Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: Paticsa
Új, ma: 0
Új, tegnap: 0
Összes: 4471

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 22
Összes: 22
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Saját beállítások
02: Hírek
03: Hírek
04: Hírek
05: Fórum
06: Fórum
07: Hírek
08: Hírek
09: Hírek
10: Fórum
11: Fórum
12: Fórum
13: Fórum
14: Kezdőlap
15: Kezdőlap
16: Fórum
17: Fórum
18: Fórum
19: Fórum
20: Fórum
21: Fórum
22: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Toggle Content Keresés

Toggle Content Élj! Ne túlélj!
Keress információért!
http://www.href.hu/x/gjgo

Toggle Content HIRTV

Toggle Content

Toggle Content ABACUS

Toggle Content http://www.linkpark.hu

Toggle Content Webnyertes

Toggle Content jogiforumhírek

Fórum › Bemutatkozás › Szabálysértési ügyek › Zöldterületen való parkolás
Zöldterületen való parkolás
A szabálysértési ügyekről, problémákról
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Keszi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Szept. 30. 08:37    Hozzászólás témája: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Egy újabb kérdésem lenne. Adott egy mozgáskorlátozott személy, aki érvényes igazolvány birtokában a kórházba megy orvosi vizsgálatra. Parkolóhely nem volt, így kénytelen volt a zöldterületen megállni. Feljelentették a fenti szabs. elkövetése miatt. A helyzetet bonyolítja az is, hogy az igazolányt nem tette ki az ablakba, mert félt, hogy betörik a szélvédőt, hanem az ülésre helyezte.
Véleményetek szerint megsértett-e Kresz szabályt? Előre is köszi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Morpheus
Jómunkásember
Jómunkásember

HozzászólásElküldve: 2008. Okt. 01. 20:37    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha Kresz szabályt sértett volna akkor közlekedési szabs. lenne s akkor rendőrségi hatáskör. Ha jól emlékszem volt ilyen esetem, s önkormányzati rendeletben volt szabs.-ként szabályozva a zöld területen való parkolás.

Keszi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Okt. 02. 06:41    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Természetesen. Azért is kérdezem, mert megérzésem szerint a mozgáskorlátozotti igazolvány bonyolítja a helyzetet. Amúgy a közterület-felügyelet nem mindig tudja, hogy kinek küldje meg a feljelentést. Egyszer már volt olyan ügyem, amikor nekünk küldték meg az iratokat, de a rendőrségé volt, mert ott szintén mozgáskorlátozotti igazolvánnyal pormentesített járdán állt meg. És abban a városban az önk. rendelet szerint az is tilos volt.
Mindenesetre majd elárulom mi lett a vége. Köszi a válaszod.
Vissza az elejére
doktorur
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Okt. 08. 18:39    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem hiszem, hogy a mozgáskorlátozott igazolvány feljogosítaná zöldterületen parkolásra.
Amúgy, jobb esetben a feljelentők mellékelik a helyi rendelet vonatkozó szakaszait is.

Keszi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2008. Okt. 09. 12:27    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Doktor úr!
Igen, módosítom a véleményemet. Áttanulmányoztam a Kresz ide vonatkozó szakaszait. Nem jogosítja fel a zöldterületen való parkolásra. Egy kis önvédelem: szeretem alaposan körbejárni a témát. És néha a képtelenségnek látszó gondolatok is lehetnek jók.
Vissza az elejére
maginecse
Munkásember
Munkásember

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 06. 13:59    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kezdő szabs ügyintéző vagyok és évi 10-20 üggyel "küzdök", szóval nem vagyok gyakorlott.
Segítsetek a zöldterületen parkolásban. Nem a szabs megítélésével van problémám, hanem ismerem az ügyfelet, akit idéztem. Mindent meg fog próbálni, hogy kibújjon a felelősség alól. Természetesen a kirótt bírságot nem fizette meg, a feljelentés ismeretlen tettes ellen jött. Szerintem a kérdésemre az lesz a válasza, hogy nem emlékszik ki vezette aznap az autót, vagy aznap egy ismeretlennek adta kölcsön az autót. Ilyenkor mit tehetek? Megszüntető? Ilyen egyszerű lenne? Vagy itt is van objektív felelőssége a fenntartónak/tulajdonosnak? Erre nem találtam válasz.

Köszi

Maginecse
Vissza az elejére
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 06. 17:52    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak közlekedési szabsoknál vezették be az objektív felelősséget. Ez gépjárművel elkövetett szabálysértés ugyan, de nem közlekedési. Úgyhogy hivatkozhat arra, hogy elfelejtette, hivatkozhat családtagra is, hisz önmagát v. hozzátartozóját nem köteles szabs. elkövetésével vádolni. Ha ezt nyilatkozná, akkor ja, meg kell szüntetni... (Ha céges autóról van szó, akkor van menetlevél is, azt bekérheted.)

maginecse
Munkásember
Munkásember

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 09. 15:56    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Csilla080 Jómunkásembernek a gyors választ, én is így gondoltam, csak megerősítést vártam. Ezek után majd megpróbálom komoly köztisztviselőhöz méltóan tudomásul venni a kitalált történetet az autó tulajdonosától.
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 09. 17:45    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

"megpróbálom komoly köztisztviselőhöz méltóan tudomásul venni..."

Azért ennyire nem kell komolyan venni XDD én havonta kb 8-10 alkalommal hallom ezt a kifogást. 2-3 ember azonban mindig megretten a hamis tanúzás ismertetése után. Én nem is engedném az ilyen feljelentéseket. Érje tetten, bilincselje stb....oldja meg, hogy ne legyen ismeretlen az elkövető. Nem tudom másnál hogy van, nekem egy csomó elpocsékolt idő az egész.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Fényképalbum
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 09. 18:28    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jah, hát, igen. Nem tudsz mást tenni, mint tudomásul venni. Nem köteles vallomást tenni tanúként, ha önmagát és hozzátartozóját bűncselekmény vagy szabs. elkövetésével vádolná. Minden más esetben igen. Tehát rá kell vezesd. Figyelmeztesd, kérdezd meg, megértette-e. Kérdezd meg, övé-e az autó, és ő használja-e. Majd tedd fel neki a kérdést, hogy ki vezette az adott napon és időpontban. Hátha megmondja. Ha ismeri a kiskaput, úgyse fogja... de én spec. ma jártam úgy, hogy beismerte az autó tulajdonosa.
Amúgy én ezeket is hasonlóan büntetném, mint a közlekedési szabsokat. Elvégre gépjárművel elkövetett...

maginecse
Munkásember
Munkásember

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 23. 12:47    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon hülye kérdést fogok feltenni: az ismeretlen elkövetőnek hol van az állandó lakhelye, tartózkodási helye, munkahelye, szolgálati helye?
Még ua. az szabs foglalkoztat, amiben segítettetek. Nos a gépjármű tulajdonosa természetesen nem kívánta megnevezni az elkövetőt, mert ezt megtehette. Ebből annyi kiderül, hogy vagy ő maga volt, vagy hozzátartozója. OK, megszüntető határozat, de ki szünteti meg? Itt lakik a gj. tulajdonosa, ez nem illetékességi ok. Az ismertelen elkövető nem tudom, hogy hol.
Tegyem vissza a feljelentő Polgármesteri Hivatalnak, mint elkövetés, felderítés helye szerint illetékesnek?
Vagy kérdezzem meg a gj. tulajdonosát és ha azt nyilatkozza, hogy itteni lakos, akkor megszüntethetem, mint az elkövető állandó lakhelye szerinti hatóság? Ez meg olyan hülyeség! Kíváncsi lennék, mit szól hozzá az ügyész!
És, ha mégis ez utóbbi is jó megoldás, akkor sértettként ilyenkor szóba jöhet-e az elkövetés helye szerinti önkormányzat, hiszen az ő zöldfelületét rongálta az autós?
Magyarul van-e jogorvoslat, vagy mivel nincs sértett, nincs jogorvoslat sem?
Köszi mindenkinek előre is!
Vissza az elejére
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Márc. 23. 12:57    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hihi, tényleg nagyon hülye kérdést tettél fel... Ismeretlen elkövetők mindenhol laknak...még a szomszédodban is. Hogy ki számára ismeretlenek... az már más kérdés.

Én is tudok hülyeségeket kérdezni, de ez most komoly, hogy nyilatkoztatni akarod a gépjármű tulajdonosát, hogy hol lakik az elkövető? És mit kérdezel tőle? Hogy a nevét ne mondja meg, csak a címét? Nevető

Hozzád feljelentést tettek, vagy megkerestek, hogy tanúként hallgasd meg a gépjármű tulajdonosát? Mert ha feljelentést tettek, akkor te szüntesd meg (nem mindegy? miért dobálnál egy halott ügyet ide-oda), ha meg megkerestek, h. tanúként hallgasd meg a tulajt, akkor szépen visszaküldöd az ügyiratot, majd kezdenek vele valamit. (De ne a közterület felügyeletnek - természetesen csak akkor küldd vissza a "feladónak" a meghallgatási jkv-et, ha társhatóság keresett meg, és ha ezt kifejezetten kérték... ez lehet azok számára egyértelmű, akiknek nagy benne a gyakorlatuk, de úgy érzem, te nem tartozol közéjük.)

És itt, mivel nem rongálásban tették meg a feljelentést, hanem önki rendelet megszegésében (ugye???), általános sértettről beszélünk...

Mashy
Jómunkásember
Jómunkásember

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 29. 14:55    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

A következő esetben szeretném a segítségeteket kérni:
Zöldterületen parkolás a közter. felügyelő helyszíni bírságot szab ki. A magadott időre a gépjármű tulajdonosa nem fizet, így a közter.felügyelő feljelentést tesz a helyi szabs. hatóságnál ismerelen személlyel szemben. Erre a helyszi ügyintéző átteszi nekem az ügyet, mint az elkövető lakóhelye szerint illetékes hatóság. (ő már eljárás alá vont személyként értékelte az eddig ismeretlen személyt)

A kérdés az lenne, hogy most ismeretlen személlyel szemben indítsam meg az eljárást (mert ugye a feljelentés így lett megadva) vagy xy eljárás alá vont személy szabs. ügyeként(ahogy az áttétel érkezett)

Az országból már mindkét esetre láttam példát. Volt már, hogy csak megkerestek az gépjármű tulajdonosának tanúkénti meghallgatására, és most ez az áttétel...

Tudom hogy egyik eset sem jó, mert mindkét esetben meg lehet úszni a büntetést (egy kis ésszel).

Én inkább az ismeretlen elkövetős megoldásra hajlok. Tanúként meghallgaton a fickót, majd illetékesség hiányában az elkövetés helye szerinti hatósághoz szépen visszateszem az ügyet.

Nektek mi a véleményetek?
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 29. 18:09    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én tanúként hallgatnám meg, és ha nem ismeri be, akkor visszatenném az ügyet, hogy a kolléga okuljon belőle.
Egyébként jobban örülnék, ha ebben az esetben az lenne az általános illetékes, ahol az üzembentartó lakik. Kicsit sok nálam ez a meghallgatás kérés, és a végén általában át kell tennem az ügyet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Fényképalbum
csilla080
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2009. Ápr. 29. 20:23    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Osztom a Naxa véleményét. Mellesleg a "kulturáltabb" hatóságok már eleve úgy szoktak ilyen esetekben eljárni, hogy első körben kérik az ismeretlen személy tanúként történő meghallgatását, és nyilatkozatának függvényében (ha elismeri a cselekmény elkövetését vagy megnevezi az elkövetőt) kérik azt, hogy ha a mi hatáskörünk, folytassuk is le az eljárást és csak értesítsük majd őket. Ha nem a mienk, akkor passzoljuk tovább.

Én meg annak örülnék, ha itt is alkalmazható lenne az objektív felelősség elve. Különös tekintettel arra, hogy gépjárművel követi el az illető a szabálysértést (általában nem ő fekszik a füvön vagy a biciklije... Mosoly), ha tilosban parkol két méterrel odébb, akkor simán megsúrolják a tulajt/üzembentartót, ha viszont ügyes és talál helyet a "fasorban", akkor "csak" önkori rendelet megszegéséért hallgatják meg, ha mázlija van (és eléggé informált), csak tanúként.
(Mellesleg tudok olyan szabs. hatóságról, akik simán informálják az ügyfelet, hogy "tessék azt mondani, hogy közeli hozzátartozója vezette aznap az autót, akit nem tetszik kívánni megnevezni" - ez már az eljárás.)

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
1 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza