Köziglap.hu  
Toggle Content .:: Kezdőlap :: Közösségi fórumok :: Regisztráció ::.
Toggle Content User Info

Üdvözlet Anonymous

(Regisztráció)

Csatlakozás:
Legutóbbi: KMKrisztina
Új, ma: 0
Új, tegnap: 1
Összes: 4490

Látogató online:
Tag: 0
Látogató: 37
Összes: 37
Ki hol van?:
 Látogató:
01: Fórum
02: Fórum
03: Saját beállítások
04: Saját beállítások
05: Fórum
06: Fórum
07: Fórum
08: Fórum
09: Fórum
10: Fórum
11: Fórum
12: Fórum
13: Fórum
14: Fórum
15: Fórum
16: Fórum
17: Hírek
18: Saját beállítások
19: Hírek
20: Saját beállítások
21: Fórum
22: Fórum
23: Fórum
24: Saját beállítások
25: Fórum
26: Fórum
27: Fórum
28: Fórum
29: Fórum
30: Fórum
31: Saját beállítások
32: Fórum
33: Fórum
34: Fórum
35: Fórum
36: Saját beállítások
37: Fórum

Bejelentkezett admin:

Nincs jelenleg adminisztrátor!

Toggle Content Modulok

Fórum › Bemutatkozás › Szabálysértési ügyek › Zöldterületen való parkolás
Zöldterületen való parkolás
A szabálysértési ügyekről, problémákról
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gilbert11
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2013. Nov. 09. 09:02    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Külföldi rendszámú autó vélhetően külföldi tulajdonossal rendszeresen zöld területen parkol, így elkerülve a parkolási bírságot!
A tulaj életvitelszerűen él egy albérletben Magyarországon.
Mi a módja a bírságolásnak? Vagy ez halott ügy?
Kérem, hogy írjátok le a véleményeteket a fenti problémára!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 29. 08:50    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk nem tilos a fűre lépni. (Gazsi bácsi lótetűNagyon boldog)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 28. 08:20    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Méééé, te hogy csináááálod?
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 27. 18:59    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon boldogD igazi jogállam.
Vissza az elejére
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 27. 08:27    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

messze van a királyságtól Mosoly

De úgy gondoltam, hogy alátámasztalak Mosoly

Egyébként pedig ha szabs ügy lesz belőle, akkor a nem helybeli nem helyismeretét azért valamilyen módon figyelembe szoktuk ám venni.
Persze akkor, ha együttműködő.

Mosoly
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 27. 08:06    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Látom te is kiskirályságban vagy ügyintéző. Nagyon boldog Ha nem látom a hótól, nekem vidékinek akkor is tudnom kell, hogy hol megy a gyalogút? Vagy lapáttal felderítem az utat. L.o.L.
Vissza az elejére
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 27. 07:24    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

A mi rendeletünkben spec még ez is benne van :

"Gyalogos közlekedésre közhasználatú zöldterületen csak az erre a célra létesített gyalogutak vehetők igénybe, függetlenül a zöldterület állapotától (pl.: kitaposás) vagy az időjárási viszonyoktól (pl.: hóval takart gyep). "

És természesen megszegője 50.000,- Ft-ig terjedő bírsággal sújtható.
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 26. 17:45    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még 1x utoljára. Ha betartja az általam idézett előírást, akkor nem kell gondolkodnia azon, hogy az út melletti terület, zöldterület-e. Meg kell állni a KRESZ-ben meghatározottak szerint és nem kell ráhajtani a zöldterületre. A közút szélénél ugyanis véget ér a KRESZ hatálya, mert az csak a közúti közlekedés szabályait tartalmazza. Ha mégis úgy dönt, hogy elhagyja a közutat, akkor meg kell néznie, hogy a közterületek rendjét, hogyan szabályozza a helyi önkormányzat. (tapasztalatom szerint nagyközségtől felfele, már szabályozva van.)

"Szabálytalan parkolás" megfogalmazást nem szeretem, mert a többség számára ez a KRESZ előírásainak megszegése, és ettől az emberek nem is tudnak elvonatkoztatni, ezért is hivatkoznak arra, hogy "nem volt tábla". Sok önkormányzat már a zöldterületre történő ráhajtást is tiltja (nem csak az ott állást), mivel annak a közterületnek nem az a funkciója, hogy autók közlekedjenek rajta.

Rongáláshoz egy apróság. Attól, hogy nem látszik, bizony az ott levő növényzet sérül, és ezért is tiltják. Ha egy gépkocsi nem okozna kárt, akkor a századik parkolás után is ugyan olyan állapotú maradna a terület. Aki nyitott szemmel jár, az láthatja, hogy nem így van. Minden autó csak kicsit rongál. Ha ez gyakrabban történik, mint ahogy a növényzet regenerálódik, akkor nemsokára dagonya lesz a területből.
Vissza az elejére
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 25. 18:52    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

a részleteket nem olvastam, igy lehet, hogy most belegyalogolok valaki lelki világába :

a Kresz alapvetően a közlekedési szabályokat tartalmazza.

zöldterületről általában helyi rendelet szokott rendelkezni.

a zöldterületen való parkolásra vonatkozóan nem talál tiltó kresz jelzőtáblát, mert nincs.

zöldterületen értelmes ember nem parkol, a többinek pedig tilos - s ha máshol nem, önkormányzati rendeletben biztos van rá passzus.
Vissza az elejére
MadiGabi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 25. 17:12    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

A fűre állás már egyből közvagyon rongálása lenne?? Elálltam onnan, de még a keréknyomom sem látszott meg. Ha felázott lett volna a talaj, nyilván nem állok oda.

Naxa wrote:
Idézném a megállás alaptételét. 40.§ (1) bek. "Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. ".

Ha tovább olvassa a rendeletet a soron következő pont (2) már így szól: "Egyirányú forgalmi úton az úttest bal szélén - ha közúti jelzésből más nem következik - akkor szabad megállni, ha ....".

Ebből én nem azt a következtetést vonom le, hogy az 1-es pont a "fűre lépni tilos!" miatt került be a joganyagba hanem, hogy az úttesten történő parkolást szabályozza, de nem az azon kívülit, vagy hogy arra korlátozza!

Nem kötekedés-képpen írom, csak én így értelmezem - ha együtt olvasom az (1) és (2) pontokat, valamint az 5-ös pont - Tilos megállni - sem tartalmaz tiltást a zöldterületre, sem az úttesten kívüli megállásra. A 41.§ sem.
Persze, ha a 'minden áron sarcolás' a cél, lehet többféleképpen is értelmezni és biztos működik is napjainkban... Ördög

Szabályosan parkoltam, ha az út melletti füves rész nem zöldterület volt?
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 25. 16:00    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát én arra választ nem tudok adni, hogy az úr milyen fényképet csatol be majd, vagy ez csak üres fenyegetés volt. A törvény (ami rendelet és KRESZ a beceneve), a szabályosan várakozó jármű elindulásának akadályoztatását tiltja. És ha már szóba került a KRESZ. Idézném a megállás alaptételét. 40.§ (1) bek. "Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. ". Aki ezt betartja, annak nem is kell agyalnia, hogy a közút melletti füves terület vajon zöldterület-e.
A másik. Régebben sem fényképeztek le mindent, mégis működött. Így például, ha csak olyan kép van amin egy autó áll, de az eljárás során bizonyítható, hogy a másik is ott állt, akkor neki is reszeltek.

A bizonyítási eljárásról pedig így rendelkezik a szabálysértési törvény: A szabálysértési eljárásban szabadon felhasználható minden olyan bizonyítási eszköz, amely a tényállás megállapítására alkalmas lehet.

Tehát minden ügyben egyedileg kell elbírálni a bizonyítékokat. Saját véleményem szerint a közterületen készített fényképeket, melyek a közvagyon rongálását bizonyítják, aggály nélkül fel lehet használni.
Vissza az elejére
hivatalnok
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 25. 12:51    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az, hogy egy fénykép mikor jogszerűen készített, s mikor használhatom fel úgy, hogy ne üssön vissza a bumeráng, szerintem még a bíróság gyakorlatában sem tiszta. A rendőrség is fél az ilyen ügyektől.
A jogszabály is olyan, hogy specializálódott ismeretet és gyakorlatot igényel.
Szerintem. Vagy csak én nem vagyok könnyen jogszabályszöveget értelmező? Mosoly
Vissza az elejére
MadiGabi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 25. 10:57    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Naxa wrote:
Néhány válasz.
-Igen, elképzelhető, hogy magánszemély által készített fénykép alapján bírságot szabjanak ki.
-A szabálysértés elévülése 6 hónap, ha addig nem indul eljárás.
- Védekezhetsz bármilyen módon, ami nem törvénysértő.
- Tehetsz feljelentést csak értelmetlen. Álló autót megkarcolták= polgári per. "a fenti magtartásért" mondatrész számomra értelmezhetetlen. Persze, ha van időd tehetsz feljelentést a magatartásáért, mert Mo-on bárki fordulhat hatósághoz, bírósághoz vélt, vagy valós sérelme miatt.
Ha elém kerülne az ügy, bizony a bácsi fényképe alapján mindkettőtöket megbírságolnálak okulásként.

Köszönöm a részletes választ!

+ Feltételezem az úr nem azt a képet fogja küldeni, amelyiken az ő autója az enyém mellett parkol a füvön... (Ennyit az okulásról!)

+ A "magatartás" részt úgy értettem, hogy olyan helyzetet próbált teremteni, hogy megakadályozza a gépjárművem használatát, illetve annak megmozdításakor a saját és az ő gépjárművében kár keletkezhessen... Ezt a törvény engedi?

+ Tisztában vagyok vele, hogy lépten-nyomon megpróbálnak már mindenért bírságolni, de az önkormányzati rendelet nem fogalmaz részletesen, így azt még nem tudom, hogy egyáltalán zöldterületnek minősül e az a 4x5 méteres füves rész, ahol ez történt, vagy csak üres fenyegetés volt. Bármennyire is szeretnék, de nem minden "zöld színű" terület zöldterület!

+ Az a tény, hogy bárki készíthet fényképet - pusztán rosszindulatától vezérelve (annyira nem viselheti szívén a gyep állapotát, hiszen ő is ráált...) - egy füvön parkoló gépjárműről, ami alapján az illetékes hatóság bírságot is kiszab a gépjármű üzembentartójára, számomra elszomorító és hűen tükrözi a hazai viszonyokat... Síró vagy nagyon szomorú
Vissza az elejére
Naxa
Fórumfüggő
Fórumfüggő

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 25. 10:06    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Néhány válasz.
-Igen, elképzelhető, hogy magánszemély által készített fénykép alapján bírságot szabjanak ki.
-A szabálysértés elévülése 6 hónap, ha addig nem indul eljárás.
- Védekezhetsz bármilyen módon, ami nem törvénysértő.
- Tehetsz feljelentést csak értelmetlen. Álló autót megkarcolták= polgári per. "a fenti magtartásért" mondatrész számomra értelmezhetetlen. Persze, ha van időd tehetsz feljelentést a magatartásáért, mert Mo-on bárki fordulhat hatósághoz, bírósághoz vélt, vagy valós sérelme miatt.
Ha elém kerülne az ügy, bizony a bácsi fényképe alapján mindkettőtöket megbírságolnálak okulásként.
Vissza az elejére
MadiGabi
Gyakornok
Gyakornok

HozzászólásElküldve: 2011. Szept. 20. 19:06    Hozzászólás témája: Re: Zöldterületen való parkolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tiszteletem!

Füves területen parkoltam rövid ideig egy kertes ház előtt és amikor visszaértem az autómhoz azzal szembesültem, hogy egy másik autó olyan helyzetben parkolt mellém (mellém állva a bal elejét teljesen "ráhúzta" az én autóm jobb elejére), hogy a területről alig tudtam kiállni. Még a kiállás előtt azt is észre vettem, hogy a másik autó megkarcolta a jobb első sárvédőmet és a jobb első gumiabroncsot is "lehorzsolta" csekély mértékben.

Ezt követően a területtel szemközt lakó házból kijött egy úr, aki szóvá tette, hogy azt a füves területet ő szokta nyírni és én meg letaposom. Állítása szerint ezt le is fényképezte és el is fogja küldeni a közterület-felügyeletnek.
Nem firtattam, hogy igaza van, valóban a füvön álltam, de azzal, hogy a fenti módon mellém állt ő is ugyan úgy a fűre állt, valamint ezzel egyben olyan helyzetet is teremtett, mellyel veszélyeztette az ő és az én gépjárművemet is, mivel a kiállás során sérüléseket okozhattam volna kellő gyakorlat hiányában.

Kérdésemre, hogy 'miért okozott kárt és teremtett olyan helyzetet, mellyel veszélyezteti más tulajdonát' azt felelte, hogy ő ilyet nem tett.

Természetesen arról a helyzetről, ahogy mellém parkolt és a karosszéria sérüléseiről én is készítettem még a helyszínen képeket.

Személy szerint nem kívánok ez ügyben semmilyen rendőrségi feljelentéssel élni - ezt a tudomására is hoztam a másik félnek -, de ha bármilyen hatóságnál panasszal él, akkor nem fogom elnézni a nekem okozott kárt és azt a magatartás, mellyel igyekezett olyan helyzetet teremteni, hogy anyagi kárt okozzak a gépjárművekben.

A kérdésem arra irányul, hogy lehetséges e, hogy magánszemély által készített fényképek alapján a közterületfelügyelet - vagy más hatóság - utólag bírságot szab ki rám? Ha igen mennyi az elévülési ideje és jogosan védekezhetek e bármi módon? A nekem okozott kárért és a fenti magatartásért utólag feljelentést tehetek e?

A válaszokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához   _PRINTER    TartalomjegyzékSzabálysértési ügyek Időzóna: GMT + 1 óra
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
1 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebben a fórumban

websas.hu

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
PR Csoport: Hírek | Kameravilág - biztonság | Shaggy szőnyegek | varrogep88.hu | Honlap elemző teszt | Szobalevegő | Vajaiajtó | Webdesign nyíregyháza