Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: KMKrisztina
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4490

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 14
Összes: 14
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Linkgyűjtemény
02: Kezdőlap
03: Hírek archívuma
04: Fórum
05: Linkgyűjtemény
06: Hírek archívuma
07: Fórum
08: Kezdőlap
09: Hírek archívuma
10: Fórum
11: Fórum
12: Fórum
13: Fórum
14: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Segítségek kérők fóruma › Ebtartás, veszélyeztetés kutyával..
Ebtartás, veszélyeztetés kutyával..
Egyéni problémákban, egyéb, nem a fórimokhoz tartozó kérdésekben itt kérdezz!
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSegítségek kérők fóruma
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mgiz
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015. Feb. 23. 20:32    Hozzászólás témája: Ebtartás, veszélyeztetés kutyával.. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bemásolom Mariann kérdését, ha tudtok segítségetek a gyakorlatból!

Tisztelt Hozzáértők!

A Veszélyeztetés kutyával szabálysértés kapcsán segítséget szeretnék kérni az alábbi jogszabályok értelmezésében:

A 2012 évi II törvény 193. § (1) szerint: „ Aki a felügyelete alatt álló kutyát
a) a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja”…
míg a
41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet (a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról) 17. § (1) szerint: „Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni”…
A hivatkozott jogszabályok - álláspontom szerint - egymásnak ellentmondóak, a törvény szerint „csak „ a felügyeletem alatt kell, hogy álljon, a kormány rendelet szerint viszont csak pórázzal lehet a kutya belterületi közterületen.
Tudom, hogy van (elvileg) a helyi Önkormányzatnak is valamiféle rendelete, amely szintén szabályozná a kérdést, de mivel az Önkormányzat honlapján nem találtam, így nem tudom mit tartalmaz, viszont kérdésem szempontjából talán irreleváns is.
A jogszabályi hierarchia alapján a törvény erősebb – én legalábbis így tanultam – de nem tudom, hogy a szabálysértési eljárásban, a gyakorlatban hogyan alkalmazzák ezt.
Köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2015. Feb. 24. 10:55    Hozzászólás témája: Re: Ebtartás, veszélyeztetés kutyával.. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Attól, hogy póráz nélkül van a kutya, még nem kóborol, ha ott a gazda.
Tehát, a póráz nélküliséggel automatikusan nem valósul meg a veszélyztetés kutyával szabálysértés.

Nézd meg a kormányrendelet végét, mi miatt lehet bírságot kiszabni. Ha van olyan sor, amibe beleillhet a póráz nélküliség, akkor a jegyzőnél felnyomhatod, de bizonyítékaid megalapozottak legyenek és neked kell előterjeszteni.

önkormányzati rendelet is tartalmazhat - magasabb szintű jogszabálllyal nem ellentétes - rendelkezést. De általában a szankciórendszer gyenge.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSegítségek kérők fóruma Időzóna: GMT + 1 óra
1 / 1 oldal
Gyors válasz
Felhasználónév:
Üzenet:
Idézni az utolsó üzenetet
Aláírás hozzáadása (az aláírás megváltoztatható a Profilban)

Ugrás:  
Készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza