászólásElküldve: 2008. Jan. 07. 15:13    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Boldog új évet mindenkinek!

Én csak érdeklődnék, hogy van e teendőnk az új év miatt? Elég, ha a nyugdíjminimum összegét mi átírjuk? Az év eleji felülvizsgálat pedig ugy lesz megoldva,mint tavaly?

Ne haragudjatok, ha így előre gondolkodom, csak nem tudom, hogy elkezdhetem-e már felvinni az idei anyagokat.

Üdvözlettel:

Mariann
Vissza az elejére
Abacus

HozzászólásElküldve: 2008. Jan. 09. 15:56    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Mariann, Neked is Boldog Újévet kívánunk!

Az év eleji teendők:
Miután kifizettétek a 2007. decemberi segélyeket, emeld meg a minimálnyugdíjat.
Készíts csoportos összegemelést ápolási díj, időskorúak járadéka és 1 fogyasztási egységes RSZS esetén. Az összeghatárokat megtalálod honlapunkon (www.abacus-net.hu) az "utmutatas-emeles-2008.doc" fájlban. A többi RSZS-t felül kell vizsgálnod, s majd azután elmaradtban ki tudod fizetni.
Be kell írnod az új postaköltségeket (Beállítások/Általános/Kifizetés adatai).
Be kell állítanod a naptárt: 04.26, 10.18, 12.20 munkanap; 05.02, 10.24, 12.24 ünnep.
A segélytipusoknál a nyugdíjminimumtól függő segélyeknél át kell írnod a min. és max. összegeket 28500 Ft-nak megfelelően (ápolási díj, időskorúak járadéka:22800-37050).
RSZS esetén a max. összeget át kell írnod az aktuális minimálbér (bruttó 69000 Ft) nettó összegére.
Jó munkát

mariann

HozzászólásElküldve: 2008. Jan. 09. 16:54    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm!
Vissza az elejére
mariann

HozzászólásElküldve: 2008. Feb. 28. 11:53    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Engem a visszamenőlegesen fizetett segélyek aggasztanak. Mármint a fv.miatti összegek. Ha valaki februártól más összegű segélyre jogosult, és átjavítom, akkor a gép a visszamenőleges csomagoknál ahoz viszonyítja pl. a januárra járó segélyét? Lehet,hogy olyanoknak is fizet visszamenőlegeset, akiknek már nem kellene? Érzékeli,hogy kinek volt már felülvizsgálata?
Hogyan tudom azokat rendezni, akiknek nem járna a visszamenőleges?

Remélem ki tudjátok bogozni, mi is a gondom.

Mariann
Vissza az elejére
Abacus

HozzászólásElküldve: 2008. Feb. 29. 12:22    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem teljesen világos a problémád. Elmaradt összege csak annak lesz, akinek emelkedett a segély összege. Neki viszont ki kell fizetned visszamenőleg a különbözetet. Tehát különbözet ott jelentkezik, ahol felülvizsgáltál! Amennyiben a felülvizsgálat eredményeként csökken a segély összege, meg kell szüntetned a jogosultságot 2008.03.31.-ével és 2008.04.01.-től felvinni az új (kevesebb) összeggel. Erre azért van szükség, mert a tv. szerint a nyugdíjminimum változásából adódó csökkent összegű segélyt áprilistól kell folyósítanod. Hívj fel bennünket, ha nem világos, amit írtam!
Jó munkát

Abacus

HozzászólásElküldve: 2008. Feb. 29. 12:25    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Akinek nem kell visszamenőleg fizetni (nem a nyugdíjminimum változása miatti, hanem normál felülvizsgálat), annak lezárod a jogosultságát, és új soron viszed fel az új FE adatokkal és összeggel.
Jó munkát

mackósajt
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 01. 17:38    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már megoldódott a gondunk ( az ügyfélszolgálat segített), de ideírom, hogy mások is tanuljanak belőle:
nagyon régen dolgozunk a programmal-semmi gond nincs.

A pénzügyes kolléganő számolta az ápolási díjas listát ( a januárinál vette észre, sajnos a régi levonással ment el az összeg, hiába volt már beállítva az új 9,5%), hogy szerinte nem egyezik, mivel 9,5% levonás van a lista tetején kiírva, de nem úgy van számolva.

A beállításoknál kellett a zöld "pipa" helyett először entert, majd menteni. Nem gondoltam, hogy ennek ilyen sorrendben kell történnie, remélem többször nem lesz ilyen gond. Most korrigálni fogjuk a februári kifiz-nél a januári hibánkat....
Vissza az elejére
Abacus

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 03. 08:51    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az "Ápolási díj" segélytipus "Kifizetés adatai" fülön a nyugdíjjárulék módosítása után minden esetben megkérdezi a program, hogy változzon-e a nyugdíjjárulék aránya a jelenlegi jogosultaknál. Ez a kérdés akkor is megjelenik, ha nem adsz entert, hanem a mentést választod (zöld pipa/F2). Valószínüleg először "Nem"-mel válaszoltatok, azért maradt a 8,5 %.
Ilyen kiterjedt módosításnál egyébként ajánlatos ellenőrizni, egy jogosult adataiba belenézel, s rögtön látod, rendben van-e.

Jó munkát

céné
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 11. 13:36    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretném megkérdezni, hogy - alkalomadtán - mód van-e a program módosítására a rendszeres szociális segély két sorba történő másolásakor, hogy a kifizetés módját is automatikusan másolja, mivel a kifizetés módja hiába folyószámlás, a másolás után visszaugrik házipénztáros kifizetésre, ami miatt nagy a hibázási lehetőség. Köszönöm.
Vissza az elejére
Abacus

HozzászólásElküldve: 2008. Márc. 12. 21:09    Hozzászólás témája: Re: Rendszeres szociális segély kezelése a WinSzoc-ban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Céné !

Az Ön által jelzett hibajelenséget nem sikerült reprodukálni. A program jelenlegi verziója nálunk pontosan úgy működik ahogy Ön elvárná, lemásolja az utolsó kifizetési módot. Az Önök rendszerében valami gond lehet a beállításokkal vagy lehet, hogy egy régi programverziót használnak. Kérem hívjon fel telefonon a probléma tisztázása, megoldása érdekében.

Üdvözlettel

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékABACUS használók fóruma Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza