Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Zsuzsó
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4495

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 11
Összes: 11
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Saját beállítások
04: Saját beállítások
05: Fórum
06: Fórum
07: Fórum
08: Fórum
09: Fórum
10: Fórum
11: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Járások, változások › Felkészülés, információk, jogszabályok
Felkészülés, információk, jogszabályok
Információk, jogszabályok, felkészülés
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 19, 20, 21  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékJárások, változások
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tulipan11
Elhivatott kolléga :-)

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 19. 10:50    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

bull wrote:
Ha nem nagy kérés, el tudnád küldeni a Végzéseket, mert nagyon nagy segítség lenne aniko0178kukacfreemail.hu címre.
Köszönöm előre is. Mosoly

Szerintem ide is fel lehetne rakatni a letölthető anyagok közé. Gondolom más is megköszönné! Kacsintó
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
trendi

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 19. 11:28    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Nagyon megköszönném ismét a segítséget!

üdv
trendi
Vissza az elejére
hóvirág

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 19. 12:01    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Elküldtem Gizusnak a végzés mintáimat és kértem, hogy tegye fel őket. Remélem jók!
Györgyi
Vissza az elejére
Deleted_User_5343

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 19. 18:01    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ma kaptunk a korm. hiv.-unktól egy újabb táblázatot, amin adatot kell szolgáltatni az ápolási díjról és az időskorúak járadékáról. Nagyon-nagyon leegyszerűsítették, szerencsére.
Nem kérnek személyes adatokat, családtagok adatait, lakcím bejelentés időpontját stb.
Mondjuk csak futólag olvastam el, de az megragadta a figyelmem, hogy az átkerülő ügyekről majd a járási hivatalvezető értesíti az ügyfeleket. Nekünk csak az aktákat és a táblázatokat, valamint a nyilvántartásainkat kell adni.
Vissza az elejére
Lőrinczné

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 20. 08:24    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

gréti wrote:
Megcsinálta már közületek valaki a táblázatot? Én azóta sem csináltam vele semmit, vártam, hogy majd módosítják, de még mindig semmi. Én az ügyfeleket sem kerestem meg ez ügyben. A Szt. szerintem nem engedi, hogy ilyen adatokat kezeljünk. Ha a járásnak megengedi, kérje majd ő az ügyfelektől jan. 1-től, de a járási hivatalra is az Szt. szabályai fognak vonatkozni.
A másik: a folyamatban lévő ügyek átadása: A Ket.-re hivatkoznak, de január 3-ig küldjük be. A Ket. 8 napról beszél, ha jól értem, és még az ügyfelet is értesítsük az áttételről. A folyamatban lévő gyámhatósági ügyek (védelembe vétel, iskoláztatási) azt milyen formában gondoltátok átadni, mert arra az a formanyomtatvány amit küldtek átadás átvételre, az arra nem jó.

Nálunk jegyzői utasításra, határidőre be kellett szerezni a hiányzó adatokat "nehogy szembe menjünk a kormányhivatal akaratával" címszó alatt. Ha szabályos, ha nem... szokták mondani, nem az a dolgunk, hogy gondolkodjunk Zavart

Egyébként látom többen beszéltek a folyamatban lévő ügyek átadásáról. Hozzánk ezzel kapcsolatban még nem érkezett megkeresés... vagy valami központi tájékoztatásról maradtunk le?
Vissza az elejére
Feketeb
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 20. 08:28    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lőrincné!
a folyamatban lévő ügyeket a járási törvény alapján át kell adni a járási hivatalnak, csak azt nem értjük már, hogy elég táblázat és iratjegyzékkel ellátott átadás átvételi jegyzőkönyv (ezt írta utoljára a kormányhivatal) vagy végzés.
Üdv
Vissza az elejére
Lőrinczné

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 20. 08:46    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi! Közben épp most kaptam kézhez azt a levelet (újabb adatszolgáltatás kérés és tájékoztatás) amiről valószínűleg beszéltetek.
Vissza az elejére
Katalin
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 20. 14:14    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi levelet kaptunk a kormányhivataltól, melyben azt kérik, hogy végzéssel - hatáskör hiányában tegyük át a folyamatban lévő ügyeket a járáshoz (az ügyfél egyidejű értesítése mellett).
Vissza az elejére
egyetem
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 20. 18:52    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Katalin wrote:
Mi levelet kaptunk a kormányhivataltól, melyben azt kérik, hogy végzéssel - hatáskör hiányában tegyük át a folyamatban lévő ügyeket a járáshoz (az ügyfél egyidejű értesítése mellett).
A végzést ápolónak és ápoltnak is meg kell küldeni szerintem.
Vissza az elejére
Katalin
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 21. 14:43    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Újabb fejlemény: mi újabb körlevelet kaptunk, melyben az áll, hogy áttesszük az iratokat és a járás értesíti az ügyfeleket.
Vissza az elejére
Lőrinczné

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 27. 10:29    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Valakinek nincs esetleg "darabszintű iratjegyzékkel ellátott átadás-átvételi jegyzőkönyv" mintája?
Vissza az elejére
meli_m
Kolléga
Kolléga

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 27. 18:56    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia Lőrinczné!

"mgiz" email-címére küldtem mintát, amit a SM Kormányhivatal készített. remélem tudod/játok használni!
Vissza az elejére
mackósajt
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 28. 19:05    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

egészségügyi szolgáltatás... ezt hogyan tesszük át a járáshoz?Milyen nyilvántartás van? Én jelentettem, a kolléganő elkészítette a hatósági bizonyítványt az egy évre.
Leszedettem a programmal a listát, hogy kinek van ilyen jogcímen megállapítva, mi a teendőm még?
Nincs folyamatban lévő ügyem semmiben.. igyekeztem..., csupán az ápolási díjasaim vannak és az időskor. jár.

A megyei szoc. hivatalnál azt mondták, hogy akinek van élő közgyógyell. jogosultsága 2012.12.31. napján: azt is át kell tenni, mivel keletkezhet a lejáratig bármilyen teendő vele(pl.: meghal az ügyfél..)ez aztán több száz is lehet....a leválogató program nem jön..., pedig ígérték decemberre.
Vissza az elejére
badicseva
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 28. 21:21    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyenlőre a folyamatban lévő ügy az, amiben még nem született döntés.
A többit majd meglátjuk...... (elvégre van még idő Mosoly )

Deleted_User_5343

HozzászólásElküldve: 2012. Dec. 29. 14:00    Hozzászólás témája: Re: Felkészülés, információk, jogszabályok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Már én is belezavarodtam az átadásba. Szomorú
Az olyan ügyek, amelyek már le vannak zárva, viszont folyósítják az ellátást, azok mennek jegyzőkönyvvel + iratjegyzékkel + nyilvántartással. Ezt értem.
Mi van azzal a 4 szál (mind alanyi) + 1 szál ápolási díjammal, amit dec. közepén adtak be és a szakhatósági megkeresésekig, illetve a szakértő kirendeléséig jutottam el? Azokat majd jan.-ban végzéssel teszem át, mondván, hogy jan. 1-től a hatáskör címzettje a járási hivatal?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékJárások, változások Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 19, 20, 21  Következő
15 / 21 oldal
Gyors válasz
Felhasználónév:
Üzenet:
Idézni az utolsó üzenetet
Aláírás hozzáadása (az aláírás megváltoztatható a Profilban)

Ugrás:  
Készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza